in veel bredere banen Nieuwe telefooncentrale leidt het telefoonverkeer llllllllllllj ,,Guf und billig" voor Albert Heijn N.V. Een groot moment Ass.-verkoopleider J. Kuijl: Iedere kruidenier heeft de maarschalkstaf in z'n ransel Nieuwe bedrijfsruimte Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 13e Jaargang No. 4 - Mei 1956 SAH002000160 Flitsen L andelijk mei 1956 De nieuwe assistent-verkooplei der, de heer J. Kuijl (46) werd in Arnhem geboren. Zijn ouders be zaten daar een kruidenierszaak. Toen de jonge Kuijl 16 jaar oud was, overleed zijn vader. De zaak werd verkocht en de heer Kuijl nam een baan als bediende aan in een kruidenierswinkel te Arnhem. In 1935 trouwde hij en v/erd aangesteld als chef. Eind 1941 solliciteerde hij bij Van Ame- rcngen als rayonleider, waar hij begin 1942 in dienst trad. Zijn werk is zeer afwisselend en boeiend en vereist dikwijls een snelle omschakeling van het ene probleem naar het andere. Het Filialenbureau is nu eenmaal een opvang-centrum van alle dingen die op de filialen betrekking heb ben. Direct na de oorlog verzocht de toenmalige Directie hem de cursus te volgen voor vakleraar in hel kruideniersbedrijf. Ongeveer an derhalf jaar lang werd iedere (schaarse) vrije avond opgeofferd aan die studie. De bekroning bleef niet uit. In 1947 kwam hij met de officiële erkenning in zijn zak uit Utrecht thuis, waar men hem 4 dagen ovei Warenkennis had „doorgezaagd". Hij gaf daarna nog 2 jaar les in dit vak. Toen Van Amerongen en Albert Heijn samengingen, werd de heer Kuijl assistent van de onderdirec tie van Van Amerongen. In 1953 kwam hij opnieuw in de buiten dienst als rayonleider, doch in augustus 1955 werd hij benoemd tot assistent-verkoopleider en chei van het filialenbureau. Hij volgde in die functie de heer ©overs op. Hij woont tegenwoordig in Zaan dijk en heeft een zoon van 10 jaar. De heer Kuijl, die van jongs al aan is opgegroeid in het kruide niersbedrijf en die het door hard werken van winkelbediende tot as sistent-verkoopleider heeft ge bracht, is van mening dat iedere A.H. kruidenier de maarschalk staf in zijn ransel heeft. De heer Kuijl heeft dus een dub bele functie. Hij verlicht de taak van de heer Legerstee op het ge bied van de verkoop en van alles wat met de filialen te maken heeft. En hij heeft de leiding over de verkoop-afdeling, tegenwoordig genoemd Filialenbureau (F.B.). Dat A.H. ook over de grenzen bekendheid geniet om zijn lage prijzen, werd een dezer dagen bewezen door een klant in ons filiaal Bleijerheide. Wij hebben hier zo ongeveer de enige winkel, die geen procenten geeft. Een klant van over de grens (Duitsland) stapte de win kel binnen en vroeg pardoes: ..Gibt es hier das billige Geschaft ohne Prozenten?" Toen wij dit „Ge schaft" bleken te zijn gaf ze een flinke bestelling op, want: „Die Ware sind so gut und doch so billig". v Beloonde ideeën april 1956 4585. Chef G. v. Campenhout Fil. 538 5.— 4589. Chef G. v. Campenhout Fil. 538 5. 4227. Chef W. Janssens Fil. 157 10.— 4354. Chef J. Sepers Fil. 349 5.— 4867. Chef S. Roukema Fil. 64 5 0920. Chef J. Huis in 't Veld Fil. 516 5.— 4187. Mej. E. Peters Fil. 808 10.— K. Verv. J. Koppe Fil. 336 5.- De Zaandagen Voor personeel dat 1 januari Zoals reeds vermeld in de Flitser van maart j.l. was de verkoop- leiding zich, bij het instellen van de introductiedagen voor nieuw personeel, volkomen bewust van het feit, dat een groot deel van het personeel dat in de filialen werkzaam is, nog nooit in Zaan dam is geweest. Niettemin werd besloten om deze introductiedagen wèl doorgang te doen vinden, omdat gemeend werd dat dit een gezonde maatregel was. Daarnaast zou getracht worden het aantal Zaandagen voor het reeds in dienst zijnde personeel op te voeren, zodat de achterstand in 1956 ingelopen zou worden. Tot onze spijt is hier. door de ziekte van de heer Hali en dooi de regelmatige afwezigheid van de Zoals reeds in een personeelsmede- deling bericht werd, is het gehele bedrijf van Keg's Groothandel N.V. door ons overgenomen. Het ligt in het voornemen, het bedrijf van Keg niet voort te zetten, maar de gebouwen zo snel mogelijk in gebruik te nemen voor ons zelf. Het Centraal Magazijn aan de Westzijde was veel te klein geworden, waardoor expansie dringend gewenst was. Het zal thans naar de panden van Keg worden overgebracht. Ons oude Centraal Magazijn komt dan vry voor uitbreiding van het hoofdkantoor. Om U een indruk te geven van de grootte van de panden van Keg: het hoofdgebouw heeft 5 verdiepingen en is ruim 2 maal zo groot als ons oude C.M., terwijl aan beide kan ten voldoende terrein voor uitbreiding ligt. Het personeel van Keg wordt in de gelegenheid gesteld in on ze dienst over te gaan. Wij zijn zeer verheugd, dat wij U wederom een belangrijke uit breiding van ons bedrijf kun nen melden. 1956 al bij A.H. in dienst was heer Pilger, die sieeds woensdag in Woudschoten moet zijn voor de chefsbijeenkomsten, vertraging in ontstaan. We draaien nu met de heren Rornp, Hali en Van der Meer ech ter wèl elke woensdag een Zaan- dag voor 30 personeelsleden. Wan neer het mogelijk is om ook t:j- dens de vakantieweken dit tempo vol te houden, dan komen we dit jaar nog rond. Degenen, die nog nooit in Zaan dam zijn geweest, vei zoeken wij dus nog enig geduld te oefenen. Wij zullen ons uiterste best doen om binnen een jaar te kunnen zeggen Alle medewerkers(sters) hebben met eigen ogen kunnen zien, welke machtige organisatie achter hen staat. Half april is er in de nieuwe fabriek te Zaandam een nieuwe telefoon centrale in gebruik genomen voor fabrieken en hoofdkantoor. Hier door is het aantal binnenkomende lijnen uitgebreid van tien tot twaalf, terwijl de wachttijd voor degenen, die A.H. thans opbellen, aanmerkelijk is verkort, doordat in deze nieuwe centrale twee tele fonistes tegelijk kunnen werken, tegen één in de oude. Het aantal huislijnen werd tegelijkertijd uitgebreid van 92 tot 128, welk aantal nog belangrijk groter kan worden. Men kent allen waarschijnlijk de kamer aan de Westzijde, waar de telefonistes voor heen zaten. Zij beschikten over één „post", waarmee zij tien binnenkomende en uit gaande gesprekken moesten „behandelen". De sterke groei van het bedrijf en de daar mee gepaard gaande verho ging van het aantal gesprek ken had reeds genoodzaakt tot de installatie van een „hulppostje", maar ook hier mee kon men het sterk in omvang toegenomen telefoon verkeer niet langer aan. De nieuwe centrale op de eerste etage van de nieuwe fabriek heeft „twee posten, die tezamen 12 lij nen „behandelen"; dat betekent dus zes per „man". Wat op zich zelf al een hele verbetering is. GEEN GEDRAAI MEER Daarenboven behoeven de telefo nistes voor het interne telefoon verkeer geen nummers meer te draaien, maar slechts aan te slaan, zoals de winkelier op een moderne kassa het aan geld be stede bedrag aanslaat. Dat be spaart de dames E. v. Scherpen- zeel, D. Laduc en E. Koers ook heel wat „gedraai" per dag. En hiermee is gelijk het voor de telefoongebruikers meest revolu tionaire van deze omwenteling aangesneden: het voorheen ge bruikte nummer-stelsel van twee cijfers werd vervangen door een stelsel van drie cijfers. Men zal direct begrijpen, dat hierdoor het aantal beschikbare telefoonnum- irs in kantoor en fabriek theo retisch gestegen is van 99 tot 899 (100—999). Waaruit men overigens ook weer niet moet concluderen, dat er zó veel nummers „uitgegeven" zullen worden. De 180 nummers, waar voor thans ruimte is gemaakt, zullen voorlopig nog wel toerei kend blijken te zijn. Het is alleen prettig, dat er armslag voldoende is, als het bedrijf die nodig mocht hebben. De nieuwe werkruimte van de te lefonistes is ideaal gelegen. Grote ramen geven ruim uitzicht op de Zaan, terwijl, zon, licht en lucht dit vertrek tot een solarium belo ven te maken. 3000 METER DRAAD Maar het is toch niet alleen voor de inrichting van deze telefonis te-kamer, dat de heer C. Ooster- baan met zijn PTT-medewerkers circa vier en een halve maand heeft moeten zwoegen. Een be langrijk deel van deze tijd was nodig voor de inrichting van de centrale zélf, gelegen boven de telefoniste-kamer, op de bovenste etage van het nieuwe fabrieksge bouw. Daai' ratelen de zoekers en tellers langs telraam-aehtige stel lages om de verbindingen tot stand te brengen. Daar vergaapt de leek zich aan duizenden dra den, waarvan hij het begin en het eind niet kent. Daar vertoont het technisch vernuft zich van zijn knapste zijde en daar duizelt het de bezoeker als hij hoort van de 3000 meter 20-dubbel-draads-voe- dingskabels die in de fabriek ge legd zijn, om maar niet te spre ken van de 85 meter 60-dubbel- draads-grondkabel, die het tele foonverkeer tussen beide zijden van de Zaan onderhoudt. voor chef L. N. van der Hoeff. van filiaal Heerlen, die op 27 april j.l. z'n 25-jarig jubileum vierde en uit handen van de heer G. Heijn het Gouden Kruis van Verdienste ontving. Het grote pand van C. Keg's Groothandel, gelegen aan de Zaan. Uitbreiding ie Zaandam

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 1