imiiiiimii Produktieverhoging alleen door juiste investeringen en doelmatige bedrijfsorganisatie Commissaris der Koningin, bezichtigde onze fabriek De extra uitkering van 2 Instelling Ondernemingsraad Opening nieuwe fabriek en rondleiding Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam ^WALiTeTr SAH002000028 Flitsen Fabr/Zaan juni 1956 13e Jaargang No. 6 - Juni 1956 De heer J. W. de Vries Voor de achtste achtereenvolgende maal heeft het plv. lid van de raad van bestuur van Albert Hejjn N.V., de heer J. W. de Vries, dezer dagen aan een honderdtal leidinggevende functionarissen een toelichting ge geven op het onlangs verschenen jaarverslag van het bedrijf. Uit deze cyfers blijkt, dat 78 cent van iedere ontvangen gulden di rect of indirect betaald wordt aan de boer voor grondstoffen, 12 cent aan het personeel in fabrieken en filialen, 5 cent aan overige koster en 1 cent aan de belastingen, ter- vvyi 2Zi cent in het bedryf blijft ten behoeve van waardeverminde ring bedrijfsmiddelen, i/2 cent ge reserveerd wordt, cent aan ka pitaalverschaffers wordt betaald en cent voor bestuurders be stemd is. De heer J. W. de Vries, heeft ei bij deze gelegenheid op gewezen dat men de verantwoordelijkheid voor een verhoogde productiviteit niet slechts op de schouders dei arbeiders mag leggen, zoals zc vaak wordt gedaan. Het is naar zijn mening in de eerste plaats de leiding van een onderneming, die er voor moet zorgen, dat de arbeiders in de ge legenheid zijn tot een verhoogde productiviteit te komen. ..Een filiaalchef die van zijn wijk- bediende een hogere prestatie ver wacht, geeft hem een fiets, zodat hij niet langer behoeft te lopen" zo illustreerde de heer De Vries zijn stelling. Met andere woorden: de leiding van een onderneming moet de voorwaarden scheppen, zodat met dezelfde energie meer gepresteerd wordt. Dit kan alleen bereikt worden door juiste investeringen en door een doelmatige bedrijfsorganisatie. Aan de medewerkers in het be drijf zullen de juiste machines ter beschikking gesteld moeten wor den. Een efficiënte organisatie voorkomt, dat werkkracht, moei te, tijd en materiaal verloren gaan Aan de andere kant is het de taak van de medewerkers om begrip te tonen voor de getroffen maatrege len. Eerst wanneer aan al deze voorwaarden zal zijn voldaan, zal er sprake kunnen zijn van verho ging van de welvaart door pro ductieverhoging. Dat deze gedachtengang van dc heer J. W. de Vries ook in de praktijk bij Albert Heijn N.V. ge volgd wordt, blijkt wel uit het feit, dat er dit jaar een nóg groter deel van de winst gereserveerd is voor investeringen in het bedrijf, dan vorig jaar. Extra-reserveringen zijn bestemd voor de overbruggingsregeling be- i treffende pensioenrechten, alsme de voor het Fonds Bijzondere Las ten. waaruit steun kan worden verleend aan personeelsleden en j hun gezinnen in geval van ziekte e.d. Andere belangrijk feiten zijn, dat de omzet van het bedrijf in 1955 weer aanzienlijk is gestegen, en dat het personeel volledig heeft gedeeld in de welvaartsronde voor 1955, zoals die van overheidszijde is aanbevolen. Omtrent loonsver hoging wordt langs de weg der verschillende organisaties onder handeld. Buitenlandse studenten in Zaandam te gast Woensdag 30 mei brachten een i aantal buitenlandse studenten een bezoek aan onze fabrieken te Zaandam. Ze kwamen uit ver schillende werelddelen, o.m. Ame rika, Suriname, Indonesië, enz. Het gezelschap had zeer veel in teresse voor de moderne fabrica- ge-methoden in ons bedrijf en raakte onder meer onder de in druk van het feit, dat zoveel ar tikelen van uiteenlopende aard door één firma werden vervaar digd. Dit was een welgemeend compliment, omdat vele van deze mensen, in het bijzonder de Ame rikanen, in hun land op het ge bied van productie toch wel wat gewend zijn. Wij zijn er van overtuigd, dat al deze buitenlandse gasten, wanneer ze weer in hun vaderland zijn te ruggekeerd, niet alleen een goe- „Geen Hollandser naam dan Albert Heijn" Op maandag 28 mei heeft de commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland, dr M. J. Prinsen, een bezoek gebracht aan de A.H. fabrieken. Het betrof hier een werkbezoek van de commis saris aan Zaandam en het ligt voor de hand, dat Albert Heyn N.V. het zich tot een eer rekende deze hoogste autoriteit in de provincie als gast te mogen begroeten. Omstreeks elf uur nieuwbouw, waarvan de ontbijt koek- en toast-bakkerij binnenkort .in bedrijf komt. moderne uitvoering, welke continu Het waJs reeds kwart voor één Het gezelschap bij het verlaten van het Ontspanningsgebouw. V.l.n.r. de heren Jhr. Mr. P. R. Bce'.aerts van Blokland, Dr. M. Prinsen, W. Thomassen, mevrouw Prinsen, de heren R. Hille en Fr. Schuddcboom. mevrouw Thomas- sen, de heren C. Meijer, J. Heijn en A. Heijn. de indruk van ons land zullen auto-earavaan, waarin het gezel- doordraait en waarvoor slechtst0 h „e7elschaD mn^nnnw,on i. jSCliaD Was 2-pzeteil. voorafp-pciian één man hpflipnino- nnHio- ie- Ho r aiscneia medenemen, maar ook waarde ring en bewondering zullen heb- schap was gezeten, voorafgegaan één man bediening nodig door motorpolitie, bij het Ont- suikerwerkfabriek met zijn de ver ben, voor de wijze waarop Albert j spanningsgebouw, waar van de pakkingsafdeling, drupsafdeling Heijn in Nederland een belangrijk deel der nationale levensmiddelen voorziening verzorgt. directie ter verwelkoming aan wezig waren de heren J. Heyn, en de afdeling zacht suikerwerk; de verpakkingsafdeling waar Dank brengen aan directie en personeel voor de bewezen attenties: dr. Prinsen, die het J. W. de Vries, A. Heijn, Fr.bloem en gries, custard, koffie, Schuddeboom, J. Legerstee en P. thee en rijst volautomatisch inge- Ligtenstein. pakt worden; de bakkerij, het la- Een kort begroetingswoord van de boratorium en de reeds genoemde bezichtigden. neer j. Heijn werd beantwoord door om de rest van het programma af te werken, waarop voorkwa men een vaart over de Zaan en een ontvangst door de Kamer van Koophandel. Vertegenwoordigers van de Zaandamse pers behoorden eveneens tot degenen, die als gast van Albert Heijn N.V. de fabriek Mej. C. Oostingh, en de heren: J. den Bakker, A. Beekkerk. P. Brandenburg. L. Hagens, P. de Bruetjs bij hun ziekten en de heer J. Sijbrands bij de ziekte van zijn echtgenote. Mevr. G. van Doesburg-Zalmstra en J. M. Modder-Hagman bij hun huwelijk. Fam. Schaap, Slinger. Pegzei en Plantinga bij de geboorte van hun zoon en dochters. L. Bonsee bij haar 7%-jarig jubi leum en de heer en mevr. Land bij hun 12}/2~jarig huwelijk. vreugde zei te achten dit grootste kruideniersbe- drijf van Nederland te bezoeken en die de naam van dit bedrijf typisch- Hollands noemde. Hierna volgde een rondgang dooi de fabriek, waarbij ook de nieuw bouw aan bod kwam. Bijna ander half uur bracht het gezelschap in de fabriek door. De commissaris werd vergezeld door mevr. Prin sen. Jhr Beelaerts van Blokland, de burgemeester van Zaandam en echtgenote, de wethouders van Zaandam e.a. Achtereenvolgens werden bezich tigd: de volautomatische vermi celli- en macaroni-installatie in Directie en Concactcommissie vergaderden binnennort worat onze rueuwe supermarkt in Haarlem geopend. Op de schutting voor het pand i Houtstraat heeft de tekenaar zijn fantasie de vrije loop gelaten. O/ lo die dit jaar is opgenomen in de mogelijkheid de secundaire arbeids voorwaarden te verruimen, zal ook aan ons gehele personeel ten goede komen. In overleg met de firma's Verkade en Hille zal de uitbetaling plaatsvinden op 1 november 1956. Deze datum is gesteld op grond van de uitbetaling der Kinderbijslag begin oktober. Een suggestie om met de vakan tie een 3 i uitkering te doen en n de herfst 1 te betalen, bleek niet te verwezenlijken op grond van de door hogerhand gegeven richtlijnen. Twee leden van de C.C. mer ken naar aanleiding van de bovenstaande mededeling de directie op, dat er van perso- neelszijde gehoopt is op een 4 uitkering bij de vakantie, temeer daar in bepaalde vak bladen ook de extra-uitkerin~ vakantietoeslag is genoemd. Van directie-zijde wordt ech-1 Op een desbetreffende vraa: ter opgemerkt dat de extra uitkering naast de vakantie toeslag is gekomen en dat men het advies in het overleg tussen werkgevers en werk nemers om vakantie- en extra toeslag gescheiden te houden, heeft willen volgen. Hoe dit zal gaan in 1957 hangt af van het als dan van overheidswege te geven ad vies en van de ontwikkeling der situatie in het algemeen. Het reglement ligt nog steeds ter goedkeuring in Den Haag en wij zullen dus geduldig de beslissing hierover moeten afwachten. Op een desbetreffende vraag ant woordt de heer Schuddeboom, dat in de loop van augustus de nieu we fabriek geheel bedrijfsklaar zal zijn, al wordt ei binnenkort reeds op enkele afdelingen met de pro ductie begonnen. Personeelsleden zullen in de ge legenheid worden gesteld hier dan een kijkje te nemen. Op het rondleiden van personeel en eventueel van echtgenotes, ouders en verdere familieleden door het gehele bedrijf wil de di- Uitspraken hierover kunnen reetie terugkomen als alle ver liet worden gedaan. 'oouwingen achter de rug zijn.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 1