in veel bredere banen Nieuwe telefooncentrale leidt het telefoonverkeer Illllllllllllll Lichi-effeci 2 V2 maal zo grooi TL-buizen met bovenspiegels vervangen oude breedstralers De eerste nieuwe installaties voor de nieuwe fabriek zijn aangekomen Nieuwe bedrijfsruimte voor Albert Heijn N.V. Polygoon Profilty op bezoek misen raor/^aan april 1956 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam VvWAUrf/jr 13e Jaargang No. 4 - April 1956 Cp maandag 16 april om precies half één heeft zich in de kantoren en fabrieken van Albert Heijn een telefoon-revolutie voorgedaan. Voor de gebruikers van de telefoon had deze inwerkingstelling van de nieuwe telefooncentrale tot gevolg, dat zij onophoudelijk met de handen in het haar kwamen te zitten vanwege de radicale wijziging der nummers. De telefonistes kampten weliswaar met soortgelijke moeilijkheden, maar voor hen betekende de verhuizing naar de nieu we centrale toch ook: rustiger werken in een fraaie omgeving. Het bedrijf in zijn geheel leverde deze nieuwe centrale als voordelen op: verhoging van het aantal binnenkomende lijnen van tien tot twaalf en van het aantal huislijnen van 92 tot 128, welk aantal nog belang rijk uitgebreid kan worden. Doordat er in de nieuwe centrale twee telefonistes tegelijk kunnen werken tegen één in de oude centrale, wordt de wachttijd voor diegenen, die Albert Heijn thans opbellen, aanmerkelijk verkort. Men kent allen waarschijnlijk de kamer aan de Westzijde, waar de telefonistes voor heen zaten. Zij beschikten over één ,,post", waarmee zij tien binnenkomende en uit gaande gesprekken moesten behandelen". De sterke groei van het bedrijf en de daar mee gepaard gaande verho ging van het aantal gesprek ken had reeds genoodzaakt tot de installatie van een „hulppostje", maar ook hier mee kon men het sterk in omvang toegenomen telefoon verkeer niet langer aan. De nieuwe centrale op de eerste etage van de nieuwe fabriek heeft „twee posten, die tezamen 12 lij nen „behandelen"; dat betekent dus zes per „man". Wat op zich zelf al een hele verbetering is. GEEN GEDRAAI MEER Daarenboven behoeven de telefo nistes voor het interne telefoon verkeer geen nummers meer te draaien, maar slechts aan te slaan, zoals de winkelier op een moderne kassa het aan geld be stede bedrag aanslaat. Dat be spaart de dames E. v. Scherpen- zeel, D. Laduc en E. Koers ook heefl wat „gedraai" per dag. En hiermee is gelijk het voor de telefoongebruikers meest revolu tionaire van deze omwenteling aangesneden: het voorheen ge bruikte nummer-stelsel van twee cijfers werd vervangen door een stelsel van drie cijfers. Men zal direct begrijpen, dat hierdoor het aantal beschikbare telefoonnum mers in kantoor en fabriek theo retisch gestegen is van 99 tot 899 (100—999). Waaruit men overigens ook weer niet moet concluderen, dat er zó veel nummers „uitgegeven" zullen worden. De 180 nummers, waar voor thans ruimte is gemaakt, zullen voorlopig nog wel toerei- kend blijken te zijn. Het is alleen prettig, dat er armslag voldoende is, als het bedrijf die nodig mocht hebben. De nieuwe werkruimte van de te lefonistes is ideaal gelegen. Grote ramen geven ruim uitzicht op de Zaan, terwijl, zon, licht en lucht dit vertrek tot een solarium belo ven te maken. 3000 METER DRAAD Maar het is toch niet alleen voor de inrichting van deze telefonis te-kamer, dat de heer C. Ooster- baan met zijn PTT-medewerkers circa vier en een halve maand heeft moeten zwoegen. Een be langrijk deel van deze tijd was nodig voor de inrichting van de centrale zélf, gelegen boven de telefoniste-kamer, op de bovenste etage van het nieuwe fabrieksge bouw. Daar ratelen de zoekers en tellers langs telraam-achtige stel lages om de verbindingen tot stand te brengen. Daar vergaapt de leek zich aan duizenden dra den, waarvan hij het begin en het eind niet kent. Daar vertoont het technisch vernuft zich van zijn knapste zijde en daar duizelt het de bezoeker als hij hoort van de 3000 meter 20-dubbel-draads-voe- dingskabels die in de fabriek ge legd zijn, om maar niet te spre ken van de 85 meter 60-dubbel- draads-grondkabel, die het tele foonverkeer tussen beide zijden van de Zaan onderhoudt. In het kader van de voortschrijdende modernisering van ons bedrijf, wordt ook aan de verlichting der afdelingen grote aandacht besteed. Telkens weer zijn er afdelingen, waar de breedstralers worden ver vangen door TL-buizen van de modernste soort, welke van boven spiegels voorzien zijn, zodat een maximaal rendement wordt ver kregen. Gelijktijdig worden de plafonds1 heel zal ontstaan, geschilderd in heldere witte kleu- Met een gelijkblijvend stroomver ren, daar een donker of stoffig biuik verkrijgt men een lichteffect plafond een gedeelte van het licht absorbeert, hetgeen betekent. De expeditieafdeling, de vormerij. dat 2Vó maal zo groot is als vroe- lichtverlies ger en de betekenis hiervan zal dan ook ieder duidelijk zijn. Voor het personeel betekent de malerij en de branderij, de bi:-1 ook prettiger en beter werken en cuitafdeling en de limonadefabriek 1 men merkt dit steeds aan degenen, en natuurlijk de gehele nieuw- die in hun dagelijks werk van bouw zijn inmiddels afgewerkt en I deze vooruitgang profiteren. ook de andere afdelingen, waar men nog breedstralers heeft, ko men aan de beurt. Onder de luifels van de nieuw bouw en op het nieuwe parkeer terrein en de laad- en losruimte vindt men waterdichte Philips- armenturen waardoor daar niet alleen meer licht is, maar er ook een mooier en aantrekkelijker ge- Drie vrachtwagens met 26 ton Daar nog een paar uurtjes achter moeder gekropen en vanmorgen om 4 uur op weg naar Zaandam! Nou, en daar zijn we, hè! Alleen die ellendige pont van jullie, daar I hebben we een goed uur ver-1 speeld." Nee, voor een leek mag dat dag-1 en-nacht-langs-de-weg nog wel avontuurlijk lijken, voor die men sen is het de doodgewoonste zaak van de wereld. En ja, daar is onze eerste aan winst voor de nieuwe fabriek dan! Zeker, er zullen er nog wel meer volgen, maar een mijlpaal is dit toch. Een bewijs van onze zich steeds uitbreidende behoeften. En iets, waar wij toch allemaal een Het laden en lossen van de onderdelen van onze nieuwe oven imposant schouwspel. Op 10 april zijn de eerste nieuwe Installaties aangekomen voor de nieuwe fabi'iek, die snel z'n voltooiing nadert. Deze „lading" bestond beetje trots op kunnen zijn. uit onderdelen van de nieuwe koekovens met een gewicht van bijna 26 ton. Het lossen van deze gevaartes heeft nog wel enkele voeten in de aarde gehad, maar tenslotte heeft men een oplossing gevonden. Intussen is met de montage van de ovens begonnen. Een eerste steenlegging is meestal een officiële gebeurtenis, en wordt dan ook als zodanig behandeld. Maar wat op die dinsdagmorgen ge beurde is toch ook wel de moeite waard om even bij stil te staan. Om 9 uur kwam de eerste zware wagen met aanhang, beladen met machine-onderdelen, aan de poort, weldra gevolgd door nog 2 van deze wegmonsters. Daar stonden ze nu wel, maar het bleek onmogelijk om deze wagens naar binnen te krijgen, daar ze veel te hoog waren. In de fabriek was men echter niet voor één gat te vangen en dus werd besloten om enkele wagens naar de Burcht te expediëren en ze daar, met be hulp van een daar aanwezige kraan te lossen op onze schuiten. De andere wagens werden gelost bij de nieuwbouw. In de tijd, nodig voor dit overleg, hadden v/e gelegenheid om even met de chauffeurs van de wagens te praten, om aan de weet tc komen of er zich wellicht nog iet: bijzonders had voorgedaan met het transport. Nu, over nuchterheid gesproken dan moet u bij dergelijke menser 1 zijn. „Iets bijzonders, meneerke I weineen! Gisteren hebben we dat Uitbreiding te Zaandam Tot ons genoegen zyn wy er in geslaagd het gehele bedryf van Keg's Groothandel N.V. te Zaandam over te nemen. Het ligt in ons voornemen, het bedrijf van Keg niet voort te zetten, doch de gebouwen zo snel mogelijk in gebruik te nemen voor ons zelf. Het Centraal Magazyn was veel te klein geworden, waar door expansie dringend ge wenst was. Het zal thans naar de panden van Keg overge bracht worden. Om u een indruk van de grootte van deze panden te geven kunnen wij u mede delen, dat bet hoofdgebouw van 5 verdiepingen ruim 2 maal zo groot is als het Cen traal Magazijn, terwijl aan beide kanten voldoende ter rein voor uitbreiding ligt. Het personeel van Keg wordt in de gelegenheid gesteld in onze dienst over te gaan. Wij zijn zeer verheugd, dat wij u wederom een belangrijke uitbreiding van ons bedrijf kunnen melden. 1 onze meisjes als filmsterren voor de Donderdag 12 april hebben enkele 1 lenzen van Polygoon Profilty opgetreden. Weliswaar moesten zij normaal hun werk blijven doen. maar noem het maar normaal als je temidden van allerlei filmmensen enzovoorts onder scherpe schijnwerpers wordt gezet. Het was dan ook een drukte van belang bij de band van Ully Vonk en later op de V.A., maar dank zij de medewerking van allen en speciaal van de meisjes, ging alles gelukkig vlot in z'n werk en we hopen t.z.t. de resultaten nog eens te mogen aanschouwen. Voorlopig moeten we het doen met de foto's, die de heer Romp van deze filmreportage maakte. Wij zijn er trots op, dat Albert Heijn N.V. de Zaanse levensmiddelen- vrachtje in Krefeld geladen, waa - industrie in deze strip mag vertegenwoordigen en zien hierin een bewijs, na we nog tot Venlo zijn gereden, j dat onze naam ook in de filmwereld een goede klank heeft.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 1