Pluspluim ging voor de tweede maal naar Aerdenhout Fil. Van Baerlestraat brak bijna de nek op chocoladeletters 4 AH-FLITSPN De heer J. Hagedoorn (32) vader van vier jongens (waartussen een tweeling wil het tot chef zien te j brengen. Hij werkt nog niet lang I bij A.H., maar merkte al op dat hij in een fijne ploeg terecht is gekomen en dat de vooruitzichten lang niet slecht zijn. Hij zag kans 275 chocoladeletters in een week j te verkopen en houdt van voet- ballen, biljarten, lezen en muziek. Friezin Ciel van der Werf (23) j houdt (hoe kan het anders) van schaatsen en naaien. Zij werkte] I vier maanden geleden nog als ser- i veerster. Spijt heeft zij niet vanj- i de verandering. Ciel is verloofd en woont in Lisse. Jongste bediende Bernhard Bols (16) is een bijzonder actief jong- mens. Hij zag zelfs kans de heer |n - *7 a I Gerrit Heijn een blikje makreel IDe bovenste vter tofo s zlJn deelnemers(sters) aan cursussen en Zaandagen te vei'kopen. Hij schaatst graag en van °nze opleidingsschool. De onderste foto toont de keurige Pitploeg van verkoopt repen als geen ander. onze Z.B. in Assen. •tSL I Voor de tweede keer binnen 9 maanden tijd kwam chef C. Stecn- i: br.nk uit Aerdenhout met zijn I echtgenote en personeelsleden naar êsSX^'.V-Zaandam. ?j I Voor deze Pluspluim hebben ze On--e demonstratie, mej Hart. ,n Aerdenhout hal.del. gevochten aan het kofpeschenken bij de opening dan voor de eerste. De „ouwe ge- van de Z.B. in IJmuiden-Oost. I trouwen", die het vorige uitje v_j naar Zaan- en Amsterdam mee- Op grote lijsten, die aan de muur van het magazijn hangen, houdt chef J. Stottelaar van het filiaal in de Van Baerlestraat te Amsterdam de standen bij. Niet de standen van zijn geliefde sport: voetbal: maar die van de strijd om de Pluspluim. Begin October hielden de personeelsleden van filiaal Van Baerlestraat hun ongeveer maandelijkse pluimavond bij de chef en mevr. Stottelaar thuis. Zij bespraken de plusartikelen: bruine bonen, tomatensoep, grapefruit en chocoladeletters. Zij proef den van alles wat en bespraken hun verkooptactiek. Al op voorgaande avonden besloten zij alles op alles te zetten om de Pluspluim in de wacht te slepen. De laatste keer echter iuidde de algemene opvatting: ,,Al moet de onderste steen van het filiaal boven komen, wij winnen de pluim En de lijsten in het magazijn be wezen hun dienst. Bijna dagelijks werden zij geraadpleegd. Vooral 's Zaterdagsmiddags spande het er om. Op de chocoladeletters had het filiaal Van Baerlestraat bijna de nek gebroken, 's Zaterdagsmid dags te 4 uur waren er 732 ver kocht. Veel te weinig, dus gooide iedereen zich op die letters. Bij het sluiten van de winkel, twee uur latei', had men er 903 ver kocht „Volg het vooi'beeld van Aerden hout is nu het devies van de Am sterdammers. Zij zullen niet eei-- der tevreden zijn voor zij een 2de pluim in de wacht hebben ge sleept. Dit zijn ze: Chef J. Stottelaar (27) werkte 14 jaar oud al bij A.H. in Eindhoven. Hij is een Gelderlander van ge boorte, maar woonde het grootste deel van zijn leven in Brabant. In Juni 1954 kwam hij als chef naar de Van Baerlestraat in Amstex'- dam. Een echte Amsterdammer is hij nog niet. Hij blijft een „onder de Moerdijker", die van wandelen en fietsen houdt. Hetzelfde geldt voor mevi'. G. Stottelaar-Savenije. Zij heeft de zelfde hobby's als haar man en is bij de administratie een gi'ote steun. De chef en zijn vrouw zijn pas een jaar getrouwd en mevi\ is met ï'echt trots op haar man. Mia van Lozenoord (17) houdt van dansen en lezen. Zij is Am sterdamse en werkt sinds een jaar bij A.H. Henk Vernes (23) komt uit het confectiebedrijf. Hij betreurt de stap van schaar en centimeter naar weegschaal en toonbank niet. Hij studeert druk in zijn vrije tijd voor het vakdiploma. Er staat een cursus lakschrijven op zijn pro- gramma en het middenstandsdi ploma is al in zijn bezit. Zijn lief hebberijen? Lezen (reisverhalen) en muziek (hij heeft een pick-up en veel gi-ammofoonplaten, en speelt gitaar). Gonnie Sipkema (17) speelt ook al graag gitaar. Zij viel met haar neus in de boter, of tewel in de Pluspluim, want zij werkt pas i sinds twee maanden bij A.H. „Als i dat zo door gaat kijk ik vooreerst I geen man aan, maar blijf ik in de Van Baerlestraat wei'ken." Janny Eggens (26) komt uit As- I sen. Het bevalt haar maar matig I In Amstex'dam. „Zo druk en zo weinig natuurschoon". Aan terug- I gaan denkt zij echter nog niet. Zij leest gx-aag. houdt van dansen en vankousen stoppen. Na deze uitlating besloten alle aan wezigen prompt alle kapotte kou sen en sokken aan Janny te geven voor reparatie. 3en Schreinders (19) is de Willem Parel van het gezelschap. Overal miteert hij Parel, zelfs midden in de Van Baerlestraat. Wanneer hij niet studeert voor zijn vakdiploma of met de laksclxrijverij bezig is, is hij te vinden op de Vinkeveense- plassen, zeilend of vissend. Antoinette Rozen daal (20) tekent gx-aag en houdt van wandelen. („Niet alleen" voegen haar col lega's aan het laatste toe.) A. van Leersum (31) stamt uit een kruideniersfamilie. Hij Is de enige Hagenaar van het gezel schap. Hij wei'kt sinds 1953 bij A.H. Zijn liefhebberij is muziek (hij speelt zelf piano). De pei'iode van bi'uine bonen en chocoladeletters hadden al deze mensen, toen zij in Zaandam wa ren, alweer lang achter zich. Hun hoofden stonden naar snijbonen, rookworstjes, blikjes en lavendel- zeep (de nieuwe plusartikelen). Want htm voornemen voor de tweede maal de pluim te halen is geen grapje. maakten, maakten de nieuwelin gen met hun vei'halen zo enthou siast, dat men gezamenlijk besloo de pluim voor de tweede maal te veroveren. En met succes! Aan de hand van de stander waren ze in Aei'denhout zeker var hun overwinning, maar het tele gram liet op zich wachten. Gelukkig kwam de heer Wolterr Vrijdagmiddag vertellen (even voor dat het telegx-am arriveex'de) dat Aerdenhout de tweede Plus pluim in Zaandam kon komen halen. De reactie? Jongens, nu op naai de derde, de gouden Pluim. In Formosa piekex-de niemand van de pluimwinnaai's een moment over de verkoop van speculaas, sperciebonen, makreel en bessen sap. Chef Steenbi'ink zat glundei'end temidden van zijn dansende mede winnaars, nog onwetend van de errassing, die hem wachtte. Een prachtig Delfts blauw bord, dat de heer Valk de chef tijdens het diner overhandigde. Het bewijs voor het fe.t, dat de heer Steen brink de „geplande" omzet over 1955 in November al ruimschoots bad overschreden. Vox-ig jaar, teen de borden voo' t eerst werden uitgereikt aan die chefs die de van te voren vastge stelde omzet haalden, ging er ook een naar Aerdenhout. De directie heeft series borden van zes stuks laten maken, dus de chef maakt een mooie kans op een huiskamer, behangen met Delfts blauw. Chef Steenbrink is trouwens niet de enige gelukkige. Er komen al vijftig chefs voor een dergelijke prijs in aanmerking. De „oudjes": de chef en z'n vrouw (is al 21 jaar bij A.H. „in dienst" en had een belangrijk aandeel in de overwinning), de heer H. Joos- fcen (vei'kocht meer dan 300 blik ken sperciebonen en was in For mosa niet van de dansvloex te slaan), Liek Zeilstra, Riet van Rooyen, Ank Sanders (wacht met smart op haar verloofde Cox\ die steward is aan booi'd van de Jo- han van Oldenbarneveldt en die pas tegen Kerstmis thuiskomt), Luit jen de Kroon (een stijfkoppi ge, maar aai'dige Fries, volgens zijn collega's) en Martien Heems kerk vermaakten zich uitstekend, al hadden zij de hele gang van zaken al eens meegemaakt. De nieuwelingen lieten zich de kaas echter niet van het brood eten, of tewel van de dansvloex duwen. Thea Kuyper (18) fungeerde van de zomer nog als Jacoba van Beie ren op de Keukenhof. Een hele overgang van punthoed en tulpen naar een kassa en pakjes suiker. Maar Thea-Jacoba ziet er nieL naar uit dat zij er spijt van heeft Jacoba van Beieren zou vreemd hebben opgekeken wanneer zij hoorde van de liefhebberijen van haar dubbelgangster, die zijn n.l volleyballen, zwemmen en dansen. Ann Langeveld (25) is ook al dol op dansen en op muziek. Zij is verloofd en wacht op een huis. Zodx-a dat er is stapt zij in hei huwelijksbootje, Lucia Gerritsen (17) werkt nog pas kort bij A.H. Zij houdt van zeilen en zwemmen.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 4