Pluspluim naar de Nassau laan Bussum Reis naar Luxemburg bij eengespaard met pensioen Ben Holtslag verkocht 57 blikjes vruchten binnen hei hall uur Ome Willem Eerste steen ge!egd van fabrieksuitbreiding AH-FLITSEN Met ingang van 1 November gaat de heer W. Hüfener onder col lega's en Amsterdammers beter bekend als „Ome Willem" het bedrijf, na 35 dienstjaren, verla- Indertijd als schipper op onze eer ste motorboot gekomen, werd hij .n 1Ö39 als walbaas overgeplaatst naar Amsterdam, wat hij tot nu toe is gebleven. Er zqn van die mensen, die zó met het bedrijf ver groeid zijn, dat men het zich niet voorkan stellen dat ook voorhen de tijd komt, dat zij weg gaan. Dit is vooral ook met „Ome Wil lem" het geval; na een „inzin king" voor enige jaren, is hij nu actiever dan ooit: voor twee jaar behaalde hij o.a. zijn motorrijbe wijs,'kocht zich een motor (mèt duo: honni soit qui mal y pense!), enfin: bij hem vraagt men zich af of 65 jaar nu wel de leeftijd is dat je moet gaan rusten. Naast een harde intelligente j werker is hij een prettige, nooit vervelende, prater, die heel wat van vroeger v/eet tc vertellen; dit zal dan ook straks de oorzaak zijn, dat hij een leegte achterlaat, waaraan wij zullen moeten wen nen. Waarschijnlijk zullen wij hem gelukkig nog menig maal zien en spreken, daar het hem moeilijk zal vallen het geheel bui ten A.Iï. en zijn werk te moeten stellen. Wekelijks wordt hier in het filiaal Brugstraat te Maastricht 20 ct. contributie geïnd en carton opgespaard, welk laatste geld ook in de pot gaat, ten doel hebbend de verjaardagen van personeel stoffelijk te gedenken, en van wat overbleef werd een gezellige avond met uitvoering gegeven. Dit jaar waren de plannen voor een reis naar Luxemburg. De kas liet het toe. Een luxe busje huren viel niet mee, maar met een paar weken geduld kwam er dan een voor ons vrij. En zo gingen we dan Zondag j.l. op pad. Om 6 uur was Maas tricht vol met A.H.-mensen die kerkwaarts' togen. Om half negen was het vertrek bepaald; ieder was op tijd. De pasgetrouwde fam. Duchers met 2 vlaaien gewapend was nog 'n te goed van hun feest). Onze penningmeesteresse mej. Bom, scheef lopend van het geld (waar ze niet graag afstand van doet). Anny stapte glunderend naast haar Chiel- ke. Ben met zorg zijn proviand tor send, Lambert met een houding alsof hij wekelijks zulke reizen maakt. Met het lied Wie sjoen us Lim burg is trokken we België binnen en hadden geen last van douane die door liet rijden. Roken van de kas Genietend van de gratis sigaret ten (want alles was voor reke ning kas), het mooie natuur schoon, het smakelijk eten van Ben, 'n jongen als hij niet praat eet hij, kwamen we om half elf in Spa aan. Hier hadden we rust voor de chauffeur en konden wij naar hartelust klimmen en geno ten van de prachtige vergezich- ten. 't Weer was zeldzaam mooi. Na wat foto's en koffie-filter op naar de watervallen van Co. Ook hier weer pauze, en konden we de benen strekken en verkilden vooral de dames van het overstui- ven der waterdampen van de wa terval. Van hieruit ingestapt en recht streeks naar Luxemburg. Eerst de oude benedenstad 1 wonderd vanwege zijn stijl nauwe straten, en konden we niet vermoeden dat daar boven een le vendige oude maar veel moderner stad te zien zou zijn. Souvenirs Hier werden souvenirs gekocht en Anny werd ieders vriendin van wege haar Franse taal. Na diver se kaarten verstuurd te hebben werd een hotel met dancing op gezocht. Hier kwamen onder de glazen Riesling de mondjes en de benen los. Er werd lustig ge danst. Lambert had zo'n haast, dat hij een glas omliep (wat netjes werd betaald). Wat zijn wij in onze zaken toch goedkoop met Riesling tegen de prijzen daar berekend. Maar dat mag de pet niet druk ken. We waren uit en de kas kon het opbrengen. Zeer stemmingsvol werd hier op gebroken. De bus daverde van de zang en de lach was onbreekbaar en toen we in Bastonge onze laat ste pleisterplaats aankwamen, 11 uur, had nog niemand het acute Chef B. Voppen en zijn mensen uit het filiaal Nassaulaan te Bus sum verkochten zoveel aardbeien jam, thee, Raspa-koekjes en blik jes vruchten (het grootste suc ces) dat zij met glans de Plus pluim behaalden. Toen chef Voppen half Augustus voor 't eerst in het filiaal Nas saulaan verscheen vroeg hij de personeelsleden die hij nog niet kende, maar in wie hij direct pit ontdekte: „Willen jullie niet eens een keer naar Zaandam?" Natuurlijk hadden zij daar wel oren naar, waarop men besloot ,,'m gezamenlijk op te zetten". En met succes! Chef Voppen (25) kwam in 1951 als bediende in Hilversum in het filiaal aan de Kamerlingh Onnes- weg in dienst van Albert Heijn. In vier jaart tijd bracht hij het tot chef en bewees daarmee dat je iets kunt bereiken binnen niet al te lange tijd als je werkelijk wilt. De chef kijkt graag naar een voetbalwedstrijd, maar het groot ste deel van zijn vrije tijd brengt hij samen met zijn verloofde, mej. Sinie Soppe (21), door. Mej. Sop- pe werkt in het filiaal in de Gys- brecht van Aemste.1 te Hilver sum, teneinde ervaring op te doen, zodat zij na haar huwelijk haar man in zijn werk kan helpen. P. Tierolf (22) kreeg het kruide niersvak, bij wijze van spreken, met de paplepel ingegoten (zijn vader en zijn oom zijn filiaalchef bij A.H.). Na kantoor werkzaam heden kwam hij drie-en-een-half jaar geleden bij zijn vader in de winkel. Hij werkt nu al een jaar in Bussum. Wie de personeels- avond in Utrecht 22 October j.l, bezocht, heeft de heer Tierolf ge zien als helft van het acrobaten- duo The two Hotsekee's. Ben Holtslag (17) leert druk. voor zijn vakdiploma. Hij wil volgend jaar zijn middenstandsdiploma halen. Toen wij hem spraken zou hij wor den overgeplaatst, nadat hij twee-en- een half jaar in Bussum heeft ge werkt. Zijn liefhebberijenVoetbal len, leren en niet in de laatste plaats zijn vriendinnetje Joke in Muiderberg, voor wie Ben (leek ons) in vuur en vlam staat. Lina Roodnat (22) uit Muider berg handwerkt graag en werkt altijd met evenveel plezier vol gens haar chef. Lina is verloofd maar zij is nog niet van plan het filiaal te ruilen voor de huwelijk se staat. Geertje Meendering (28) werkt al negen jaar bij A.H. en beslist niet voor haar verdriet, vertelde zij. Zij zingt in het kerkkoor en is dol op autorijden. Gen -jpr^ns lunchpftrii jije Men hoort vaak zeggen: „Waarom ga je met vacan tia naar het buitenland, ben je in je eigen land al over al geweest Natuurlijk is niemand in z'n eigen land overal ge weest. Ik weet wel, ons land is mooi, zijn stranden onovertroffen, maar het zijn de mensen met andere ze den en gewoonten, een an dere natuurvaak een ander klimaat, onverwachte om standigheden niet altijd prettig het reizen op zichzelf, enz. enz., dit alles is het, dat op velen een grote aantrekkingskracht uitoefent. Zo heb ik zelf eens een half uurtje van volgend tafereel genoten. Het is één uur, de zon schijnt fel, temp. 33° C. De winkels, ook de grote warenhuizen, sluiten min stens van 12.15 tot 14.30. Men ziet weinig mensen lopen. Ik zit in een mooi park dicht bij zee, omringd door palmen en fraaie bloemen. Neergevleid in een ligstoel (huur voor meerdere uren 15 frs 16 ets, dit is ook het enige goedkope voor ons Nederlanders) is het mijn bedoeling hier tijdens de grootste hitte wat te doezelen. Dan komt er een echtpaar ten tonele, dit neemt even verder plaats. Het zijn, zoals men bij ons zegt „dagjesmensen". Tus sen hen in plaatsen ze een koffer enopenen deze. De servetten, messen en vor ken worden verdeeld en een schaal, welke een flin ke vleessalade blijkt te be vatten, wordt van de deksel ontdaan. De smulpartij kan beginnen. Om beurten een hap. Een groot brood wordt in 2 stukken gesneden, ie der een helft, waarvan tel kens een stukje ter grootte van een hap wordt afge sneden, dat, zonder boter, dient ter aanvulling der sa lade. Ofschoon de schaal van flinke afmetingen is, komt er toch een einde aan de inhoud, maar geen nood, er worden perziken, die hier in Frankrijk zeldzaam lek ker zijn, voor de dag ge toverd en thans verdwijnen de stukjes brood met per zik. Dan wordt het echter tijd voor een dronk. Uit het koffertje wordt een literfles rode wijn opgediept, be nevens 2 klein model bier glazen. Het eerste glas wordt in één keer ad fun- dum geledigd. De perziken, op zijnde, worden vervan gen door een meloen van behoorlijke afmeting. Deze wordt doorgesneden, de pit ten er uitgegooid, ieder een helft en dan gaan de stuk jes brood vergezeld van meloen naar binnen. Maar ook aan een grote meloen komt een einde, geen nood echter, er zijn nog pruimen, welke men bij wijze van broodbelegging na een stukje brood geen boter in de mond kan steken, gevolgd door een flinke slok. De fles is inmiddels leeg, er wordt een nieuwe fles uit het kof fertje gehaald, iets kleiner clan de eerste. Deze wordt eveneens al dadelijk flink aangesproken. T en slotte wordt ook de laatste wijn uit deze fles in de glazen geschonken en toen werd uit de koffer een der de fles te voorschijn ge bracht, inhoud plm. 2 dl. De inhoud hiervan, waar schijnlijk rum, wordt eerlijk over de beide nog half met wijn gevulde glazen ver deeld en het mengsel met zichtbaar genot gedronken. De „bras-par tij" is nu ge ëindigd, alles wordt netjes ingepakt in krantenpapier. Er zitten meer mensen in de schaduw, niemand heeft op het tweetal gelet. Ik heb door de kiertjes gekeken. Wat zegt U, onbeleefd? Misschien wel, maar als zij weten, dat ze mij zo'n kos telijk half uurtje hebben be zorgd, zullen zij het mij zeker niet kwalijk nemen. (De wijn kost in de waren huizen slechts 40 cent per liter, sterkte 11°). Verderop zie ik een kleine jongen, in de ene hand een stuk stokbrood eveneens zonder boter in de an dere een driehoekje kaas. Hap links, hap rechts, de hope des vaderlands aan de lunch! Erie van der Vliet (16) werkte na haar schooltijd een paar weken in de huishouding; het vak van win keljuffrouw trok haar echter meer aan. Zij houdt van moderne mu ziek, van mooie kleren en van haar vriend Bert. Een extra pluim komt Ben Holt slag toe, die in tien minuten tijd kans zag 57 blikjes vruchten te verkopen. Tegen 5.30 uur besloot hij op een goede dag nog eens even aan het verkopen te trekken, niet zonder resultaat l Groetend, Chr. Esters Voorzichtig wordt de steen ter plaatse aangebracht. De zoon van de heer G. Heijn hanteert de zilveren troffel met de vaardigheid van een vakman. Met grote aandacht volgen de aanwezigen de eerste steenlegging van het nieuwe gebouw van 4 verdiepingen met 1300\m*~ vloeroppervlak. slaapgevoel dat moest komen, be hoeven te onderdi'ukken. Vandaar naar Maastricht zorgde Duchers met zijn vrolijke mop pen en netjes voorgedragen lied jes dat de stemming er in bleef tot in onze oude vertrouwde stad, waar we om half twee terug waren.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 3