AH-WTSIN Spaarclub Eindhoven Boschdijk Puddingsaus met lielc aardbeien Schiedam verzorgt Sint-feest van kindertehuis AH-FLITSEN KERKSTRAAT Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 13e jaargang - No. 1 Landelijke editie Januari 1956 Verantwoordelijk eindredacteur H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie H. Valk en A. B. Fienieg Propaganda C. Govers Verkoop G. J. van Hulzen In- en externe betrekkingen A. H. Pilger Opleiding Aan dit nummer werkten mede: Y. v. d. Blom A.H. op school G. Brouwer Gasthuisvest G. van Campenhout Foto G. Cl es Boschdijk AJ. Falli F. Gankema Mej. M. C. TIart V. Hassmk Th. Huberts C. Jaeobsen A. Kneuper H. Muye (j. Itoor II. Sandorp Obligatie voor 50 zegels Humor uit 't Noorden Hmmoloo \1 Puddi ngsa'us Venlo P.V. Rotterdam Emmen Den Helder Foto's St. Nicolaasfeest Noot A. Smit. Grape-fruit partjes J. Smit Nieuws militairen W. de Vries Sint Nicolaasfeest Don Bosco W. de Vries Contactavond Rotterdam Sj. Wierda Emmeloord B. Zoer Emmen G. J. van Zijl Foto Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. Nieuws van onze militai/en Op voorstel van chef Wagenvoort is te Eindhoven een spaarclub op gericht voor hef. personeel. De eerste bijeenkomst om eer. be stuur te kiezen verliep alleraar digst bij de chef in de huiskamer, liet resultaat was dat. bed. Van Voelen als voorzitter werd geko zen eri Mej. R. Govers tot penning- meesteresse en mej. G. Claes als secretaresse. Een contributie van 25 cent pet- week werd door al'e leden aan vaard. De voorzitter sloot de avond en dankte alle leden voor liet in hem gestelde vertrouwen. Wij hopen niet deze spaarclub, die genaamd is „de Barrière." een sa menwerking onder het personeel te verkrijgen. M. v. VEKLËN, voorzitter. G. Cl.ES, secretaresse. Afgelopen zomer was er in ons filiaal Brinta-derr.onstratie. De demonstrutrice had o.a. een ge opend flesje puddirigsaus op de deiuonsl ratie-tafe.l staan. Toen ze tussen de middag even weg was en de chef net even in T pakhuis, verbleef, meende een van de ver koopsters dat is een kans even de lekke.'e puddingsaus te proeven. Flesje op de kop en wat op de hand geschud, maar o wee, met een ging de deur van 't pakhuis open; daar komt de chef. Zonder te zien hand voor de mond en hap. Meteen zei ze tegen een col lega: „met hele aardbeien"; maar ach, de volgende seconde gilde ze het uit. Wat was het geval? Ze had twee wespen in de mond en die hadden haar precies in de tong gestoken. Zo komen snoepers te pas! W. HASSINK, Apeldoorn. Tijdens de ziekte van zijn vader hielp de jonge Campenhout in Z.B. Zandvoort, Kerkstraat. Boven: de deelneemsters aar. Onder: de deelnemers o; >nzc eerste Zaandag voor nieuw personeel. i een vierdaagse cursus in November. Enkele maanden geleden, nam het personeel van „Albert Heijn" Z.B. te Schiedam, op initiatief van dhr. C. acobsen, die verder de gehele leiding had, het besluit; het St. Nicolaasfeest te verzorgen voor het kindertehuis „Don Bosco" te Rotterdam, waarin 52 jongens van 6 tot 16 jaar worden verzorgd. Dat dit een zware opgaaf was, blijkt uit het gezegde van een omroeper van de „Vara", die in een van de uitzendingen vertelde dat hij niet kon begrijpen, hoe het personeel van een grote Z.B. te Schiedam dit voor elkaar zou krijgen. Dat het voor elkaar gekomen is, blijkt uit de woorden van Sint Nicolaas, die ook bij ,,Don Bosco" tegenwoordig was, en die op de le contactavond van de pers.ver. A. H. Rotterdam en Omstreken, het personeel van Albert Heijn Schie dam, openlijk hulde bracht, voor deze mooie daad en zeer geslaag de avond. Bij de Sint Nicolaasavond in het kindei'tehuis „Don Bosco" was het gehele personeel van Schiedam uitgenodigd. Sint Nicolaas had voor ieder kind een extra woordje, en wees hen ook op hun fouten, waarna zij met een speculaaspop, een choco lade letter en een cadeautje, wat ze zelf gevraagd hadden, weer naar hun plaats konden gaan. Deze avond vond in drie gedeelten plaats, resp. van 6 tot 9 jaar, van 10 tot 12 jaar en van 13 tot 16 jaar. De blijde gezichten van de kinderen en het dankwoord door één van de grotere jon gens op het eind van de avond tot Sint Nicolaas gericht, was de grote beloning- voor het personeel, dat na afloop dan ook zeer voldaan huiswaarts ging, met de overtuiging, deze jongens een echt pret tige Sint Nicolaasavond te hebben bezorgd. Het flinke bedrag dat hiervoor nodig was, is bij elkaar gebracht door weken lang een vrijwillige bijdrage van het gehele personeel en enkele kleine verlotingen. Tot besluit nog een hartelijk woord van dank voor de jongens van de „A.H. Band", alsmede ook voor Sint Nicolaas, die allen gra tis hun medewerking hebben ge geven en daardoor ook hebben medegewerkt tot het volkomen slagen van deze Sint Nicolaas avond. W. DE VRIES, Schiedam. Zó werd in Hilversum, Kerkstraat, het Sint Nicolaasfeest gevierd. Chef Roor en zijn medewerkers hadden er wèl werk van gemaakt. A. J. FALLI, le Const. Huygensstraat. Amsterdam. Een noof De drukte bij de opening van onze nieuwe Z.B. in Hoensbroek. Grapefruit-partjes Een verkoopster vroeg haar klant. Mevrouwwilt 11 geen blikje Grape fruit partjes meenemenWaarop de klant antwoordde, „Nee, ik hou niet van vleeswaren in blik". A. SMIT, Dordrecht, Voorstraat Ongeveer 5 weken geleden kregen wij een jongste bediende die nog nooit in het kruideniersvak ge weest was. Hij kwam bij een klant die op haar boekje had geschreven 1 noot (zij bedoelde een busje), maar kreeg 1 nootje. Zij was lich telijk geraakt en antwoordde: „Alweer 'n noot, dat is de tweede maal dat het. me overkomt." Waarop de bediende antwoordde: „Had het dan 'n halve moeten wezen, mevrouw?" H. SANDORP, J. v. Goyensti'., Heemstede. Een goed idee Vol dankbaarheid en in goede gezondheid uw pakket ontvan gen en daaxwoor mijn hai'telijke dank. Jammer genoeg had ik met St. Nicolaas geen verlof. Daar wij ten allen tijde paraat moeten zijn, mogen we alleen maar om de veertien dagen met verlof. Nog 7 maanden en ik heb het gelukkig volbracht, hoewel ik geen zwaar werk heb, ik ben namelijk schrijver, zal ik toch blij zijn de dienst te verlaten. Eén keer in de maand krijg ik A.H. Flitsen. Zo ook het de- cembernummer en al lezende kwam bij mij de volgende vraag op: Kan er geen aparte kolom in de A.H. Flitsen komen voor onze militairen, die vóór de diensttijd in A.H.-dienst zijn geweest Iedere militair maakt wel iets leuks mee, dat de moeite waard is om op te schrijven en dan kan hij het bijvoorbeeld naar Zaandam sturen, waar de re- daktie wel kan uitmaken of het wel of niet geplaatst kan worden. Waarschijnlijk zal het wel onmogelijk zijn, toch wilde ik het even naar voren bren gen. J. SMIT. Red.: Wij stellen onze kolom men hiervoor graag beschik baar. Gezellige St. Nicolaasavond in Haarlem, Gasthuisvest We hadden lootjes getrokken van elkaar en toen surprises gemaakt. Dat was heel leuk die voorberei ding. Toen de avond aangebroken was, begon de chef met 'n woord je vooraf over de drukke weken voor Kerst en Oud en Nieuw. De chef begon met blikjes vis te la ten zien en Pit werd er bij ge haald en het plaatje bekijken en het blikje openen. Nu, het stond prachtig in Pit, precies zo uit gebeeld zoals het is. En toen heb ben we het geproefd op toastjes. Daar kwamen de blikjes vx'uchter bij te pas, er werden verscheidene blikjes open gemaakt. Het is fan tastisch zoveel als er in een blikje zit. De vrouw van de chef heeft e. toen bowl van gemaakt. Daai'na kwamen de pakjes te voorschijn. Sint Nicolaas en zwarte Piet kwa men ook nog. De dames moesten niets van zwai'te Piet weten. We eindigden met een heerlijk glaasje bowl en het smaakte ons best. Dus maar blikjes vis en vruchten verkopen. G. BROUWER, Grote Houtstr., Haarlem. Obligatie voor 50 zegels Een klant komt binnen, legt legi timatiebewijs, stamkaart enz. op ie toonbank en zegelboekje en zegt: ..mijnheer, dit ben ik, ik wilde mijn obligatie." Ik zeg. ..goed mevrouw, ik zal een bewijs je voor u schrijven". Ik kijk in het boekje, daarin zijn 50 zegels geplakt. Ik zeg: „maar mevrouw, wilt u hier een obliga tie voor hebben, dit zijn 50 zegels." „Ja, dat weet ik," zegt zij, „dit is één te veel, maar die mag u wel hebben."

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 2