Iedere dinsdag komen circa 25 bezoekers fabriek bezichtigen Simon fheunisz balanceert negen stoelen op zijn kin 4 AH-FLITSEN In hei O.G. is het aangenaam verpozen Het is donderdagsavonds gezellig in pensioneerden, die deze gezellige het O.G. Dan houdt de ontspannings- avonden weten te waarderen. Zij vereniging haar wekelijkse instuif, zijn dan ook altijd bereid hun mede- waarvoor zelfs in Amsterdam woon- werking te verlenen bij het onderhoud achtige personeelsleden in Zaandam der materialen. Gezelligheid kent blijven. Om te biljarten of te kaarten. geen tijd, zodat het half elf is voor of welk ander spel dan ook. En het men het weet zijn niet in de laatste plaats de ge- Bartel son bezoekt Nieuwe filiaalmedewerkers naar Zaandam In mijn vorig verslag schreef il dat Bruijes (A'dam) weer aan het werk was, maar dit bei'ust jam mer genoeg op een abuis. Wij ho pen en wensen dat de gezondheid weer spoedig mag wederkeren. Met J. Popping ging 't weer de goede kant op en hij is weer ge zond en wel in ons midden terug gekeerd. Ook de heer Hali (In ternaat) heeft het ziekenhuis ver laten en is inmiddels weer vol goede moed aan de slag gegaan. Richter (T. Afd.) moet een rust kuur nemen, laten wij hopen dat deze een gunstig verloop mag heb ben. Popken (Kaas) moet zes we ken rusten en we hopen met gun stig resultaat. De Bruin (gepens.) moest opge nomen wox*den in het ziekenhuis voor een operatie. Wij wensen hem langs deze weg het allerbeste toe. Bij de heer en mevr. J. Schram werd een zoon geboren, onze feli citatie ging gepaard met een en veloppe en versterkende middelen Namens Bep Onink hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling bij haar huwelijk onder vonden. Op 2 maart herdacht mej. C. Hel sloot haar 7l.ó-jarig jubileum; h?< was een gezellig samenzijn en mej T. Kwast overhandigde de envelop namens het personeel. Op 23 maart was R. Boom (K.B exp.25 jaar in dienst, maar daar komen wij nog op terug in de volgende Flitsen. Onze ziekenlijst ondervindt de ge volgen van de strenge winter, die nu gelukkig weer tot het verleden behoort. De natuur gaat echter gewoon haar gang, want als men om zich heen kijkt, bemerkt men toch reeds, dat er weer een mooie tijd in zicht is, en dan is men het ver leden weer gauw vergeten. Mej. C. Oosting maakt het nog steeds uitstekend en wij hopen dat het zo mag blijven. We hadden verder deze winter al le bewondering voor de prachtige organisatie ten bate van onze ge vleugelde vrienden. Men kan ge rust zeggen hier nam het hele Ne derlandse volk aan deel. P. de Lange (Kaas) trok er dagelyks met grote zakken voorraad op uit om zijn roeping in deze barre kou volkomen te kunnen uitleven. Verder is mej. E. Dekker (Lab.) flink ziek, wij wensen haar langs deze weg een spoedig herstel toe. want dan kan vader zijn 40-jarig zaken jubileum vieren, wat nu uit gesteld wordt tot de dochter beter is. Bij de fam. J. Maas werd een dochter geboren, wij deden onze felicitatie gepaard gaan met een enveloppe. Ook was er een bruid in ons mid den. Truus van Gog (C.F.) ging het huwelijksbootje in. Wij wen sen haar goede vaart en veel ge zondheid toe, moge dit huwelijk U brengen, wat U er van ver wacht. Onze vrienden in het buitenland willen wij langs deze weg een groet brengen en dan besluiten om de zieken en gezonden een goed en prettig Pasen toe te wen sen. „Wat zijn dat toch voor mensen, die iedere dinsdag in de fabriek komen om ons op de vingers te kyken", zo heeft men zich in de .'abriek al dikwijls afgevraagd. Bezoekers komen er wel meer, maar dit zijn vaak nog zulke jongelui! Het zjjn de deelnemers aan de instuif, zoals het hoofd van de Be- tlrijfsschool, de heer Pilger dat noemt, of aan de Nieuwelingen-Zaan- dag, zoals het ook wel heet. Iedere dinsdag komen zo'n 25 nieuwe personeelsleden uit de A.H.- .ilialcn naar Zaandam. Lïit alle delen van het land komen zij, om te luisteren naar een inleiding van een van de heren van de Bedrijfs- sehool over de geschiedenis van het bedrijf en over de organisatie. Om het een en ander te horen over de eisen, die aan het winkelpersoneel worden gesteld. Om een kleurstrip te zien over het werk bij A.H. en over artikelen, die de nieuwe personeelsleden zullen verkopen. Om te lunchen in de recreatiezaal. Om de fabriek te bezichtigen en om lot slot te luisteren naar de woorden van de heer Pilger. - „Leuk en inJeressani'' - Joop Wieprink 15) uit Rotter dam die laatst de Zaandag be zocht, vond het een fijn uitstapje en was ervan overtuigd, dat hij veel had opgestoken. Hij werkte pas één dag bij A.H. Evenals Riet Twaalf hoven (15) uit Uit geest, die de één-dag-cursus leuk en interessant vond. Annie Ver- li age (20) en Gerrie Hagen (15) kwamen samen uit Ede naar Zaandam en waren uitstekend te spreken over wat zij gezien en geleerd hadden. Hetzelfde geldt voor Riekje Langereis (15) uit Amsterdam. Uit Apeldoorn, uit Zwolle, uil Brielle, Assen, Den Haag en j Enschede trekken de spik-1 splinternieuwe personeelsle den naar Zaandam. Om-1 streeks half elf verzamelenj zij zich in de bedrijsschool waar het ijs al snel gebroken is. De heer Pilger heet daar de één-dags-bezoekers wel kom en leidt zijn assistent, de heer Romp, in. De heer Romp maakt zijn toehoorders weg- wijs in de organisatie van het bedrijf, legt uit wat er van de j personeelsleden wordt ver wacht en vertelt het een en ander over het kruideniers winkeltje in Oostzaan, waar uit het tegenwoordige bedrijf groeide. De fabriek in. Het is van het grootste belang dat j de personeelsleden weten waar de artikelen, waar zij mee werken, vandaan komen en hoe deze zijn gemaakt. Dat toont de kleuren- strip, die in het bedrijf is opge nomen. In de fabriek zien de cursisten daarna de pakken koffie, de ont bijtkoeken, de koekjes, rollen be- j schuit, de pakken thee, de toffee's i en de paaseitjes maken. Zij be kijken de enorme kaasvoorraden en drinken, om van de vermoeie nissen te bekomen, een kopje thee in de recreatiezaal, waar zij hun jassen in ontvangst nemen en waar de heer Pilger de laatste wijze raadgevingen uitdeelt. „Voorwaarden voor het, met de inzet van de gehele persoon, ple zierig werken zijn: een gedegen kennis van de artikelen waarmee men werkt en een goede team geest onder het filiaalpersoneel I)e cijfers tonen duidelijk aan dat de omzet in die filialen waar een goede verstandhouding heerst, het hoogst is". „Stunt van het jaar". Pas sinds kort organiseert A.H deze Zaandagen voor Nieuwelin gen, die zowel bij de bezoekers als bij de chefs van de filialen in de smaak vallen. Bij de nieuwe verkopers en verkoopsters omdat zij na een bezoek aan Zaandam de artikelen, die dagelijks door hun handen gaan, kennen en om dat zij weten bij wat voor soort bedrijf zij wex'ken. En bij de chefs omdat zij nieuwe personeelsleden krijgen, die niet, zoals dat vx'oegex het geval was, de eerste tijd als katten in een vreemd pakhuis i'ondlopen. Sommige chefs noemen de oi'ganisatie van de Zaandag- Nieuvvelingen zelfs de stxxnt van het jaar. Begrijpelijk wanneer men weet, dat een van de nieuwe ver- koopstei-s zich, na een bezoek aan Zaandam, zonder aarzelen aan de verkoop van wijn waagde, een vaix de moeilijkste artikelen. Ieder mens zou meer dan tevreden zijn. wanneer hij, zoals Simon Thcunisz doet. negen stoelen op zijn kin kan balanceren. „Maar nee", zegt de heer Thcunisz. „je moet niet stil blijven zitten. Steeds werken aan je nummer, of, als je er op uit gekeken bent, een nieuw j nummer maken" L_1J Simon Thcunisz (40) uit Alkmaar werkt in de bakkerij van Albert Heijn's Fabrieken. In zijn vrije f ijd Is hij echter artiest. Dan zingt h" opera- en opex-ette-nxelodieën of beoefent de evenwichtskunst. Si mon 'fheunisz heeft zwart haar ?n een zwart snorretje; hij is ge trouwd en heeft twee dochtertjes- van 8 en 5 jaar. Zijn oorspronke lijke beroep, dat hij in zijn geboor- j teplaats Enkhuizen uitoefende, was dat van banketbakker-kok. 15 jaar oud trad hij al op tijdens feestavonden en uitvoeringen. Hij i begon met het zingen van Duitse Nederlandse en Italiaanse liede- ren. Een paar jaar later had hij zich ook de evenwichtskunst eigen gemaakt en trok hij met het ca- baret De Optimisten door heel Nederland. Zijn album met kran tenknipsels bewijst, dat zijn tenor overal goed werd ontvangen Het artiest-zijn zit de heer Theu- nisz trouwens in het bloed. Zijn broer Joop Thcunisz is een be kend beroepsartiest, die zijn kun sten als humorist, muzikale clown en rijwielacrobaat voor radio en televisie vertoont. De heer Simon Teunisz heeft al heel wat belevenissen achter de j rug. Hij is gymnastiekleraar gc-j weest, hij heeft gevaren op de veerdienst Enkhuizen-Stavoren Hij heeft zijn boterham verdiend 1 als zanger in Volendams kostuum En hij was banketbakkei'-kok. Zijn kundigheden zijn vele. Hi. schrijft liedjes voor revue's, hi, bespeelt de drums, hij balanceert een stoel, waarin zijn jongste dochtertje zit, op zijn kin, hij zingt c"i hij fluit. Alsof dat xxog niet genoeg is, be kwaamt hij zich op 't ogenblik in het fietsen. Niet in het fietsen op een rijwiel met twee wielen, nee op een appaiaat met één wiel, waai'op hij allei'lei kunsten uit haalt. Hij voelt wel iets voor het arties tenleven, maar mevr. Theunisz is er tegen.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 4