Bruine bonen, koekjes, thee en drop Betrekkelijke rijkdom bezorgden lastricum een rluspiuim Instructie-avonden in Oud-Beyerland Gezellige feestavond AH-FLIT S E N 3 Bediende J. P. Fait van filiaal Waal- I I wijk stuurde ons de volgende dia- I c-t>n lelP/aafc „an hanrlolÏn/T htii •J I een klant. Plaats van handeling: bij de klant thuis aan de deur. Zoontje (5 jaar): „Hebben jullie ook j een tuin?'' Bediende: „Nee, wij zijn niet zo rijk." I Zoontje (geenszins uit het veld ge slagenJullie zijn wèl rijk." Bediende: „Waarom dan wel?" Zoontje: „Nou. omdat jullie altijd veel boodschappen brengen voor wei nig centen." De record-verkoop in de volgende Plusartikelenblikken bruine bo nen met spek, koekjes, thee en drop, staat op naam van liet fi liaal te Castricum, dat wordt „be mand" door chef J. Smit, de da mes Bep Admiraal en Rie Poel en de heer Rein van Sili'hout. Dat is de winterbezetting van het filiaal, tijdens hét badseizoen heeft men in Castricum meer personeelsle den nodig. Chef Smit (27) kwam vijf-en-een- half jaar geleden in Den Helder, in het filiaal Van Galenstraat in dienst van A.H. In 3953 werd hij te Castricum tot chef benoemd. Vlak daarop trouwde hij. Hij heeft nu een zoontje van IV2 jaar, Koos. De chef kijkt graag naar 't voetballen 's zon dags en houdt van wandelen in de duinen. Hij was oorspronkelijk landbouwer. Doordat hij iedere ochtend, wanneer hij op het land werkte, een ki-uideniersbediende op een bakfiets langs zag rijden, kwam h j op het idee ook eens zijn kansen te wagen in het krui- deniersbedrijf. En met succes! Net als haar man wandelt mevr. R. Smit-Negenman graag in de duinen. Zij heeft daar in Castri cum ook prachtig de gelegenheid toe. Zij is geboren in Hoorn en werkte voor haar huwelijk als naaister. Op 't ogenblik helpt zij haar man met de administratie Daarnaast heeft zij haar handen vol aan haar zoontje. Bep Admiraal (25) is een ras echte Castricumse. Haar ideaal is trouwen en een gezin stichten. Het enige dat haar ontbreekt is een huis. Bep en haar verloofde Theo wachten al twee jaar op een woning. Zij hebben de moed nog niet opgegeven. Bep zegt: ,,Ik heb al zo lang gewacht, ik blijf nu bij A.H. tot wij de gouden Pluim win- Rie Poel (22) houdt van dansen, zwemmen en lezen. Zij werkt twee jaar bij A.H. Haar grootste lief hebberij is kijken naar modeshows. En dat bleek ook wel, want tij dens het diner in Formosa te Am sterdam droeg Rie een van die moderne, lange kettingen, die tot ver onder de taille afhangen. Rie woont in Castricum. Rein van Silfhout (19) komt uit Uitgeest. Wanneer zijn gedachten niet door zijn werk in beslag wor den genomen, gaat a.1 zijn belang stelling uit naar zijn vriendinne tje Hetty. Met Hetty in de duinen wandelen is een van zijn meest geliefde bezigheden. Rein werkt al diie-en-een-half jaar bij A.H. en is van plan er te blijven. Regelmatig hield chef van Esch in filiaal 207 een personeelsavondje, doch na z'n bezoek aan Woudschoten kwam hij met z'n personeel overeen hiervoor een vaste datum te bepalen en wel op de eerste maandag van iedere maand. De eerste avond heeft reeds plaats gehad en nog wel op de eerste ver jaardag van z'n dochtertje. De volgende punten kwamen aan de orde: le. Het helpen van klanten. 2e. Het gebruik van het rekenboekje. I 3e. De werkwijze. 4e. Kaas en vleeswaren. Hoewel chef van Esch zeer tevreden I is ouer z'n personeel, vindt hij het j toch wel wenselijk verschillende pun ten van tijd tot tijd nog eens aan te halen. De stemming was opperbest, hetgeen mede kwam door mevrouw van Esch, die zorgde voor koffie, thee en... een glaasje! Filiaal Den Haag, Koningstr., hield een personeelsbij eenkomst onder leiding van chef G. v. Langeveld. „Rotterdam en Omstreken" organiseerde Op woensdag 4 april 3956 heeft de personeelsvereniging „Rotterdam en Omstreken" een grote feestavond georganiseerd, die klonk als een klok. De avond werd gegeven in de grote zaal van Musis Sacrum te Schiedam. Behalve het personeel uit Rotterdam, Schiedam en Vlaar- dingen, waren er collega's uit den Haag en Zwijndreclit. Ook Zaandam was vertegenwoordigd. Bediende J. Beunen, filiaal Roer mond, als prins Carnaval van Thornhet 100-jarig plaatsje in Zuid-Limburg. Na het welkomswoord van d>e voorzitter, de heer J. v. 't Hart, startte het cabaret-gezelschap ,,De Boemerang" met de vrolijke cabaret-revue „Tussen licht en donker". Het was een cabaret voor elk wat wils, waarin muziek, zang en schetsjes elkaar vlot af wisselden. Vooral het schetsje „Drie dagen naar Parijs" bracht de lachspieren in werking, daar voor dit stukje drie medewerkers werden gevraagd uit de zaal, die om beurten hun acteertalent naar voren konden brengen. Ze deden het voortreffelijk. Door middel van applaus wees de zaal tenslot te de heer Bosnia uit Den Haag als winnaar aan, die de prijs „Een voetreis naar Breda" onder harte lijk gelach in ontvangst kon ne men. In de pauze werd een tombola ge houden, waarvoor mooie prijzen beschikbaar waren. De eerste prijs viel bij de heren uit Zaandam, die deze weer beschikbaar stelden voor een Amerikaanse verloting. De opbrengst kwam ten goede van de kas. Na afloop was er een gezellig bal tot 2 uur. De personeelsvereniging „Rotter- dam en Omstreken" kan terugzien op een goed geslaagde avond, die op hoog peil stond. CHR. JACOBSEN. „De Instuif" had een verstekeling aan boord Op de instuifdagen, welke voor nieuw personeel elke dinsdag te Zaandam worden gehouden, gaat het gezellig toe! Zo was er een dezer dagen een verstekeling aanwezig. „Hoe kan dit nu?" zult u vragen, maar het stond als een paal boven water, dat er één clandestiene ,.in- stuiver" onder de aanwezigen was: er waren nu eenmaal meel mensen dan er op de presentielijst vermeld stonden. Och, dit gebeurt wel eens meer en dus lazen we de namen op, doch toen bleek het te kloppen. Niemand begreep er iets van en we besloten tijdens de lunch toch eens te kijken wie of dat nu wel was. Er werd echter gezamenlijk afge sproken, dat de „schuldige" een tafelrede zou houden. Alle namen werden nogmaals ge noteerd en toen bleek al gauw, dat er twee mensen waren, die allebei Smit heetten en ieder voor zich had natuurlijk gedacht dat zijn naam reeds vermeld was! Daar kwam dus de aap uit de mouw in de vorm van de heer Smit uit Veendam, die spontaan van zijn stoel opstond en ons in een kort verhaal vertelde, waar om hij bij Albert Heijn was komen werken en hoe of zijn eerste in drukken waren. Onder hartelijk applaus keerde de heer Smit naar zijn plaats terug, die wij bij deze voor zijn spontane woorden willen danken, door hier een foto van het voorval af te drukken. Geslaagd tabaksdiploma Bed. A. M. Toetenel Fil. 524 Onze gelukwensen. De deelnemers? sters) aan de Zaan- en introductiedagen ge- I durende de afgelopen maand. Beloonde ideeën Maart 1956 1038. Chef. J. F. Oudijk, fil. 7 5.—. 3391. Chef. D. H. Holtman, fil. 529. 10.—. 1017. Mej. M. v. d. Harst, fil. 4 5.—. 3580. Chef. J. P. Fait, fU. 175 10.—. Wil de inzender van idee nummer 191229 uit ons Maart-nummer zich bekend maken?

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 3