Van Oost- en Westzijde Nieuws van alle kanten Vermicelli „Laatste nieuws Gezien en gehoord Wij heten welkom AH-FLIT S E N j prettig was. Tot volgend jaar. jon gens en meisjes!! Willen jullie ook eens met een idee komen, waarheen de tocht dan moet leiden? Bespreek dit maar eens met jullie ouders. Dus ot 1956!! A.H.-kinderen maakien geslaagde reis naar De Etieling ie Kaatsheuvel Woensdag 3 Augustus 1955 was de dag waarnaar de A.H.-kinderen ver langend hebben uitgekeken. Evenals vorige jaren in de vacantietijd mochten de kinderen van ons gehuwd personeel een dagje „uit" voor rekening van de Directie. Gezien de personeelsuitbreiding van het laatste jaar gingen dit jaar ongeveer 40 kinderen meer mede dan in 1954. Gingen wij vorig jaar met een grote- en een baby bus op stap. dit jaar waren wij aangewezen op drie grote bussen. Al vi'oeg waren de kinderen in het O.G. aanwezig, aangezien de vertrektijd op 8 uur was gesteld. Door een misverstand van de ga ragehouder er zouden te Koog- Zaandijk 2 leidsters instappen met kinderen) kwamen de bussen zon der deze dames aan. Wat nu? Eén bus werd teruggezonden om deze op te halen, waardoor onze vertrektijd met een half uur ver laat wei'd. Eerst werden de kin deren voorzien van strikjes in div. kleuren, zodat iedere leidster en leider z'n toegewezen kinderen kon herkennen. Toen konden de kinderen instappen en reden wij half negen van het O.G. weg, na gewuifd door ouders, buren en A.H.-personeel. In tegenstelling met andere jaren hadden wij ditmaal het „weer" niet mede. Het regende flink, en wij hadden weinig hoop op verande ring, aangezien de lucht behoor lijk donker zag. Frappant was, dal de kinderen zich van dat alles niets aantrokken, en lustig hun liedjes in de bussen zongen. We hadden de pont mee, doch 3 Oce aanstomers moesten door de Hem- brug, dus was „wachten" geboden, hetgeen ons 20 minuten kostte. Het ging er op gelijken, dat Mr. „Pech" ons op de hielen zat. Arme Zr. Moederzoon met haar „kroost"! We zouden 9 uur op het Nassauplein zijn. Zij stond dus in de regen te wachten. Halftien konden wij haar en de kinderen een dak boven het hoofd verschaffen. Naar Utrecht. Nu compleet zijnde, werd de reis voortgezet naar Utrecht, via de nieuwe verkeersweg. Wy waren blij, dat wij de stad uit waren, want natuurlijk stond ieder stoplicht „rood". De sfeer in de bussen was zeer prettig. Het ene liedje na het andere werd ten beste ge geven, en we hadden weinig erg in de plenzende regen, en de eentonige weg naar Utrecht. Achter Utrecht om volgde een dode weg naar Den Bosch. Er wa ren op deze wegen geen gelegen heden om uit te stappen om de kinderen even een verfrissing aan te bieden, zodat door gereden werd naar Rosmalen, even voorbij Den Bosch in de richting van Nijme gen. Een kleine uitspanning mei j een invasie geleek. Iedere leider I en leidster had al in de bussen de verlangde consumptie opgenomen zodat binnen 10 minuten ieder kind de dorst kon lessen. Het bleef regenen, hoewel de lucht iets op Hannekc Sikkes schrijft ons: De Efteling Wat een regendag, maar ontzet tend genoten. Na een prettige reis met onder breking in een uitspanning kwa men we bij de Efteling. Een prachtig sprookjesbos is er, en we luisterden naar de sprookjes- verhalen en muziek. Alle leidsters en leiders worden namens de kinderen, die voor het laatst mee mochten met het A.H.- uitje, hartelijk bedankt. Als herinnering zingen wij nog eens: „Mijn vader (of moeder) werkt bij Albert Heijn, en daarom mocht ik mee. We gingen naar de Efteling, Het was een leuk idee. Falderie. faldera. het ivas een leuk idee. speeltuin bood juist plaats aan 100 personen om even de reis te on derbreken. De bediening was zeer voorkomend, hoewel het voor hun klaarde. Tegen half één reden we via Waalwijk naar Kaatsheuvel, waar wij kwart over één arriveer den. Na het uitdelen van broodje.! konden de kinderen in de Efteling speeltuin vrij spelen. Het sprookjesbos in Om 2 uur werd verzameld, en gin gen allen met hun leidsters en lei ders het Sprookjesbos in. Daar was voor de jeugd veel te zien. Het was inmiddels „droog" ge worden. Het bos is uitgestrekt, te groot om in een paar uur te bekijken. De bouwwerken, allen sprookjes uitbeeldend zoals ze in de kinder boeken beschreven zijn, zijn mees terlijk. By de meeste sprookjes hoorden we via luidsprekers roep stemmen, hetgeen de „echtheid" moest bevorderen. Inmiddels moest weer verzameld worden, voor de terugreis. Dat was niet gemakkelijk, want door de drukte en de vele beziens waardigheden waren alle groepen niet voltallig. In de hoop onder weg de verstekelingen tegen te komen, werd koers gezet naar de speeltuin om de jeugd op een ijsje te tracteren. Daar bleek al gauw, dat wij enkele kinderen waren misgelopen, zodat enige leidsters op zoek moesten gaan. Het duur de gelukkig niet lang, want al spoedig waren de dwalingen pre sent. Na een rondje ijs stapten allen in de bussen. Na een stevige controle opdat allen aanwezig waren werd via Waalwijk koers gezet naar Utrecht. Om de eentonige wegen te ontwijken, gingen wij langs de andere weg van Utrecht via Breukelen naar Amsterdam. In Breukelen kregen de kinderen allen een consumptie, waarna de reis huiswaarts ging. Kwart over 7 konden wij de Amsterdammer tjes aan de ouders afgeven en om kwart voor 8 arriveerden wij in het O.G., waar een glaasje limo nade er bij de kinderen gretig in ging. Na een dankwoord van de Kern-voorzitter, de heer J. Sikkes aan leidsters en leiders van de kinderen, gingen de kinderen vol daan huis toe. De kinderen hebben wel lang in de bussen gezeten' van wege de lange reis, maar wij zijn overtuigd dat het doel van de reis j bij hen in de smaak is gevallen. De kinderen waren vrolijk en opge ruimd, hetgeen voor de leiding ook De vermicelli-fabriek heeft op het moment de nieuwste snufjes op I het gebied van de vermicelü-berei- j ding. Je kent de afdeling van vroe ger niet meer terug. Zulke kolos sale machines staan er. Alles I blinkt tegen je op. Je hebt zo'n gevoel of je in een spiegeltuin I wandelt. Of dit nu allemaal op onze vriend I Mulder werkte weet ik niet. maar in elk geval, hij voelde zich nog al beroerd worden, en moest naar de zuster vervoerd worden. De zuster vond het wenselijk om hem naar huis te laten brengen. Een taxi laten komen en daar ging het huiswaarts. Maar halver wege een gesmoorde kreet van Mulder, zijn maag begon t( draaien en natuurlijk gauw stop pen en er uit. Gauw langs de kant van de weg om al het overbodige wat in onze collega zijn maag zat weer de vrijheid terug te geven Wat een opluchting wist hij nog te zeggen en maar weer verder op weg naar huis. Thuis gekomen, kikkerde hij a1 gauw weer op en toen kwam pas uit waarom hij zich zo opgeluch' voelde. Hij had nl. ook zijn kunst gebit uitgespuwd. Je moet maa: pech hebben, hc! onprettigs of onaangenaams moec constateren. Het gaat alleen om de humor. Wij treffen onder het nieuwe per soneel van de laatste maanden een jongeman aan, die blijkbaar ver zot op water is. Geen drinkwater, al verzwelgt hij dat ook bij flessen tegelijk, maar Zaanwater. Een poosje geleden dook hij plotseling ongewild - van de steiger en toen kort geleden tijdens het la den van de goederen, er een collie over boord verdween, was hij er als de kippen bij om zijn duikcapa- citeiten aan te bieden. Zijn kleren gingen uit en op het kledingstuk na dat men onder zijn pantalon pleegt te dragen, verdween hij verder als Neptunus in het stin kende Zaanwater. Het vat werd opgepikt, aan touwen vastgekluisterd, alleen niet erg vakkundig, want even latei' verdween het weer naar de bodem van de Zaan, zeer ten ge rieve van de nog altijd als een zeegod rondzwemmende duiker Na verloop van tijd slaagde het beter en kwam het vat veilig aan boord. Dat één en ander de nodige belangstelling trok, is duidelijk, maar toen Neptunus aanstalten maakte de vaste grond weer o te zoeken, kwam er plotseling ac tiviteit onder de toeschouwers. Een charmante, slanke daree, die overigens nog al wat moet aan horen, schoot als een haas weg Want daar kwam die zonder een enkel kledingstuk rondzwemmen de kerel naar boven. Dat was toch zo griezeligDat hij wel dege lijk „iets" aan had, had men blijk baar verzwegen. Er haperde wat aan één van de machines op de V.A. De machine drijver stond met een ernstig ge zicht de zaak te controleren, toen lat gezicht plotseling ophelderde. Met zijn „heldere" gezicht wendde hij zich tot zijn assistente en zei: „ik heb het gevonden. Ga eens even een muntje halen, dan loopt hij straks weer als een spoor. De assistente begaf zich met bekwa me spoed naar de chef. die echter na enig zoeken, haar tot zijn spijt moest mededelen, dat zijn munt- jesvoorraad was uitgeput. „Ga maar even naar de technische dienst en haal er maar wat", was zijn „goede" raad. Of de techni sche dienst nog muntjes in voor raad had, vertelt dit verhaal niet verder Dat niet iedereen een schoonheid is en er gelukkig ook nog mensen zijn, die niet zo ijdel zijn om zich te verbeelden, dat zij wel tot de schoonheden gerekend mogen wor den, bewijst het volgende. Een niet zo mooie dame, die zo op gemoedelijke wijze nog al eens iets moet aanhoren, vertelde haar chef, waarom zij tegenwoordig nooit meer naar Artis gaat. Wat was haar n.l. overkomen? Toen zij voor de apenkooi stond, hadden de apen zich direct achter de tra lies van het hek, waarvoor deze dame stond, verdrongen en haar vol verbazing aangestaard. Nadat zij voldoe.ide gekeken had den, had één der apen zich niet langer kunnen bedwingen en de vraag gesteid, die alle apen op hun ong brandde, nl.: „Hoe ben jij uit le kooi gekomen?" ZWERVER. Onze deegmaker Vrolijk aan het werk in de deegkamer die tijdens de fabrieksvacantie werd opgeknapt. Over de pluimvee-specialist van de S.B. komt nog juist een bericht binnen dat het laatste broedsel be stond uit 15 eieren Hieruit werden geboren 2 pullen waarvan er één mank was, zodat de pluim veestapel opnieuw met 1 exem plaar werd uitgebreid. Over een bevolkingsoverschot heeft men in deze ren dus nog niet te klagen, terwijl evenmin aan emigratie subsidie wordt gedacht. Met een paraphrase op het beken de gezegde „hij, die verre rei zen maakt, kan veel verhalen", zouden wij zeggen „hij die dik wijls door onze fabrieken zwerft maakt veel mee en hoort veel' Onder dit motto zullen wij trach ten in de toekomst één en ander- te vertellen van de gebeurtenissen die het de moeite waard maken er even bij stil te staan. Vanzelfspre kend zullen v/ij in deze rubriek geen namen noemen. Het „wie de schoen past trekke hem aan" geldt j ook in deze gevallen, al willen wij er met nadruk op wijzen, dat uit de beschreven gebeurtenissen nie mand, ook de betrokkene niet, iets Leidsters tocht Efteling waren Mevr. J. Sikkes Zr. C. Moederzoon Mevr. Bartelson Mevr. J. Berghege Mej. G. Meyn Mevr. J. Doves Mevr. P. Schaap Leiders: D. Verdonk en G. A. van Rooijen. NIEUW PERSONEEL HOOFDKANTOOR M. Fijn Calc. afd. I. Schot Retour afd. E. Schoone-Hollebeek Statistiek afd. A. S. de Vries Order- en Prijzen afd. N. H. van Zaane Fil. boekhouding G. Plooijer Fil. boekhouding A. A. Floris Loon afd. A. J. Hartelman Statistiek afd. W. de Graaf Calc. afd A. Zeissink Order- en Prijzen afd. J. Warnink Retour afd. I. A. Rozema Retour afd F. Liberg Bestellingen W. Onrust Reclame afd NIEUW PERSONEEL FABRIEKEN. M. E. Kollof VA. N. Groen V.A. I. van Veen P.M C. Bakker V.A. F. Muelink-van Eijlcen B.B. H. de Jongh-Kaal BB. J. C. A. Peterse K.B. M. Piek-Wingelaar B.B. J. Aafjes C.F. J. M. Hiemstra-HeinsC.F. A. de Vries B.W. J. Pruim-Briccelj C.F. S. Velthuis-Laan V.M. G. Prins Exp. K. F. J. Brandsma K.B. I. Meijer Bedr. Bur. A. M. Weterkamp-Brink C.F. G. Schoone-Vleeshakker K.B. A. Wolff V.A. L. Z. Geerome-Veron C.F. J. M. Jansen Tijdschr. M. J. May-Gerremans C.F. J. Beukema-Zuidhof C.F. P. Slagmolen K.B. K. H. Coerse V.A. I. Barendse-Burghart V A. D. Bruggewirth S.B. A. M. Veerhuis K.B. G. Schram C.F. W. .1. G. Bal-Reewinkeï C.F. A. M. Masker-van Vliet B.B. A. S. Glasius C.F. W. F. van Krieken-Visser B.B. D. M. E. Brondgeest B.B. G. J. Oudejans- van Hoogstraten B.B. J.v. d. Berg K.B. A. van Velde K.B. E. Zonjee-Fortuin B.B. D. Baars-van Til B.B. J. W. Röhner-Plas K.B. A. M. GortworstK.B. J. W. Pheiffer B.B W. Eenhoorn C.F. GEBOREN 24-8- 55 Elly Slob, Kas. 9-9-'55 Annes van der Veen, Pap. magaz. 14-9-'55 Yvonne Margaretha Bouman (arb.studie). VERLOOFD: 14-8-'55 Cobi Wagemaker Loon afd. en T. Som. ll-9-'55 Bonni Mook, Kas en Hans Jansen, Tijdschr.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 3