AH-WTSIN <YHet peper en 3oui Drukte op IJmuiden's zuid pier Hogeschool voor hengelaars Dit jaar werd reeds f 311 voor goede ideeën toegekend Dank brengen Veiligheid in de fabriek, op de weg en in het huishouden AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 13e jaargang - No. 5 Mei 1956 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Redactie: G. J. van Hulzen, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mede: M. Barrette Muziek J. Ph. Bartelson Personeelfonds H. J. Bobbe Peper en Zout A. v. d. Hazel Bridge Ch. Jager Schaken A. A. Koopman Diversen W. van Maltha Peper en Zout J. Overmeer Veiligheid E. Roos Functionele kleuren G. A. van Rooyen J. Visser Druk: Ramshorst, Wormei-veer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. Veiligheid Bedrijfsmuziek Gaat U, als U een beetje in de buurt woont, op een vrije dag eens naar Ijmuiden om een wandeling te maken op de Zuidpier. Wij kunnen het U van harte aanbevelen. Vanaf het station is het een half uur lopen. Nog beter kunt U er op de fiets heengaan. Bij stormweer is het slechts mo gelijk om halverwege de pier te komen, tot de waarschuwings borden. Met mooi weer is het een genoegen om geheel tot de vuur toren te wandelen. Tientallen vis sers kunt U er aantreffen die vissen op schol en groter „wild". Allen gebruiken de katrol met nylondraad en het is werkelijk verbluffend om te zien hoe ver men het aas zee in kan werpen. Op de foto kunt U zien dat het De maand maart bracht weer een 5-tal goede ideeën met een totale beloning van 45.April leverde 85.aan beloningen op, terwijl in totaal dit jaar reeds 311.voor goede ideeën kon worden toe- i gekend. Voor een tweetal aanmoedigings- I meer beloond en uitgevoerd kun- premies kwamen in aanmerkingnen worden omdat er een nieuwe de heren: wafelzaag in bestelling is en de A. Wieten, die voorstelde andere lieer J. Peyzel kreeg voor een zakken te gebruiken voor choco- I soortgelijk initiatief een premie ladekorrels. Dit idee wordt door j van f 2.50. de ontwikkeling der techniek ach- i terhaald, want binnenkort zijn mesric* geen zakken meer nódig. -JU IJ UI IJIGUG H. v. d. Loo, die het elektriciens tGQGIl ÓG /c3D/cGT gemakkelijk wil maken door hel Via het publicatiebord is het per- aanbrengen van bordjes boven de soneel opgewekt haar steentje bij zekeringkastjes, waarop aange- te dragen aan het Koningin Wil- ven staat van welke machines in j helmina Fonds voor de Kanker- dit kastje de zekeringen zich be-bestrijding. vinden. Een beloning van 10.ging naai de heren W. B. Hermarij, die een oprol- machine vervaardigde voor ver strekkingsbonnen, waardoor werk- besparing werd bereikt; en E. de Vries, voor een idee betref fende de produktie van chocolade- hagel. 15.werd toegekend aan de heer J. A. Popping voor een ad ministratieve verbetering betref fende opgaven van de deegkamer aan het laboratorium. Hoewel het aantal ideeën dat wordt ingezonden zeer tot tevre denheid stemt, blijft het meestal bij een beperkt aantal beloningen en aanmoedigingspremiën. Toch zijn we op de goede weg en zo kwam in april de heer P. Kop met een voorstel inzake een wijzi ging van de nougatdrupswals, dat hem 50.opleverde. Een beloning van 15.ging naar de heer J. Broersma, en 12.50 kon worden overhandigd aan de heer G. Gerritsen. Tevens werd verzocht aan de le den der Contactcommissie ken baar te maken of men hiertoe be reid was en in de vergadering van 9 mei j.l. heeft de C.C. de Directie laten weten dat het personeel be reid was op het voorstel om 1 cent per man (vrouw) per week aan dit goede doel te offeren, in te gaan. Ook de wijze waarop deze bijdra ge verrekend zou worden, vond instemming en met de vacantie zal van elk personeelslid dus 50 cent worden gestort op rekening van het bovengenoemde fonds. Dit gebeurt natuurlijk alleen bij diegenen, die tegen deze inhou ding geen bezwaren hebben ken baar gemaakt. Mochten er derhalve personen zijn die wel bezwaren hebben, dan worden deze verzocht hiervan me dedeling te doen op de afd. per soneelszaken vóór 15 juni a.s. Gehoopt wordt echter, dat dege nen, die met deze actie niet in stemmen, vooraf overleg plegen met hun personeelsvertegenwoor- Tenslotte ontving de heer L Zwan digers, opdat men zich niet op een aanmoedigingspremie van grond van wanbegrip of onvol- f 5. voor suggesties, die niet doende voorlichting afzijdig houdt. daar een druk verkeer van hen gelaars en wandelaars kan geven. Na de frisse zeewind op de pier zal U een kop erwtensoep of een portie patates frites goed smaken, 's Zomers en 's winters bij het begin van de pier verkrijgbaar. U moet dan ook nog even langs het strand naar de grote vuur toren lopen, waar de radar-instal latie is opgesteld. Van daaruit hebt U een prachtig uitzicht over de buitenhavens. aan Directie en personeel voor de bewezen attenties: E. Dekker, P. Tolstra, C. J. de Bruyn, W. J. Haring tijdens hun ziekte; en B. Rep na haar onge val; Hr. en Mevr. Vos-Zijlstra. Hr. en Mevr. jansen-Mook, Hr. en Mevr. Winter-Hobeijn bij hun huwelijk; Fam. Hogendijk en Van Harlin- gen bij hun 12y2-jarig huwelijks feest; Fam. Blok bij de geboorte van hun zoon; Fam. Leonards bij de ziekte van hun zoon; Wijnands bij zijn 40-jarig ju bileum. Wanneer U op de fiets bent, is het aanbevelenswaardig om over de sluizen terug te rijden. Daar is altijd wat te beleven en de rit langs de Hoogovens geeft een machtige indruk van dit bedrijf. Op 16 april is er een Veiligheids dag gehouden in de achterzaal van „Ons Genoegen" te Kromme nie. De heer J. Overmeer en on dergetekende werden door de di rectie van A.H. in de gelegenheid gesteld, deze dag bij te wonen. 50 werknemers, tezamen 18 be drijven van de Zaanstreek verte genwoordigende, hebben 's mid dags en 's avonds de Veiligheids problemen behandeld. Dit paste in het kader van het 10-jarig be staan van de Veiligheidscommis- sie van de Verblifa, die met het Veiligheidsinstituut uit Amster dam de organisatie verzorgde. De middag kreeg een speciaal ca chet, doordat de Hoofdinspecteur- Directeur van de arbeidsinspectie in het district Haarlem, Ir. J. A. Mulder, de opening verrichtte, waarin hij het ontstaan van de regionale veiligheidsdagen schet ste. De Directeur van het Veiligheids instituut stelde daarna een forum voor, waarin 8 werknemei's uit de Zaanse bedrijven van hoog tot laag zitting namen. Dit forum had de steun van in specteur van de arbeidsinspectie, de heer J. J. van Dodewaard. Rondom een foutieve reparatie aan de beveiliging van een boor machine, ontstond een discussie over de verkeerde werkwijze bij de schuldvraag. Uit de opvatting van elk der werk nemers bleek men hier met een afschuifsysteem te doen te heb ben. Uit de zaal kwamen vele goe de suggesties en opmerkingen. Men besloot tot de volgende con clusie: bij een oplossing van een veiligheidsprobleem zal men de zaak zowel van de „top" naar „omlaag" als van „omlaag" naai de „top" moeten bespreken, en elk der partijen zowel productie afdeling als reparatieafdeling voor een deel verantwoordelijk stellen. Bovendien zal er bij de veiligheid een goede samenwerking moeten zijn, en zal men Directie en be drijfsleiding over bepaalde klach ten moeten inlichten. (Dit ge beurt bij ons reeds lang via de veiligheidscommissie Na de diverse discussies werden allen in de gelegenheid gesteld een kellner Automaat „5 Mei is toch al geweest!" ,,]a, maar de betekenis ervan dringt nu pas tot mij door!" Zijn moeder is geschrokken „Zeg, weet jij ook de ideeënbus?" .Nee, wel een bus voor aanvragen!" de veiligheidstentoonstelling te bezichtigen in de concertzaal van „Verblifa". Na het diner volgde wederom een discussie. Vele vragen en ant woorden werden op het forum af gevuurd. Veiligheidsaffiches Velen in de zaal waren van me ning, dat affiches betreffende veiligheid niet alleen voldoende zijn, maar dat vooral goede voor lichting betreffende machines aan de arbeiders gegeven dient te worden. Tenslotte werden nog enige films getoond over veiligheid in het be drijf, idem op de weg, en een spe ciale film over veiligheid in het huishouden. Statistische gegevens hebben uit gemaakt, dat het aantal ongeval len binnenshuis gelijk is aan de ongevallen op de weg. Vele geva ren schuilen bij de electrische ap paraten, die thans in de huishou ding gebruikt worden. Niet ge aarde wasmachines, ondeugdelijke stekker^ aan snoeren en niet te vergeten de snoeren zelf, welke soms versleten zijn, waardoor de draden „bloot" liggen. Tevens werd gewezen op de vaak ondeugdelijke „gasslangen" aan het comfoor. (Gasverstikking). Na de films werd deze veiligheids dag gesloten door Ir. J. Müller en Ir. E. Spaan, de wens uitsprekend, dat deze dag succes voor de Zaan se bedrijven zou afwerpen. Een woord van dank aan onze Directie, dat zij ons in de gele genheid gesteld heeft deze dag bij te wonen. G. A. v. R. en J. O. Concours in Vinnen Op Hemelvaartsdag 10 Mei ver trok 's morgens om half tien een karavaan van 5 autobussen van de fabriek op weg naar Vianen. De weg ging over Hilversum waar wij de heer en mevrouw Kat op haalden. Toen wij aan de beurt van optre den waren, begeleidde ons net een fiks buitje. Ons resultaat was echter een dikke eerste prijs met 315 punten. Een prachtig succes dus. Onze concurrenten. Crescen do uit Naaldwijk behaalde 252 punten; een 2de prijs. Ons Genoe gen uit Schellingwoude 294 pun ten, een le prijs en Gusto uit Schiedam 273 punten, een 2e prijs. Zo ziet men dat behoorlijke repe titie-bezoek en hard werken resul taten opleveren en dan vooral de leiding die van onze eminente diri gent de heer Kat uitgaat. Wij kwamen uit in de afdeling Uit muntendheid en behaalden ook in de middagwedstrijd het hoogst aantal punten. Het verplichte werk was Heitere Ouverture van E. Fulling en het vrije werk Fran- zosische Lustspiel Ouverture van Keler Bela. Daarna was de mars wedstrijd. Hierin behaalde het korps 102 punten een eerste prijs en de drumband 103 punten een eei'ste prijs. Dus ook een prachtig succes van de instructeur van de drumband de heer J. Schoen. Het was dus voor ons korps en de drumband een zeer succesvolle dag. Om even twaalf uur was het gezelschap weer terug in het Zaantje. Op zondag 17 juni werken wij mede aan het festival in Oost- zaan en ook in de marswedstrijd, dit in verband met het 10-jarig dirigentschap van de heer Kat als dirigent van Concordia. Eerder, op zaterdag 2 juni werken wij mede aan het turnfeest van Olym- pia.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 4