Nieuws over ideeënbus Worst en blikjes zorgden voor de overwinning in Almelo 4 AH-FLITSFN i. Schroefclop met kurk op bredere advocaatfles. Deze flessen met wijde hals zijn reeds bij diverse con currenten in gebruik. Ook wij hebben hier aandacht aan geschonken, maar zo lang we nog een flinke voorraad normale flessen hebben, kunnen we hier niet toe overgaan. Rolstempel ongeldig voos spaarboekjes. Zoals reeds verschillende malen in de Flitsen ver meld, zijn wij nog steeds aan het proeven nemen om tot een goed rolstempel te geraken. De meeste zijn veel te duur. Rayonsgewijze bijeenkomst vervangers. De vervangers komen regel matig bij elkaar op de school. Het lijkt ons dan ook niet nodig dat ze rayonsgewijs bijeen komen, Inhoud blikjes en flessen vermelden op schutbladen prijzenboekje. Waar nodig, wordt de in houd van blikjes en flessen vermeld op de prijzenblaad- jes. Kartonnen kokers voor gro te biljetten. Het verzenden van grote biljetten in kartonnen ko kers zou inderdaad erg moo zijn, maarhet is veel te kostbaar. Niet alleen wordt de porto veel ho ger, maar de kokers moe ten ook weer naar Zaandam geretourneerd worden, het geen meestal op een derge lijke manier gebeurt, da' de kokers niet meer te ge bruiken zijn. Waardebon bij thee als sluitplaatje gebruiken. Dit idee is niet uitvoer baar, omdat de klant de waardebon stuk zou moeten scheuren om het pakje te openen. Voor vervallen coupons desgewenst zegels geven Als principe is gesteld dat zegels uitsluitend worden verstrekt bij aankoop van boodschappen. Wij willen hiervan niet afwijken. Oude cassa voor retourgoe deren. Is door ons reeds in de praktijk geprobeerd, maar gebleken is dat dit niet aan het doel beantwoordt. Ramen schoonmaken met lodaline. Diverse filialen gebruiken lodaline voor het schoonma ken van de ramen. Geraspte kaas 2 maal ma len. Geraspte kaas moet per dag regelmatig ververst wor den. Het mag niet voorko men dat geraspte kaas ou der dan 1 dag wordt. Naa,st kleine, ook grote prijskaarten. Sehïlderscar ton plat verzenden. Het voeren van 1 formaat grote prijskaarten is niet mogelijk, omdat de win kels en de etalages verscha lend van grootte zijn. Het schilderscarton kan niet plat verzonden worden pe :1 post, omdat het formaat van het pakket dan te groot wordt. Ook bij de goederen kan het carton niet plat verstuurd worden, omdat het dan niet in de kisten past. Volgeplakt spaarboekje door klant laten tekenen. We kunnen niet tegengaan dat de klanten de boekjes met zegels onderling ver handelen buiten onze win kels om. a. stevige fruitzakken aan maken. b. winkels voorzien van eierschouwer. c. vetvrije gemberbakjes met deksels in plaats van potjes. a. Dergelijke zakken zijn te duur voor dit artikel met een zeer geringe marge. b. In enkele filialen staat een eierschouwer, die echter nooit gebruikt wordt. c. Vetvrije gemberbakjes zijn duurder dan de pot jes die we nu gebruiken. Bovendien krijgen de klanten voor de potjes statiegeld terug, hetgeen niet het geval zou zijn met bakjes. 3833. Met Kerstmis aardigheidje voor de kinderen b.j aan koop voor bepaald bedrag. Bij proefnemingen is geble ken dat het nuttig effect hiervan nihil is. 3852. Op achterzijde van zakje van zelfrijzend bakmeel of cakemeel recept voor olie bollen. In de eerste plaats maakt men geen oliebollen van zelfrijzend bakmeel of cake meel. In de tweede plaats worden oliebollen alleen aan het einde van het jaar gebakken, zodat het niet juist zou zijn dit recept het gehele jaar door op de pak ken te hebben staan. 1609. Op laatste regel rekenboek je laten drukken: zegels 0.10. Dit idee is reeds eerder in- diend. Wij zijn dit wel van plan, doch er is nog steeds een voorraad van de oude boekjes. Ongenummerd 1. Stempelinkt „kraalt" op cellophaanpa- pier. Eerst met platte hand over eellophaan vegen, voor komt kralen van inkt. Wordt onderzocht. Ongenummerd 2. Zegelboekjes met inkt ongeldig maken. Er zijn al veel ideeën bin nengekomen over het on geldig maken van zegels. Naar de juiste oplossing wordt door ons nog steeds gezocht. Ongenummerd 3. a. Paraplubak bij de cassa. b. advocaatflessen met bre de hals. a. Hiertoe kunnen wij niet overgaan. Het voordeel weegt o.i. niet op tegen de kosten. Bovendien er In de meeste filialen geen ruimte voor. b. Zie antwoord op idee 1098. Ongenummerd 4. L:jst met meest- gevraagde artikelen in plas tic hoes voor klant, die zich afvraagt, of zij soms iets vergeten heeft. Wordt nader onderzocht. Voorlopige aanmoedigings premie 5. Ingediend door verkoper H. Diemer, Leusdsrweg, Amersfoort. Ongenummerd 5. Langere toon banken bij cassa's in Z.B.'s, opdat klanten zelf kunnen inpakken. Een eerste service-eis is, dat wij de boodschappen voor de klant in de tas doen. Ongenummerd 6. In een plaats waar meerdere filialen zijn, niet één filiaal uitzond e- ringsprijzen toestaan. Bijzondere omstandigheden maken het noodzake'ijk dat wij d't systeem in bepaalde gevallen moeten handha ven. Ongenummerd 7. Lijst maken met meest gevraagde artikelen in Frans, Duits en Engels met hoeveelheden als stuk je, gesneden, fles, pak, enz. ter raadpleging door ver kooppersoneel. Zodra het seizoen aan breekt, zenden wij deze 4- talige folders ieder jaar naar de filialen die hier voor in aanmerking komen. Ook kunnen ze aan Zaan dam besteld worden. Ongenummerd 8. In ruime winkels tafeltjes met stoelen voor wachtenden en hobbelpaard voor kinderen. Het lijkt ons dat we de ruimte beter kunnen ge bruiken voor het uitstallen van onze artikelen. Ongenummerd 9. Rijmpje met het verzoek honden aan de lijn te houden. Dit rijmpje kan niet in alle filialen gebruikt worden. Ongenummerd 10. Kleine sorte ring suikergoed, maar dan royaal. Ons principe is dat de klan ten uit een ruime sortering hun keuze moeten kunnen maken. Ongenummerd 11. Na gebruik in de wijk, boek met wijn-eti ketten op de toonbank leg gen. Dit is een vervolg van een reeds beloond idee. Een der gelijk boek is in de wijk zeer goed bruikbaar; in de winkel lijkt het ons echter niet nodig omdat daar im mers de originele flessen staan. Ongenummerd 12. In plaats van filiaalstempel alleen groot nummerstempel gebruiken. Dit idee is niet uitvoerbaar, omdat de filiaalstempels niet alleen voor intern ge bruik gelden. Ongenummerd 13. Ruimte in de Flitsen voor diverse vragen betreffende winkel, ver koop, etalagebehandelini_ waar het ene filiaal niet goed mee overweg kan en een ander filiaal een prima oplossing voor gevonden heeft. Dit is een goed idee. In Flitsen zal een dergelijke rubriek opgenomen worden. Beloning 10. Zou de indiener zich bekend willen maken Er staat n 1. geen filiaalno. op het idee. Ongenummerd 14. Prijzen van worst 0.75 en 0.99 op de loodjes stempelen in Z.B. Papier wordt vet en scheurt. De worsten moeten niet zelf geprijsd worden, omdat de cassière de prijs dan niet onmiddellijk kan zien. De zakjes die bij de worst lig gen moeten geprijsd zijn. Ongenummerd 15. Opstaande rand aan binnenzijde checkout gedeeltelijk laten vervallen. Is lastig bij het opnemen van geld. Dit idee is reeds eerder be loond. Op de nieuwe check outs komen de opstaande randen niet meer voor. 3869. Strookjes voor zuidvruch ten. Voorschrift is om de rode A.H. koekstrookjes in de zakjes met zuidvruchten mee te pakken. 2210. a. In plaats van losse lijs ten giro-administratie- lijst. b. In plaats van losse kwestielijsten bloes, voorkomt zoekraken. Gezien de lange looptijd van dergelijke lijsten is he1- aanmaken van bloes on doenlijk. Nagekomen Ideeën. In Alier-Hande opnemen wat er door ons bedrijf in 1955 werd verkocht van een aantal artikelen zoals kof fie, thee, kaas, blikgroenten enz. Het zou uit zakelijk oog punt niet juist zijn om der gelijke gegevens te publi ceren. In Aller-Hande stukje schrijven, dat alleen voo- volle guldens zegels worden verstrekt. In onze publicaties wordt hierop regelmatig de aan dacht gevestigd. Ook in het Februari-nummer van Al ler-Hande zal hier weer over geschreven worden. Teneinde achterblijven van gemalen koffie in de op- vangbak te voorkomen, waardoor de volgende klant mogelijk 2 soorten koffie door elkaar krijgt, deze opvangbak uitschake'en en het te malen pak koffie eerst in, een zak nr. 10 plaatsen; leegstorten in trechter en de gemalen kof fie in deze dubbele verpak king opvangen. De koffie blijft niet in de opvangbak achter, maar in de molen zelf. Het gebrui ken van dubbele verpakkin- lost het euvel dus niet on. In de nieuwe molens van enkele fabrikanten blijft echter geen koffie meer in de molen zitten. IV. Prop papier uit koekblik om snijmachine schoon te maken. Het schoonmaken van de snijmachine met een prop papier is gevaarlijk; het mes snijdt heel gemakkelijk door het papier en in de hand. 1555. - Verzekering afsluiten tegen schade. De kosten van een derge lijke verzekering zjn veel hoger dan de schade die ge leden wordt. V. Klanten-excursies naar Zaandam. Reisgeld daar voor door klanten laten sparen. Door de verbouwing van dè fabriek kunnen we momen teel geen excursies organ - seren. De aanvragen zij:, bovendien altijd zo groot, dat we er geen uitbreiding aan kunnen geven. 1405. Onder lichtschakelaars in magazijnen een steun aan brengen om dozen op te zetten. Anders geen hand vrij om licht uit te draaien Aanmoedigingspremie f 5. 2277. Op copie-bestellijstje van d; feestartikelen aantekenen, waarvan men te veel of te weinig heeft besteld, om volgend jaar beter te kun nen bestellen. Door het toepassen van dit idee zouden misschien verkeerde bestellingen voor komen kunnen worden. Wij zijn echter van mening, dat er in de praktijk niet veel van terecht zal komen. 2925. Bij bepaalde gelegenheden b.v. Oud Jaar, kaartjes aan het personeel verstrekken met recepten er op. In Aller-Hande verstrekken we de klanten reeds prima recepten. Bovendien ligt het in de bedoeling om binnen korte tijd met enkele spe ciale receptenkaarten uit te komen. Visitekaartjes om met Kerst en Nieuwjaar bij de boodschappen te doen. Dit zou een aardige geste tegenover de klanten zijn. Toch willen we er niet toe overgaan, omdat het gauw de indruk geeft van fooien- jagerij. Iedere klant een papieren tas geven waarop: Voor kwaliteit naar Albert Heijn. Rijmpje op onze Zaanse Koeken. Dergelijke tassen worden in de Z.B.'s verkocht tegen kostprijs, n.l. 6 cent per st. Dit rijmpje is niet goed door ons te gebruiken, want we zouden hierdoor reclame maken voor alle Zaanse in dustrieën. Onder aanvoering van chef L. J. STEFFENS (53) veroverde het per soneel van het filiaal te Almelo de pluspluim. De plusartikelen, die hen de prijs brachten, waren blikken snijbonen, Gelderse rookworst, lavendelzeep en bl.kjes perziken, abrikozen en mandarijntjes. Almelo behaalde een record-verkoop in worst en blikjes. De chef leverde het grootste aandeel in de worstverkoop en mej. Gerrie Linker verkocht maar liefst 222 blikjes. Het belangrijkste argument, dat de chef bij de verkoop van zijn worst steeds weer bezigde, was: „Mevrouw, wanneer u vandaag de worst niet nodig hebt, moet u geen worst kopen. Komt u morgen of overmorgen, wanneer u boerenkool of zuurkool eet terug, dan krijgt u ze vers". Hat geheim van het succes van de chef was nl. dat hij iedere dag verse worst in huis had. Chef Steffens staat al 20 jaar aa" het hoofd van het filiaal te Al melo. 19 jaar oud begon hij zijr loopbaan als winkelbediende (ooi bij A.H.) in Bussum. Hij werkte in 's-Hertogenboseh, Baarn, Soest en voor 't eerst in Den Haag, aa: de Paul Krugerlaan (in 1927), al chef. Zijn hobby? Kijken naa voetbalwedstrijden en vooral naar interlandwedstrijden. Mevr. G. C. Steffens-Timmer heef! 4 kinderen, de oudste is 28 jaa oud en de jongste 8. 27 januav' a s. zijn chef Steffens en zijn vrouw 30 jaar getrouwd. Mevr Steffens leest graag en houdt var. breien en haken. Vroeger hielp z haar man bij de administratie maar tegenwoordig komt zij daa niet meer aan toe. Wel leverde zj een belangrijk aandeel in de worstverkoop. Zij kookte nl. worst, die de chef de klanten liet proeven. Bietje Pezy (15) werkt sinds 7 a 8 maanden bij A.H. Daarvoor wa zij twee maanden lang op een fa briek, maar de winkel bevalt haas beter. Haar liefhebberijen zijn zwemmen en lezen. Gerrie Linker (16) was al eens eerder in Zaandam met het per soneel van het filiaal te Enschede, ook om de pluspluim in ontvangst te nemen. Gerrie, die twee jaar geleden bij chef Steffens begon te werken, verhuisde naar Enschede, maar kon daar niet wennen en keerde terug naar haar vroegere baas. Zij danst graag, speelt pia no (meestal klassiek) en tekent mode-ontwerpen. Betsy Bunskoek (20) ruilde twee jaar geleden haar werk in een galanteriezaak voor een betrek king in een A.H.-filiaal. Zij heeft er nog geen spijt van. Zij houdt van zwemmen, lezen en dansen en gaat graag in Enschede of Hen gelo uit. ,,In Almelo valt niet veel te beleven". Betsy's vriendje, met - wie de chef en de collega's haar graag plagen, komt uit Wierde en heet Selmar. Itlnus Steffens (18) is 'n neef van de chef en is vast besloten zijn oom op te volgen. De eerste schre ien op het pad van chef heeft hij al gezet. In maart doet hij nl. exa men in vakbekwaamheid. Zijn eer ste filiaal (vijf jaar geleden) was Hengelo. Zijn hobby's? Zwemmen en lezen. (Sennie Nijhuis (25) zingt de bas partij in een koor en speelt toneel in de plaatselijke toneelvereni-i ging. Toen wij hem spraken, be reidde hij zich voor op zijn rol van krijgsman in een stuk, dat een paar dagen later zou worden opgevoerd. Hij werkt sinds twee jaar bij A.H. en was daarvoor ook in het kruideniersvak. Hij is niet verloofd of getrouwd, maar heeft wel een vriendinnetje: Annie. Marinus Nijmeijer (15) komt uit Goor („het Twentse Haagje"). Hij vist graag en speelt accordeon. Negen maanden geleden verwis selde hij een galanteriezaak voor het A.H.-filiaal. Het speet de winnaars van de pluspluim, dat zij niet meer laven delzeep in huis hadden. Donder dagavond was de voorraad nl. ai uitgeput en vrijdag en zaterdag hadden zij nog heel wat stukken kunnen verkopen. Almelo bezette in de strijd om de pluspluim steeds een plaats in de kopgroep. Toen men echter hoorde dat dit keer worst tot de plusartikelen behoor de, was men zeker van de over winning. Ook het oude jaar goed afgesloten, Al het kerstsnoep enz. er uit gefloten. Thans met volle moed Aan de eerste week en goed. Want de rookworst pas in huis Vliegt er uit met veel gedruis. Iedereen doet goed z'n best En de volgende keer volgt dan de rest. H. MUYE

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 4