Taleltennisiaferelen De Boffie's verzorgden eigen cantineconcert Veiligheid op de fiets fllllllllliug Cantineconcert Februari Geslaagde tentoonstelling van tekeningen van Henk Broer in het ontspanningsgebouw 13e Jaargang No. 1 - Januari 1956 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Ritsen Fabf/Zaan januari 1956 Op 15 Februari zal in het O.G. optieden: het Majoco Trio. de muzikale clown Fantasio en Cor van Veen. 3xj het scheiden van het jaar wer den we in ons O.G. nog verrast met een extra cantine-concert dat Correctie op mijlpalen in het komende jaar In december zijn in de jubilealijst voor dit jaar enkele foutjes geslo pen, die wij hier gaarne onder uw aandacht brengen, daar velen van U wellicht de data noteren of het lijstje bewaren. De foutjes waren: T. de Kruyff-Bonne en N. J. Bon- sec zijn werkzaam op de afd. S.B. (dus niet de B.B.). D. J. Kok werkt in de T.D. (dus niet in het C.M.). W. Rem jubileert 15-6 (dus niet 25-6). Verder vestigen wij nog uw aan dacht op het 50-jarig huwelijks feest van onze oudgediende, de heer J. Vinke, dat op 30-8-56 ge vierd zal worden. geïnspireerd en verzorgd werd door eigen krachten. De Boffie's o.l.v. de heer Delfomo verzorgden het muzikale gedeel te. bijgestaan door de vocalisten Fietje Draaier en chauffeur Van der Berg. Lilly Steinhauser bracht ons op verzoek van haar vader enkele accordeonnummers en het geheel werd opgeluisterd door de clown Rexis en de pianist Cor van Veen. Voor Rexis was dit het eerste cantine-concert dat hij in Neder land verzorgde na een verblijf van 6 jaar in het buitenland, waar men deze concerten veel meer kent. ue middag vie1 zeer in de smaak van het publiek en wij kunnen van ons team van eigen krachten nog veel plezier beleven, maar daarover een volgende keer. Mej. van der Hoeden van de reclame-afdeling: één van de trouwe leden van de club, wacht in spanning de bal af. Nieuws van de ideënbus Hoewel de commissie zich moch' verheugen over het aantal inzen dingen in de maand December konden er slechts vijf voor aan moedigingspremie of beloning in aanmerking komen. Deze waren 1. Door een kleine technische ver betering kon draadbreuk van he' contragewicht der deuren van de dropdroogstoof worden tegenge gaan. Hiervoor ontving H. Water hout een aanmoedigingspremie van 2.50. 2. Een verandering om de be- schuitkisten, teneinde breuk te gen te gaan. heeft enkele bezwa ren maar zal nog nader bekeken worden. Mevr. Budde-Bruin ont ving voor haar suggestie 3.50. 3. Ook een verandering om de opmaakmachine geeft nog niet voldoende bevredigend resultaat Het idee is echter goed en aan de heer W. P. Fisscher is hiervoor dan ook 5.00 toegekend. 4. Door het maken van ogen bo ven de balk van de dropdroogstoof is het optillen der deuren zee: vergemakkelijkt. De commissie heeft de heer J. F. Daub hier voor beloond met 7.50. 5. Een idee ten aanzien van het hagel in zakken scheppen met ge bruikmaking van een zakkenop- houder leverde de heer E. de Vries 10.op. Dit was dan weer het resultaat van December en wij hopen in 1956 op dezelfde voet te zullen voortgaan en vele goede inzen dingen te ontvangen. Een overzicht van de zaal. Henk Broer is autodidact. Heel jong al begon hij te tekenen. Hij tekent echter niet alleen, maar maakt ook schilderijen, affiches, litho's en wandschilderingen. Als tekenaar gaat zijn grote be langstelling uit naar het dagelijks 'even van dc mensen op de straat en in de fabrieken; in één woord, hoe de mens in de hedendaagse wereld staat. Hierbij gaat het niet om de artistieke richtingen in de tekenkunst, maar het „leven" zelf Henk Broer, die in Amsterdam is geboren, werkte mee aan vele groepstentoonstellingen in binnen- en buitenland. Hij voerde opdrach ten uit o.a. voor de Plaatselijke Telefoondienst te Amsterdam voor de Rayon Revue en voor de gemeente Amsterdam (kalender) In 1953 behaalde hij de Amster damse Haven-prijs. Behalve in particuliere collecties, is zijn werk ook vertegenwoordigd in de collecties van het Rijksmu seum en het Stedelijk Museum van Amsterdam. Henk Broer is een van de initia tiefnemers tot oprichting van he tijdschrift Zwart-Wit, dat gewijj is aan de tekenkunst. Er bestond over het algemeen we - nig waardering voor de tekening. Velen dachten dat een tekening een voorstudie was voor een schil derij. Dit is een vergissing; een tekening is een zelfstandig kunst werk. Uit de tekening leert men zelfs de kunstenaar beter kennen, daar een tekening direct is en niet meer kan worden aangevuld met bijkomstigheden. De tekening heeft dus een eigen waarde. De redacteuren van Zwart-Wit hebben tot hun vreugde bemerk'. j dat er in de laatste jaren een groeiende belangstelling is voo: de tekening, en dat er weer teke ningen worden verzameld. Voor een redelijke prijs kan men op die manier tekeningen bijeen brengen, waarin de grote stro mingen van deze tijd zich duide lijk weerspiegelen. En als men bedenkt, hoe waardevol de teke ningen van de grote meesters zo-1 als Rembrandt, bleken; is dit wel een stimulans om meer aandacht te besteden aan het werk van d: hedendaagse tekenaars. Dank zij de medewerking van de politie en de vereniging „Veilig Verkeer", hebben allen, die hun fiets in de stalling van de fabrieken of het hoofdkantoor plaatsen, Maandag gratis voorlichting gekregen over de mankementen aan hun rijwiel. Dat dit niet overbodig was moge blijken uit het volgende overzicht: Kantoor Aard van onveiligheid Fabrieken en C.M. 1. Geen voldoende gewit spatbord 121 60 2. Bel deugde niet 39 23 3. Stuurinrichting onvoldoende 26 5 4. Remmen waren niet goed 10 5 5. Voorlamp was niet goed gericht6 Totaal aantal gebreken 202 93 Het aantal fietsen bedroeg resp188 en 108 Zonder gebreken waren er 59 en 40 Zodat de gebreken betrekking hadden op 129 en 68 rijwielen waaruit wel bleek dat heel wat fietsen meer dan één manke ment hadden. De Directie heeft aangeboden de spatborden te witten zodat er een goed begin wordt gemaakt ter verhoging van Uw veiligheid. DOET U ZELF DE REST? Hier laat de heer Vink zien hoeveel concentratie vereist is bij het beoefenen van deze sport.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 1