vlaggendrive Bartelson bezoekt 4 AH-FLITS EN 25-jarig jubileum Tafeltennis Bridge Tafeltennissers weer actief l\jPllw Lpctiinr Sinds enisre weken is dn traininp- Tv U VV LII. Iti Sinds enige weken is de training weer hervat en zo langzamerhand begint de animo groter te worden. en Het aantal leden is door diverse 1 omstandigheden echter niet onbe- Op 29 Augustus zijn we dan weer langrijk teruggelopen en wij doen gestart met het seizoen 1955-56. dan ook op deze plaats gaarne een i We zijn aangevangen met een ver- beroep op nieuwe leden, die hun gadering. waarop de prijzen wer- krachten aan de edele tafeltennis sport willen geven. Maandag 12 Sept. jl. hielden we onze traditionele jaarvergadering. Door aftreden van de heer Gou- driaan was er een vacature in het bestuur ontstaan. In zijn plaats werd gekozen Mej. J. v. d. Hoeden. Voorts werd besloten de wedstrijd commissie in het bestuur op te den uitgereikt voor het afgelopen seizoen, en enige intieme zaken werden besproken, o.a. de samen stelling van een Bestuur. In zeer snel tempo werd dit alles afge handeld, zodat voor het komende jaar de club geleid wordt door de heren J. Hogendijk, voorzitter; H. Richter, secretaris; H. Siffels penningmeester en A. v. d. Hazel nemen. Zoals gewoonlijk had ook wedstrijdleider, dit keer de vergadering weer een De rest van de avond werd be- Mej. A. van Weely werd op 25 Augustus in de bloemetjes gezet Zo naderen wij weer met snelle schreden de herfst en dan mogen velen van ons met een beetje wee moed deze tijd tegemoet zien, maar ook deze tijd kan men nuttig en gezellig met elkaar doorbren gen. We krijgen dan weer onze mooie avonden die stuk voor stuk goed verzorgd worden door 't be stuur van onze personeelsvereni ging. De vele lezingen die ook zo buitengewoon leerzaam zijn, waar men iets van mee neemt. Ook een avond van pret moet er wezen, zoals de dansavond; wat kan het dan ook gezellig zijn, men gevoelt zich dan echt één grote familie en zo moet 't zijn. Ook in onze arbeid in de fabrieken moet zo'n geest heersen, dat verhoogt de produc tie en men werkt prettig. Op sommige afdelingen in ons be drijf zijn mensen die onder elkaar beraadslagen hoe men een bepaald persoon te pakken moet nemen Dit is nu niet zo prettig voor de gene die dit treft en altijd maar weer de gebeten hond is. Laten zij die dit doen nu eens verstandig zijn. 't Spreekwoord is: Wat U niet wilt dat U geschiedt, doe dat ook een ander niet. Om nog even terug te komen op onze jubilaressen van de vorige maand, Mej. K. Nikolaas was TY2 jaar in dienst. Deze dag was voor haar een dag om lang een pret tige herinnering aan te houden. Mej. A. v. Weely was op 25 Aug. 25 jaar in dienst. Na de ontvangst op het Hoofdkantoor door de Di rectie, volgde de enorme belang stelling in de hall van 't O.G. Vele bloemstukken werkten mede aan de verhoging van de vreugde bij dit jubileum evenals de mooie ca- deaux welke werden aangeboden Ik wil dan ook namens Annie U allen hartelijk danken voor de gro te belangstelling op dit jubileum; haar woning in A'dam was omge toverd in een bloementuin. Wij blijven nog even in deze stem ming. De heer en mevr. Janse (Personeelszaken) waren op 4 Sep tember 25 jaar getrouwd. Onze fe licitaties deden wij vergezeld gaan met een enveloppe. De heer en mevr. J. Rep (afd. K.B.) waren 12% jaar getrouwd. Vei'schillen- de vrienden togen naar Oostzaan om daar gezamelijk op uitnodiging van de bruidegom 't feest te vie ren. Namens 't personeel overhan digde de heer M. de Vines de en- veloppe met inhoud. Mej. v. Ewijk (C.F.wilde ook in het huwelijks bootje zitten. Nu, wij wensen U beiden goede vaart en veel geluk in dit huwelijksleven. H. v. d. Loo (S.B.) is ook in het huwelijks bootje gestapt met mej. G. Vinke Wat onze zieken aangaat, het aantal is iets meer dan de vorige maand. Het wordt weer oppassen met de R in de maand. Mej. Wil- lemsen die geruime tijd thuis was gaat nu weer spoedig aan 't werk. B. Keizer is weer zo ver beter dat spoedig 't normale leven weer een aanvang kan nemen. Mej. Oosting die al geruime tijd in 't W.G. wordt verpleegd, was op 15 Sept. jarig. Namens personeel is er een bloe metje gestuurd met een pakketje. Wij wensen haar 't allerbeste en een spoedig herstel. Mevr. Cappel- leveen is na zeer lange tijd in het ziekenhuis te hebben gelegen met vacantie naar Renkum geweest. Door toedoen van Zuster Moeder- zoon was dit mogelijk gemaakt Haar dankbaarheid was dan ook groot, en wjj van onze ztfde vin den 't prettig dat de tocht zo goed geslaagd is. Barteling (C.M.) is al geruime tijd met de ogen aan het sukkelen. We hopen dat alles weer terecht zal komen. Onze vriend Abrahams (C.M.) zal misschien deze maand thuis komen uit „Hoog-Laren' maar daar komen wij nog in de volgende Flitsen op terug. Ik wil dan besluiten om mede na mens mijn vrouw Directie en per soneel hartelijk dank te zeggen voor de vele blijken van belang stelling ter gelegenheid van ons 25-jarig huwelijksfeest op 28 Aug. vlot verloop; binnen het uur waren alle punten afgehandeld. Na afloop werden de bekende „bliksemwedstrijden" gehouden. De strijd was meer spannend dan fraai en de verrassende uitslagen waren talrijk. Het team, bestaande uit de dames Goudriaan en de Jong en de heren Kaat en Vink, sleepten de le prijs in de wacht. steed aan het houden van een vlaggen-diive, waarvoor het be stuur enige aardige prijsjes be schikbaar had gesteld, waarom geanimeerd is gekampt. Wat de komende competitie aan gaat: De eerstvolgende 3 wed strijdavonden worden beschouwd als selectie voor de definitieve sa menstelling van een A- en B-team, Notulen van de vergadering van Direc tie en Contactcommissie op Woensdag 17 Augustus 1955. Aanwezig de dames Tiny Kwast en Zr. Moederzoon en de heren F. Schuddeboom, J. C. Berghege, J. W. Hekkert, W. C. J. Leonards, J. Overmeer, J. Sikkes, S. Vos, H. de Vries en J. Ph. Ypma. Bij de opening der vergadering wordt medegedeeld dat ook ons bedrijf gedwongen is voor jongere meisjes een vergunning aan te vragen tot in dienstneming. Aan vankelijk was het de bedoeling ge weest om meisjes beneden de 15 jaar niet te plaatsen, doch aange zien andere bedrijven wel deze krachten opnemen, zien ook wij ons hiertoe genoodzaakt. Vervolgens deelt de heer Schudde boom mede dat de meritrating- premie in enkele afdelingen zal worden herzien. Ruim 85 van alle werkzaamheden geschieden in tarief en het loon van de produc tie-arbeiders is thans gemiddeld over de gehele fabriek ruim 15 meer dan in de C.A.O. vastgelegde uurlonen. De verhouding tussen wel en niet tariefwerkers komt scheef te lig gen, omdat de C.A.O. niet alleen de grondlonen wil aangeven, doch tevens de onderlinge loonverhou- dingen tussen Technische Dienst en productie-arbeiders. De premie boven het grondloon moet derhal ve het in de C.A.O. gemaakte ver schil in grondloon niet weer te niet doen. Ook de meritrating voor an dere niet tariefwerkers wordt her zien, terwijl voor de afdeling ver voer op korte tei-mijn tarieven worden ingevoerd. Rondvraag. Bij de rondvraag verzoekt de heer Sikkes de Directie de leden der C.C. zoveel mogelijk in het over leg over personeelskwesties te be trekken. De heer Schuddeboom antwoordt hierop dat hij hier altijd vóór is en dat dit z.i. ook gebeurt en dat volgens hem ook de personeels chef hierover steeds contact met de C.C. houdt. Indien de heer Sik kes doelt op het geval van de af gelopen week, hierover zijn de be trokkenen rechtstreeks met enige j onderdirecteuren contact gaan op nemen. Deze zaak lag zodoende anders dan normaal. De heer Schuddeboom erkent gaarne de goede diensten die de C.C. verleent en stelt deze op prijs. Zij werkt in het belang van het gehele bedrijf. Hij verklaart hier gaarne, dat de C.C. voor het ge- hele personeel steeds op de bres staat. Namens het personeel brengt de voorzitter der C.C. de Directie dank voor het kinderuitstapje, wat ook dit jaar in de smaak is ge- Voor de komende weken staan op waarna de strijd om het clubkam- het programma: j pioenschap weer zijn aanvang zal 26 Sept. (Maandag)Vriendschap- nemen, afgewisseld met enige pelijke wedstrijd tegen T.T.B. wedstrijden tegen andere clubs. 1 October (Zaterdag): Van 15-22 Al met al belooft het weer een uur jaarlijkse driekamp met de verenigingen Bloemenlust (beker houder), K.K.K. en A.H. te houden in het O.G. 12 October (Woensdag)D.S.S. uit Alkmaar uitgenodigd. drukke en gezellige winter te wor den. Judoclub vallen. De heer Schuddeboom aan vaardt deze dank gaarne namens de Directie. Tevens stelt hij hierbij de kwestie van het St. Nicolaas- feest aan de orde. Dit feest zal zeker ook dit jaar doorgang vinden, doch de Directie vraagt zich wel af of het maken van cadeaux door het eigen perso neel in de avonduren niet een al te zwaar corvee zal worden. De heer Sikkes antwoordt hierop w dat het groepje mensen dat zich Mochten er onder het personeel met dit werk belast, een prettig <1"' ,etsa vnp""' vnnr team vormt en dat men elk jaar Dinsdagavond 13 Sept. hielden wij onze vergadering. De opkomst was allesbehalve best, maar even goed gingen we door. Het wel en wee van de Judoclub stond op het spel. Het voltallige bestuur was zo terloops afgetreden. Dus moest een nieuw gekozen worden. De dames T. Lambeek, B. Oning en Gre Otto, stelden zich beschik baar om de club weer nieuw leven ln te blazen. De functies in het bestuur zullen de dames nog on derling regelen. opnieuw met vol enthousiasme be gint. Hij zal echter de bezwaren die er bestaan grondig bespreken en zorgen dat er niet met tegen zin of op geforceerde wijze ge werkt moet worden. Een der andere kernleden infor meert naar de kwartaalafrekening welke nog niet is uitbetaald. Deze zal deze week worden verrekend. Tevens zou hij er prijs op stellen dat de C.C. betrokken wordt in het overleg over meritrating. De Directie kan er mee accoord gaan, dat vooral als zich wijzigingen in de beoordeling voltrekken welke voor het personeelslid ongunstig zijn, er vooraf met de C.C. contact wordt opgenomen. Dit zal dan ook in de toekomst elk kwartaal geschieden. Tenslotte wordt er door een der andere kernleden naar voren ge bracht dat er bij de loonbereke- ningen nogal eens fouten worden gemaakt. Deze opmerking zal met de desbetreffende afdelingschef I Fam. N. Wüthrich bij de geboorte worden besproken. van haar zoon. personen zijn die iets voelen voor Judo, komt Dinsdagsavonds eens naar ons Ontspanningsgebouw. U krijgt er vast zin in. Kosten brengt het lidmaatschap haast niet mee en U heeft een genoeg lijke avond. Er wordt getraind door een bruine band houdster. Nu, en die houdt de moed er wel in. J. BOON. Dank brengen aan Directie en personeel voor de bewezen attenties: B. Vinke, Mevr. Roselaar-Roefs, J. Zaarjer, Mevr. v. Cappelleveen tijdens hun ziekten. De heer en mevr. De Vries-Huis- man, Duut, Jonkers-Heideman bij hun huwelijk. De heer en mevr. J. Janse bij hun 25-jarig huwelijksfeest. De heer en mevr. J. Rep bij hun 12 -jarig huwelijksfeest. Mevr. K. Sweerman-Nieolaas bij haar 7%-jarlg jubileum. Mevr. C. P. Paape-de Bruyn. ^)e toneelkijker qericlxt op Tja. nu we weer een zakje kachel- cement in huis gehaald hebben, tante Klaartje haar eerste jicht- sclieuten weer te pakken heeft, onze kinderen op school weer ge treiterd worden met tafels en jaartallen en de kolenman onder zijn zwarte masker weer glimt van genoegen, nu beste vrienden, durf ik ook weer eens een bab beltje te maken over toneel. We zijn namelijk weer vol en thousiasme begonnen met de repe tities van een nieuw stuk. een blijspel, dat we 26 November ho pen te brengen. Het zal beslist een echt genoegclijke avond wor den met als sluitstuk en klap op de vuurpijlmaar nee, dat mag ik van het bestuur van de P.V. nog niet verklappen, ln ieder ge val moet U die datum nu maar vast in uw zakagenda of op de verjaardagskalender naast de clo- sctrol schrijven. Intussen gaan we na kleine felle debatjes met Moe, weer naar voet ballen kijken, praten van Maan dag tot Woensdag over de afge lopen wedstrijd en van Donderdag af over de komende match. Moe kijkt met meer dan normale be langstelling en zorgelijk gezicht in de kleerkasten, zucht een paar keer erg diep om je aandacht te trekken, pakt je oude winterjas die altijd zo lekker zat, kijkt je aan en nou goed, zeg je dan. maak er maar wat van. Een uur later ligt je goeie vriend in stuk ken naast de kap van de naai machine. De kinderen zijn weer vast van plan hun onderwijzers binnen de kortst mogelijke tijd in een be paalde inrichting te helpen, terwijl de begrafenisondernemer op straat al stiekum zijn klantjes loopt uit te zoeken. Wat dit rommelige stukje met toneel te maken heeft, vraagt U Wel. beste mensen, ik wilde U alleen maar weer even in de sfeer brengen van de komende ontspanningsavonden in het win terseizoen. Nu, dat is het dan weer. Ik groet U en ga gauw een schone zak doek pak(Hatsjie Proost! Dank U. H. v. P. Gebeurd in winkel van A.H. Klant: Mag ik een pak Omo? Bediende: Voor wol goed, meneer? Klant: Nee, om me kanarie die met ongedierte zit te wassen. Bediende: Maar meneer, daar gaat hij dood aan. Klant: Ik heb van een vogelken ner de raad gekregen om hem te wassen met Omo, dus doe ik dat. Drie dagen later. Bediende: En meneer, hoe is het met de kanarie? Klant: Hij is wel dood. Bediende: Dat was toch wel te be grijpen, meneer. Klant: Ja, maar het zat niet in de waspoeder. Hij kon niet tegen de wringer. bekeren met ^iemAHt vet „Iemand die met zijn tijd meegaat, scheert zich elec- trisch"dat was steeds de opmerking van mijn vrouw. 'anneer wij ons meer ge kerfd dan glad gelaat met een liefdevolle blik naar haar toebogen. Echter met geen ander resultaat dan een afwijzend gebaar ha rerzijds. Zou ons echtelijk geluk nu aan dat verfoeide scheren geofferd moeten worden? Wij zijn nl. nog steeds uit de oude doos. Wij scheren ons nog altijd met zo'n echt. degelijk, ouderwets scheermes. U weet wel, zo'n mes. dat zo lekker doorzet en de geregelde leverancier is van de bloedstillende watten, wel ke wij angstvallig in voor raad houden. Waarom zou den wij anders? Weten wij ook niet steeds op tijd, bij het dichtknippen van het mes. onze vinger terug te trekken? Nu ja. steeds? Maar zo nauw moet je niet kijken. Ouderwets is dege lijk en degelijk willen wij nu eenmaal zijn. Totdat Zaandam de Dia- mantvet-wedstrijd organi seerde. Juichend wuifde mijn ega de bewuste circu laire naar ons toe en met een blik waarin alles ver borgen lag. sprak zij de voor mij gedenkwaardige woorden: „Dat is iets voor jou. Je kunt en je moet een electrisch scheer apparaat winnen! Diamantvet ver kopen." Wij knikten enigszins be grijpend. want juist op dat moment waren wij zoals van ouds bezig met meer of minder succes onze bui- tengaatsc bloedcirculatie te stillen. En angstig hielden wij de handdoek verborgen, waarmede wij weer iets te nadrukkelijk het mes had den afgedroogd. Want ook de handdoek, geachte lezer, was de ver stoorder van onze huise lijke vrede. Trots op haar linnenkast waren wij het, die ondanks onze hardnek kige ontkenning, door onze wederhelft verantwoorde lijk werden gesteld voor de gleedjes en gleufjes in deze onmisbare stukken van haar linnengoed. In de echtelijke huiskamer werd 's avonds niet ge sproken. maar wel gedacht. En die nacht werd de slaap, die rechtvaardigen ten deel valt. angstig on derbroken door visioenen van stapels Diamantvet. electrisch geschoren door stukgesneden handdoeken. Totdat de morgenstond ons riep. Wat in vrouwenlogi ca eenmaal komen moet is niet te weerhouden en het oude scheermes, mogelijk bewust van zijn afscheid, bewees die ochtend betere diensten dan ooit. Wat in tijden niet was ge beurd. het gladde onbe schadigde gelaat werd dit maal door vrouwlief har telijk aanvaard. Zou ze dan toch? Maar neen. bij het betreden van de win kel waren wij weer in de werkelijkheid terug, er werd ons van boven nog even liefelijk, maar ietwat dwingend toegevoegd: „Er moet Diamantvet verkocht worden. Het electrisch scheerapparaat. Denk er aan." Dat was de druppel, die de emmer deed overlopen. Er werd Diamantvet verkocht. Het resultaat heeft U in de uitslagenlijst kunnen le zen. Wij hebben het elec trisch scheerapparaat. Wij zijn niet meet degelijk en ouderwets. Wij scheren ons electrisch. Het echtelijk ge luk, de huiselijke vrede is hersteld; ons gelaat is lie felijker dan ooit en even als de handdoeken nu on geschonden. Waar een ver koopwedstrijd al niet goed voor kan zijn. Het oude scheermes viel als slachtoffer van de on aantastbare werkelijkheid. Het laatste woord is altijd aan het zwakke geslacht. Het ligt troosteloos in een verlaten hoekje, zich niet bewust van het feit. dat hel naast de kleine kerfjes ook bijna de oorzaak was geweest van een onherstel bare klove tussen man en vrouw. Het oude, trouwe mes; mochten er liefheb bers voor zijn, het wordt U gaarne ter beschikking gesteld door PRIKKEL

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 4