Bartelson bezoektMinder inspanning meer resultaat Veiligheid Notulen Eekhoorn in de winkel Zilvervloot in Zwitserland (WXetfewerker A H-FLITSEN Zo hebben wij op 1 November in de hal van ons O.G. afscheid ge nomen van de Heer W. Hufner, exp. A'dam. Ik schrijf nu wel W. Hufner, maar dit moet zijn Ome Willem, zoals hij altijd genoemd werd. 't Was een gezellig samenzijn, rond een kopje koffie. De heren F. Schudde- boom, C. A. v. Rooijen, J. Sikkes en S. Meijn prezen onze scheiden de Ome Willem als 'n harde wer ker en een eerlijk mens. Zaterdags werd de hele ploeg uit genodigd voor een afscheidsfeest Dit is erg gezellig geweest en er j werd door de collega's (schippers i en chauffeurs) een mooie stoel aangeboden. Wij hopen dat Ome I Willem nog vele jaren plezier mag hebben van deze mooie stoel. Ik wil dan ook namens de Heer Huf ner allen hartelijk dank zeggen voor de voor hem onvergetelijke middag. Op 11 Nov. wapperde dan onze driekleur op de fabrieken, want op deze dag vierde de Heer A. Broek zijn 25-jarig dienstjubi- leum. 's Avonds zijn vele vrien den gekomen om hem te felicite ren. Van de meisjes van de afd. en het mannelijk personeel ont ving de jubilaris een schildei'ij. De laatste jubilaris van 1955 is de Heer D. Schoolenaar van de K.B. (12% jaar), maar daar ko men wij in ons volgende Flitsen nog op terug en op 18 Dec. is ook de fam. de Bruin (gepens.) 40 jaar getrouwd. De Heer K. Jansen was op 20 Nov. 25 jaar getrouwd. Wij deden onze felicitatie vergezeld gaan van een bloemenbak en een en veloppe namens personeel. Op 11 November waren alle vrienden uit de T. afd. 's avonds aanwezig op uitnodiging van de Bruidegom. Wij wensen Bruid en Bruidegom nog vele jaren in goede gezond heid. De Heer en Mevr. J. Boon waren in deze maand 12% jaar getrouwd. Zij stonden niet op de lijst ver meld, maar onze felicitatie in een enveloppe werd in dank aanvaard. Wij wensen U beide nog vele ja ren toe en voor Uw dochter onze beste wensen en een spoedig en algeheel herstel toegewenst. Er waren ook in deze maand nog grote gebeurtenissen. Eén van de bruidjes was de vroegere se cretaresse van de Heer Schudde- boom, Mej. A. Hartog. Deze Bruid wilde met Jan Piet Bender als Bruidegom de grote stap onder nemen. Wij wensen U beide goede vaart en veel succes in Renkum. Afgevaardigden van ons perso neel zijn nog wezen feliciteren op de receptiedag in Wormerveer. Ook Mej. Mekkering (B.B.) en W. v. 't Veer (K.B. Exp.) en G. Beun der (P.mag.zijn in de huwelijks boot gestapt en ook U allen wen sen wij veel goeds toe. Bij de fam. Mulder (U.F.) werd een zoon, Hendrik, geboren. Wij feliciteren U beide met deze ge boorte. Onze ziekenlijst was wel iets lan ger, maar inmiddels zyn er ook weer enkelen aan 't werk gegaan. Binsbergen is weer aan 't werk na vele weken ziek te zijn ge weest. Mej. Niezen (B.B.) is na haar operatie in A'dam weer thuis Regelmatig verschynt voor onze Zowel op het terrein van de ver- fabriek deze tankauto, die ons be- pakking, de productie als op het voorraadt van één van onze be- gebied van transport leven we in imissie heeft deze van de v langrijke grondstoffen. Via een een steeds veranderende maat- klein luikje in de buitenmuur schappij waarvan vooral de in- wordt de stroop, die vroeger vaten naar onze hoogste verdie- alles is het resultaat van ping moest worden getranspor- ideeën van mensen, die zich teerd, nu naar boven gepompt. De jeugd vindt dit bijzonder in dustrie haar vruchten plukt. Dit de moeite getroosten, te zoeken naar betere wegen om te bereiken wat ieressant maar ook al valt ons de commissie opvoering producti- ouderen dit weinig op, toch is hetviteit als slagzin voert. een teken van de steeds voort schrijdende ontwikkeling. Albert Heijn in bet buitenland Een van de mooiste plaatsjes in het romantische en ons van oudsher zo verwante Luxem burg (de vlag, rood-wit-blauw is volkomen gelijk aan onze driekleur^, is het stadje Vian- den, schilderachtig aan het I riviertje de Sauer gelegen, in het zomerseizoen is het een trekpleister voor vele vacantie- gangers en wie de omstreken kent, zal zich hierover niet ver bazen. Op een hoge rots, midden in het stadje verheft zich de schilder achtige ruïne van wat in vroeger tijden een der stamsloten van de Oranje's was. Het is nog niet zo I heel lang geleden, dat Koningin Juliana bij haar bezoek aan Luxemburg ook het stadje Vian- den bezocht. Sinds kort heeft Vianden er nog een attractie bijgekregen in de vorm van een z.g. „stoeltjeslift" of Téléchaise zoals men in het Frans zegt. Deze stoeltjeslift brengt 11, zwevend aan .en dikke staaldraadkabel, over een deel van het stadje en het riviertje op de top van een 200 m hoge heu vel van waar men van een prachtig uitzicht geniet over de omringende neuvels en dalen en de iets lager ge- 'egen ruïne van het slot. Het was er rustig en stil op de vroege ochtend dat ik mij naar boven had laten zweven. Maar dat er veel Nederlanders komen was een feit, want toen ik, rustig genietend van de mooie omgeving, mijn blik ook eens even liet afdwalen naar de grond voor mijn voeten, zag ik, dat mijn rech tervoet juist op een A.H. „Deli- „Minder inspanning meer resultaat". De veiligheidscommissie maand haar rondgang weer ge maakt. Niet, dat er nu zo grote gevaren in onze fabriek dreigen dat U er met angst en beven in zou moeten rondlopen. Neede grote risico's zijn het niet. Het zit em net als by onze om- j gang met anderen juist in de kleinigheden. In die dingen waar we allemaal zo licht overheen I stappen omdat ze niet ernstig zijn, maar die volgens de gege- j vens van het veiligheidsinstituut in ons landje jaarlijks 200.000. kosten. Wij moeten trachten het I ongevallencijfer zo laag moge lijk te houden. En daarbij te bedenken dat deze commissie- slechts voor controle rondgaat en de verantwoordelijkheid in feite berust bij allen die met onveilige gereedschappen en machines wer ken. Het gaat niet aan om U aan deze verantwoordelijkheid te ont trekken of alles van de leiding te verwachten. Ieder van ons moet voor zichzelf en voor anderen wa ken of om het met andere woor- woorden te zeggen: voor de vei ligheid geldt zeker de spreuh „Allen voor één en één vooi allen". De jeugd van de Oostzijde kijkt gespannen toe of er nog zoetigheid gemorst wordt. maar moet eerst nog rust houden eata"-reep wikkel stond en, verder voordat ze weer mag gaan wer ken. Mej. C. Oosting, die nu al 8 maanden wordt verpleegd in het W.G. en een ernstige operatie moest ondergaan, is er gelukkig goed doorgekomen en wij wensen haar 't allerbeste toe. Van Leijen (T.W.), die een kuur van zes we ken moet ondergaan, is nu aan 't einde van deze opgaaf. En zo zijn er nog enkele gevallen van nogal langdurige aard. Mevr. Cappelleveen is weer opge nomen in 't ziekenhuis. Wij wen sen U 't allerbeste toe en ook on ze overige zieken onze beste wen sen. J.B. Wie zorgt voor het beste onderschrift 7 (PrIJï f 2.50) kijkend, zag ik ook een leeg cello phane zakje, rood bedrukt, waaroj» de naam „Albert Heijn" prtjkte eo waarop zelfs het prijsstempel nog te lezen was. Het doet even vreemd aan, zo ver van huis, tussen bergen, bossen en heuvels de naam „Albert Hetfn" tegen te ko men. Maar verder denkend: is het niet heel voor d e hand liggend!! De handig verpakte, kwalitatief uitstekende en daarbij niet dure versnaperingen kunnen gemakke lijk op reis meegenomen worden. En hoeveel vacantiegangers trek ken tegenwoordig niet per fiets, autobus of auto de grenzen over! Alleen is het jammer, dat deze Albert Heijn-klant de lege verpak kingen niet in de papiermand ge- j deponeerd heeft, die een paar meter verderop stond. Al waarderen wij ook wel de reclame, die voor ons gemaakt wordt, slechts daar hoort afval- papier thuis en niet op- .het voet- pad. Als wij daar allemaal eens wat meer aan dachten in het vervolg, zou het er buiten voor ons alle maal heel wat schoner en netter uitzien. Bijgaande geschiedenis speelde zich op een Vrijdag in filiaal En schede af. De zaak nabij het kruispunt De Klomp raakte op stelten toen een eekhoorn de geopende deur bin nen kwam en zijn kunsten als klauteraar ging vertonen. De win kel stond vol klanten en men hielp mee om het beestje weer de deur uit te jagen. Echter het vloog een der etalages binnen en veroor zaakte hier een complete chaos, j Een mand met rijst viel om, fles sen met sinaasappelsap werden tegen elkaar gekegeld en telkens wanneer het dier tegen de etalage ruiten opvloog, viel het op flessen en bussen, die door elkaar werden gekegeld. Een buurman kwam toen met een schepnet aandragen, maar het beestje maakte zich snel uit de voeten en is in het pakhuis verdwenen. De consternatie in de winkel was groot. We gingen dit jaar met de N.R.V. naar Zwitserland. We zaten 's mor gens aan het ontbijt en onze tafel genoten roemden die heerlijke Zwitserse roomboter die we op het brood kregen. Wij twijfelden daar aan, gezien de lage prijs, die we voor deze reis betaalden. Groot was dan ook onze verbazing, toen de bus met nieuwe gasten aankwam vergezeld van levens middelen uit Holland, waaronder ook de vele dozen Albert Heijn Zilvervloot. We hebben onze mede-reisgenoten ontnuchterd en verteld, dat dit de echte Hollandse Zilvervloot van Albert Heijn was. G. J. POLDERS 'ergadering van de Directie met de Contact commissie op Woensdag 9 November 1955. Aanwezig de dames Zr. C. Moe- derzoon en F. Jansma en de he ren P. Schuddeboom, M. Bergh, J. C. Berghege, A. J. Dogger, J. W. Hekkert, J. Overmeer, J. Sik kes, S. Vos en J. Ph. Ypma. De reisvergoeding, het eerste punt van de agenda, houdt in dat iemand, die in plaats van per trein, per fiets of motor wenst te komen, de hiervoor vastgestelde vergoeding ontvangt. Voor Am sterdam is dit 1.—. Alleen de genen, die niet per trein kunnen reizen wegens vroege dienst, ont vangen meer. Het punt verkeersveiligheid heeft betrekking op het oversteken van de Westzijde en de Provinciale weg bij het einde van de werktijd Hierover is met de politie contact opgenomen. Tevens zal gevraagd worden eventueel zelf de verkeers regeling ter hand te mogen nemen. Voor schadevrij rijden ontvan gen onze chauffeurs een jaarpre- mie. Er mag dan echter ook geen beschadiging door derden zijn voorgekomen. Daar de chauffeurs nieraan geen schuld hebben ge voelen zij dit als een onbillijkheid. De heer Schuddeboom wijst er op dat de regeling is uitgegaan van Ie verzekeringsmaatschappijen en lat de premie een extraatje is. Zo s zij ook bij de invoering aange kondigd en aanvaard. Of er mis schien nog iets op te vinden is .vil de heer Schuddeboom wel be kijken. In de volgende vergadering komt de Directie hierop terug. Ook een voorstel om eventueel de Aaruitkering te vervangen door kwartaalpremiën zal nog bestu- leerd worden. De kledingtoelage waarover in de vorige vergadering werd gespro ken, is voor bepaalde categorieën verhoogd tot maximaal 20. Over de kolenverstrekking volgen nadere mededelingen via het pu blicatiebord. De uitreiking en voorbereiding is even aangehou den i.v.m. ruimtegebrek. De schilderijententoonstelling in óhs O.G. wordt door het personeel gewaardeerd en het voornemen om deze eerste tentoonstelling door meerderen te laten volgen .vordt dan ook zeer gewaardeerd. Van de verdere ondergeschikte sunten vermelden we nog dat voortaan de namen van degenen, die voor het inzenden van een goed idee beloond worden, in de Flitsen zullen worden vermeld. Het uras de ie maand de heer A. Broek, die zijn 25-jarig jubileum vierde. Hebt U, net als ik, ook altijd zo'n minderwaardigheidsgevoel als U in •en of andere krant een verslag over en jubileum of een interview leest? Ik vraag mij dan wel eens af, hoe het moet gaan indien de betreffende zijn krachten niet meer aan de we reld of onderneming kan of wil geven. Dat deze questic op mij een diepe :ndruk maakt, moge blijken uit vol lende droom, k las dit bericht: „Na veel moeite zijn wij er in ge slaagd een interview te hebben met onze bekende medewerker, de Heer N.E.P. Hoe men hiermede kan wer ken is ons een raadsel. Hij vertoont steeds kuren en is volkomen onbe trouwbaar. Het is gewenst terdege te onderzoeken, of het economisch ver antwoord is, hem nog verder in ons bedrijf te gebruiken. Alleen wan neer hij flink in de olie is, gaat het znigc tijd goed. Overigens maakt hij :en versleten indruk en is zeker niet meer representabcl voor onze ven nootschap." Gelukkig, dach ik, de wereld bestaat dus niet alleen uit zeer bekwame mensen, er zijn blijkbaar ook min dere goden. Verkwikt ging ik de volgende morgen met de trein mee. Toen ik 's avonds een uurtje te bed 'ag. werd op mijn slaapkamerdeur nek!opt. Ik roep „Van buiten naar binnen" en de hoofdredacteur van mijn droomblad verscheen aan mijn bed. Er was iets, dat kon ik zelfs in donker duidelijk zien. „Ik kom U onze excuses aanbieden, er is namelijk een afschuwelijke fout begaan. Het tweede deel van het interview met de Heer N.E.P. hoorde thuis bij een verslag van een directie- bespreking over een oude auto." Hij verdween. „Dus toch", hamerde het in mijn hoofd, dus toch zijn alle mensen Veel flinker en intelligenter dan ik.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 4