Eerste steen gelegd Cantine-concert Tinie en de jeugdbeweging Enige vrouwelijke kaderlid Waar heen? gaan we Ideeënbus-nieuws peper en jout 2 AH-FLITSEN HUIS |Tg KOOP t Heijn N.V. Zaandam October 1955 Personeelsorgaan van 12e jaargang - No. 10 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken RedactieG. J. van Hulzen, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mede: Arbeidsstudie Diversen J. Ph. Bartelson J. Boon Th. A. van Duimen A. v. d. Hazel J. Hogenaijk ir. Ch. Jager W. G. Norbers H. v. Petten J. Schijf E. Vinke C. v. d. Vliet Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché s: Zaanl. Cliché Industrie Personeelfonds Oost en vVest Foto's Diversen Koffiebrander Schaken Tafeltennis Toneel Brandweer Muziek Afscheid Ome Willem Al har.r vrije tijd besteedt Tinie ten Wolde (20). werkzaam op de suikerwerkafdeling, aan haar hobby: de jeugdbeweging. 11 Jaar oud was Tinie (Stoombootweg 102. Landsmeer) jaloers op haar oudere zusje, dat er met de A.J.C. iedere Zondag op uit trok. De fietstochten, de wandelingen en de weekeinden buiten trokken haar zo aan, dat zij besloot ook lid te worden. Na vier jaar moest de leidster van haar groepje het werk opgeven en kreeg Tinie (15 jaar oud) de leiding. Zij kon dat echter niet volhouden en was veel te jong voor een dergelijke laak. Na een paar jaar werd zij kader-lid van de A.J.C. kamp in Zuid-Limburg, waar zij het zo goed naar haar zin heeft gehad, dat zij direct voor volgend" jaar weer een kamp op het pro gramma heeft gezet. Dan wordt het waarschijnlijk één in Enge land, in het kader van de uitwis seling tussen de jeugdbewegingen- in verschillende landen. Het is echter niet alleen het ple zier dat Tinie in de jeugdbewe ging aantrekt. Zij geniet van de conferenties, waarop de jongelui actuele onderwerpen behandelen en waarop iedereen vrij zijn ..le ning naar voren kan brengen. Zo doende krijgt zij een beter inzicht in de dagelijkse gebeurtenissen en verruimt zij haar blik buiten het kringetje van gezin en fabriek. Voor één ding maakt zij iedere zomer vier avonden vrij en dat is voor de Avondvierdaagse, want die loopt zij graag. 'sZaterdags- middags handwerkt Tinie met een meisjes- groep, 'sZaterdags- avonds knutselt zij met oudere jongens en meisjes tot 9 u., waarna zij hard lopend naar de bijeenkomst van haar eigen groep gaat om deel te nemen aan discussies, boekbespre kingen en zang of te luisteren naar inleidingen over allerlei on- dei-werpen. 's Zondags trekt zij er met haar mede-Rode Wachten op uit. De Maandagavond is gere serveerd voor vergaderingen over de jeugdbeweging. Dinsdags avonds volgt zij een volksdanseur- sus van de A.J.C., Woensdags avonds doet zij aan handenarbeid met een groep jonge A.J.C.-ers van 12 tot 16 jaar. De Donder dagavond is gereserveerd voor de Zonnebloemcursus en Vrijdags avonds heeft Tinie weer een han- denarbeidgroep. Eén keer in de maand reserveert zij een weekeinde voor de kader- school, die bijeenkomsten organi seert öf in jeugdherbergen öf in het eigen tehuis in Blaricum óf in het gebouw 't Anker in Amster dam. Tinie, die het enige vrouwelijke kaderlid is in de afd. Tuindorp- Oostzaan, geeft haar vrije tijd met plezier aan het jeugdwerk, want daarin kan zij haar liefhebberijen (bijv. handenarbeid beoefenen. Zelfs haar vacantie geeft zij er aan. Een week treedt zij op als leidster in een jeugdkamp en de andere week kampeert zij zelf, samen met andere A.J.C.-leden. De afgelopen zomer was zij in een Woensdag 9 November: Komen Annie Schmidt en Simon Car- miggelt voordragen en voorle zen uit eigen werk. Zaterdag 26 November: uitvoe ring eigen toneelvereniging. Op Woensdag 16 November verwachten wij in ons O.G. Tom Erich m.m.v. Johnny Meyer. Orer het kamp in Zuid-Limburg zou Tiny nog veel meer kunnen vertellen De ideeënbuscommissie, die met enige vertraging weer bijeen kwam, had een grote agenda. Ge- lukkig, want dit is een zwaard dat aan twee kanten snijdt. Een tien- i tal ideeën kon een beloning ver werven om verschillende redenen j als arbeidsbeparing, vermindering van afval, verhoging der veilig heid of verbeteringen op ander gebied. I Hier volgen de beloonde ideeën: 781. De schuiven van de suiker- I karen boven de honingoplos- I ketels veranderen en wel zo danig dat het lekken van de suiker ophoudt. Aanmoedigingspremie 5. 785. Het aanbrengen van een waterleiding met aftappun- ten boven de kookketel en spoelbakken op de V.A. 5. Is uitgevoerd. Beloning 7.50. 786. Een lamp of T.L.-buis boven de felsmachine in de B.F. hangen. Aanmoedigingspre mie 2.50. 792. Een rek maken voor de lege en volle gas- en zuurstoffles- sen tegen de muur van de T.A. Beloning 5. 797. De bonbons in de pakkamer C.F. worden met de hand ge keerd. Inzender stelt voor om een kistje met deksel te laten maken, waardoor het mogelijk is de bonbons te ke ren zonder ze met de hand aan te raken. Is reeds in ge bruik. Beloning 5. 806. De vooi'deegmachine op de K.B. deegkamer bij het mo derniseren van de deegka mer ongeveer 20 cm hoger plaatsen. Idee is goed, is reeds uitgevoerd. Beloning 7.50. 811. Inzender stelt voor om de band van de dropglansma- chine met olie in te smeren. Dit om het beter losgaan van de drop. Om de drop los te houden, draaiende borstels boven de banden aanbren gen en de eindrollen van de banden geheel dicht maken. Goed idee. Uitvoering wordt nog nader bekeken. Beloning 25.—. 816. Wanneer er op de oude bandoven zoute bollen of bitterkoek V.A. gemaakt wordt, is het de gewoonte om deze op de eerste verdie ping op te vangen in bak ken. Deze bakken worden dan klem tussen de ijzers ge plaatst. Inzender stelt voor een schuin bankje te maken, zodat de bakken recht on der de transportband komen te staan. Hierdoor is het onmogelijk dat er gedurende het opvangen bakken omval len. Beloning 5. Geen nummer. Inzender stelt voor om consoles te maken aan de muur op het O.G. toneel en daarop de lichtbakken, bij geen gebruik, te zetten. Is reeds uitgevoerd. Beloning 7.50. 590. oud idee. De cacaopers C.F. uit te voeren met stalen persmatten. Hierdoor voor komt men de grote slijtage aan persmatten van textiel. Is uitgevoerd. Beloning 25.—. Wij hopen dat velen door het suc ces van hun collega's aangemoe digd zullen worden. Voorzichtig wordt de steen ter plaatse aangebracht. De zoon van de heer G. Heijn hanteert de zilveren troffel met de vaardigheid van een vakman. Met gcote aandacht volgen de aanweziqen de eerste steenlegging van het nieuwe gebouw van 4 verdiepingen met 1300 m2 vloeroppervlak. KLACHT VAN EEN ZWERVER] Zoek. zo vraag ik je, dus een andere AAN EEN ZWERVER Waarde Zwerver! Ik weet, het behoort vaak tot de vormen van journalistiek om onder een pseudoniem te schrijven. Het is dan ook niet dit. wat ik je kwalijk neem. maar het is het door ou gekozen pseudoniem. :k behoor nl. ook tot de Zwervers door ons bedrijf, en het resultaat van jouw schuilnaam is, dat mij jouw pennevruchten aangerekend worden. Op zichzelf niet zo'n ernstig feit, maar ik wil me nu eenmaal niet tooien met de sieraden van een ander. „De enige moeilijkheid is als altijd de tegenwoordige bewoner." Wat doet hij nou? O. hij is kettingroker! dat Laboratorium en Tech nische Dienst door één motor worden voort bewogen? dat hetzelfde voor Labo ratorium en Arbeids studie schijnt te gelden alleen op Zaterda gen)? WIST U dat een halve peuk beter is dan een lege doos dat het niet allen chefs zijn, die lange jassen ,i draqen? „Ik was vroeger aren zoetig BB" nM met een karretje met een houten paardje er voor." scherming betekent? altijd L Nou moet je wél een Be- beetje op je make-up pas- Bevolking sen. want je wordt gezonden!" drukke weck: Dins dag trouwen. Woensdag trouwen. Vrijdag trouwen." schuilnaam! Op mijn zwerftochten kwam ik toch een paar aardige dingen tegen, die ik niet aan de Flitsen wil onthouden. Neem mij ook dit niet kwalijk, mede- Zwerver. Toen ik op een mijner tochten door het bedrijf kwam. stond daar, op de V.A.. een pakmachine getooid met onze vaderlandse driekleur, voorzien van het cijfer 16000. Op mijn verwonderde vraag, wat dit inhield, kwam een enthousiast ver haal van de machine-drijf ster. Onze directeur, de heer Schuddeboom. had beloofd te zullen tracteren als de meisjes erin zouden slagen met de machine 16000 zakjes per dag te vullen. En de vorige dag waren zij daarin geslaagd! Nu moest de vlag dienen, om de aandacht van onze directeur op dit feit te vestigen, en zodoende de be loofde tractatic los te peuteren. Daar hebben ze echter niet veel moeite mee gehad, ik heb ten minste gehoord, dat het gebak voortreffe lijk was!! De V.A. is een afdeling waar wel wat valt te beleven, want ook de volgende gebeurtenis vond daar plaats. Iemand uit de hoogste leiding zag bij een rondgang door het bedrijf een arbeider, die met een erg korte be zem de vloer stond 'e vegen. Op zijn vraag, waarom de man geen bezem met langere steel gebruikte, kwam het laconieke antwoord: „Zo ben ik veel dichter mij m'n werk!" Zwerver, dit is de eerste en laatste maal. dat ik op jouw terrein zal grasduinen. Maar alsjeblieft, neem nota van de aanhef van dit artikeltje. EEN MEDE-ZWERVER

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 2