Nieuws over ideeënbus Bah ei 4 AH-FLITSEN Bladzijden van zegelboek jes bedrukken met aanbe velingen. Het zegelboekje is een waardeboekje en hierin wil len wij geen reclame-mede- delingen plaatsen. Bij cadeauaanvrage door het filiaal een tegoedbon zenden voor die cadeaux die niet voorradig zijn. Nu we 1 maart a.s. ophou den met het geven van waax'debonnen, heeft het geen zin nog een wijziging in de regeling te brengen. Deze zomer een grote fles limonadegaseuze in de han del brengen. Grote flessen gaseuze wor den plaatselijk gekocht, daar in verband met de ho ge kosten van verzending vanuit Zaandam eigen fa bricage niet lonend is. Een nieuw kassabloc in om loop brengen. Zou de chefs administratief overbelasten. Een kartonnen trechtertje invoeren voor het vullen van cellophaan zakjes met, toffees e.d. Idem Dit idee is niet nieuw; ir. de ZB's gebruiken we reed? metalen trechters voor de ze doeleinden. Nu echter u de B.Z.'s ook steeds meer cellophaan zakken gebruikt worden, is het inderdaad de moeite waard dat men daai zelf een trechtertje maakt Dit is op eenvoudige wijze te maken van een stukje carton en een paar nietjes of plakband. Totaalpremie f 10Voor ieder der inzenders dus f 5.— a. Openen van rubriek ir „Flitsen": „als ik was". b. Foldérs in de vorm van wikkels verspreiden voor Zaanse koek, sprits, re pen, koffie, zilverthee, met volledige omschrij ving en prijs. c. Achterkant wikkels ge bruiken. a. Zullen we niet toe over gaan. b. Is geen nieuw idee. Is b!j zalm al gebeurd. c. Ook dit is reeds toege past bij makreel. De afreltenboekjes van een harde kaft voorzien, daar deze boekjes intens ge bruikt worden en daardoo- na enkele dagen niet meer toonbaar zijn. Uitvoering wordt veel te duur. Voorbeeld prijzenblad. Is aanvullend idee van no. 1559 van 21 november '55. Zie beantwoording aldaar. De maten, die in vele filia len nog aanwezig zijn, doch niet meer gebruikt worden, naar Zaandam zenden, daar ze om de twee jaar ge-ijkt moeten worden en dit dus een besparing van het keur loon met zich brengt. Alle oude maten en gewich ten, die niet meer gebruikt kunnen worden, moeten naar Zaandam terugge stuurd worden. Plastic hoezen voor adver- tentieafdrukken, voorzien van een vaste tekst. Deze hoezen laten circuleren on der wachtende klanten en één bevestigen op de meer in het oog vallende weeg schaal. Voorschrift is dat de ad vertentie-afdrukken op car ton moeten worden geplakt. Het verstrekken van plas tic hoezen zou weinig zin hebben; deze worden spoe dig vuil, terwijl ze ook niet lang mee gaan. Een papieren tas met even tuele reclame er op tegen een kleine vergoeding aan de klanten te verstrekken. Aan de klanten jaarlijks kalenderste verstrekken met aan de achtex'zijde van de maandblaadjes recepten of andere voorlichting. In de ZB's kunnen de klan ten tegen vergoeding van 6 cent een papieren tas ko pen. Bedieningszaken die deze tassen ook willen heb ben, kunnen ze bestellen. Het drukken van een aan trekkelijke kalender brengt zo veel kosten met zich mee, dat deze niet opwegen tegen het succes dat er van te verwachten is. Zuilen of pilaren in onze filialen voorzien van een plastic omhulsel, waarin ba nen spiraalsgewijs rondlo pen. Deze banen vullen met lichte, verpakte artike len, zoals snoep e.d. Dit zou de zaken wel erg onrustig maken. We hebben liever dat de aandacht van de klanten getrokken wordt door een mooie opstelling van een of ander artikel. Voor het vullen van toffee zakjes koffiemolenkop ge bruiken. De koffiemolenkop is voor dit doel onhanteerbaar. We verwijzen hierbij naa. de ideeën 1017 en 1038. Diverse bloc's, die in de fi lialen worden gebruikt en in de lengte openslaan, ver vangen door blocs die naai de zijkant openslaan (boek vorm). Dit in verband met de kleine schrijfruimte in vele filialen. Het naar de zijkant open slaan van bloes heeft dik wijls net zo veel bezwaren als het in de lengte open slaan. Omzetprovisie van chef een week later uitbetalen, waardoor deze op elke ge wenste avond het loonlijstje helemaal kan afmaken en inboeken. Door de overgang op dit systeem zouden de chefs een week lang een belang rijk lager loon ontvangen, hetgeen niet te overbrug gen is. In de kassa niet meer dan 100.wisselgeld laten. Regelmatig het overtollige geld (vooral groot geld) er uit halen om het foutief te ruggeven of zoekraken van geld zoveel mogelijk te be perken. Dit is instructie. De chocolade van 6.90 per kg los in dozen verpakken, zoals vx'oeger, waardoor men kan zien wat men koopt. Om de chocolade te laten zien, moet ieder filiaal in het bezit zijn van dozen imitatie-chocolade. Speciale regencapes voor bedienden in de wijk. In diverse filialen lopen hier proeven mee. De Zaanbx'ief indien moge lijk met eigen autodienst meegeven. Dit zou alleen mogelijk zijn voor de zaken die op maan dag en dinsdag het goed per eigen auto ontvangen. We zijn echter van mening- dat het de snelheid niet zal bevorderen, terwijl we bo vendien de chauffeurs deze verantwoordelijkheid niet willen geven. a. Op kaasvellen recepten laten drukken voor kaas toetjes. b. In „Allerhande" steeds enkele artikelen laten afdrukken, die in een be paalde periode van het jaar door een bepaalde groep mensen genuttigd kunnen worden (vasten tijd) en dan tegen een speciale prijs als pakket je. Dit steeds afwisselen met een andere sei'ie ar tikelen. a. Deze vette vellen wor den door de huisvrouw niet gelezen en bewaard. b. Aanbiedingen in pakket- voxm hebben nog nooit succes opgeleverd. Het i publiek wil volkomen vrij zijn in de keuze van de artikelen. Met St. Nicolaas bij de cho- i coladeletters een aanbeve ling pakken over onze an dere chocolade, daar de let- ters vaak aan niet-A.H.- klanten worden gegeven. Goed idee. Zullen hiertoe overgaan. Premie 10. Plastic doosjes om de ze gels in te doen voor wijk- bedienden. Dergelijke ideeën hebben we reeds diverse malen ont vangen. De juiste oplossing is echter nog niet gevonden. Klanten laten sparen door vrijwillige wekelijkse of maandelijkse stoi'tingen voor het kopen van bepaal de luxe artikelen in onze fi lialen met feestdagen. Stuit op te veel bezwaren en is in de praktijk dan ook niet uitvoerbaar. Ieder personeelslid in het filiaal een plastic étui met 50 of 100 zegels, waardoor een betex-e algehele controle. Is tegen de instructie. Deze luidt dat de zegels in de kassa moeten liggen. We zijn er geen voorstanders van dat ieder personeelslid met zegels in zijn zak loopt. Een duidelijk filiaalstempel op nieuwe vleeszakjes mid den in het rode vierkant. We zien het voordeel hier van niet in, tex'wijl boven dien het zakje er niet mooier van zou worden. 3543. a. Pindazakken in plaats van dichtplakken met sellotape, dichtnieten Gaat vlugger en is goed koper. b. Enveloppen met admini stratie aan de filialen te Zaandam dichtnieten in plaats van plakken. Voorkomt scheuren bij het openen. a. Wij zijn van mening dat bij levensmiddelen geen nietjes gebruikt mogen worden. Deze kunnen immers in de artikelen terecht komen. b. We zien hier geen enkel practisch voordeel in. 3580. a. Kaarten laten drukken. waarop de inhoud staat afgebeeld van de Noor se visconsex'ven. b. Evenzo kaarten waarop gebruik van onze wijnen staat aangegeven. a. We zullen overwegen bij het nieuwe seizoen een dergelijke kaart van de Noor-se visconserven te maken. b. Proberen dit bij herdruk van onze wijnkaart op te nemen. Premie 10. 3817. Grote hoeveelheden post eerst in een oude enveloppe en vervolgens een nieuwe er om heen, om te voorko men, dat de enveloppe scheurt. Dit zou dubbel werk geven bij in- en uitpakken en is dan ook niet wenselijk. 3882. Voor het afwegen van losse suiker twee maten maken, waarin precies 500 gram en 1000 gram suiker gaat en waardoor het afwegen veel sneller gaat. Wordt onderzocht. "955. Bij het verpakken van ha vermout het ene uiteinde van de clips naar voren en het andere uiteinde naar achtex-en ombuigen in plaats van beide uiteinden naar een kant. Het verpakken in de fa- fabriek zou hierdoor belang rijk vertraagd worden, ter wijl ons bovendien het voor deel niet duidelijk is. 3983. In ZB-zaken een electrische knop bij de cassa aanbren gen om de deur voor reeds bepakte binnenkomende klanten te openen. De cassières zitten meestal met de rug naar de deur en zien de klanten niet binnen komen. Ongenummerde ideeën: 1. Een plastic bakje, bestaan de uit twee vakjes, voor vleesschaaltjes en ersatz- papiertjes om bij de vlees machine te plaatsen. Is om practische redenen niet uitvoerbaar. 2. Een van grof touw gemaakt net, dat kan worden ge bruikt ter afscheiding van de Zaanzendingen tijdens het vervoer, om te voorko men, dat colli bestemd voo- het ene filiaal terechtko- men bij colli van andere fi lialen. De bepaalde wijze, van la den (speciaal van de boten) laat dit niet toe. 3. Een plastic schortje te dra- gen over de jasschort bij erg vuile werkjes. Heeft onze aandacht. Di verse proeven hiermee lopen al. 4. Raambiljetten voor premie- actie-artikelen. We hebben reeds voldoende raambiljetten en willen dit aantal niet uitbreiden. 6. Een zegelapparaatje, dat aan de cassa bevestigd kan worden, voorzien van een rol zegels, die men snel en handig kan afscheuren. Hebben reeds diverse ideeën hierover binnen gekregen. De goede oplossing is ech ter nog niet gevonden. 7. Folders of kranten voorzien van een reductiebon, waar door de mensen stellig meer aandacht zullen besteden aan de inhoud van de folder of krant. We hebben enige keren een x-eductiebon in krant of fol der opgenomen. Het grote bezwaar is echter dat er mensen zijn die de betref fende krant of folder niet ontvangen en dan ontevre den zijn omdat ze van die aanbieding geen gebruik kunnen maken. 8. Van de 16 blikken koek, die verpakt worden in 1 koek- kist, de vier onder elkaar liggende blikken door een stuk touw of ijzerdraad aan elkaar binden, waardoor het uitpakken van de blikken vergemakkelijkt wordt. Wordt onderzocht. 9. Een enquête houden onde" chefs en personeel, in welke vorm de O.P.W. het mees: gewild is, daar er dikwijls kritiek op uitgeoefend wordt. Ofschoon ons niet bekend is, dat er veel kritiek op de O.P.W. is, willen wij toch gaarne van de chefs ver nemen als ze nieuwe en be tere voorstellen hebben. We beschouwen dit echter niet als een idee. 10. Op de kaasprijzen tevens de aanduidingstekens drukken, hetgeen handig is voor het personeel. Op de kaasprijskaarten die de volgende week verstuurd worden, staan de tekens reeds aangegeven. 11. Na de afschaffing van het cadeaustelsel een grabbel ton plaatsen in de filialen, waarin kleine cadeautjes, om de klanten de gelegen heid te bieden de nog in hun bezit zijnde bonnen in te wisselen in plaats van deze ongeldig te verklaren Voor de bonnen die nog b'j de klanten in bezit zijn, is een regeling getroffen, die- één dezer dagen aan de chefs zal worden toege stuurd. 13. Een perforator met 35 poot jes om door te slaan op de grootte van het zegelboek je, zo, dat men het hele boekje er in schuift en met één keer afdrukken het ge hele aantal zegels vernie tigt. Een dergelijk apparaat is niet te maken. 14. Een zuiger met handvat la ten maken om de koekblik ken uit de kisten te halen, hetgeen anders nogal moe'- lijkheden oplevert, daar de blikken precies pas in de kisten zitten. Zie antwoord op idee 8. 15. a. Stempel voor wijkboekjes met als tekst: „Mevrouw, spoelt U s.v.p. Uw lege bleekwaterfles om". Ter be- scheiming van kleren van personeel. b. Een eigen merk oploskoffie in de handel brengen met de naam Boffie-koffie er in verwerkt, b.v. „Bovlukof" Boffie vlug koffie. a. We zijn van mening dat hiervan geen enkele nuttige invloed zou uitgaan. b. We hebben een groot debiet in Nescafé en zien geen noodzaak om met een eigen merk oploskoffie te komen. 16. Premiepunten voor het per soneel in de dozen, waarin koffie en thee vexpakt wor den, insluiten ter aanmoedi ging van de verkoop. Vóór de oorlog hebben we hier proeven mee genomen b.v. een pakje North State bij pepermunt. Méér1-ver koop had dit niet tot ge volg. Wel werden de dozen direct opengemaakt om het pakje North State er uit te halen. 17. Op de cursussen te Zaan dam de cursisten instrueren over de werkzaamheden, die voorafgaan aan het balan sen in het filiaal. De administratieve voorbe- reiding voor balans wordt uitsluitend door de chef ge daan. 18. Een lucifersdoosje, waar door stokjes gestoken zijn, met ieder een rol van hon derd zegels. Ook dit lijkt ons nog niet de juiste oplossing. 19. Spaarzegels ongeldig ma ken door middel van car bonpapier. Het cax'bon zo te vouwen, dat het van twee kanten afdrukt. Het lijkt ons helemaal niet zeker dat door deze wijze afie zegels voldoende on geldig gemaakt worden. 20. a. In „Aller-Hande" een „Boffie Koffie" strip verhaal voor de jeugd; b. Een puzzle voor oudere mensen. c. Een puzzle voor het per soneel van A.H. in de „Flitsen". a. Wordt aan gewerkt. Dit idee is reeds eerder in gediend en beloond. b. We willen hier geen vaste x-ubriek voor ope nen, maar hebben reeds in de voxm van de Boffie prijsvraag ook aan de oudere lezers gedacht. We zullen hiermee in diverse vormen door gaan. c. Flitsen willen we zo veel mogelijk houden in de lijn van ons bedrijf. Een puzzle hoort er dan niet in thuis; deze kan im mers in iedere krant ge plaatst worden. 21. De halve kazen die in de etalages liggen, voortaan sealen ter voorkoming van uitdx'ogen, verkleuren en scheuren. Worden momenteel proeven mee genomen. 22. De bladen van de zegel boekjes nummeren, hetgeen de controle vergemakkelijkt bij het nazien of er bladen zijn uitgescheurd. Bij de nieuwe oplaag zijn de bladen duidelijk genum merd. 23. Ordner voor kaslijst en kwi tanties. De kans op zoekraken van de stukken wordt hierdoor vergroot. 24. Loodjes aan rookworst zo bevestigd, dat ze gemak kelijk verwijderd kunnen worden. De loodjes geven geen en kele smaak bij het koken, de meeste huisvrouwen la ten de loodjes dan ook aan de worst bij het koken. 28. Etaleren van spek. Het spek in het midden tot op het zwoerd opensnijden en daar na dubbel vouwen. Wordt reeds door zeer veel chefs gedaan. 29. Een tekst aan de binnen kant van de buitendeur: „Vergeet uw sinaasappels niet, u heeft ze nodig." Iedere andere plaats is be ter, dan de plaats waar de klant het pas ziet als ze al geholpen is. 10355. Prijskaartjes van stevig carton. De prijskaartjes die we zen den zijn bestemd voor klei ne kaartjes. Overgaan op een zwaarder carton zou bij zonder duur worden. 191229. Cocosbrood verpakken in verhouding 2 rose1 wit. Rose en wit cocosbrood zal binnenkort afzonderlijk ver pakt worden. Aanmoedi gingspremie 5. Wegens plaatsgebrek kunnen en kele der ingezonden ideeën met antwoorden pas volgende maand gepubliceerd worden. Deze week vertelde Mevr. Dor- drechten een aardig voorval; in de vacantie, gelogeerd op een boerderij, zag haar zoontje, dat een kip een ei legde. „Bah", was zijn commentaar-, „ik lust ze niet, geef mij maar een ei uit de win kel van Albert Heijn!" P. SAMUEL, Olympiaweg, Amsterdam.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 4