Drukie op IJmuiden's zuid pier Hogeschool voor hengelaars Waar vroeger de zee ruiste Rectificaties Oprichting P.V. Rotterdam en Omstreken Chef K. Scheepmaker 45 jaar in dienst 0 AH-FLITSE N 3 Gaat U, als U een beetje in de buurt woont, op een vrije dag eens naar IJmuiden om een wandeling te maken op de Zuidpier. Wij kunnen het U van harte aanbevelen. Vanaf het station is het een half uur lopen. Nog beter kunt U er op de fiets heengaan. I zn 's winters bij het begin van de pier I verkrijgbaar. U moet dan ook nog even langs I het strand naar de grote vuur- Opening Z.B. Emmeloord I De Noordoostpolderin totaal een oppervlakte van 48.000 ha grond, onttrokken aan het IJselmeer. In 1935 begon men met het aanleggen der dijken. Nadat 5 jaar lang aan de dijken was gewerkt, kon eind 1940 de bemaling een aanvang nemen, 2 jaar later, dus in 1942, viel de polder droog. Thans Is dit land geheel in cul tuur gebracht en voor deel ge koloniseerd. Dank zij het weten schappelijk onderzoek (de Staat exploiteert nog steeds een aantal bedrijven voor het vaststellen van de productiviteit) zijn de uitkom sten der bedrijven in eigen beheei onontbeerlijk; er is komen vast te staan, dat het grootste gedeelte van de polder uit zware zavel gronden bestaat. Deze lenen zich bij uitstek voor akkerbouw. Een gedeelte is ook geschikt voo fruit en groente-teelt. In 1947 begon men met de eerste toewijzing van de boerderijener zijn steeds veel gegadigden. In 1952 werd met de uitgifte van fruitbedrijven begonnen en pas in 1954 met de uitgifte van groente teelt-bedrijven. Het nieuwe land is verdeeld in diverse woonkernen, te weten: Emmeloord Ens Kraggenburg Marknesse Luttikgeest Bant Rutten Crul Nagel e Espel Toilebeek Op 1 januari wonin win gen kels 1097 45 1948 178 9 1948 85 4 1948 194 11 1950 89 3 1950 89 6 1952 84 3 1953 67 3 1954 106 1955 1956 1955 bedroeg het hebt U een prachtig uitzicht ove: de buitenhavens. Wanneer U op de fiets bent, is het aanbevelenswaardig om over de sluizen terug te rijden. Daar it altijd wat te beleven en de rit langs de Hoogovens geeft een machtige indruk van dit bedrijf Bij stormweer is het slechts mo gelijk om halverwege de pier te komen, tot de waarschuwings borden. Met mooi weer is het een genoegen om geheel tot de vuur toren te wandelen. Tientallen vis sers kunt U er aantreffen die vissen op schol en groter „wild". Allen gebruiken de katrol met nylondraad en het is werkelijk verbluffend om te zien hoe ve: men het aas zee in kan werpen Op de foto kunt U zien dat het latie ^is opgesteld. Van daaruit ^et bouwen van woonhuizen, schu ren, luchtgekoelde pootaardappel- bewaarplaatsen heeft men veel gebruik gemaakt van montage- bouw. Er waren n.l. niet veel ge schoolde bouwvakarbeiders naar de polder te krijgen. Montagebouw Deze montagebouw voldoet uit stekend. De Noordoostpolde- maakt natuurlijk deel uit van het Rijk, maar behoort nog niet to' een Provincie of een gemeente. Aan het hoofd van de Polder staat een Landdrost, bijgestaan door een Poldercommissie. Er zijn kerker, en scholen voor lager onderwijs en voor uitgebreid lager onder wijs, een avond nijverheidsschoo" en landbouwscholen gebouwd. Er is een modern hotel, met beurs gebouw, bioscoop en schouwburg zalen. Als men vanaf Kampen met de bus het stadje Emmeloord binnen komt, ziet men aan de in gang van het grote marktplein 4 prachtige stenen leeuwen staan Symbool Zij staan daar als symbool van kracht. Wij kunnen dan ook trots zijn op datgene wat Rijkswater staat tot stand heeft gebracht. Hier in Emmeloord vindt men de Lange Nering. Aan beide zijden van deze straat ziet men moderne winkelpanden. Aan het einde van de Lange daar een druk verkeer van hen gelaars en wandelaars kan geven Kerstboom in de mast Wij waren er kort voor Kerstmis De kustvaarder, die de pieren bin nenvaart, heeft al een kerstboom in zijn voorste mast. Wijk aan Zee en Zandvoort met zijn water- A.Il. op school Chef van der Blom uit Heilo schrijft ons dat bij de les in aard rijkskunde op school bij zijn doch tertje, de onderwijzer het volgende hulpmiddel aangaf om de namen Almelo, Hengelo, Enschede te ont houden: Je denkt maar aan Albert Heijn! toren kunt U duidelijk onderschei den. Na de frisse zeewind op de pier zal U een kop erwtensoep of een portie patates frites goed smaken, 's Zomers Op initiatief van de heer I-Ioffman is deze na overleg met zijn chef, de heer Boon, overgegaan om op 20 oetober 1955 een chefsvergadering te beleggen. Hier is na veel gepraat, door de aanwezigen een voorlopig bestuur gekozen en twee adviseurs. Het voorlopig bestuur had als taak op zich genomen om zo spoedig mogelijk een personeelsvergadering te beleggen en zo werd dan op 1 november 1955 deze eerste vergadering gehouden. Ja, het is er dan eindelijk van ge komen, Rotterdam heeft zijn per soneelsvereniging. Deze eerste november zal nog lang in ons geheugen blijven, want te watertanden. Daarbij waren nog vele andere prijzen. De gelukkige winnaressen van de hoofdprijzen waren de dames R. Druppers en C. Fieret. deze vergadering werd een groot^a c'e tombola kwam de bestuurs- succes niet alleen wat de opkomst verkiezing aan de orde. Het be- betreft, maar ook wat de resul- taten beti'eft. Om 8 uur werd de vergadering geopend door de heer J. Groene- veld, en nadat hij allen hartelijk welkom had geheten, zette hij het doel der vereniging uiteen. Daaina lichtten de heren Boon en stuur werd als volgt samenge steld: Voorzitter: de heer J. Groeneveld Secretaris: de heer G. Hoffman. Penningmeester: de heer H. de Vries, Rotterdam. En de heren C. Jacobse en J. 't Hart. De heer De Vries (Schiedam de Vries (Schiedam) nog het één treedt op als adviseur voor de en ander toe. Vervolgens was het toneelgroep en de heer Boon heeft pauze, waar bij een kopje koffie, c]e muzikale leiding op zich ge en de tombola met zijn prachtige nomen. prijzen, Onder de prijzen van de tombola bevonden zich een pracht fruit mand en een mooi opgemaakte spierrosbief van 6 pond om van Thans heeft 80 van ons perso neel zich als lid opgegeven. En ook hier geldt de leus: Zij die willen slagen, zullen slagen. C. JACOBSEN. Nering heeft Albert Heijn op 15 december 1955 een zelfbedienings zaak geopend. Een prachtige na tuursteen pui met sierlijk goud geel gekleurde letters Albert Heijn er op. Van binnen geeft de zaak een frisse indruk, De gondola's en wandschappen met alles over zichtelijk uitgestald, de open koel kasten, de vleeswaren-afdeling waar de artistieke hand van dc heer Louw een meesterwerk van maakte. Belangstelling. Op de dag van de opening stond er. 's morgens om 9 uur al een flinke rij mensen. Er kwamen er steeds meer bij. De stromende re gen scheen hen niet te deren. Om 10 uur ging de zaak open. De hulp van de politie moest wörden ingeroepen om de mensen tegen te houden. De gehele dag duurde dit voort, die stroom van mensen. Ook de 2 dagen daarna bleef de belangstelling enorm, vooral de zaterdag was overweldigend. Er was ook zo'n behoefte aan het grootwinkelbedrijf. Wat voor kon- kurrentie was er Praktisch niets Aan het slot van dit artikel spreek ik de hoop uit, dat deze jonge polder tot grote bloei zal komen en dat onze zelfbedieningszaak steeds drukker zal wox-den. M. C. HART In ons decembernummer hebben wij verzuimd om te vermelden, dat op 1 Maart 1956 chef J. de Boer van filiaal Amsterdam, Spui straat, zijn 40-jarig zakenjubileum viert. Op pag. 4 hebben wij als onder schrift geplaatst onder de foto rechts onderaan: De Pitploeg van onze Z.B. in Assen, hetgeen moet zijn: chef B. Zoer en zijn Pit ploeg in Emmen. Onze verontschuldigingen! Humor uut 't Noorden C^v^ilnesjes vernoemd Historisch) 't Was op 'n Woensdag morg'n en 'k haalde bestelling'n in de West-Indische Buurt. Komt er 'n postbode 'an; schreeuwt: ,.Ah. Albert Heijn". En verder: „Die koekjes van jullie ben'n toch maar beroemd, hè? Z'eb'n nou ook al'n straat er naar noemt; kiek maar." Hij wees naar boov'n, naar 't naambordje, en ik las: Caraïbische straat. Most eev'n metmaak'n! F. GANKEMA, Drachten. Hoewel over het algemeen bij een 45-jarig dienstverband niet over een jubileum gesproken wordt, Heb je al gehoord Van het nieuwste in ons oord. Van dat winkelbedrijf in Emmen? Daar heeft men een zaak, Daar grijp je maar raak. Om ieder tevreden te stemmen. Albert Heijn, Albert Heijn. Albert Heijn, jonw naam is klein. Jouw service die is groot. Jouw service die is groot. Jij maakt ons allen deelgenoot, 't Obligatie-idee Brengt gewis met zich mee. Dat we eenmaal in weelde gaan baden. Wij verhaasten die tijd Door met deugd'lijk beleid Ons mandje steeds voller te laden. Albert Heijn, Albert Heijn. Albert Heijn, jouw naam is klein. Jouw ideeën die zijn groot. Jouw ideeën die zijn groot. Die helpen ons uit zorg en nood. A. KNEPPER De Veenkampen 39, Emmen De heer Scheep maker stellen wij er toch prijs op te ver melden, dat chef K. Scheepmaker van Aalsmeer op 23 Januari 1956 45 jaar bij ons werkzaam is. Een dergelijke langdurige dienst tijd komt zelden voor. Onze beste wensen voor de heer Scheepmaker en zijn gezin! In Den Helder bracht de grote pak- kettenrace voor St. Nicolaas vele rappe handen in rep en roer. Aan de Haagse collega's Voor de prachtige cadeaux, ont vangen van onze Haagse colle- i ga's ter gelegenheid van onze 25- j jarige echtvereniging, betuigen j wij hierbij onze hartelijke dank. j H. G. ARNOLD en echtgenote, Abrikozenstr., Den Haag. te £vnx\xeioorj 15 December was voor Emmeloord een hele grote dag. Mensen kivamen van Zuicl tot Noord al met een blijde lach. Om 9 uur stonden zij reeds voor een nieuwe zaak te wachten. Want over een uurtje zouden zij hun tassen daar binnen bevrachten. Om 10 uur ging de sleutel in het slot. En Mijnheer dc Groots knipte het lint kapot. En werd de nieuwe Z.B. voor geopend verklaard. Dit was het moment waar buiten het publiek naar staarde De mensen kwamen in de zaak van Albert Heijn, Goederen kopen en koffie drinken, O. wat fijn. TVorsf proeven en kopen was er ook nog bij, Drie kassa's draaiden als in razernij. De nieuwe klanten kochten in massa, zegels voor een obligatie bij de cassa. Honderden zegelboekjes gingen de polder door. Met het jubelende mensenkoor. Ook in Emmeloord komt Albert Heijn heel goed van pas. Kijk maar naar de kassa hoe druk het was. De leus van het publiek in Emmeloord zal zijn. Voor kwaliteit en lage prijs naar Albert Heijn. SJ. WIERDA.

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 3