AH-TUTSIN <VHet peper en 3out lEYN^ A.H.-korps kreeg nieuwe banier en vlaggen Vissers! afijn A.H. schiet uit z'n slof A. Hagendijk won Zaanse wisselbeker 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 13e jaargang - No. 6 Juni 1956 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Redactie: G. J. van Hulzen, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mede: Arbeidsstudie Diversen J. Boon Diversen J. Ph. Bartelson Personeelfonds H. Eijben Brandweer J. C. Hali Foto's A. v. d. Hazel Diversen J. Janse Diversen G. Kosters Tafeltennis W. v. Maltha Peper en Zout J. W. Noortman Oost en West G. A. v. Rooyen Oost en West G. Vermeeren Voetbal T. Zeissink Oost en West Druk: Ramshorst, Wormerveer Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie Zaterdagmiddag 2 juni, 10 minu ten voor 4. De fabriekspoorten zwaaien open. de tamboer-maïtre heft zijn staf, trommels roffelen, en daar marcheert A.H.'s Muziek korps de Oostzijde in. Nu zult u wellicht de schouders ophalen en denken: „Nou, dat ge beurt zo vaak, dat is niets bijzon ders!'' De_e keer dan toch wel, lezer (es), want deze dag mar cheerde A.H. voor het eerst ach ter zijn nieuwe banier en vlaggen Het oude vaandel had na zovele jaren van trouwe dienst recht op pensioen en moest dus vervangen worden. De nieuwe banier is ont worpen door de heer J. Schoen, is van groen fluweel en handgebor- duurd. In de rechterbovenhoek bevindt zich het wapen van Zaandam en in gouden letters „Harmonie Al- bert Heijn". De banier wordt ge flankeerd door de nationale drie kleur en de Zaanse vlag. Hij is vervaardigd in Kunstateliers Paul Brand te Voorburg. Het geheel maakt een keurige in- Eindelijk is de dag gekomen. Maan- i den hebben ze er over gesproken. Een snipperdag werd er voor vrij gehouden. Wat voor dag zou dal wel wezen? U begrijpt het al, het is j de grote dag voor de vissers. 1 juni. Dan komen weer die lekkere opge- smukte verhalen voor de dag en hoor je dat als niet-visser maar onge stoord aan. De een zit in Baambrugge voel je hem Piet, waar ligt dat ook weer?). De ander heeft een parti- culier „stekkie" bij de boer. Ome Willum heeft ook een keer het j lef gehad om op 1 juni te beginnen. J Het ging best, een oude stok als hen- j gel, ijzerdraad als snoer, een kachel- I houtje als dobber en een kromgesla- j gen spijker als haakje. Laat ie nu evengoed nog een spie- i rinkje vangen. Maar ja. dit was geen visserslatijn, maar wat ik toen hoor de, kon niet meer door de beugel, dit moet eigenlijk in de landelijke editie vermeld worden. We zullen man en paard noemen. Joop Zandwijk beweert een snoek te hebben gevangen van 18 pond op het stekkie bij de hierboven genoem de boer. Gelooft u het nou? Ik niet. hoor! ja het mooiste komt nog. Hel Parool loofde een prijs uit van f 50. die heeft hij verdiend en de volgende morgen moest hij de zilveren beker in ontvangst nemen. Nu als u het mij vraagt, zal het wel zó gebeurd zijn. Joop heeft naar het vissen staan kijken, bij een hengelaar, die misschien wat te diep in het glaasje, zeg liever flesje, gekeken had, want als je langs de kant van de sloot zit, wordt je een beetje rille rig. dan moet zo n slok van zen of ander geestrijk vocht je weer lekker verwarmen. Toen die hengelaar de snoek van 18 pond ving. moet Joop gedacht heb ben, nu sta ik mijn slag, hij is toch half dronken, nam de snoek mee, ging naar het Parool en incasseerde de ƒ50.-. Nou Jo, ik vind het fijn, dat je het zelf gelooft, maar het is het grootste visserslatijn dat ooit gehoord is dóór Bonaparte. Voetbal druk en is dus ten doop gehouden bij de medewerking van ons korps aan het 50-jarig jubileum van de i G.V. „Olympia". Voor het eerst zal hij in Concours-verband mee gedragen worden op het Festival te Oostzaan. v. d. HAZEL. Met het nieuwe vaandel hoog ge heven marcheren A.H .-muzikanten onder grote belangstelling door de zonnige straten van Zaandam. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllilllllilllllllllllllllll Traditiegetrouw (n.l. de tweede maal in successie) kwamen op Luilaksnacht twee vertegenwoor digende elftallen van Bruynzee! en Albert Heijn in het veld, om op vriendschappelijke wijze te to nen, wie 't minste last van och tendziekte had. De keuzecommissie van A.H. (11 man) had uit haar midden een ploeg opgesteld, die in staat werd geacht, zich te revancheren van de 3—2 nederlaag van vorig jaar. Daar de meeste spelers ook uit komen in de bedrijfsvoetbal-com petitie, was het niet te verwon deren, dat de A.H.-spelers in nieu we groen-zwar te tenue waren ge stoken, terwijl zelfs enkele spelers liepen te hinken op nieuwe „goal- ge tters". Precies vijf uur werd er afgetrapt en na enkele Bruynzeel-aanvallen begon de A.H.-machine te draaien naar een grote overwinning. On der aanvoering van een grote schare A.H.-supporters (dit jaar gestegen tot 10 man) werd voor rust de Bruynzeel-keeper 5 maal gepasseerd, al moet er bij gezegd worden, dat Vrouwe For tuna een reselijke hekel bleek te hebben '.an bedoelde doelman. Reeds sprong de „geplaagde" de verkeerde kant op en na rust oen behalve de doosjes kleurpot- oden met de tabletten chocolade erden geruild, ook de keeper Reciificaiie Betreft verslag schaakwedstrijd in het vorige nummer. Men verwijt mij bij het corrigeren van bovenbedoeld stukje niet te j hebben gezien, dat er niet een j ontblote koningin, doch een ont blote koning over het bord snel- I de, achtervolgd door zijn of haar collega. Natuurlijk heb ik dit niet gezien. I Gelijk een heer betaamt heb ik bij I het woord „ontblote" onmiddellijk mijn ogen gesloten en ben overi- i gens toch niet bekend met vor stelijke personen in Adams-kledij. werd vervangen door een ander, werd de verdediging sterker en kon de sportieve „deuren-ploeg" na hard werken de stand nog dra gelijk maken (83). De prima leidende scheidsrechter heeft er veel toe bijgedragen, dat het een prettige en sportieve strijd is geweest, waarvoor wij hem op deze wijze danken, als ook de sportieve supporters, die ondanks het vroege uur- de strijd niet wil den missen. Volgende keer, wanneer we reeds dik in de competitie zitten, hopen we u even goede resultaten te kunnen brengen als nu. G. VERMEEREN. Tafeliennis Ik hoor het de kinderdokter nog zeggen: Rustigjes aan met die voet Wat zie ik, ben je ook lid van de snorren-fokver- eniging Dat er met A.H.-ers op 't gebied van de tafeltennissport heus niet te spotten valt, hebben onze leden iijdens de Zaanse kampioenschap pen weer eens duidelijk bewezen. Daar was dan in de eerste plaats ons lid A. Hagendijk, die de hoog ste titel voor de Zaanstreek en Jaarmede de wisselbeker voor dit jaar wist te veroveren. De manier waarop hij dit deed as werkelijk fenomenaal. In een ware titanenstrijd werd de ene fa voriet na de andere uitgeschakeld en kon 's nachts tegen half een aan de finale worden begonnen. De papieren leken toen voor Ha gendijk niet zo gunstig, omdat hij tussen de enkelspelen door ook nog aan het heren-dubbelspel deel nam en zodoende aanmerkelijk meer partijen had gespeeld dan zijn tegenstander, die er op dat moment ook wel even frisser uit zag. Onder doodse stilte werd gespeeld, waarbij de partijen beurtelings een game voor zich opeisten. De vijfde en tevens laatste game moest dus de beslissing brengen en ook hier gaven de spelers elkaar niets toe. Het slot kwam dan ook met het minimale verschil van 21—19 in het voordeel van A.H. Een dolgelukkige, maar overver moeide Hagendijk kon de beker in ontvangst nemen, die hij wel licht tot aan de rand toe met zijn eigen zweetdruppels heeft moeten vullen alvorens het zo ver was. Bij het heren-dubbelspel wist het dubbel Hagendijk/Groen tot de finale door te dringen maar door- geforceerd spel in de 3e game, moesten ze de eer aan hun tegen standers laten. In elk geval ook hier een eervolle 2e plaats. Ook het damesdubbel Goudriaan Seft wist het tot de finale te bren- 1 gen, maar toen bleken de tegen standsters wel even te sterk voor „Snipper jij morgen?" „In principe snipper ik altijd!" vertel jij zelf maar hoe het dan produktieverhoging moet dit dappere tweetal, dat in elk ge val met een 2e plaats eveneens een uitstekende prestatie heeft ge leverd. Maar nu genoeg over tafeltennis, want de hele club gaat binnenkort met vakantie en dus tot het nieu we seizoen.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 2