Chef Scheepmakers werkt al 45 jaar bij A.H. Vrijdag de 13de zijn geluksdag Feestavond Utrecht Corveeërsgevraagd AH-FLITSEN 3 Chef J. W. A. Stottelaar. var Van Baerlestraat 162. Amster- Nog een foto van onze prestatie- verkopers (sters). Nu voor het Ontspanningsgebouw. op weg naar Amsterdam. De deelnemers (sters aan de ..instuif" en Zaandagen van de afgelopen maand. De naam Scheepmakers heeft een vertrouwde klank in het rustige bloemrijke plaatsje Aalsmeer, midden in de uitgestrekte Haarlemmer meerpolder. Meer dan 37 jaar reeds is deze naam verbonden aan ons filiaal, waar de heer Scheepmakers de leiding heeft. „Of ik wat kan vertellen uit m'n 45-jarige loopbaan als kruidenier bij Albert Heijn?", zegt chef Scheepmakers. „Nou, reken maar". Hij gaat er eens ge makkelijk voor zitten, steekt een grote sigaar op en begint op een hem eigen gemoedelijke manier te vertellen. „Op 19-jarige leeftijd kwam ik bij I september 1918, werd ik als chef Albert Heijn. In die dagen ging j aangesteld te Aalsmeer. Aan het het echter wel iets anders toe dan tegenwoordig. Op de 2de Kerst dag van het jaar 1910 werd ik uitgenodigd om in Zaandam te komen, niet zoals tegenwoordig om de fabriek te bezichtigen en een heerlijk dagje uit te zijn, maar enkel om te horen of ik aangeno men zou worden ja of nee. Het was een koude dag en het sneeuwde, 's Morgens vroeg was ik in Utrecht op de fiets gestapt, maar moest noodgedwongen on derweg de trein nemen, daar het fietsen door de hevige sneeuwval onmogelijk was. Toen ik eindelijk een kwartier te laat in Zaandam arriveerde, wachtte mij daar een uitbrander, want ik had moeten zorgen op tijd aanwezig te zijn. Tenslotte werd ik toch aangeno men en kon in Vlissingen begin nen. Verschillende andere filialen volgden, totdat ik in 1911 moest opkomen voor militaire dienst. Ik werd ingedeeld bij de Grenadiers, waar ik me in korte tijd wist op te werken tot sergeant sport-in- structeur. In deze functie had ik gemiddeld 360 man onder mij en kon me uitleven in de sport, waar ik nog erg enthousiast voor ben". Men kan het chef Scheepmakers wel aanzien, dat hij veel aan sport gedaan heeft, want ondanks z'n 65 jaren is hij nog een vitale man die men zeker tien jaar jonger geeft. „Na m'n diensttijd," zo gaat chef Scheepmakers verder, „meldde ik me weer bij de firma. In verschil lende filialen heb ik daarna ge werkt, o.a. Den Helder, Amers foort, Baarn, Den Haag. Op 3 augustus 1914 zou ik chef worden van het Centraal Magazijn in Zaandam, maar door de mobili satie van 1 augustus ging dit niet door. Tot 1917 ruilde ik mijn witte jasje weer voor 's Konings rok. Toen ik de dienst weer verliet, was in de chefs-vacature voor het Centraal Magazijn reeds voorzien en werd ik geplaatst in het filiaal in de Anegang te Haarlem". Trouwen we nooit? „Waar heeft U Uw vrouw leren kennen „O, die kende ik al voor ik bij Albert Heijn kwam. Zij is 8 jaar in een betrekking geweest te Nieuwersluis. Zij vroeg zich wel eens af of wij ooit tot een trouw dag zouden komen, maar ik wilde liever wachten tot ik mijn kans kreeg om chef te worden. Die kans kwam. Op vrydag, 13 bijgeloof, dat vrijdag de 13e een ongeluksdag is, hecht ik dan ook geen enkele waarde. Het was voor mij de dag van mijn leven, waar ik tot op heden geen spijt van gehad heb." ,,U hebt natuurlijk in Uw periode als chef ook vele herinneringen, mijnheer Scheepmakers?" „Zeker, deze zijn legio," gaat hv rustig aan zijn sigaar trekkenc verder. Mevrouw Scheepmakers schenkt nog een kopje koffie in „De eerste tijd ging ik het dor; m om klanten te winnen. Dage. van 12 of 14 uur waren geen zelcT zaamheid. Veel heb ik ook aan mijn vrouw te danken, die mij altijd een geweldige steun is geweest. Negentien jaar lang heeft zij bedienden in huis gehad en verzorgd. Eens werd ik door de politie 's nachts om half één de winkel uitgejaagd. Ik weet nog als de dag van gisteren, dat de oude heer Albert mij zijn zoon Gerrit kwam voorstellen. Dat zijn dingen, die vergeet men niet." Trouwe medewerkers (sters). „Hoe heeft U het al die jaren met Uw personeel gehad?" „Best, ik kan wel zeggen, dat ik nooit moeilijkheden heb gehad. Met veel oud personeel hebben wij nu nog contact. Verschillende ver koopsters, die nu getrouwd zijn. komen nog regelmatig bij ons op visite. Ook nu heb ik weer een prima stel in de winkel. Alie Boer (23) is nu al weer drie jaar bij mij. Zij is niet groot, maar potig en staat nerg'ens voor. Arie Braveboer (50), is tien jaar bi; mij, maar daarvoor was hij al heel wat jaartjes in andere filialen. Je kunt niet zo raar prakkizeren, maar wat Arie meeneemt, ver koopt hij. Jammer genoeg ligt Jannie Smit momenteel in het ziekenhuis. Met de punten staat zij altijd bovenaan. Dat zij onze dienst aen half jaar verlaten heeft, komt omdat zij in Uithoorn woont en haar moeder vond, dat zij te ver moest reizen. Zij zeurde echter net zo lang totdat moeder toestemde i dat zij weer naar Aalsmeer ging Berda Beuckner is sinds 14 me bij mij. Zij doet het prima. Verdei- heb ik dan de hulp van mijn schoonzoon Van Staveren, die sinds kort met mijn dochter Jo getrouwd is. Ook Jo is met I drukte of ziekte vele malen bijgesprongen. Zelfs werd ze, on danks het feit, dat ze niet in vas- j te dienst was, wel gevraagd vooi andere filialen. De gehele familie is dus kruidenier. Zullen de winkel erg missen. Nu is de tijd gekomen dat ik plaats moet maken voor de jon geren. Hoewel ik my nog niet oud voel en me met menige jonge kracht durf te meten, doe ik het graag. In myn nieuwe huisje te Aalsmeer, dat binnenkort gereed komt, zullen mijn vrouw en ik de winkel erg missen, maar mis schien wordt er met drukke dagen nog weieens een beroep op mij gedaan. Dan haal ik weer myn jasje van de kapstok." Van dam, houdt van bijzondere stunts om aandacht te trekken voor zijn artikelen. Hierboven links ziet U een vitrine met levende kuikens(l) omringd door eieren en advokaat. Rechtsboven: temidden van onze produkten een televisietoestel, waarop een belangrijk evenement wordt uitgezonden. Beloonde ideeën Meinummer 4590. Bed. H. Giethoorn. Fil. 537. 5.—. Geslaagd Bed. J. A. C. Ruiter, fil. 515, geslaagd voor het Slagers Slacht- diploma. Chef G. N. van Splunter, fil. 400, is geslaagd voor het diploma ge- distelleerd. Onze felicitatie. Voor de derde maal organiseerde de Personeels Vereniging Utrecht en Omgeving een feestavond voor naar leden, op dinsdag 8 mei 1956 m het gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. Als genodigden waren tot ons ge noegen aanwezig de heren uit Zaandam en onze Rayonleider. Het betrof deze keer een toneel avond; opgevoerd werd het toneel stuk „Vadertje Langbeen", een spel in vier bedrijven, gebracht door de S.S.I.P.C. Het applaus na de bedrijven wees wel uit, dat de aanwezigen zich best amuseerden. Een gezellig dansje hield de aan wezigen na afloop van het toneel stuk nog lang bijeen, onder leiding van de balleider P. IJtsma en de band „Animato". A. HOGERDIJK. Nieuws van onze militairen Het viel mij enige dagen geleden op, toen ik het Logiesgebouw binnenstapte, dat er een groep soldaten rond het publicatiebord stond. Dat hier iets bijzonders aan de hand moest zijn, stond wel vast, want anders was het er niet zo druk. Bij het bord gekomen zag ik daar een advertentie hangen en wel van onze firma Albert Heijn. Meestal toon ik nooit veel belangstelling voor het publicatiebord. Doch door het lezen van de naam Albert Heijn ging ik het vol be langstelling lezen; o.a. stond er op dat er ook Corveeërs gevraagd werden en daar men in de mili taire dienst nogal veel corveeën moet, slaakte één der jongens de opmerking: „Dat is iets voor ons, want dat kunnen wij goed." Dus zelfs bij de soldaten hier is nu de naam Albert Heijn bekend. Hopenlijk als kruidenier en niet als corveeër. J. SMIT, Harderwijk.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 3