Bartelson bezoekt ii heten welkom St. Nicolaas bij bridgers Mijlpalen in het komen de Jaar AH-FLITSEN Noiulen van de vergadering- van de Directie met de Contacts commissie op Woensdag 14 December 1955. Aanwezig de dames: Zr. C. Moe- r. t. v 11 YClVUlCCilO 111C11 derzoon. D. Euysingh en de heren Schud|eDoom de gang van 2aken F. Schuddeboom, J. C. Berghege, jn de fabriek gedurende het af gelopen jaar. Hij wijst op de drie factoren die dit jaar en het ko mende jaar veel extra werk en drukte hebben veroorzaakt en nog zullen veroorzaken. In de eerste plaats heeft de om zetstijging in de winkels vergro ting van de productie noodzake- ijk gemaakt Het hierdoor ontsta- ie ruimtegebrek en de verbou wingen tijdens de productie-uren, maakten dikwijls 't werken moei- 1 .jker. Ten tweede gaf de uitbreiding van ons machinepark wel veel voor delen voor de toekomst, maar zo wel de opstelling als het op gang- brengen hiervan was èn voor de leiding èn voor de bedieners geer. gemakkelijke opgave. Tenslotte zijn veel verpakkings- beidsstudie zal dit aan de hand van gegevens duidelijk maken. Namens de C.C. biedt één der le- den de Directie hulp aan bij het Zo ?nelt 00 5 Jaai' 1935 weer ten gereedmaken der Kerstpakketten. Iemde als dan ten« Hiervan zal desgewenst gaarne zien' "an moet™ w'> "«W wat gebruik worden gemaakt, doch faat„2911 Jag 'oah. snel voorbij vermoedelijk zal dit jaar geen l>a»ben ook dit jaar weer een extra hulp nodig zijn. ''an onze beste vrienden moeten dj missen en wel de heer H. Boom. Vervolgens memoreert de heer Mevr. Boom heeft een moej|ijk M. Leonards, J. Overmeer, J. Sik- kes, M. van Vliet, S. Vos, H. de Vries en J. Ph. Ypma. Tn zijn openingswoord behandelt de heer Schuddeboom enkele pun ten uit de vorige vergadering, die inmiddels geregeld zijn. Ten aan zien van de premie schadevrij-rij den is in overleg met de hee Bomli een regeling getroffen dat voortaan niet éénmaal per jaar, maar éénmaal per half jaar d; verrekening plaats vindt. Hierdoo is het gevolg van een opgelopen schade voor de betrokkene miridei ernstig. Over de Kerstgratificatie en het Kerstpakket zul het personeel pe publicatie worden voorgelicht. Dt heer Schuddeboom wijst er na een mededeling over de inhoud van deze publicatie op, dat de Directie dit jaar iets meer wil doen dan in 1954. Ook voor de gepensionneer- den zal dit jaar nog iets meer ge daan kunnen worden dat in het voorafgaande jaar het geval was maar deze groep heeft het dan ook ongetwijfeld het hardst nodig. Namens het personeel brengt dt heer Sikkers dank aan de Directie voor deze mededeling, waarbij hij de overtuiging uitspreekt dat men het gebodene zeer zal waar deren. De kwartaalverrekening der loner heeft de laatste keren niet bin nen de gestelde termijn van eeT" maand kunnen plaatsvinden. Hier voor is van personeelszijde wel be grip getoond maar toch zou mer het op prijs stellen, Indien de oude afspraak werd aangehouden. Ir voorkomend geval zou een bekend making hierover nutt'g zijn. De dubbele taak, die Zr. Moeder- zoon in het bedrijf vervult, brengt met zich mee dat personen, die naar de medische dienst gaan on der werktijd, nog wel eens voo: een gesloten deur komen. De heer Schuddeboom heeft dit punt reeds met de personeelsche:' in behandeling, doch hij geeft e de voorkeur aan dit te bekijker in het kader van de plannen voo. het jaar 1956, zodat hij hierop nog geen direct antwoord kan geven Wel zal inmiddels gestreefd wor den naar een nieuwe cursus voo E.B.H.O.-ers, omdat hiervoor we" belangstelling bestaat. Misschier kan op deze wijze ook iets be reikt worden ter onlasting van de medische dienst. Personeelsleden uit Amsterdam- Noord ondervinden nog al esnr moeilijkheden met het busvervoer en moeten bovendien dikwijl- staan. Over dit punt is contact opgenomen met de ..Enhabo" en het resultaat zal zo spoedig mo gelijk worden gepubliceerd. Over de vraag of gehuwde vrou wen al of niet in ons personeels- fonds kunnen worden opgenomer op grond van de aanvankelijke doelstelling van dit fonds, ontspint zich vervolgens een gesprek waarbij verschillende gezichtspun ten naar voren komen. De heei Schuddeboom verzoekt de C.C.- leden zich onderling nog eens over deze kwestie te beraden. Hiernr kan dan het voor en tegen met dr Directie besproken worden en eer definitief standpunt in deze wor den ingenomen. De zeer actuele vraag over dc vacantierechten in 1956 is nog ir behandeling bij werkgevers- er werknemers-organisaties zodat dc heer Schuddeboom over deze zaak niets kan mededelen op de des betreffende vraag. Wel wordt in principe besloten de vacantieweek vast te stellen van 23--29 Juli '56 Een vraag over aftrek wegens te laat komen blijkt betrekking te hebben op een individuele kwestie, waaraan de personeelsafdeling haar aandacht zal schenken. Het tarief in de beschuitafdeling is de laatste maanden niet gewij zigd, terwijl de meisjes van me ning zijn, dat het tempo is opge voerd. Dit laatste blijkt niet het geval te z'jn en de afdeling ar- jaar achter de rug, een periode van veel verdriet, en een periode van vreugde omdat haar zoon die geruime tijd rust moest hou den, nu weer gedeeltelijk aan het werk is. Ook de fam. Cappelleveen kan niet zo vrolijk terugzien op dit verlo pen jaar, want mevr. Cappelleveen is weer opgenomen in het zieken huis om een kuur te ondergaan. De heer G. van Urk moest even eens opgenomen worden voor on derzoek in de St. Jan (zaal 6). Wi, hopen op een gunstig resultaat, i Mej. Niezen is inmiddels zover hersteld, dat ze haar werk weer kon hervatten. Mej. Oosting die vele maanden werd verpleegd in het Wilhelmina Gasthuis, is nu weer thuis en wi., hopen voor haar, dat alles weer goed mag komen. De heer C. van werkzaamheden van de winkels I ^eÖ*en (T.W.) begint ook weer op .e knappen na vele weken rust. verplaatst naar de fabriek waai lit beter en sneller kan. Hierdoor kan het winkelpersoneel zich mee" op de verkoop richten, wat dc firma ten goede komt. Voor de fabriek echter was ook dit geen gemakkelijke opgave. Dank zij de inspanning van alle personeelsleden is het echter ge hikt alle moeilijkheden te over winnen, veelal dank zij minder aangename werktijden en de Directie betuigt via de personeels- vertegenwoordigers hiervoor zijr erkentelijkheid personeel. De voorzitter der C.C. beant- was op 28 November 12 vvoordt de vriendelijke woorden van de heer Schuddeboom met op zijn beurt de erkentelijhkeid van het pei-soneel uit te spreken voor alles wat de Directie in het afge lopen jaar weer heeft willen doen ten behoeve van de personeelsle den. Vooral voor de Kerstverras- ;ing, maar ook voor de verstrek kingen betuigt hij dankbaarheid Dat ondanks de grote drukte toch >teeds voldoende tijd werd gevon den voor het maandelijks overleg en voor het bespreken van het geen er onder het personeel leeft, juicht de heer Sikkes erg toe. Hij hoopt dat ook alle personeelsverte- genwoordigers dit zullen weten te waarderen en dat zij door hun houding een persoonlijk voorbeeld zullen zijn. Zich richtende tot zijn collega's, legt hij er de na druk op dat men als lid der C.C. vooral voor de belangen van ande ren moet opkomen met terugstel ling van zichzelf. Dit is een mooie maar soms wel moeilijke taak. In zijn sluitingswoord dankt de heer Schuddeboom de voorzitter der C.C. voor hetgeen deze naar voren heeft gebracht, waarbij h' opmerkt dat hij het overleg met de C.C. steeds zeer prettig heeft gevonden. Hij hoopt dat dit ook een Jaar va" veel gezondheid en in 1956 zo mag blijven. voorspoed. De heer J. van Dam (B.B.moest een rustkuur ondergaan en wij ho pen dat ook hij weer spoedig aan het werk mag gaan. Wij hadden ook nog bruidjes en bruidegommen in ons midden. Mej. v. d. Scheer gaat het huwe lijksbootje in. Ook de heren A. Tuinman (T.D.) Wulfert (C.M.J. Pekelharing (mag. T.D.) z;jn in de huwelijks boot gestapt. Ook mej. v. d. Lip. willen wij gaarne in onze felicita- - lies betrekken. Wij wensen u allen aan het gehele veej succes en gezondheid toe. De heer D. Schoolenaar (K.B.) jaar ;n dienst bij onze firma. Wij wen sen hem nog vele jaren arbeids- lust toe. Op 18 December waren de heer en mevrouw C. J. de Bruijn (gepens.) 40 jaar getrouwd Onze felicitatie deden wij verge zeld gaan met bloemen en een en veloppe. Wij wensen u beiden te midden van uw familie een pret tige dag toe. Wij zeggen langs deze weg de Directie hartelijk dank voor alles wat wij in het af gelopen jaar mochten ontvangen en wel in het bijzonder voor ons Personeelfonds. Vele leden van ons personeel hebben in dit afgelopen jaar in elke vorm (ook de ge- pensionneerden) weer hun ver sterkende middelen kunnen ont vangen. Vooral in de ziekenhuizen is dit iets van medeieven wat er onder ons personeel leeft. Ook Personeelszaken willen wij hartelijk dank zeggen voor de prettige samenwerking over het afgelopen jaar. Laat ik dan besluiten om U allen voor straks recht prettige feest dagen toe te wensen en een goed uiteinde. Moge 1956 voor ons allen worden Nieuw Personeel Fabriek: P. J. C. Riedeman V.A. G. H. de Boer V.F. G. E. Blok T.A. P. Broere V.A. Nieuw Personeel Hoofdkantoor: J. v. d. Veen K.B. S. G. Bartolini V.F. A. C. Schuitemaker- v. Trappen K.B. C. v. Mierlo V.A. J. de Jong-van Duijn C.F. J. M. Brouwer-Verherjen V.A. J. J. H. Stompé T.A. C. J. Schuitemaker V.A. I J. v. d. Sommen V.A. j J. C. Stam L.F. L. Slinkert V.A. 1 E. v. d. Riet-Vos B.B. H. Daemen K.B. A. G. Bruin S B. Cornelis H. Popken (Kaasafd.) K. v. d. Werff T.A. en Wies Hofstra (B.W.) N. de Vries V.F. Gehuwd: W. G. Jansen KB. 15 Dec. D. Bruyn (Order en J. H. Morsink Bestel. J. Leon Adm. controle M. Plugers Adm. controle A. Karten Stat. afd. H. v. d. Wees Stat. afd. R. Kuin Loonafd. Geboren 29 Nov. Ferdinand Joh. Ch. v. Draanen (V.A.) 7 Dec. Rene Suvaal (Exp.) Verloofd: S. Groenhart V.A B. C. Loevens K.B. J. Greppeling K.B. 15 N. A. J. Bakker V.A. I. Hagman C.F. j C. Morianner-Peree V.A. 16 H. H. H. Hendrixma C.F. H. Th. P. v. Woensel L.F. 19 J. M. Ditsel Exp. Pr. afd.) en M. P. Lut- tik. A. J. Tuinman (T.A.) en J. J. van der Lip telefoniste) Petrus G. W. Wulfert (C.M.) en Dina M. Rip Jo v. d. Berghe en M. Weidema (C.F.) Geslaagde avond op 6 Dec. Bridge Een aantal personeelsleden heeft St. Nicolaas, toen hij na 5 Dec. wilde afreizen, gekidnapt en hem gedwongen om op 6 December met hen mee naar Weesp te gaan, om daar een St. Nicolaasavond te ge ven voor de Vereniging van Ouden van Dagen. Hij heeft zich dat blijkbaar niet zo aangetrokken, verkeerde a - chans tijdens zijn optreden in pri ma conditie en heeft met zijn be de knechts de zaal doen schateren. Een en ander werd muzikaal op geluisterd door de Band ,,de Bof- fiesvoor wie dit het eerste op treden in het openbaar was. We kunnen rustig zeggen, dat we met genoegen naar dit drietal heren hebben geluisterd, en ze aanraden een tweede optreden niet te lang uit te stellen. Na de pauze een Cabaret-pro gramma-1 je, ook geheel uitge voerd door leden van onze Perso neelsvereniging. Ik voel me niet geroepen om hiei een critiek over te schrijven, al zou ik ze wel willen aanraden een chronologisch tijdschema te ge bruiken. Er waren sketches, de clamaties, zang en evenwichts toeren, die door het publiek zeer op prijs werden gesteld. Maandag 28 November gaf de Bridge-club Albeit Heijn haar jaarlijkse gezellige St Nicolaas avond. Precies half acht opende onze voorzitter, de heer Hogendijk, met enige welgekozen woorden de feestavond en heette allen harte lijk welkom. In het bijzonder de heer en mevr. Jager, die als gas ten aanwezig waren. Wat waren allen verrast, toen zij de prachtige prijzen in ogenschouw mochten nemen. „Waar doen die lui dat van!'' werd er door enkele niet-leden gemom peld. Maar dat is het geheim van ons bestuur om steeds weer met prij zen te komen die onze leden ver bazen. Er werd de gehele avond fel gestreden om de punten. Dat kon men zien aan de opgewonden gezichten en daar bij dat al een lekker kopje koffie met gebak, ja zelfs een glas wijn ontbrak niet. Zo kunnen wij weer terugzien op een zeer geslaagde avond. Moge Zonder aan de andere optredenden dit schrijven er toe bijdragen om te kort te willen doen, bevielen mij *\en- die nog niet konden besluiten persoonlijk de declamaties „De a^s '*d aan te melden, er van Oliebol" en „De lach van je kind- te overtuigen welke gezellige sfeer 11*- Datum Werkzaam Jub. d.ta Zaken Huwelijk W. F. Nolle kantoor 8-1 12% C. Helsloot V.A. 2-3 7% R. Boom Mag. 23-3 25 J. Wijnands C.M. 15-4 40 N. Huisman kantoor 30-4 12% J. van Harlingen B.B. 3-5 12 "2 J. J. Keune C.F. 13-5 25 F. de ICiuyff-Bonne B.B. 15-5 7% L. Land B.B. 22-5 12% N. J. Bonsee B.B. 6-6 714 J. Maas Mag. 16-6 12% W. Rem Lgoel 25-6 12% P. F. Spil Exp. 30-6 12% J. Jansen V.A. 17-7 7% H. Duin V.A. 5-8 25 J. de Boer S.B. 7-8 7% J. van 't Kaar B.A. 10-8 25 J. Kisjes kantoor 26-8 12% H. Vogel V.F. 1-9 7% E. Vinke S.B. 3-9 25 D. Vonk B.B. 6-9 12% G. Hoorn kantoor 9-9 12% H. Konings V.A. 6-10 12% J. J. Pelder kantoor 8-10 40 G. Talsma KB. 15-10 25 J. Kabel Lgoed 24-10 12% A. de Vries V.A. 26-10 25 S. Krom V.A. 2-11 12% P. v. Rooij Rayonl. 9-11 25 D. J. Kok C.M. 18-11 25 J. Rosema Rayonl. 19-11 25 C. Scholtsz Div. fabriek 5-12 12% H. v. d. Burgt S.B. 24-12 25 je" het best. Al met al een aardige avond, al thans de Oude Voorzitter hield 2en afscheidsspeech die ruim een half uur duurde en wellicht nog /oort zou duren, als de heer Van Petten hem niet tactisch onder broken had. De spreker vroeg ons om volgend jaar terug te wihen f)p nrnfp 7=A\ jn nnr komen en onze patroon hun har- Ue 9'0Te Zaal W OflS Lelijke dank over te brengen. sfeer er in ons clubverband be staat. Geeft u op als lid, u zult er beslist geen spijt van hebben. Langs deze weg nog even dank aan het bestuur voor de vele zor gen, besteed aan het welslagen van onze feestavond. O.G. Dank brengen aan Directie en personeel voor de bewezen attenties: De heer en mevr. G. Beunder, dc I heer en mevr. J. Pekelharing er. I de heer en mevr. W. van 't Veer bij hun huwelijk. De heer en mevr. R. Huisman en de heer en mevr. H. Mulder bij de geboorte van hun zoon. De heer en mevrouw K. Jansen br hun 25-jarig huwelijk. Mevr. Boom en Fam. Klopper voo de brandstof en aardappelen. I De heer en mevr. J. Boon bij hur 12%-jarig huv/elijk en voor dr steun bij de ziekte van hun doch tertje. Mevr. Torenstra bij de ziekte van haar dochter. was geheel vol toen de heer C. Koomen alle aanwezigen, die ge komen waren om het blijspel „En toen kwam Oma", dat op 26 No vember door onze toneelvereniging werd opgevoeid, te zien, een woord van welkom toeriep. Onder de be kwame leiding van P. v. d. Kulk is het tot een prachtige opvoering gekomen. Er werd goed spel ge leverd en vooral het optreden van Mevr. R. de Grooth-Teeke, de hoofdfiguur, bracht vaart in het blijspel. Ook de andere spelers vielen op door hun goede rolkennis en de vertolking der figuren. Veel lof verdient ook Dirk Zwenne als Basil, de vrijgezel en Jaap de Boer als de butler Barton. Het was weer een ouderwetse, gezellige avond. Aan het slot van het derde bedvijf dankte de voorzitter uit naam van de aanwezigen de spe lers en bood hun namens de Per- Personeelsvereni^in0" soneelsverenlsn? een attentie aan. MS Voorts nodigde hij de liefhebbers Over de jaarvergadering van de uit tot een gezellig dansuurtje „Personeelsvereniging A.H." zal met medewerking van „The Music in de volgende flitsen een kort ver- Boys". Het geheel was een goede 1 slag verschijnen. opening van het toneelseizoen. I Wij menen echter goed te doen nu I I reeds het resultaat van de be- stuursverkiezing te publiceren. Het nieuwe bestuur bestaat uit: I De heer C. J. Koomen, voorzitter. De heer W. P. C. Coppee, vicc- voorzitter. Mej, G. Meijn, secretaresse. Mej. C. v. d. Vliet, 2e secretaresse. Speelweide niet gebruiken Gedurende de wintermaanden is het verboden het speelterrein voor sport te gebruiken. Het nat te weer maakt het veld te drassig, waardoor het gras veel te lijden heeft als er op gevoetbald wordt. De heer A. Slob, penningmeester. VVy rekenen op uw medewerking!

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 4