will <YIW Nieuws uit de ideeënbus <Ju(n{ Mevrouw Holtman werd met hart en ziel kruideniersvrouw «rissen peper en AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 13e jaargang - No. 5 Landelijke editie Juni 1956 IT Veiantwoordelijk eindredacteur K. IOngel. Hoofd Pei-soneelszaken Redactie: H. Valk en A. B. FieniegPropaganda C. Govers Verkoop G. J van Hulzen In- en externe betrekkingen J. W. Noortman Personeelszaken A. H PilgerOpleiding Aan dit nummer werkten mede: A. HogerdijkIn Vianen gaf A.H. de toon aan Feestavond Utrecht J. Smit Corveeërs gevraagd K. Romp Foto's J. C. Hali Foto's W. van Maltha Tekeningen Druk: Ramshorst. Wormerveer Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie ders rustte. Eerst geen belangstelling voor levensmiddelen Mevrouw Holtman is pas voor het kruideniersvak gaan voelen in haar huwelijk. Vóór die tijd was ze in de huishouding werkzaam en juist voor de levensmiddelen had ze de minste belangstelling. Toen echter haar man als chef van ons filiaal te Kampen werd aan gesteld, nu 32 jaar geleden, trok ze ook achter de toonbank en er was geen ontkomen meer aan. Al gauw kreeg het winkelen haar te pakken. De vele artikelen, het contact met de klanten, het verkoopgesprek maakten haar enthousiast en zo gebeurde het wel, dat chef Holtman 's avonds aangebrande aardappelen te eten kreeg. Weliswaar waren het dagen van koffers voor de deur. De man was hard werken, maar daar zag me- overal geweest, tot zelfs in Amerika vrouw Holtman niet tegen op. en wist over alle dingen mee te pra- 's Avonds hielp ze haar man met ten, behalve over het kruideniers- de administratie of klaarmaken vak. Een hele collectie potten, pan- van boekjes, terwijl tevens de ver- nen en andere uitrustingsstukken rol- j zorging van drie a vier bedienden, den z'n koffers uit en mevrouw Holt- j die intern waren, op haar schou- man vroeg zich af, hoelang de we reldreiziger z'n bivak bij haar zou opslaan. Het duurde niet lang. Na zes weken werd hij overgeplaatst en vertrok, nadat chef Holtman hem het reisgeld had voorgeschoten, op dezelfde manier als hij gekomen was, I met veel drukte en geen geld. Sinds 1929 heeft mevrouw geen bedienden meer intern gehad; wèl zijn er nog de herinneringen, aan de gezellige avonden, als allen rond de tafel zaten geschaard, en de een nog meer wist te vertellen dan de ander. Nu zijn de heer en mevrouw Holtman met zijn beiden. Hun enige zoon is in militaire dienst. Ook hij is kruidenier. Na het behalen van het Handels- schooldiploma, heeft hij de Vak school voor Kruideniers te Utrecht doorlopen en is vast van plan z'n toekomst in die richting te zoe ken. Nu is de zaak te Amersfoort in een moderne zelfbedieningszaak omgebouwd en staat mevrouw Holtman dus niet meet achter de toonbank. Haar hart blijft echter bij de winkel en daarom kan men haar daar regelmatig aantreffen. Mevrouw Holtman is evenals haai man een echte liefhebster van de natuur. Menige vrije middag of zondag wordt dan ook wandelend Als men nu denkt, dat alles naar wens ging, heeft men het mis. Een grotere winkel werd het ideaal van de heer en mevrouw Holt man enhet werd verwezen lijkt. Chef Holtman kreeg de lei ding van het filiaal in de Lange- straat te Amersfoort. Ook hier kon men mevrouw Holtman van 's morgens tot 's avonds achter de toonbank vinden, en ook hier wa ren altijd twee tot vier bedienden intern. Vreemde vogel. Eens op een zondagavond werd er gebeld en stond een bediende, com pleet met wandelstok en enkele hut- 4207. Voor prijsjes winkelbakken een stel mallen maken van 1 tot 10. Voorkomt het snel waardeloos worden van ge drukte prijskaartjes. Dit idee zou te duur in uit voering worden. 4536. Een filiaal, dat gesloten wordt, aanhouden als „ver zendhuis" voor bezorgklan- ten, die met de huidige si tuatie in de winkels alle maal verloren gaan. In dc filialen eventueel bestel- kaarten geven, zodat dc chef de boodschappen kar opnemen en doorgeven aan verzendhuis. Een dag vast stellen, wanneer in een be paalde buurt bezorgd wordt, op de bestelkaart een win kelstempel laten zetten er na een bepaalde periode dc chef van het filiaal, die de klant heeft doorgegeven provisie geven. Dit zou nor heel wat klanten opleveren die te ver wonen en daar door verloren gaan voor ons Een verzendhuis zou on:, voor zeer grote exploitatie moeilijkheden zetten. Dit idee is niet uitvoerbaar. 4692. Kaart schilderen waarop. Nu het vlees zo duur is: Eet nu diepvries vis. Chefs met viskasten kunnen zon kaart altijd maken. 4931. Verpakken van pakjes kauwgom. 5 pakjes in zakje. Verkoop 25 ct. Dit is niét direct een idee, doch op zichzelf bekeken wel een aanbevelenswaardig initiatief. Aanmoedigings premie 2.50. 4574. Ongeldig maken van zegel boekjes door middel van pa pierklem met tochtband er tussen. Ook dit idee is nog geen af doende oplossing. 1997. Bij afgifte van een spaar boekje een datumstempel er in plaatsen Men kan dan, wanneer het vol ingeleverd wordt, nagaan hoe lang de klant er over gedaan heeft het boekje vol te plakken. Ook ter controle. Dit idee is al vaker inge diend. Ook al kan men na gaan hoe lang een klant ge spaard heeft om het boekje vol te krijgen, dan kan men er toch nimmer een op- of aanmerking over maken. 5012. Bestellingen rechtstreekse zendingen door Hoofdkan toor op donderdag alle tege lijk doorgeven. Hiei'door be sparing porto en geen be zorging op vrijdag en zater dag. De bestelkaarten in sluiten in Zaanbrief. Dit zou alleen maar vertra ging veroorzaken en nog niet voorkomen dat eventu eel op vrijdag of zaterdag wordt bezorgd. 5025. Op de koffie, thee, boter en beschuit spaarpunten geven voor een dagje uit per tou ringcar. Wij blijven wat sparen be treft, uitsluitend bij ons obligatiezegel-systeem. Bo vendien voelt lang niet iedereen er voor om met een bus behangen met opschrif ten (uit reclame-oogpunt) een reisje te ondernemen. 5337. Ongeldig maken van zegel- boekjes. Met een blauwe merkenstift een streep over de zegels halen. Gaat vlug en is zeer goedkoop. Regelmatig worden proeven genomen om tot een goede oplossing te geraken. Het ingezonden idee is ook nog niet de. oplossing. 5371. Goede kartonnen dozen vanuit het filiaal naar Zaan dam terugzenden. Het fi- j liaal, dat de meeste bruik- bare dozen retour zendt, b.v. om de maand een pre mie geven. De kosten van dit idee (re tour zenden, sorteren, ad ministreren) zouden de ba ten overtreffen. 5734. Chocolade doosjes gebrui ken om stof op te vegen. De brede zijkant afsnijden en doosjes verstevigen met plakband. Dit bespaart we kelijks in de filialen een flink aantal vleesschaaltjes. In elke zaak dient een stof fer en blik aanwezig te zijn. Wij begrijpen niet wat vleesschaaltjes met het af stoffen van een toonbank te maken hebben. 5737. In de Zelfbedieningswinkels een tweede retourgoederen- bak zenden. Bespaart veel werk. Nu alleen bak omrui len i.p.v. overpakken. In de meeste Z.B.'s is deze aanwezig. Kan, na bespre king met Rayonleider, aan gevraagd worden. Ongenummerd 1 Verschillende smaken vruchtenkoekjes in één doos verpakken. Aantrekkelijke kleuren-combinatie bevor dert de verkoop. Voorkomt breuk door mengen. Dit idee berust waarschijn lijk op een misverstand. Onze vruchtenkoekjes zijn toch gesorteerd. Ongenummerd 2 De toast ovaal een beetje dikker maken. Veel klach ten over breuk. Breuk ontstaat door de bros heid. Dikker maken zou aan de breuk dus niets af of toe doen. Ongenummerd 3 Een rubber mat laten ma ken met slagzin om voor de deur van de winkel te leg gen. Misschien mogelijk met uitneembare letters, waar door de slagzinnen veran derd kunnen worden. Een slagzin waarop men zijn voeten afveegt heeft naar onze mening geen po sitieve waarde. of fietsend doorgebracht in de mooie omgeving van Amersfoort. Vandaar ook dat mevrouw dol is op bloemen en de wens koestert nog eens een huisje te bezitten met een eigen tuin. Misschien, mevrouw Holtman, wordt ook dit ideaal nog eens verwezenlijkt! De Heer I. de Lange, chef van ons filiaal Middenweg, hoek Zach. Jansstraat, Amsterdam, was 29 Mei 1956 25 jaar in dienst. Op de foto, de familie de Lange en Heren de G. Heijn en D. A. ter Wee. 5 jaar in dienst: 55 mej. S. Jansen 21-5-'51 123 mej. A. van Swieten 22-5-'51 87 mej. M. G. J. Machielse 28-5-'51 2 jaar in dienst: 14 mej. E. Schotman 24-5-'54 297 bed. M. H. Kater 2-5-'54 76 bed. F. Meinders 10-5-54 „5 Mei is toch al geweest!" .Ja, maar de betekenis ervan dringt nu pas tot mij door!" Zijn moeder is geschrokken van een kellner tr (uji hhcia)] 348 chef W. v. Arkel 31-5-'54 '201 bed. H. Sondorp 17-5-'54 538 bed. R. Steggerda 10-5-'54 518 mej. J. Th. Holtkamp 24-5-'54 528 mej. G. W. Kreft 3-5-'54 17 mej. C. Vader 24-5-'54 105 mej. J. A. de Feyter 17-5-'54 125 bed. P. Opdurp 17-5-'54 162 mej. A. C. T. E. v. d. Wiel 3-5-'54 204 mej. C. Munnik 10-5-'54 224 bed. J. H. Vos 3-5-'54 176 mej. S. Robbertsen 31-5-'54 190 bed. L. A. Wensink 10-5-'54 215 bed. H. Sliep 31-5-'54 517 bed. E. de Vries 31-5-'54 517 mej. M. M. v. d. Hulst 24-5-'54 12 mej. M. Brugge 4-5-'54 37 mej. J. F. Hoeppe 31-5-'54 37 mej. E. Zijtveld 17-5-'54 68 bed. J. Snijder 31-5-'54 186 mej. H. J. Straver 3-5-'54 243 mej. J. Karssen 3-5-'54 86 mej. P. E. Peters 31-5-'54 222 bed. Th. H. M. v. 't Huilenaar 3-5-'54 519 mej. A. J. Timmermans 24-5-'54 147 bed. F. J. Storms 26-5'54 237 mej. M. J. G. Meertens 17-5-'54 510 mej. M. P. Dohmen 3-5-'54 Chef J. S. Nijholt, fil. 249, was op 18 april 12l/2 jaar in onze dienst.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 2