A H-TUT51 N s.s. Ceres verging in Golf van Saloniki zenuwslopend te Hengelo a/b de heer Koerse (volgens de kranten) Spannend en 2 AH-FLITSEN %3üUuü De heer Koer se (rechts op de loto) aan boord van de Simon Bolivar, bezig mei de sextant. op uit. Hij heeft uit zijn vaartijd echter meer dan alleen herinne ringen en de liefde voor de zee over gehouden. Hij ervoer dat hij, toen hij als stuurmansleerling werd aange steld en zich in zijn mooie pak een hele Piet voelde met zijn op leiding achter de rug, eigenlijk nog niets betekende. Hij kreeg de smerigste karweitjes op te knap- ren. Samen met de matrozen het dek schrobben, dweilen en roest bikken behoorde tot zijn dagelijk se taak. De heer Koerse is nu dankbaar voor alles wat hij in die tijd leerde, want: „Je kunt geen leiding geven wanneer je zelf het werk, dat deze mensen verrichten moeten, niet haarscherp kent. Dat vergeten de jongens en meis jes tegenwoordig zo vaak, zij we ten niet dat je alleen iets kunt bereiken wanneer je op de on derste sport van de ladder begint, ook al is je theoretische opleiding nog zo goed." Toen de heer Koerse bij A.H. in dienst kwam werkten er 7 a 800 mensen in de filialen. Tegenwoordig zijn dat er 2300. Deze uitbreiding bracht een enorme verandering in het personeelsbeleid met zich. In de omgang met het winkelpersoneel houdt de heer Koerse zich echter altijd de raad, die de heer ter Wee hem gaf, voor ogen; „Zorg dat je vertrouwen wekt, beloof nooit iets, dat je niet na kunt komen en wees rechtvaardig". peper en jont Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 12e Jaargang - No. 11 Landelijke editie November 1955 Verantwoordelijk eindredacteur H. K. Engel. Hoofd Pei'soneelszaken Redactie: H. Valk en A. B. Fienieg Propaganda C. Govers Verkoop G. J. van Hulzen In- en externe betrekkingen A, H. Pilger Opleiding Aan dit nummer werkten mee: Th. A. van Duimen Foto's Ch. Esters Reis naar Luxemburg H. Rohof O.P.W. Hengelo C. Schot Feest in Groene Hilledijk Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. (Cliché Industrie. In verband met de O.P.W. werd de personeelsavond vervroegd, en wel gehouden op 14 October j.l. Na eerst onze belevenissen van de laatste weken (niet te vergeten onze onvergetelijke reis naar Zaandam v.v. PLUSPLUIM HA LEN), te hebben verteld, opende chef Brinks de avond. Mevr. Brinks zorgde intussen voor een heerlijke kop koffie met trac- tatie. De malaise m 1933 gooide roet m het eten. Bij tientallen tegelijk werden de schepen opgelegd. De K.N.S.M. ontsloeg het personeel niet, maar verlaagde de officie ren in rang. Dat kwam derde stuurman Koerse, die met het di ploma tweede stuurman in zijn zak als leerling moest gaan va ren, heel slecht uit. Hij had in Wormerveer een meis je leren kennen (dat daar in het A.H.-filiaal werkte) met wie hij graag in het huwelijksbootje zou willen stappen. Hij solliciteerde (nu meer dan 18 jaar geleden) met succes bij A.H. en kwam in dienst als assistent van de heer ter Wee voor het personeelbeheer (er waren toen 190 filialen), de loonadministratie e.d. De zee neemt echter nog altijd een grote, zwakke plek in zijn hart in. En wanneer de heer Koerse eenmaal begint te vertellen over die tijd In zijn tijd voer de heer Koerse op een lijnschip van 1500 ton van Amstei'dam naar Bordeaux. Radio was er niet aan boord, men voer slechts op het kompas en het goe de gesternte. Zo kon het voor komen dat het schip vijf dagen lang in de Golf van Biscaje rond dobberde zonder dat de kapitein, de oincieren of de bemanning pre cies wist waar men was. In die tijd kon het ook nog' voor komen dat de kranten in Neder land vol sensatie berichtten dat het s.s. Ceres op weg naar Grie kenland in de Golf van Saloniki was vergaan. „Over de opvaren den was niets bekend". In wer kelijkheid was de Ceres, waarop de heer Koerse voer, aan de grond gelopen. 's Zondags de zee Tegenwoordig ziet de personeel- chef de zee alleen nog 's Zon dags, want als het even mooi weer is trekt hij er met zijn fami lie (twee dochters en een zoon) Over de O.P.W. werd ons de com petitie-indeling uitgelegd, met de daar aan verbonden prijzen, en de te verdienen premie's. Besloten werd allen fors mee te spelen, om de hoofdprijs in de wacht te slepen. Als er wat te verdienen valt, zijn de Twentena ren present hoor! Het hoogtepunt van de avond was wel de hersengymnastiek. De chef had prachtige en geweldig goede vragen opgesteld, o.a. over bijverkoop, menu's etc. De prijzen hieraan verbonden wer den op tafel gezet, met als eerste prijs een fles wijn. Na een zware strijd eindigden we met ons negenen gelijk, dus de chef bleef met de prijzen zitten. WAT NU Spoedig wist de chef wel raad. Vlug negen papiertjes met 20 vragen er op van de dagelijks voorkomende prijzen van verschil lende artikelen uit ons filiaal. Be diende Heuker kreeg er de zenu wen van op zijn maag. 30 seconden kregen we tijd orn alles in te vullen. Juffr. Lieden- baum, bediende Kole en Rohof eindigden gelijk. Deze drie kregen het zwaar te verduren en werden geducht aan de tand gevoeld, over van alles en nog wat. Ie Bediende Rohof weid winnaar. De fles wijn moest er direct aan geloven om de zenuwen van al len te kalmeren. In een uitstekende stemming ble ven we nog geruime tijd bijeen, misschien hadden we er nog ge zeten als de torenklok (tegenover de zaak) niet een paar maal had geslagen. Met de beste voornemens voor de O.P.W. gingen we allen voldaan huiswaarts. H. Rohof De Simon Bolivar in Curasao. Vier jaar lang voer de heer Koerse op de Simon Bolivar, het eerste Nederlandse schip, dat werd getorpodeerd als gevolg van de oorlogshandelingen. 18 November 1939 trof een torpedo 'het passagiersschip, dat op weg was van IJmuiden naar Dover. Veel lezers en lezeressen kennen de heer H. Koerse (46), personeelschef voor het winkelpersoneel op het hoofdkantoor te Zaandam. Weinigen zullen echter iets weten van zijn jeugd. 20 Jaar geleden zwierf hij nog rond op zee. Ergens in de buurt van de Noordkaap, of in de Middellandse Zee, of bij de kust van West-Afrika, Zuid- of Noord-Amerika of West-Indië. De heer Koerse Sr., die in de handel was, wilde zijn zoon ook iie kant opsturen. Na zijn drie-jarig H.B.S.-diploma meldde Koerse Jr. zich echter als leerling bij de Kweekschool voor Zeevaart te Amsterdam. Zijn hart trok naar de zee. Na zijn eindexamen in 1926 voer hij een jaar als stuurmansleerling bij de K.N.S.M. Hij was eindelijk in zijn element en dat blijkt want op 20-jarige leeftijd was hij al derde stuurman. dat Laboratorium en Tech nische Dienst door één motor worden voort bewogen? dat hetzelfde voor Labo ratorium en Arbeids- studie schijnt te gelden alleen op Zaterda gen)? „Ik was vroeger uren zoet met een karretje met een houten paardje er voor." WIST LI dat een halve peuk beter is dan een lege doos dat het niet allen chefs zijn, die lange jassen dragen? dat B.B. niet altijd Be scherming Bevolking betekent? drukke week: Dins dag trouwen. Woensdag trouwen. Vrijdag trouwen." „Nou moet je wél een beetje op je make-up pas sen, want Ons muziekcorps bestaat 30 jaar. In het Decembernummer volgt een verslag over de viering daarvan. Hier een foto van de wekelijkse Vrijdagavondrepetitie. „De enige moeilijkheid is als altijd de tegenwoordige bewoner." Wat doet hij nou? O, hij is kettingroker! Chef C. Schot van de Groene een gezellig avondje met het Hilledijk zond ons onderstaande fc personeel, georganiseerd in de ke het filiaal.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 2