De puntzak ftmiiiiiiiiii Hulde aan de Kangoeroes, de Spreeuwen, de Olifanten, de Sperwers en de Futen DE grote dag van het voortrekkerslegioen ffttütliu.? Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 13e Jaargang No. 3 - April 1956 SAH002000159 flitsen Landelijk april 1956 >6 ER XLAKTl De overwinnaars in de O.P.W.-competitie 1955/1956 Voor zover de filialen uit bovenstaande teams centraal bijeen ge roepen konden worden, had maandagavond 4 maart te Utrecht en op dinsdagmiddag 5 maart te Amsterdam in onze Formosa restau rants de prijsuitreiking plaats, verbonden aan de OPW Competit.e 1955/1956. Knappe woordspeling Een klant uit Den Haag beves tigde ons de goede ontvangst pan i haar obligatie. ,,lk neem aan", zo schreef de J klant, „dat de kwaliteit van dit effect evengoed zal zijn als het effect van uw kwaliteit." Onze complimenten voor deze knappe woordspeling. Het gezelschap vóór het vertrek naar Amsterdam. te Hilverum voor de prettige en stimulerende manier waarop Zaan dam er steeds naar streeft om de verkoopactiviteit van onze ver kopers te verhogen en verzocht deze dank aan de directie te wil len overbrengen. Amsterdam. In Amsterdam waren de Kangoe roes en de Olifanten, de teams van .Amsterdamse filialen, de overwinnende gasten. Hier had den we de eer de heren G. Heyn en D. A. ter Wee in ons midden te zien, alsmede de heren rayon leiders, de heren Van Rooij, Ver beek en A. de Jong. Ook hier wer den de vaantjes en prijzen in geld met enthousiasme in ontvangst genomen. De heer G. Heijn sprak zijn vol doening uit over het feit, dat hij deze middag kon meemaken, be dankte de heer Valk voor zijn goe de organisatie en benadrukte nog weer eens voor de aanwezige chefs, welk een belangrijke taak zij als AH kruideniers m 't maat schappelijk leven innemen. Wij zorgen voor de beste kwaliteit, gij zorgt voor de beste service en bediening. Ooggetuigenverslag Aan het slot van de bijeenkomst bracht chef Stottelaar de aanwe zigen een zeer bijzondere verras sing. Met de heer Meijer, onze étaleur, welke de taak van radio reporter op zich had genomen, bracht hij via een bandrecorder een ooggetuigeverslag van de wedstrijd Kangoeroes tegen Oli fanten. Het was of wij ons bij een interland wedstrijd bevonden, veel spanning, v.eel komische momen ten van de spelers (filiaalchefs) der deelnemende teams, veel goals, een overwinning voor de Kangoe roes, een kei van een scheids rechter (de heer Daalhuijsen) en twee vinnig voor hun elftal op komende grensrechters (de hei'en Van Rooij en Verbeek). Last but not least. Het spreekt vanzelf dat ook de respectieve heren rayonleiders in de eer wer den betrokken en ook aan hen de trofee in de vorm een prachtige vaan werd uitgereikt. Aan de winnende ploegen, welke niet centraal konden worden uit genodigd, de filialen Apeldoorn, Nijkerk, Harderwijk, Zwolle, Doe- tinchem en Emmen, werden thuis de vaantjes en prijzen overhan digd. Prestaiieverkopers(siers) Bij het ter perse gaan van deze krant was de foto van Uw bezoek aan Zaandam nog niet in ons bezit. In de eerstvolgende Flitsen zal deze echter worden opgenomen. Red. Echipaar Van Tienhoven uit Leiden werd hei kampioenspaar De hoogtepunten van de OPW volgden elkaar dit jaar met de snel heid van een zevenklapper op. Uitreiking van de vaantjes eind uitslag OPW eredag voor de winnaars van de eerste tot en met de vijfde prijs, dit alles vroeg in de tijd van amper veertien dagen de aandacht. Als een vuurpijl volgde aan het slot van alle evenementen DE hoogtijdag voor de genodigden een zeer eervolle en toch ook verbazend leuke dag waar we nog lang met veel genoegen aan zullen terugdenken. De heer D. A. ter Wee opende de dag met een kort welkomswoord. Op de foto ziet u de heer G. Heijn, die op de hem eigen onna volgbare wijze voor elk van de hoofdprijswinnaars een persoonlijk woord had, met het kampioens- versum Dr Cuijperplein. Drie schilderijen en een fiets geluksprijzen voor hen wie het lot welgevallig was werden op vro lijke manier aan de man gebracht, waarbij het geanimeerd toeging. Na de toespraak van de heer Valk paar op de planken, de heer en kernachtig en recht op de man mevrouw Van Tienhoven uit Lei- af vertrok het gezelschap in den Haarlemmerstraat, de win-bussen en auto's naar Kras in naars van de Zilveren Wissel- j Amsterdam. beker. Over Kras kunnen we kort zijn, Verder kwamen voor het voet-j licht de zes chefs, die met hun team de kampioen het dichtst op de hielen hebben gezeten, en zo doende als aandenken een fraaie zilveren medaille ontvingen. Het zijn de heer en mevrouw Roor Hilversum Kerkstraat, de heer en mevrouw Koppen Amsterdam Beethovenstraat, de heer en me vrouw Bosman Amsterdam Scheldestraat 331, de heer en me vrouw Kolb Vlaardingen van Hogendorplaan, de heer en me vrouw Schapendonk Amster-1 dam Kinkerstraat en tenslotte de heer en mevrouw Hengst Hil- j de uitgebreide fotoreportage (waar de heer Pilger z'n borrel en z'n dinertje koud voor liet wor den) vertelt beter dan woorden hoe gezellig het was. Zoals een van de aanwezige chefs het formuleerde: Als je dit nog nooit hebt meegemaakt, heb je er geen voorstelling van. Reken maar dat ik er volgend jaar wéér bij ben. En dat willen wij dan als be sluit houden van deze korte re portage van de eredag van de OPW-winnaars. VOLGEND JAARWIE? ieder heeft dat in eigen hand. Nóg een sprekend voorbeeld van de moeilijkheden, waarmee onze wijkbedienden in de strenge kou, die gelukkig achter ons ligt, te kampen hadden. Deze maal be diende J. H. Oude-Meermink van filiaal Den Burg, Texel. Mej. M. Kuiper van filiaal 24 maakte op 5 maart l.l. een Zaandag mee en schreef ons, dat de ontvangst bij haar zeer in de smaak gevallen was. Zij is. evenals wij, van mening, dat wij meer begrip kweken onder het personeel voor de gehele gang van zaken in ons bedrijf door het organiseren van dergelijke dagen. Ook de chefsbijeenkomsten acht zij van groot belang. Zo haalt chef L. Vermaire iedere maandagochtend bij de bespreking van het weekbericht een gedeelte aan van de stof van het symposium, dat hij te Woudschoten meemaakte. Ondermeer gaf de heer Vermaire aan de hand van een puntzak in grote lijnen weer, de inkoop en de verkoop van een artikel. Hij vertelde daarbij hoe de winst kan ontstaan, maar ook hoe door onnauwkeurigheid of na latigheid van het verkooppersoneel de winst kan omslaan in een verlies post. Het gehele verhaal maakte zo'n in druk op het personeel van filiaal Grote Houtstraat en men vond het zo aardig, dat de „Puntzak" gewoon iet meer van de lucht was. Een •der zei: „Denk om de puntzak!" Toen chef Vermaire zelf een zak met meel liet vallen, kon het perso neel niet nalaten te zeggen: „U denkt toch wel om de puntzak, mijnheer!" T. In Utrecht waren bijeen de win nende filialen uit Utrecht, Hilver sum cn Bussum, vergezeld van hun aanvoerders, de heren rayon- leiders Auf dem Brinke en J. W. de Jong en de districtleider de heer Daalhuijsen. In een opwekkende speech be lichtte de heer Valk nog eens het doel waarvoor deze wedstrijd onder meer was georganiseerd, n.l. het aankweken van de team geest onder de filialen. Hij sprak namens de directie waardering uit voor de wijze waarop en het en thousiasme waarmede deze wed strijd was gespeeld en reikte ver volgens met een compliment voor het bereikte resultaat de prijzen uit. De chefs ontvingen voor zichzelf een prachtige, met goud bedrukte vaan en een geldbedrag voor hun filiaal, terwijl voor ieder lid van het personeel een kleiner vaantje was beschikbaar gesteld. Namens de aanwezige chefs, dankte de heer Roor van filiaal Kerkstraat

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 1