Nieuws over ideeënbus Schatrijk 4 AH-FLITSEN 2. De witte jassen, die in de filialen worden gebruikt over een periode van twee jaar afschrijven met 0.20 per week. Voorkomt grote kosten voor filialen, waar personeel kort werkt. Wij geven er de voorkeu aan om de witte jassen on middellijk als kosten te boe ken. 1. Voor het ombuigen van de sluitingen bij cellophaan zakken een vingerhoed ge bruiken. Voorkomt pijnlijke toppen en gaat sneller. We gaan over op een nieuw type sluitklem die veel een voudiger om t.e buigen is. L. Vleeswaren die aankomen, als verkocht noteren. Geen afwegerij meer. Hiervoor andere quotakaart invoeren volgens bijgaande schets. De vleeswaren-quotakaarter worden alleen in ZB's ge bruikt. Om een zuiver beeld van de verkoop te krijgen is het nodig om ook met de voorraden rekening te hou den. 5. Bij het verpakken var vleeswaren een ersatzpa- piertje op het vleesschaaltjc leggen en half laten uitste ken. Wanneer de vleeswarer zijn afgewogen, het papier tje omvouwen, waardoor de vleeswaren gemakkelijker in het vleeszakje glijden er niet beschadigd worden. Dit zou extra handelingen vergen, waardoor meer tijd nodig zou zijn om de vlees waren in het zakje te schui ven dan nu gemiddeld het geval is. Er moet altijd bo venop de vleeswaren een er satz gelegd worden. i. De zakken in de vakken onder de toonbank met de bedrukte kant naar boven leggen. Wanneer men nu met de vinger op de boven ste rand drukt, springt de korte kant naar boven en kan men de zak, zonder eerst de vinger nat te ma ken, pakken. Het is algemeen gebruike lijk om de zakken met de bedrukte, dus korte zijde, met de opening naar voren neer te leggen. De zak wordt dan gemakkelijk ge opend door de duim in de zak te steken. Zandkoekjes invoeren met verschillende vruchtensma- ken, zal grote aftrek vin den. Onze bakkers nemen steeds proeven met het bakken van nieuwe koekjes, ook met vruehtensmaken. Het cocosbrood is vaak door zijn hardheid niet tc snijden. Door het evenwel voor te verwarmen (bijv. bij een electrisch kacheltje) wordt deze moeilijkheid prachtig opgelost. Tot op heden hebben wij nooit klachten gekregen over de hardheid van ons cocosbrood. Voorverwarmen is echter niet aan te beve len met het oog op ranzig worden. (-|- voorbeeld), a. Weekberichten, prijsver- anderingen en medede lingen naar privé-adref van vervangers sturen Niet iedere chef laat ver vanger deze lezen, b. Aan chefs en vervanger kaartjes uitgeven waar op alle bloc's staan aan gegeven. Aan de hand van dit kaartje kan de chef/vervanger aan het eind van de week nagaan of alle administratie ver zorgd is. a. Zie antwoord ideeën 4137 en 5370. b. Wij zijn van mening, dat in de praktijk van eer dergelijke lijst weinig ge bruik gemaakt zou wor den. 3673. Een reclameplaat vervaar digen volgens bijgaande te kening met als tekst: „Breng vreugde en zonne schijn in Uw huis met A.H.- limonade". We vinden dit geen idee om in algemene toepassing te brengen. 4076. Bij huwelijk van perso neelsleden geen bloemen schenken, maar een mand met levensmiddelen. Het lijkt ons prettiger om een artikel te geven dat niet uit eigen bedrijf afkomstig is. ■1137. Weekberichten, prijsveran- deringen en mededelingen naar privé-adres van ver vangers sturen. Niet iedere chef laat vervanger deze lezen. Het is niet mogelijk om de vervangers aan de huis adressen weekberichten e.d. te zenden. Ze zijn in door snee zeer veel op reis en komen dikwijls niet thuis, zodat ze de weekberichten dan ook niet zouden zien. Het is een algemene regel, dat de chefs de weekberich ten e.d. aan de vervangers laten lezen. 4262. Voor het afstempelen van ingeleverde zegelboekjes, het oude stempel voor de klantenboekjes, waaronder een dikke streep staat, ge bruiken. Stempels, welke dan ook, mogen hiervoor gebruikt worden, mits de zegels af doende ongeldig gemaakt worden. 4354. (Zie april-nummer). Dit idee is nader onderzocht. De ideeën-commissie is ech ter tot de conclusie geko men, dat afgezien van de technische bezwaren 't idee op zichzelf goed is en alsnog een beloning verdient. Aan moedigingspremie 5. 4463. Alleen voor de sortering snoep speciale folders laten drukken, bestemd voor scho len met het oog op uitstap jes naar buiten. Ons inziens zullen dergelijke folders weinig effect sorte ren. 4506. Rijst verpakken als koffie, met onder en boven in de zak een cartonnetje. De verpakking wordt steviger en krijgt beter aanzien. De verpakkingskosten zou den voor het artikel rijst te hoog komen te liggen. Bo vendien kan onze huidige Onze prestatieverkopers(sters) gezellig bijeen in Formosa te Amsterdam. rijstinpakmachine dit niet verwerken. 0. Voor de Z.B.-zaken een bak invoeren met vakjes, waar in netjes de verschillende smaken pudding gesorteerd kunnen worden. Voorkomt vallen en door elkaar raken van de diverse smaken pud ding. Wordt onderzocht of dit idqe practisch uitvoerbaar is. Komen hierop in ons vol gend nummer terug. 3. De Z.B.-zaken 5 zelf- inktdrukstempels geven in plaats van één grote stem- pelbak. Vele stempels wor den namelijk niet gebruikt of meerdere personen heb ben een zelfde stempel no dig. Ook zijn de zelf-inkt- stempels in verhouding goedkoper en stempelen dui delijker. Dit idee is reeds bij ons in behandeling. Er worden proeven benomen om en kele ZB's alleen met Gar- vey-stempels uit te rusten. Aanmoedigingspremie 5.-. 1. Op de Osca's A.H. mono gram laten drukken. Dan bij inlevering van zes mo nogrammen één Osca gra tis. De lage prijs van onze Os ca's laten een dergelijk sy steem niet toe. Het volgend jaar Pasen rijg- eitjes invoeren. Is veel vraag naar. Hebben reeds nagegaan of we rijgeitjes in de sortering moeten nemen, maar zullen hier niet toe overgaan. Met St. Nicolaas speciale zakjes gaan voeren met bijv. één lolly, één zuurstok, één schuimfiguur. Onze ervaring is dat der gelijke artikelen met St. Ni colaas niet gewild zijn. Bo vendien is wel gebleken dat het publiek niet van pak ketten houdt, maar liever zelf zijn keus bepaalt. (-j- voorbeeld). Bij aankoop van een fles wijn of advo caat enkele papieren onder leggers cadeau geven. Een dergelijke papieren on- derleggertje staat in geen enkele verhouding tot de klasse van het artikel wijn en zal ook geen meei-ver- koop ten gevolge hebben. Twee rollen beschuit gaan verkopen van 0.49, twee potten jam voor 1.49. Ver hoogt de omzet. Wij voeren onze normale verkooppolitiek van directe lage prijzen, ook voor één artikel. Het systeem van een lagere prijs voor 2 een heden volgen we in inciden tele gevallen. Koffie ruiken is koffie ko pen. Er wordt echter niet altijd koffie gemalen. Daar om een stof samenstellen, die een koffiegeur in de za ken verspreidt. Het samenstellen van een koffiegeur heeft reeds eer der onze aandacht gehad, maar in de praktijk stuit het op grote bezwaren. Nu het cadeaustelsel is af geschaft, kunnen wij i.p.v. cadeaux op 25 punten bijv. 10 spaarzegels geven. Te vens een goede stimulans voor onze sparende klanten. Wij wensen niet van ons systeem af te wijkan n.l. alleen bij aankoop van 1. boodschappen kan 1 zegel gekocht worden voor 10 ct. Geur van de koffie vast leggen op gramofoonplaat Als er klanten zijn af draaien. Wanneer het inzender mo gelijk zou gelukken om de koffiegeur op een plaat vast te leggen (bij voorkeur van Oranje koffie) dan ontvan gen we deze plaat gaarne in Zaandam. 5364. Personeel, dat over een be paalde periode het minst gebroken heeft, een geld- premie geven. Men breekt geen artjkel met opzet, maar dit ge beurt per ongeluk. I-Iet lijkt ons dan ook niet juist om iemand die niets gebroken heeft, een premie te geven. 5365. voorbeeld). Een doosje voor zegels, volgens bij gaand model. Alle systemen die ons tot nu toe aangeboden zijn, zijn in de praktijk moeilijk toe De ..Instuivers' 21 maart 56 te passen. Dit wordt ook wel bewezen door het feit, dat ook de experts op dit gebied nog niet met een goede oplossing zijn geko men. 0. Weekberichten, prijsveran- deiingen en mededelingen naar pi'ivé-adics van ver vangers sturen. Niet iedere chef laat vervanger deze lezen. Z»e antwoord idee 4137 r. De copie bestelblok met pot lood invullen. Wanneer d( bloks vol zijn kan men de lijsten uitvlakken en op nieuw gebruiken. Bloks kunnen dan gemakkelijk drie maal gebruikt worden hetgeen een aanzienlijke be sparing met zich brengt. Er worden steeds zeer veel wijzigingen in de bestellijs- ten aangebracht; waardoor die bloks dus niet meerma len te gebruiken zijn. 1. De zegelboekjes niet naar Zaandam opzenden, maar aan een administratiecon troleur meegeven. Bespaart veel portokosten. De instructie is, dat de boekjes onmiddellijk naar Zaandam gestuurd moeten worden. Dit is gedaan, op dat de klanten zo snel mo gelijk in het bezit komen van een obligatie. Zouden de boekjes meegegeven wor den aan de administratie controleurs, dan zou stag natie in de vlotte verzending kunnen optreden. i. Een kistje voor zegels, 10 cm hoog", 15 cm lang, 4 cm breed. Een bout door de zij kanten van het kistje, waar op de rol bevestigd wordt. Het einde van de rol loopt door een elastiekje. Gaat prima, weinig kosten. Zie antwoord op idee 5365. (-{- voorbeeld). Een handig appai aatje volgens bijgaand model om cadeau te doen voor het openen van jam- en zuurpotten. De fabrikanten van de om nia cap sluiting hebben in middels een instrument ge maakt dat binnenkort in productie genomen zal wor den. We hopen dus spoedig een dergelijk apparaatje te kunnen brengen. In aansluiting op idee 4589 uit het april-nummer een stempel met kussen, dat even practisch en handig is, doch goedkoper in uitvoe ring". Lang niet alle chefs kunnen een dergelijk apparaat ma ken. We zullen onderzoe ken wat het kost om ze te laten maken. De rechterkant van de stor tingsbiljetten van de post cheque- en girodienst aan de achterkant bedrukken, met een specificatie (vol gens bijgaand model). Te vens deze zijde iets langer maken met perforatielijn, zodat het door de chef kan worden afgescheurd, nadat de bediende zijn handteke ning heeft gezet voor ont vangst en het geld gaat storten. Voorkomt moeilijk heden en eist, dat het geld goed nageteld wordt. De formulieren mogen niet gewijzigd worden. Boven dien zien we geen enkel voordeel in dit systeem. Dat de bediende, die het geld moet storten, het eerst na telt, is natuurlijk een eerste vereiste. Op instuifdagen even ons puntenpremiesysteem aan halen en nieuwelingen een cadeaulijst meegeven. Het puntenpremiesysteem wordt reeds aangehaald op de instuifdagen. Binnen kort zal een keurig uitge voerde cadeaulijst verschij nen, die aan al ons perso neel wordt toegestuurd. 5776. De afdeling koffie en thee van het bestel blek op blad no. L laten drukken. Geeft minder werk bij het opma ken van de quotakaarten. Men moet eerst de quota- kaart invullen en kan pas daarna een bestellijst op maken. 5777. Limonade in het a.s. sei zoen in bijv. bessensapfles- sen brengen. Populaire prijs. Grote afname verzekerd. We zijn van mening, dat we niet een kleinere fles dan de 0.6 liter fles limonade in de sortering moeten nemen. 5778. Onder onze advertenties laten drukken: „Lever nu uw cadeaubonnen in". Dit bezorgt de chef minder werk en Zaandam heeft een over zicht van de nog af te leve ren cadeaus. We hebben bepaald, dat on ze klanten t/m 1 juli a.s. cadeaubonnen kunnen inle veren. Aan deze regeling zullen we ons houden. 5932. Alle kermisexploitanten een fiUaïenlijst zenden. Zal veel geld opbrengen. De verkoop aan kermisex ploitanten kan alleen succes hebben, als ze direct na aan komst door een bediende be zocht worden. Hier geldt „wie het eerst komt, wie het eerst maalt". Ongenummerd 1. a. Een zegeldoosje voor wijkbediende, volgens bij gaand model. b. Een zegelboekje voor in de kassa, volgens bij gaand model. Zie antwoord op idee nr. 5365. Ongenummerd 2. Plastic beestjes verpakken bij onze koffie en thee. In verband hiermede een die rentuin in de handel bren- geq tegen redelijke prijs in de vorm van een eenvoudige bouwplaat. Verhoogt de koffie- en thee-omzet. De machine kan de beestjes niet bijverpakken, terwijl ook het gevaar bestaat dat de beestjes tegelijk met de koffie in de molen gestort worden, met alle gevolgen van dien. In verband hier mede vervalt het tweede ge deelte van het idee. Ongenummerd 3. Bij het aanbrengen van een nieuwe klant door een van onze personeelsleden, extra punten beschikbaar stellen. Vermeerderd de activiteit. Wanneer een personeelslid bijzonder actief is wat het aanbrengen van nieuwe klanten betreft, kan de chef dit aan de RL mededelen, die zal bepalen of er even tueel een premie gegeven moet worden. Mijns inziens ben ik dikwijls schatrijk, niet in geld. doch rijk daarom, omdat ik mijn werk ge vonden heb. iets heb waar ik met hart en ziel voor leef en dat be zieling en betekenis aan het leven geeft. Vincent van Gogh

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 4