w. Nieuws over ideeënbus Heuvelstraat Tilburg heropend 4 AH-FLITSEN itftósWiMlil Een overzicht van de drukte op het trottoir bij de opening van onze nieuwe Z.B. Heuvelstraat, Tilburg. Plastic bord met obligatie stand op bakfiets. Dit idee is enige tijd gele den in enigszins andere vorm ook reeds ingediend. Is in de praktijk niet uit voerbaar. Kaartje met verwisselbare prijzen voor vleeswaren, om mee de wijk in te nemen. Individueel bekeken zal dit idee de verkoop van vlees waren zeker bevorderen. Werktafeltje voor kaas- schrappen e.d. Deze werkbank zal het in de praktijk mogelijk goed doen. Idee wordt nader in overweging genomen. Premie 10. korting-klant veranderen in zegel-klant. Zoals omschreven, is dit geen idee en evenmin voor algemene toepassing te ge bruiken. Kaasvelletje of ersatz om worst. Vastzetten met prik kertje waaraan prijskaart je. Een zeer bewerkelijke ma nier en vooral op drukke uren niet vol te houden. Kaas bij ontvangst wassen, daarna drogen, dan stem pelen, dan oliën. Onlangs waren we met vacantie in het Neckardal (Neckarge- münd bij Heidelberg)Vanuit de tram zag ik een klein kruideniers- winkeltje met de verrassende naam A. Hein, wel niet precies zoals de grote Nederlandse broer, maar 't trof me toch zó, dat ik eerder van de tram afstapte, ben teruggewandeld en heb er een foto van gemaakt. Misschien kent U toevallig dit winkeltje, maar toch vind ik het leuk U er hier van een toe te zenden. w.g. RIBBINK W inters wijk Bovenstaande foto werd ons met het daarbij vermelde onderschrift toegezonden. Wij hebben de heer Ribbink in een vriendelijk schrij ven dank gezegd; om ons op deze buitenlandse broer attent te ma ken. Overigens betreft deze ge lijkenis alleen de naam, want wij zijn van mening, dat onze lezers het er wel mede eens zullen zijn, dat onze moderne A.H. winkels er wel iets anders uitzien. Er is reeds via het week bericht een instructie voor de behandeling van kaas gegeven. 2561. Speciale enveloppen voor opzenden kaslijstjes. Loffelijk streven. Komt in het gebruik er op neer dat toch allerlei andere be scheiden worden bijgeslo ten. 2924. Kasstandstaat wijzigen. Hier wordt reeds aan ge werkt. 2932. Kassiëre laten controleren of de klant de artikelen ontvangen heeft die zij ge woon is te kopen. De opstelling der artike len in een ZB behoort zo danig te zijn, dat de klan ten zich niet kunnen ver gissen. Bij-verltoop aan de kassa van artikelen die de kassiëre niet bij de hand heeft, is om practische re denen niet uitvoerbaar. 2949. Spaarzegelboekjes van da tumstempel voorzien. Alle uit te reiken zegel boekjes moeten wel voor zien zijn van een filiaal stempel. Spaarzegels zijn verhandelbaar, ongeacht de datum van uitgifte van het boekje. 2969. In monstermand schone jampotten gebruiken voor snoepjes, peulvruchten enz. Dit idee wordt reeds veel vuldig in de praktijk toege past. 3475. Instructie ltaassnijden met tekening. Deze onderverdeling van de kaas geeft niet de ge wenste verkoopbare stuk jes. 3594. Standaard voor repenver- koop. Dit idee is reeds eerder in gediend; om practische re denen is het niet uitvoer baar. 3604. a. Vruchtengries in cello- phaanzakjes in grijpbak. b. Waardebonnen bij cho coladerepen. 25 Bonnen 1 hazelnootreep. a. In de naaste toekomst zal vruchtengries ver pakt door Zaandam ge leverd worden. b. Het is gebleken dat het publiek geen interesse heeft voor een bon met een dergelijke lage waar de. 3643. Zegelboekjes op bestellijst vermelden. Nog in behande ling. Idee zal nader bekeken worden. Aanmoedigingspre mie 5. 3644. Houten vistang voor Frio- nor. Er komt een nieuwe ver pakking voor bevroren vis, waardoor het onmogelijk is dat er een vislucht aan de handen komt. 3677. Indien lege étalage, raam biljetten aanbrengen en lichten aan. Het is gewenst dat de éta lages zo kort mogelijk leeg zijn. De ruiten mogen niet volgeplakt worden met bil jetten. 3718. Ander model kasboek. De nieuwe kaslijst blijkt aan alle gestelde voorwaar den te kunnen voldoen. 3719. Op waardebonnen rechthoe kige botervloot verstrekken. We zullen geen uitbreiding geven aan de cadeau-arti kelen. 3728. Ereteken voor goede ver kopers, die in militaire dienst gaan. Er is een stevig en regel matig contact met onze employe's die in militaire dienst zijn door het zenden van brieven, pakketten, AH flitsen enz. 3842. Doos met rol voor spaar- 3971. Dit idee wordt reeds in ver schillende vormen toege past. Smeerworst met dun mes snijden. Saksische leverworst be hoort altijd met een dun mes gesneden te worden. 12733. Kasstandstaat wijzigen. Er zullen binnenkort nieu we kasstandstaatjes naar de filialen gezonden worden. Ongenummerd 1. Premie voor de best verzorgde retourgoede- renzending. 2. Op nieuwe margarine- kaarten de naam van de soort vernielden, teneinde het bestellen te vergemak kelijken. 3. Taai-taai van 1 m in de winkel. Gewicht laten ra den bij 5. boodschappen w.o. 1 pond amandelspe- culaas. Winnaar taaiman cadeau geven. Ongenummerd 1. Het retourzen- den volgens de voorschrif ten is de normale werkwij ze en komt dus niet voor premie e.d. in aanmerking. 2. De besteldatum valt niet altijd gelijk met de afsluit datum op de quotakaart. Als gevolg hiervan zijn de opnamecijfers in het alge meen voor het bestellen waardeloos. 3. Dit idee is vorig jaar zonder succes in enkele za ken toegepast. Toffees in blik verpakken om zacht worden te voor komen. Het carameliseren wordt niet veroorzaakt door het al dan niet in blik verpakt zijn, maar door de ouder dom van de toffees. Controle op emballagekas sa. We verwijzen naar het reeds eerder gegeven ant woord betreffende dit idee. Het is in de pr-aktijk niet uitvoerbaar. Pakken vlugkokende ma caroni van binnenzak voor zien. Een binnenzak zou het product nodeloos in prijs verhogen. Nylon sponsen als kleding- schuiers gebruiken. Deze opmerking is reeds algemeen bekend. Een boekje of blad waarin 't werk in winkel en maga zijn wordt omschreven. Be doeld als instructieboekje o.m. voor nieuw personeel. In principe zijn we het wel eens met dit idee, doch het is niet uitvoerbaar een der gelijk boekwerk samen te stellen. Bovendien wordt op de cursussen van onze bedrijfsschool juist op deze onderwerpen de nadruk ge legd. 3826. Pen naast cassa, waarop bon uit het rekenboekje komt. Klant krijgt kassa- strook mee (electr. optel kassa) Is lang niet in allezaken mogelijk, omdat niet over al een electrische optelkas sa aanwezig is. 3933. Nylon pansponsen in plas tic zak op toonbank. Ieder artikel dat op de juiste wijze op de toonbank wordt geplaatst, verkoopt zichzelf. 3965. Bij folders, die tevens be stellijst zijn (b.v. kwartjes reclame) gelegenheid geven om naam van klant te ver melden. Teneinde overbodig bezor gen te vermijden, is dit expres niet gedaan. Ongenummerd A. Ongeldig ma ken van zegelboekjes door onderste rand van „ge boekt" stempel te gebrui ken. Niet uitvoerbaar, omdat niet in alle filialen een „ge boekt" stempel aanwezig is. 2138. 2937. 2835. 2855. 3612. Een serie foto's van cursisten en deelnemers (sters) onze opleidingsschool Zaandagen van

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 4