Van Oost- en Westzijde r Wij heten welkom Nieuws van alle kanien Willem heeft z'n erfenis wèl gekregen, maar Februari bracht weinig ideeën Wat directie en C.C. op 14 maart bespraken Echtpaar Hogend ij k werd kam pioenspaar AH-FLITSE N 3 NIEUW PERSONEEL Fabrieken S. Groot-Volder K.B. A. Boonstra-Wielinga K.B. H. Plessius K.B. A. M. Smits K.B. L. José S.B. J. Franken Emb. A. de Vries-Kerkhoven B.B. G. Nieuwenhuis-Ris K.B. Y. van Kempen S.B. A. P. Bakkum K.B. H. W. van Houts Div. E. Barendse-Wansink C.F. C. E. Blanken-Molenaar K.B. A. Ch. de BartB.A. M. J. Romein T.A. A. E. Klarenbeek K.B. M. Peeters C.F. P. J. Kraay-v. Reijssen B.B F. Wilhelm Exp. F. Ch. Post B.W. G. Kooi L.F. F. J. Ruckert B.B. J. Bonneveld- v. d. Linden K.B T. Popper K.B. J. Dekker K.B. C. Wessels B.B. H. J. Schrecker-Smoule S.B. K. Vet K.B. H. Brockhus-Vuist C.F. D. W. Mathiscyk C.F. Ph. J. Smit-Linden K.B. G. v. d. Hagen C.F. B. de JongP.Z. Hoofdkantoor: K. Meijn Holl. afd. G. Bak Retourafd. C. M. Oostrom Fil. boekh. T. Groot Retourafd. N. AlgeraRetourafd. Geboren: 19-2- 56: Jan Simon Schram, Mag. 1. 22-2-'56: Huibert Fienieg Reel. afd. 25-2-'56: Hannie Romkes, Stat. afd. ll-3-'56: Adriaantje Margre- tha Maas, Mag. 1. 18-3- 56: Rudy Doves, K.B. Verloofd: ll-3-'56: J. Blikslager, Fil. boekh. en E. Schoo- nekamp. Gehuwd: L Schippers en E. van Groezen, Holl. afd. A.H. schaakte tegen A.l. Op vrijdag 9 maart j.l. bonden 16 AH'ers de strijd aan met 16 Al'ers (Artillerie Inrichtingen). De ont vangst in de schitterende recrea tiezaal van de A.l. was weer als vanouds. Koffie, koek en sigaret ten werden er rijkelijk rondge deeld! In zéér prettige sfeer werden de partijen gespeeld en al spoedig kon het eerste punt genoteerd worden waarvoor als beloning door de Art. Inr. de prijs voor de kortste partij, t.w. 1 pakje siga retten, beschikbaar was gesteld. Hoewel Albert Heijn bekwame schakers als de heren Slob en Mooy moest missen, wisten zij toch de overwinning te behalen en wel met 97. (Trouwens, in de vorige wedstrijd tegen Verkade was reeds gebleken dat A.H. op zijn sterkst speelt wanneer de beste schakers verhinderd zijn). Een van de laatste partijen welke werd beëindigd, gaf twee spelers met rode oren te zien, waarvan één de ander uitlegde dat het ver boden is stukken te bevoelen, of te betasten zonder daarmede een zet te doen. Een van de schakers, de voorzitter van onze personeelsvereniging, zal ongetwijfeld zijn ogen hebben uit gekeken naar de prachtige schaak- klqkken, stukken en borden van onze tegenstanders. De heer Verwey dankte na afloop voor de ontvangst. Bij het vertrek deed zich bijna eer incident voor. toen een hoogge plaatst medewerker van ons hoofdkantoor de bagageruimte van zijn auto opende om het re servewiel er uit te halen, wat op de portier de indruk maakte, dat hij granaten wilde meenemen. Dank brengen aan directie en personeel voor de bewezen attenties: tijdens hun ziekte de dames J. Speelman, Th. Stapper-Reijerman, A. Vleeshakker-Brouwers, A. Zijlstra en de heren J. van Dam. P. de Brueijs, J. C. Hali en J. A Popping. Fam. Romkes en Siffels bij de ge boorte van hun dochter en zoon. M. Neve-v. d. Scheer, B. Broere- Onink, T. en G. Kwadijk bij hun huwelijk. Corrie Helsloot bij haar 71/£-jarig jubileum. Het aantal ideeën, dat de commis sie ter behandeling heeft gekre gen is deze maand wat kleinei dan daarvoor geweest, maar fe bruari Is nu eenmaal de kortste maand en misschien is dit wel de oorzaak. Toch konden we 15.toekennen aan de heer Zijlstra, die een tech nische verbetering voorstelde aan onze inpakmaehines. Voor een beloning van 5. kwa men in aanmerking, de heren Schaap en Coerse, respectievelijk voor een idee dat het schoonhou den van de afdeing in de hand werkt en voor een verbetering aan de transportband in de V.A. Tenslotte ging er een aanmoedi gingspremie van 2.50 naar de heren Kassies en Singer. Zij droe gen bij tot een kleine werkverbete- ring in de wijnkelder en een ver gemakkelijking van het transport van lege zakken. Voor een oud idee werd deze keer nog 25.betaald, zodat ook deze inzender z'n werk beloond zag. Zo werd het totaal bedrag dat in dit eerste kwartaal voor goede ideeën werd uitgekeerd, gebracht op 181.Als we zo doorgaan ligt er nog 543.op U te wach ten in 1956. Lang gewacht, stil gezwegen, niet meer verwacht, en toch wat gekre gen. Ja, zo kan ik gerust beginnen, want zoals u weet, heb ik vorige jaar om deze tijd geschreven over onze Willem, cle nieuwe Rockefeller. Nou, hij is voor de bakker hoor. de notaris is over de brug gekomen. Maar wat er allemaal aan vooraf gegaan is, dat noem ik „zenuwen me neertje". Nou dat was niet mooi meer. 's Morgens dacht ik, Willem heeft zeker de kou te pakken, want ik heb niet geteld, maar ik geloof, dat hij wel 6 keer naar een zekere plaats is gelopen. Nou gelopen, laten we lie ver zeggen gevlogen. Ik wist er geen eind meer aan. Toen ik hem vroeg wat er aan de hand was zei hij: „Welnee, knul, ik moet vanmiddag naar de notaris de erfenis halen. Vanavond loop ik scheef hoor." Op dat moment wou ik, dat ik in zijn schoenen stond. Ik wenste hem geluk en Willem ging heen. De volgende dag op het werk vroeg ik of er nog een rokertje af kon. Nou dat kon wel, maar nu nog niet, want hij had alleen maar een chèque ont vangen en die moest eerst verzilverd worden. Maar ik had toch wel be grepen uit z'n eerste woorden, dat zijn wensdroom om medefirmant van Albert Heijn te worden, niet in ver vulling was gegaan. En toen kwam zijn verhaal, wat waard is om verder te vertellen. Toen Willem vanmorgen naar zijn ivcrk ging, was hij nog helemaal van de kook: het geld had hem te pakken. Hij liep in een kringetje, eten kon hij niet. even goed naar zijn werk, al kon hij best een paar weken vakantie nemen van zijn eigen geld. In de trein begon de misère. Even voor Zaandam dacht hij, dat hij uit kon stappen, maar cle trein stond nog niet stil. Gelukkig ging er net een wolkie voorbij waar hij zich aan vast kon grijpen, anders had hij er uit gelegen. Maar gelukkig liep het nog al mee, anders had ik geen copie gehad voor de flitsen. Bij de notaris heeft hij ook het een en ander meegemaakt. De juwelen heeft hij wel gezien, maar de familie liep als een hondje achter hem aan, want ze weten zeker, dat Willem een beetje goochelen kan met zijn handen. Ze hadden je dóór, Willem! Maar het is net zoals je zei. Ik kan nu met een rustig geweten, als ik mijn ogen sluit, naar Gernt gaan en dat is een rustig gevoel. Maar ja, belofte maakt schuld en Willem houdt zich eraan, want in april is Willem J5 jaar getrouwd en daar gaat de hele kaasafdeling heen om er een gezellige avond van te maken. Berekeningen hebben wc al gemaakt, dat valt best mee en al eten we dan niet met zilveren lepels en vorken, hel zijn toch ook geen hou ten geworden, en je kan vast ook rekenen op BONAPARTE In de maand februari lagen de I fabrieken aan de Zaankant ge- isoleerd door het ijs. De vaargeul van het pontje vormde de enige, grillige opening in deze barre vlakte. P. de Lange bracht in de felle kou kruim en ander voer bij de hongerende vogels. Bridge Hoewel het seizoen nog lang niet is afgelopen, is bij de Bridgers het kampioenspaar bekend gewor den. Het zijn de heer en mevr. Hogen- dijk, die deze titel door hun con stante spel in de afgelopen com- petitie ten volle hebben verdiend. Onze hartelijke felicitaties hierbij. Nu wacht ons allereerst de tra ditionele Paasdrive. Daar doet zich echter een probleem voor! De kip pen vertikken het schijnbaar om behoorlijk hun best te doen met eieren leggen, en zo blijven die dingen allerakeligst duur. Por ze eens een beetje op, lui, misschien helpt het. Wij houden deze drive op maandag 26 maart en we ho pen, dat deze avond geen van onze mensen verhinderd is. In zijn openigswoord deelde de di recteur, de heer F. Sehuddeboom mede, dat het overleg tussen werk gevers en werknemers in de Sui kerverwerkende Industrie nog niet heeft geleid tot een definitieve uitspraak inzake extra-vacantie- rechten. Mocht men komen tot een vacantie-uitbreiding, dan ligt het in de bedoeling de vacantie- week te verlengen met drie dagen. Het wachten blijft nog op het overleg en de daaraan verbonden wijziging van de C.A.O. De direc tie wil op deze uitspraak niet vooruit lopen, daar zij dit niet correct acht. Eventueel nieuws hierover zal direct worden gepu bliceerd. Op een vraag betreffende de be loning van nieuw personeel tijdens en na de proeftijd, antwoordde de directie, dat dit per geval ver schillend is, maar dat betrokkenen in elk geval goede voorlichting -.uilen krijgen indien een verwach te loonsverhoging geen doorgang vindt op grond van prestatie-be oordeling of iets dergelijks. De kinderbijslag over het eerste kwartaal zal indien mogelijk nog vóór 1 april worden uitbe taald in verband met Pasen. Instelling ondernemingsraad Voor het groot-winkelbedrijf is de instelling van ondernemingsrad 'n een probleem, waarvan men de oplossing nog niet ziet. Omdat ook ons bedrijf in deze vakgroep thuishoort, zat tot dusverre wei nig voortgang in deze zaak, on danks het feit dat de directie er gaarne spoed mee wil betrachten. Nu wordt getracht om in het ka der van de Suikerverwerkende In dustrie tot een resultaat te ko men voor kantoor en fabriek. Mo gelijk zal later een omzetting no dig zijn, maar de directie hoopt nu op korte termijn verkiezingen voor Zaandam te kunnen houden Mochten er opnieuw moeilijkhe den rijzen, dan zal tot verkiezing van een nieuwe C.C. worden over gegaan. Indien de O.R. is ingesteld zal de maandelijkse bespreking van fa- brieksaangelegenheden onder voorzitterschap van de he.-r Sehuddeboom doorgang vind'-n met dl- O.R.-leden van de fabriek en enkele vertegenwoordigers van afdelingen, die geen O.R.-lid kon den aanwijzen. Dit is dan een sub commissie van de O.R. De heer Sikkes deelt mede zich te willen terugtrekken uit het C.C.-werk in verband met zijn ge wijzigde functie. De bouwafdeling zou als plaatsvervanger de heer Verdonk uit de schilderswerk plaats willen aanwijzen. Het voorzitterschap wordt nog nader bekeken in een onderlinge j C.C.-vergadering. De heer Sehuddeboom dringt er bij I de C.C.-leden op aan, nog eens voldoende voorlichting op de af delingen te geven, dat de aaneen gesloten vacantie 7 dagen is of misschien 10 dagen zal worden. Aan de vele verzoeken om aan de vakantieweek nog een week te koppelen voor eigen rekening enz. kan de directie niet voldoen. Door de C.C. werd er op gewezen, dat een uitspraak voor de ver plichte snipperdag 31 december zeer gewenst is. Is dit een snippe. - dag voor 1956 of voor 1957 De directie blijft bereid deze dag over 1957 te verrekenen, mits hiertegen geen bezwaren bestaan van an dere zijde. Ook dit punt moet dus nog even aangehouden worden. Spaarregelings uitkering werd verhoogd Bij de aankondigingen over de pensioenverbetering voor degenen die tot dusverre 10.zouden ontvangen plus spaargeld (dit is f 14.50 geworden) werd nog niets medegedeeld over degenen die uit sluitend onder de spaarregeling vielen. Ook voor hen is nu verheugend nieuws, want de directie heeft be- jloten het wekelijks spaarbedrag van 2.tot 5.per week met ingang van 1 januari 1956. Namens het personeel bracht de heer Sikkes de directie hartelijk dank voor deze royale geste. Ook voor de koffieverstrekking tijdens de koude bracht de heer Sikkes de directie dank, waarbij hij de hoop uitsprak, dat ook nog eens besloten zal worden tot kof- fie-verstrekking onder werktijd. De heer Sehuddeboom antwoord de hierop dat hij de koffieverstrek king 's morgens om kwart voor acht zeker eerder had ingevoerd, als er eerder aan gedacht was. Koffieverstrekking onder werktijd is lang niet eenvoudig, maar wel duur, zo zei hij en de ervaring hiermee elders valt niet bijzonder mee. De loonbetaling aan nieuwelingen zal de aandacht hebben, daar de tariefpremie nogal eens varieert voor de diverse afdelingen waar ze geplaatst worden. Het i niet mogelijk in ons pen sioenfonds een regeling te treffen die inhoudt dat bij overlijden aan kostwinners uitkeringen worden gedaan aan anderen dan echtge note of kinderen. Personen die 65 jaar worden, val len tot de 31e dec. van dat jaar onder de spaarregeling. Of zij na dien mogen doorwerken zal per geval bekeken worden. In overleg met de loonafdeling zal ernaar gestreefd worden, dat diegenen, die loonklachten heb ben, welke hun chef niet kan op lossen, opgeroepen worden op een bepaalde tijd op personeelszaken te komen. In verband met moeilijkheden die kunnen ontstaan indien de medi sche dienst mensen ongeschikt acht voor hun normale werk, zal de dokter per briefje aan de chef doorgeven, welk werk deze per sonen wél kunnen doen. A.H.-muziekkorps op weg naar ere-afdeling Op de jaarvergadering van Albeit Hein's Muziekcorps is besloten deel te nemen aan het festival van Concordia te Oostzaan. De datum van 3 juni is veranderd in zondag 17 juni. Tevens is besloten deel te nemen aan het concours in Vianen op Hemelvaartsdag 10 mei. Verder zal het corps samen met Concordia uit Oostzaan een con cert aanbieden aan Onderling Ge noegen uit Krommenie in verband met het 60-jarig bestaan van deze vereniging. Dit concert wordt ge houden eind juni begin juli, waar schijnlijk op een zaterdagavond,

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 3