4 Wij heten welkom Verhoging Ziekenfondspremie peper en jont De nieuwe pensioenen Verhoging 110.- grens Anuska Iwanof werd weer Corrie Helsloot AH-FL ITSEN *U-Jl Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 13e jaargang - No. 1 Januari 1956 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Redact'e: G. J. van Hulzen, in- en externe betrekkingen an dit nummer werkten mede Arbeidsstudie Diversen J. Ph. Bartelson Personeelfonds J. Eoon Schietwedstrijden Th. A. van Duimen Foto's C. R. de Grooth Oost en West A. v. d. Ha ..el Diversen G. Kosters Tafeltennis W. van Maltha Peper en Zout W. P. C. Coppee Personeelsver. H. Petten Toneel P. Zwarts Pensioenen Druk: Ramshorst. Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie Nieuw Personeel Fabrieken: J. M. Jansen Vrio H. Waterhoud T.D H. W. Karsies K.B. A. M. de Boei' V.A. W. H. Kiliaan Lab. J. Zijlstra V.A. W. W. BeekveldC.F. J. M. de die Le Clerq B.B. A. Veldhoen B.B. L. de Boer Exp W. J. Bliek B.A. Geboren: 26-12-"55Robert Hendrik Sif- fels (B.A.) Jacob Cornelis Kuyt (K.B.) Verloofd: 31-12-'55: Hermina Ekkel (K. B.) en Hedrik Bar- ten. „Lafaard!" „Hier is mijnheer de baron, mevrouw." licht als een veertje Zoals u wellicht reeds in de dag bladen zult hebben gelezen, is de ziekenfondspremie met ingang van 1 Januari j.l. verhoogd van 4 tot 4.2 De inhouding op het loon is derhalve gestegen van 2 tot 2.1 omdat het bedrijf de helft van de premie voor haar rekening neemt. Ook u moet bij de komende kwar taalafrekening dus op een iets ho gere inhouding voor het zieken fonds rekenen. De voorlopige inhouding is echter ongewijzigd gebleven, zodat uw wekelijkse loonbere kening geen verandering heeft ondergaan. Dank brengen aan Directie en Personeel voor de bewezen attenties: de dames Van Capelleveen en Hoe- deman en de heren W. van Doorn, T. Kuyt, C. van Leijen, E. de Vries tijdens hun ziekte. Coba Oostingh bij haar thuiskomst uit het ziekenhuis. De heer en mevr. v. d. Berghe- Weidema, de heer en mevr. Tuin- man-v. d. Lip, de heer en mevr. Wulfert bij hun huwelijk. Mevr. Gans-Kalf, de heer en mevr. Klopper, mevr. Hoeve-Onrust, de heer en mevr. Schram, de heer en mevr. Vemooij, de heer en mevr. IJff, de heer Gras, mevr. Wouds- ma, de heer en mevr. de Bruyn, mevr. Jonkhert en mej. Huygen, voor hetgeen zij in 1955 mochten ontvangen. J. Broek, J. Kwakkel, M. Orle- mans, P. Schipper voor het kerst pakket. De plannen voor de invoering van een wettelijk algemeen ouderdoms pensioen zijn thans zover gevorderd in haar uitvoering, dat aangenomen mag worden, dat met ingang van 1 januari 1957 dit algemeen ouderdoms pensioen tot uitkering zal komen. Indien het wetsontwerp ongewijzigd wordt aangenomen, zal een getrouwde man, zodra hij de 65-jarige leeftijd bereikt, een ouderdomspensioen van ongeveer f 26.per week ontvangen. De te verwachten invoering van dit algemeen ouderdomspensioen heeft ons aanleiding gegeven om de bestaande pensioenregeling te wijzigen en deze met ingang van 1 januari 1956 te doen luiden als volgt: Het ouderdomspensioen bedraagt bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd 114.50 per week. nadat 40 dienstjaren volbracht zullen zijn. Voor ieder jaar, dat aan deze 40 dienstjaren op het ogenblik van het bereiken van de 65-jarige leeftijd ontbreekt, zal het pensioen met 1/40 gedeelte worden ver minderd. Het weduwepensioen zal bedragen f 11.per week, indien de man 40 dienstjaren ,pou hebben kunnen volbrengen vóór het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Indien dit niet het geval is, dan wordt het bedrag van f 11.- per week met 1/40 gedeelte verminderd voor ieder jaar. dat aan de diensttijd van de man zou hebben ontbroken, indien hij 65 jaar was geworden. De wezenrente zal bedragen 20°/o van het weduwepensioen voor ieder kind tot de leeftijd van 18 jaar. met een maximum van 5 kinderen. Deze verzekeringen zijn premievrij, zodat van de verzekerde geen bijdrage in die premie zal worden gevorderd. Deze regeling geldt niet voor hen, die op het ogenblik reeds in het bezit zijn van een polis die hogere bedragen vermeldt dan waarop zij volgens bovenstaande regeling recht zouden hebben. Ook zij die vóór 1 januari 1956 in aanmerking kwamen om in het pensioen fonds opgenomen te ivorden. ontvangen een polis volgens de bestaande pensioenregeling. Van de in het wetsontwerp voorgestelde ..aanpassingsregeling" zal dus door ons geen gebruik worden gemaakt. Krachtens de nieuwe regeling zal de verzekerde bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd, aannemende dat 40 dienstjaren volbracht zijn, een ouder domspensioen hebben van f 14.50 per week. Bij dit bedrag komt dan onge veer f 26.zijnde het algemene ouderdomspensioen, zodat het totaalbedrag wordt f 40.50 per week, waarbij dan mogelijk nog komt een uitkering op grond van de invaliditeitswet. Het weduwepensioen zal dan, indien de man 40 dienstjaren had kunnen volmaken, bedragen f 11.per week. Hierbij komt dan, zodra de weduwe de 65-jarige leeftijd bereikt heeft, een uitkering van plm. f 15.per week als algemeen ouderdomspensioen, alsmede eventueel een uitkering op grond van de invaliditeitswet. Wij moeten er hierbij de aandacht op vestigen, dat deze uitkering van f 15.per week als algemeen ouderdomspensioen pas wordt verkregen, als de weduwe 65 jaar wordt. Denkbaar is echter, hoewel te dien aanzien bij de overheid nog geen concrete plannen bestaan, dat men te eniger tijd zal komen tot een algemeen weduwepensioen. Als de totstandkoming daarvan te lang op zich zou laten wachten, dan wordt onzerzijds overwogen om te zijner tijd tot een overbruggingsregeling te komen. Hiervoor is door de vennootschap reeds een bedrag afgezonderd en in een Stichting onder gebracht. Hieraan moeten wij nog het volgende toevoegen: Met betrekking tot de berekening van het aantal dienstjaren, wat dus van belang is voor de berekening van het pensioen, wordt het aantal maanden, indien dit minder dan 6 is. verwaarloosd: indien dit aantal maanden 6 of meer bedraagt, wordt het geacht een vol jaar te zijn. DE RAAD VAN BESTUUR Leden van het fabriekspersoneel, die thans in het bezit zijn van een polis van 10.— ouderdomspen sioen. zullen bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd een premievrij pensioen ontvangen van 14.50 per week. Het weduwenpensioen. dat even eens premievrij is, zal 11.be- d ragen. Het op de spaarrekening gestorte bedrag zal nu moeten worden aan gewend als backservice. duiveltjes Je mag geen tunnel graven, jantje! Moet dat kasteel omvallen? Al is de machinedrijver nog zo snel, de machine achter haalt hem wel! Het aanknopen van goede betrekkingen met ons per soneel vinden we erg be langrijk. Het St. Nicolaasfest in het O.G. werd o.a. opgeluisterd door de balletgroep o.l.v. Corric Helsloot van onze verpakkingsafdeling. De lezer zal het wellicht interesseren hoe Corrie tot deze vrije tijdsbe steding is gekomen en daarom ver zochten wij haar hierover eens iets te vertellen. Corrie is al op haar 13e jaar het balletleven binnengetreden en wel toen de Nederlandse Opera „Faust" bracht. Eigenlijk mocht ze niet omdat ze de leeftijdsgrens van 14 jaar nog niet bereikt had en omdat vader Helsloot zelf opera liefhebber haar nog veel te jong vond. Zij wist echter gedurende 3 maanden argumenten te vinden om de deur uit te komen en controle van ambtenaren te ontwijken. Toen in tussen haar vader haar eens solo zag dansen, zonder te weten dat hij z'n eigen dochter zag, kwam de zaak spoedig uit. Ze mocht namelijk ook eens gaan kijken maar omdat het nu eenmaal niet gaat om vanuit de zaal jezelf op het toneel te zien optreden kwam het hoge woord eruit en zwichtte het ouderlijk gezag. In deze periode kreeg ze deWalnosky uiteen ging kwam Cor- I mooie naam Anuska Iwanof, want rie terecht bij de acrobatengroep I haar Russische danslerares Olga Resadini maar dat beviel toch Walnosky trad natuurlijk niet mei niet al te best. Ze verliet dit ge- i gewone Amsterdamse meisjes op.zeischap spoedig en trad vervol gens in een speciaal lichtnummer op onder de naam La Lamarena. Hiermee maakte ze een tournee door Europa en kwam via België, in Frankrijk en Duitsland terecht tot zij tegen 1940 weer in het va derland terugkeerde omdat het verlichtingstoestel door brand werd verwoest en het optreden moest worden gestaakt. Zij begon zelfstandig voor clubs en verenigingen te werken en trad nog een half jaar op als solo-danseres in de balletgroep ..lm Weissen Rössl", maar nam in 1948 afscheid van het beroepswerlz. Toen kwam ze bij A.H. en moest zich troosten met ballet te beoefenen als actieve vrije-tijdsbesteding. Ze heeft nu vooral incidentele opdrachten: de ene vaste groep meisjes die ons op 3 december lieten zien wat ze hadden geleerd en de 105 leerlingen van de O.L. school ivaarover de oudercom missie haar heeft aangesteld. Met deze groepen studeert ze nu voor de op voering van een sprookje, dat ze zelf heeft geschreven. Last but not least heeft Corrie nu elke Maandagavond 8 kantoor meisjes van A.H. onder haar hoede en v/ij hopen de resultaten hier van nog eens te mogen aanschou wen. Wij wensen haar veel succes toe! Dertien jaar lang heeft Corrie het bij deze lerares uitgehouden en zij assisteerde haar bij het les geven, zodat ze een zeer grondige school kreeg die haar nu nog steeds goed te pas komt. Acrobaten. Toen het gezelschap van Olga dat een van onze medewer kers zijn duim op de stop watch heeft verzwikt: dat men zijn vingers niet in een draaiende machine moet steken? j WIST U. dat glas niet tegen „ijs- ballen" bestand is; dat de Larrysons op A.H. ontbijtkoek trainen;

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 2