Begon als jongste bediende op vijf man sterk Hoofdkantoor De weg van een chauffeur niet over rozen gaat Hij rijdt op veertien banden Beloonde ideeën T^NAÏÏW rmmuM MiJWcjï,, IWbwHm Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 13e Jaargang No. 1 - Januari 1956 Wij spraken met de heer J. Ruys Op 19 December '55 werd geborenIsabel! dochter van Mevrouw en de Heer G. Heijn. Wij bieden Mevrouw en de Heer Heijn onze hartelijke gelukwensen aan en hopen dat Isabell voor spoedig mag opgroeien en hun ge zin veel vreugde mag schenken. Chauffeur E. Beekman (44) draait iedere week ongeveer 1000 Ion in zijn 98 pk diesel-truck met aanhangwagen, zoals dat in vaktermen heet. Dag-in-dag-uit zit Beekman, geboren in St. Jansteen (Zeeland) en tegenwoordig Amsterdammer, in de cabine en stuurt zijn 14 m lange en 3.15 m hoge wagen, die op 14 banden rijdt, die leeg 8 ton weegt en 10 ton lading kan vervoeren, door het drukke verkeer, zonder ooit een ernstig ongeluk te hebben gehad. Niet één keer in de 26 jaren (zo nu en dan met korte onderbrekingen) die hij als chauffeur heeft gesleten. Tot zijn 18e jaar werkte Beekman, die vader is van drie dochters, in het boei'enbedrijf. In 1930, hij was toen al vier jaar in Amster dam, hing hij de schop, mestvork en melkbus aan de wilgen en nam een baan als chauffeur in een ex peditiebedrijf aan. Na een paar jaar schakelde hij over op de we genbouw en werd walsmachinist. Hij ruilde de wals weer voor een auto en kwam voor de tweede keer bij een expeditiebedrijf te recht. Na de oorlog reed hij voor het militair gezag en in 1947 trad hij in dienst van A.H. AH - - Altijd Haast. Het is niet zijn gewoonte het hoofd te buigen voor gladheid of mist. Soms echter moet hij zich de mindere tonen en zijn wagen aan de kant van de weg zetten. Een week of wat geleden bijv., toen Beekman samen met zijn bij rijder 's ochtends om 5.30 uur uit Meppel wilden vertrekken, kon hij met zijn zware auto geen me ter veilig rijden. De bijrijder had nauwelijks een stap buiten de deur van het hotel gezet of hij lag lang- uit op het trottoir. Beekman, die hem te hulp wilde komen, kwam vlak naast hem terecht. Het leek beiden, bij zo'n gladheid, verstan diger even op de pekelwagen te wachten. Eén keer heeft hij aan de kant van de weg gestaan. Dat was toen zijn aanhangwagen losschoot (door een foutieve montage van de koppeling) en ergens in de buurt van Amerongen onder aan de dijk belandde. „Het expeditieleven is heel anders dan dat op de fabriek. Je heb' nooit vaste werktijden en een veel ongeregelder leven. En neem maa*: van mij aan dat A.H. betekent: Altijd Haast", luidt het oordeel van Beekman, die van mening is dat het chauffeursleven voor de oorlog veel prettiger was dan nu. „Er zijn tegenwoordig veel en veel meer voertuigen op de weg en het verkeer is veel sneller geworden". De heer J. Ruys sinds 1937 leider van het rayon Limburg, is de rayonleider met de meeste dienstjaren. Op 14-jarige leeftijd kwam hij in 1917 als jongste bediende het „hoofd kantoor" versterken. Het kantoor bestond toen nog uit twee kamers. De in het decembernummer be loonde ideeën werden ingediend door de onderstaande collega's: 2618. Chef F. C. P. van Haver uit Hulst. 441932. Verkoper H. J. den Bley- ker uit Valkenburg. 1792. Vervanger J. Koppe, Ko ninginneweg, Amsterdam. Wagenpark A.H A.H. vervoert de goederen voornamelijk over het water. Toch bevat het wagenpark in Amsterdam 3 vrachtwagens, in Zaandam 2 vrachtwagens en een bestelwagen en in Rotter dam 1 fruitwagen. In de ene kamer zaten de oude heer Albert en de heer Gerrit, in de andere kamer het 5 man sterke personeel. Aangrenzend aan het kantoor was het C.M. en de kof- De hee- Rui^s fie- ?n pindabranderij, in de Oost zijde bevonden zich de suikerwerk- fabriek en de bakkerij. Er warer toen 50 filialen. „Jo" Ruys was blijkbaar een ge tapte jongste bediende. Soms moest h.j boodschappen doen voor de dochters van de heer Albert Ook kwam het voor dat hij met een roeibootje naar de fabriei; moest om b.j chefs Jongsma en Bessels voor het kantoorpersoneel wat eetbaars te halen. Het ging er in die tijd blijkbaar nogal ge moedelijk toe. Begon in Delft. Na 8 jaar op het kantoor werd de heer Ruys in de buitendienst geplaatst om het vak te leren. Be gonnen als bediende in Delft was hij daarna een aantal jaren adm- nistratie-controleur, tot zijn aan stelling als rayonleider. Geboren en getogen in de Zaan streek, is de familie Ruys nu toch wel „verlimburgd". Al 18 jaar woont de familie in Venlo; de 3 dochters hebben er aan medege werkt dat de hockeyclub kam pioen van Nederland werd en de heer Ruys is een enthousiast supporter van V.V.V. Hart trekt naar 't Westen. Dat het hart van de familie Ruys echter nog altijd naar het Westen trekt, bewijst het feit dat de va- cantie steeds aan zee wordt door gebracht. Van '40-!43 hebben ze het daar in Venlo hard te verduren gehad: maar liefst 13 bombardementen. Maar in 44 draaide het zuiden al weer. De rayonleider deed alles op de fiets en logeerde bij de chefs. Samen met de heer Daalhuysen was hij bij de bevrijding eerder in Amsterdam dan de collega's uit het Westen! Geslaaade contactavond te Rotterdam Muziek-chauffeur. Deze mening deelt zijn collega A. van den Berg (41), Zaandam mer en vader van een dochtertje van 12 jaar. Van den Berg rijdt sinds anderhalf jaar op een be- steiwagen. Hij werkt al 19 jaar bij A.H. Eerst in de expeditie en na de oorlog als bijrijder op een vrachtwagen. Over het algemeen maakt de bestelwagen geen grote tochten, maar rijdt vnl. in de om geving van Zaandam. Hij is de „privé-chauffeur" van Albert Heijns Muziekcorps. Hij vervoert nl. in zijn bestelauto de muziekinstrumenten. Van den Berg is tevreden met zijn 1 tons Chevrolet bestelwagen. Chauffeur zijn bevalt hem beter dan bijrijder zijn. „Je bent veel zelfstandiger." Ook Van den Berg heeft nooit een ongeluk van betekenis gehad met zijn auto. (Voor zonder schade rij den krijgen de chauffeurs ieder half jaar een premie). Grappige voorvallen maakte lip wel mee. „Ik herinner me dat wc zes jaar geleden 's avonds laat, het was al donker, in Kruiningen (Zeeland) aankwamen. We slie pen daar altijd in hetzelfde ho telletje en reden daar dus naar toe. De deur was dicht en we bel den aan. Maar hoe hard we ook aan die bel trokken, ze deden niet open. Dat duurde tot er een boer tje langs kwam, die ons vertelde, dat alleen de gevel van het hotel nog overeind stond. De rest was de vorige dag afgebrand." Motor en brug. Beide heren hebben een wens, die zij ons toevertrouwden. Dat is voor Beekman een zwaardere mo tor in zijn vrachtwagen. Hij is van mening dat zijn DAF-truck te weinig reserve heeft bij een lading- van 10 ton. En dat is voor Van den Berg een brede brug over de Zaan, die niet de helft van de dag open staat en een tunnel onder het Noordzeekanaal. „De uren, die ik voor de sluis in de Zaan en voor de Hembrugpont verdoe, zijn niet te tellen". Zowel Beekman a,ls Van den Berg zijn volkomen doordrongen van de grote verantwoordelijkheid die zij dragen, wanneer zij achter het stuur van hun auto zitten. Bij béi den gaat veiligheid voor alles. Zy weten beiden dat de weg van een chauffeur niet over rozen gaat en dat chauffeur-zijn inhoudt: hard werken, bij nacht en by ontij op de weg zitten en een ongere geld bestaan leiden. Maar beiden zouden hun auto niet willen rui len voor een plaats achter een machine. Woensdag 7 december 1955 hield de personeelsvereniging „Rotter dam en Omstreken" haar eerste contactavond in Leo's toneelzaal, Jonker Fransstraat te Rotterdam Na opening door de voorzitter, bracht de „Band", gevormd uit het personeel, haar eerste num mers ten gehore. Daarna kwam Sint Nicolaas en Zwarte Piet, die met een ware ovatie werden ontvangen. Een maal gezeten riep de Sint enkels personen bij zich, om de cadeau tjes die hen waren toegedacht in ontvangst te nemen, met de op dracht er bij, deze op het toneel uit te pakken en de gedichten hardop voor te lezen; vanzelf sprekend tot groot genoegen van allen, het gelach hield niet op. Daar de Sint spoedig weer verdei moest, kreeg het bestuur de op dracht, de andere cadeautjes uit te reiken. Toen de Sint met muziek en zang uitgeleide was gedaan, kwam de grote verloting met zeer aardige prijzen. Hierna was er drie kwar tier gelegenheid tot dansen, waar zeer velen gebruik van maakten. De avond werd besloten met „Her sengymnastiek", verzorgd door 2 heren van het bestuur, die 5 da mes en 5 heren verzochten om op het toneel te komen. De heren wonnen deze wedstrijd met een halve punt verschil. Rond elf uur sloot de voorzitter de~e eerste contactavond, een avond waar deze jonge A. H.- pers.ver. met genoegen op kan terugzien. Een woord van dank voor het be stuur, dat deze avond organiseer de en voor de „Band", die de mu ziek verzorgde, alsmede voor de leden voor de vrolijke stemming, is hier dan ook zeker op zijn plaats. Terugziende op deze avond, kan de personeelsvereniging Albert Heijn Rotterdam en Omstreken"met vol vertrouwen haar eerste grote feest avond in April 1956 toegemoet zien. W. DE VRIES, Schiedam. Hierboven het volledige personeel van filiaal Venlo gezellig bijeen

Personeelsbladen | 1956 | | pagina 1