---- Wij spraken met de heer J. Rozema Hij kreeg zijn opleiding tot kruidenier op het Hoofdkantoor Commissaris der Koningin bezichtigde onze fabriek Buitenlandse studenten in Zaandam 13e Jaargang No. 5 - Juni 1956 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie ftWALIT Op 16-jarige leeftijd, na het be halen van het MULO-diploma wist de jonge Rozema nog niet goed welke weg hij zou inslaan. Wel gingen zijn gedachten direct uit naar het kruideniersvak, doch deze werden door vader Rozema die zijn zoon niet had laten studeren om in een kruideniers winkel te staan en boodschappen rond te brengen in de kiem gesmoord. Hij moest maar een baan zoeken op kantoor en deze baan kwam via een advertentie. Nu bijna 25 jaar geleden, om precies te zijn 19 november 1931, kwam de hee: Rozema als jongste bediende op het Hoofdkantoor van Albert Heijn en kreeg als een van dc voornaamste taken het verzorgen en rondbrengen van koffie en thee. Ruim een jaar later werd de heer Rozema toegevoegd aan de heer D. A. ter Wee, tot wiens assistent hij in zeer korte tijd uitgroeide. In deze periode van 4 jaar had de heer Rozema een zeer omvattende taak. Loonadministratie, perso neelsaangelegenheden en andere administratieve functies rustten op zijn nog jonge schoudeis. siasme voor het kruideniersvak uit te leven. Als welkome afwis seling trad hij vele malen op als vervanger, tot tenslotte in 1945 z'n aanstelling volgde als rayon- leider van Nooi'd-Holland. Door de grotetoename van de filialen in de loop der jaren was het noodzakelijk dat het rayon werd teruggebracht tot de huidige grootte. Alle zaken boven het IJ, benevens drie zaken in Amster dam-Noord staan nu onder zijn bekwame leiding. Als geboren Zaandammer voelt de heer Roze ma zich in deze omgeving op z'n piaats. Twee dochters (7 en 10 jaar) en een zoon nemen een groot deel van de vrije tijd van de heer Roze ma in beslag. Voor de veel tijd eisende hobbies vissen en tekenen is niet altijd gelegenheid. Een charmante j vrouw, twee goed gevulde boeken kasten en een exquise collectie i gramofoonplaten, waarin klassiek en opera goed vertegenwoordigd zijn, zorgen voor voldoende af- leiding. De toekomst ziet de heer Rozema optimistisch tegemoet. Zolang nog I 2/3 deel van de wereldbevolking j honger lijdt en vervoersproblemen meer en meer tot het verleden gaan behoren, zal er werk aan de winkel zijn. Daarnaast vond hij nog tijd om onder het wakend oog van de heer ter Wee zich te bekwamen in het kruideniersvak. Vele uren bracht- hij winkelend door in het filiaal beneden het Hoofdkantoor. Ook werd menig uurtje doorge bracht op de factuurafdeling. Eerst later werd dat duidelijk, want daar werkte mej. L. Mann, thans mevrouw Rozema. Ondanks het zeer afwisselende werk voelde de heer Rozema, dat zijn bestemming niet lag binnen de muren van een kantoor. De j buitendienst trok hem aan en wel dra kreeg hij z'n kans. Ook hier werden weer verschillende func- j ties door hem bekleed. Na balansmaker en administratie- controleur werd de heer Rozema I belast met het openen van nieuwe j filialen, waarbij hij tevens wee; i ruimschoots de gelegenheid kreeg zijn nog steeds laaiende enthou- j Muziekkorps won twee prijzen in Vianen gaf A.H.detoon aan Als inwoner van Vianen ging ik met Hemelvaartsdag al vroeg op pad in de richting van het con- coursteiTein, gelegen tussen de in bloei staande boomgaarden van ons oude stadje. Om ongeveer elf - uur veroverde Albert Heijn de aandacht van vele inwoners, door het binnenrollen van een grote A.H.-wagen, ge volgd door drie autobussen met leden en familie van het muziek korps Albert Heijn. Op het terrein zetten de, heren, on der leiding van hun directeur de heer Kat, hun beste beentje voor op de tent. Bij de uitslag kwam Albert Heijn met een eerste prijs, behaald met 315 punten, uit de bus, in de af deling uitmuntendheid; bij de marswedstrijden, gehouden in de stad, behaalde het korps eveneens de eerste prijs en de tamboers de tweede. Vele aanwezigen spraken nog lang over de prachtige prestaties van het muziekkorps van onze firma, die onder het grote vaandel de naam van Albert Heijn in het kleine stadje aan de Lek heeft hooggehouden. A. HOGERDIJK. „Geen Hollandser naam dan Albert Heijn'' Op maandag 28 mei heeft de commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland, dr M. J. Prinsen, een bezoek gebracht aan de A.H. fabrieken. Het betrof hier een werkbezoek van de commis saris aan Zaandam en het ligt voor de band, dat Albert Heyn N.V. het zich tot een eer rekende deze hoogste autoriteit in de provincie als gast te mogen begroeten. Omstreeks elf uur arriveerde de auto-caravaan, waarin het gezel schap was gezeten, voorafgegaan door motorpolitie, bij het Ont spanningsgebouw, waar van de directie ter verwelkoming aan wezig waren de heren J. Heijn, J. W. de Vries, A. Heijn, Fr. Schuddeboom, J. Legerstee en P. Ligtenstein. Een kort begroetingswoord van de heer J. Heijn werd beantwoord door dr. Prinsen, die het een vreugde zei te achten dit grootste kruideniersbe- Binnenkort wordt onze nieuwe Op de schutting voor het pand tekenaar zijn fantasie supermart in Haarlem geopend, in de Grote Houtstraat heeft de de vrije loop gelaten. drijf van Nederland te bezoeken en die de naam van dit bedrijf typisch- Hollands noemde. Hierna volgde een rondgang door de fabriek, waarbij ook de nieuw bouw aan bod kwam. Bijna ander half uur bracht het gezelschap in de fabriek door. De commissaris werd vergezeld door mevr. Prin sen, Jhr. Beelaerts van Blokland, de burgemeester van Zaandam en echtgenote, de wethouders van Zaandam e.a. Achtereenvolgens werden bezich tigd: de volautomatische vermi celli- en macaroni-installatie in moderne uitvoering, welke continu doordraait en waarvoor slechts één man bediening nodig is; de suikerwerkfabriek met zijn ver pakkingsafdeling, drupsafdeling en de afdeling zacht suikerwerk; de verpakkingsafdeling waar bloem en gries, custard, koffie, thee en rijst volautomatisch inge pakt worden; de bakkerij, het la boratorium en de reeds genoemde nieuwbouw, waarvan de ontbijt koek- en toast-bakkerij binnenkort in bedrijf komt. Het was reeds kwart voor één. toen het gezelschap afscheid nam om de rest van het programma af te werken, waarop voorkwa men een vaart over de Zaan en een ontvangst door de Kamer van Koophandel. Vertegenwoordigers van de Zaandamse pers behoorden eveneens tot degenen, die als gast van Albert Heijn N.V. de fabriek bezichtigden. Het gezelschap bij hef verlaten van het Ontspanningsgebouw. V.l.n.r. de heren Jhr. Mr. P. R. i Beelaerts van Blokland, Dr. M. Prinsen, W. Thomassen, mevrouw Prinsen, de heren R. Hille en Fr. Schuddeboom, mevrouw Thomas sen, de heren C. Meijer, J. Heijn en A. Heijn. Woensdag 30 mei brachten een aantal buitenlandse studenten een bezoek aan onze fabrieken te Zaandam. Ze kwamen uit ver schillende werelddelen, o.m. Ame rika, Suriname, Indonesië, enz. Het gezelschap had zeer veel in teresse voor de moderne fabrica- ge-methoden in ons bedrijf en raakte onder meer onder de in druk van het feit, dat zoveel ar tikelen van uiteenlopende aard door één firma werden vervaar digd. Dit was een welgemeend compliment, omdat vele van deze mensen, in het bijzonder de Ame rikanen, in hun land op het ge bied van productie toch wel wat gewend zijn. Wij zijn er van overtuigd, dat al deze buitenlandse gasten, wanneer ze weer in hun vaderland zijn te ruggekeerd, niet alleen een goe de indruk van ons land zullen medenemen, maar ook waarde ring en bewondering zullen heb ben, voor de wijze waarop Albert Heijn in Nederland een belangrijk deel der nationale 1 evensmiddel en- voor?iening verzorgt.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 1