AH'WTSIN Filiaal Koog aan de Zaan won glansrijk Plusplnim Als „kruidenier in het Zwarte Woud Chef De Ronde nam serieus de plusartikelen bij de kop De heer F. Fransen jubileerde Wilde jongens Rectificatie ideeën 34 4 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 12e Jaargang No. 9 Landelijke editie September 1955 Verantwoordelijk eindredacteur H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie: H. Valk en A. B. Fienieg Propaganda C. Govers Verkoop G. J, van Hulzen In- en externe betrekkingen A. H. Pilger Opleiding Aan dit nummer werkten mee: A. Gründmann Perronkaartje voor obligatiezegel P. Parre Schoonhoven aan de nasi-goreng J. Ruys Alweer een Z.B. P. Schapendonk Pakkende teksten A. Tromp P.T.T. in Loenen A. P. Wognum Boskoopse traditie Groninger koek Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. Dooie vliegen niet te koop II fpe personeelsleden van het filiaal te Koog aan de Zaan hoefden geen verre reis te maken om de Pluspluim in ontvangst ie nemen. Minder gezellig was de middag op het hoofdkantoor te Zaandam en de avond in Restaurant Formosa te Amsterdam daar echter niet om. Hoe Chef de Ronde met zijn mensen de Pluspluim in de wacht heeft gesleept? Heel eenvoudig, zoals hij zelf zegt, door de plusartikelen (limonade, badzeep, Zaanse koeken en zuurtjes) serieus „bij de kop te nemen Chef De Ronde is een rasechte Zaankanter. Hij begon in het kruideniersvak als bediende in een van de filialen te Zaandam om via Breukelen in Koog terecht te komen (nu 17 jaar ge leden). Zijn vader was schipper. Mevr. M. de Ronde-Binsbergen Roel Pais (14) is net van school moest, evenals haar man de va- en helpt sinds vier weken in het cantie in Kamperduin onderbre- filiaal te Koog. Hij vervult er de ken om naar Zaandam te komen, rol van manusje van alles en heeft dat had zij er echter voor over', het er goed naar zijn zin. Het eni- Vroeger hielp mevr. De Ronde, ge wat hem niet bevalt is die bak- (wier enige zoon, 22 jaar oud, ook fiets, want daar mag hij nog niet al in het kruideniersvak zit) vaak op rijden. Als Dikke Piet (de poli- in de winkel. De laatste tijd ech- tie in Koog) hem niet ziet, zit ter wordt haar dat te veel, zodat Roel echter in een wip boven op zij nu de gelegenheid heeft zich de bakfiets. Zijn liefhebberyen? toe te leggen op haar hobby's: Voetballen en zwemmen, tuinieren, handwerken en het ver zorgen van bloemen en planten. Annie Prins (20) helpt pas een paar weken in het filiaal te Koog. Zij werkte lange tijd in de huis houding, maar voelde zich aange trokken tot het kruideniersvak. Samen met haar vriend George trekt zij er op uit om te gaan zwemmen, wanneer de winkel des avonds sluit. Zij houdt van muziek (lichtklassiek en populair). Cobi Dovis (17), die al veel langer dan Annie bij A.H. werkt, heeft één grote liefhebberij en dat is scooterrijden. Meestal zit zij ach terop bij haar vriend Wim, maar wanneer zij even de kans krijgt, klimt zij zelf achter het stuur. Tot haar spijt kan zij haar rijbewijs nog niet halen, omdat zij te jong is. S i e m van Wensveen (18) is serieus van plan de chef op te volgen. Hij is al drie jaar werkzaam bij A.H. en heeft in zijn vrije tijd avondcursussen gevolgd. Korfbal is zijn hobby (Siem maakte deel uit van het Noordholland jeugdtwaalf- tal). Ook Wim Pot (19) wil kruidenier worden. Hij heeft het eindexamen van de Handelsavondschool ge haald. Zes jaar lang werkt hij al bij A.H., een van de veteranen zo langzamerhand. Hij voetbalt graag en houdt van zwemmen. ]FJef bloed kruipt toch altijd waar het niet gaan kan. wanneer je vacantie hebt. Wanneer je als AH-man in het buitenland bent let je nu eenmaal óók op dingen waar een andere toerist geen erg in heeft. En zo hadden de kruidenierswinkelsdan ook een beetje méér belangstelling dan waarop zij als beziens waardigheid recht hadden. Veel van de winkels die wij zagen waren óf aangesloten bij een inkoop-combinatie óf het waren winkels van de Konsum Gesellschaft, de Coöperatie dus. Het eerste dat je dan opvalt is, dat zo n kruidenierswinkel een combinatie is van kruidenier, groenteman en sigavenhandel. Afzonderlijke groenten- en sigarenwinkels zagen we niet. Zelfs in het kleinste winkeltje waren waar wij vertoefden uiter aard al deze artikelen op en naast elkaar gestouwd. We weten niet of de Duitse keuringsdienst erg gemakkelijk is, maar we kunnen ons toch niet voorstellen dat (sommige) etalages met dozijnen dode vliegen hun onverdeelde goedkeu ring zouden krijgen. Kopen kon je ze niet, dus ze hoorden ook niet tot het uitgebreide assortiment artikelen. assortiment je meer de in druk van gemalen uien mei knoflook dan van iets an ders. U begrijpt dat we in zo'n kort artikeltje als dit geen volledige verhandeling over de Duitse krui denier en zijn artikelen hebben Alweer een A.H. zelfbedieningszaak Donderdag 11 Augustus jl. werd de 2e Z.B. winkel in Brunssum ge opend. Filiaal Rumpenerstraat, een oude bedieningswinkel welke niet meer aan de gestelde eisen voldeed, werd verbouwd tot een hyper-mo- deme zelfbediening, welke een grote aanwinst voor de Gemeente Brunssum ,,de Parel van de mijn streek" genoemd kan worden. Chef Berkhof is met recht van de Hel in de Hemel gekomen. Uit de geweldige belangstelling en het grote aantal gelukwensen dat de chef in ontvangst had te ne men, bleek wel, dat deze verande ring door klanten en publiek op grote prijs werd gesteld. De in richting was door onze openings- ploeg tot in de puntjes verzorgd. Jammer dat mevrouw Berkhof, welke haar man altijd met raad en daad ter zijde staat, door ziek te verstek moest laten gaan. Chef Berkhof, veel succes met deze mooie zaak en mevrouw een spoedig algeheel herstel toege wenst. Wat de prijzen betreft, die lopen nogal uiteen in vergelijking met ons land. Goedkoop is het er lang niet, maar aan de andere kant is ook lang niet alles even duur. Aardappelen kosten er 1 mark 38 per kilo, maar perziken 90 ct. per pond. Koffie (zo op het eerste ge- „i„ kunnen geven. Het was zo maar zicht een mengsel van Guatemala lner en daar een greep in de din- en Robusta) deed 2 mark 20 gen (jje ons hgj- meest zijn opge- dus ongeveer 2 gulden per ons, vallen en die ook zeker niet op het terwijl een groot tablet heerlijke hele land betrekking behoeven te hebben. Veel was er volkomen an- chocolade met hele hazelnoten nog d£m w„ het gewfmd geen guiden kostte. en daarom waren we blij ook daar Roken is wel erg duur daar. Een eens geweest te zijn. Het verruimt doosje lucifers moet 10 pfennig de blik en je doet weer heel andere 01. c indrukken op. Een paar van die kosten, een sigaret 8',. pfennig tadrlÜ5ken treft v d'an hierboven en een zwarte sigaar (zwarte ta- aan, waarvan we hopen, dat U ze bak dan) kostte 60 pfennig. Dat j met belangstelling lezen zult. was dan nog lang geen sigaar van Hollandse kwaliteit. Wat ons ver- Rj2 natuur in het Zwarte Woud is der opviel was, dat men er ,.n woo:d totaal geen „synthetische" drank- prachtig. Hier ziet jes verkocht zoals je hier kuntU een panorama krijgen. Naast prima bier i 'n de omgeving van het dorpje en bronwater was het alleen zui- gbt ver vruchtensap. Traubensaft j midden in het (druivensap) voor ca. 1 mark per centrale Schars- flesje en Apfelsaft (appelsap) wald ligt. Wij voor zo ongeveer 60 ct. Buiten- JT gewoon lekker'. van ca_ s000 in- woners, met de Weinig \ariatie. w hoogste waterval Voor de zuivere smaak van van Duitsland. sen, We tering straat 5, Baarn, 25 jaar in dienst van ons bedrijf. 's Mor gens werd de jubilaris met zijn echtgenote op het hoofdkantoor door de directie gehuldigd en ont ving hij uit handen van de heer G. Heijn het gouden kruis van Ver dienste en een enveloppe met in houd. De lieer D. A. ter Wee sprak tot de jubilaris ook een harte lijk woord en overhandigde hem het getuigschrift van Nijverheid en Handel. Bij alle chefs is de heer Fransen bekend als balansmaker, terwijl hij ook grote gaven als etaleur bezit. Menige chef heeft hij uit de nood geholpen door een fijne etalage te maken of zijn winkel eens een ge zellig aanzien gegeven, versierd met artistieke showkaarten. Een aardig voorval uit Loenen Het is nu al enkele malen gebeurd, dat de kantoorhouder der Poste rijen hier ter plaatse mij opbelde met het verzoek om geld te stor ten, daar zijn kas uitgeput was. Ook P.T.T. rekent op Albert Heijn N.V. vleeswaren behoef je er niet heen te gaan. Behalve de tongenworst die net zo smaakt als hier, geeft de rest van het vleeswaren- In een opruimingsetalage in de Kinkerstraat te Amsterdam ston den diverse „pakkende teksten" op de prijskaartjes: Bij pyama's: a. „Niet zo woelen" b. „Waarom in blote... slapen". Bij slips: a. „Fladderen maar". b. „Hij 's voorse roodkopere". Bij onderjurken: e. „Loop niet in je nakende nakie". Bij slopen: a. „Lamen ie Ala che!" Deze „teksten" zijn misschien ook goed om te laten zien hoe het wel of misschien niet moet!! P. SCHAPENDONK. Wij komen nog even terug op idee No. 1247, behandeld in de Flitsen van Juli. Hierin werd medegedeeld, dat het Duitse publiek slechts 1 maal per maand 100 gram koffie mag in voeren. Bij nadere informatie blijkt thans dat dit moet zijn: 250 gram per persoon per dag. Het water komt daar van een totale hoogte van 200 meter naar beneden. KHa\W 3*9 en sc' Ziezo, de vacantie zit er al te vaak in badcos- weer bijna op. Met be-'tuum staken en in hun hulp van de zon, huid- ogen een duidelijk ver- olie en via opofferingen moeden hadden, dat het zoals stekende hoofd- lijnenspel van hun fi- pijn, pijnlijke schouder- guur flink afweek van bladen en afschuwelijke] de bedoelingen der vervellingen, hebben we< schepping heren van allemaal een bruin, middelbare leeftijd spor- kleurtje van kruin tot' tief in bretels en opge- adamsappel en van vin- rolde broekspijpen met gertoppen tot ellebogen hoed op, een eindje van weten te fokken en zijn] moe af, genietend van weer vol goede moed het prachtige uitzicht (hum!) in een wit over-} (welk uitzicht wil ik in hemdje (vanwege het het midden laten). Ik contrast) naar kantoor of werkplaats gestapt om weer over te gaan tot de orde van de dag. We kunnen echter niet nalaten af en toe terug te denken aan die heer lijke dagen, want al kom je op elk strand collega's tegen en kin deren met Boffie zonne- klepjes, je probeerde toch Albert Heijn een paar luttele dagen te vergeten en lekker pre cies te doen waar je zelf zin in hadwat zegt 11nou ja, de vrijge zellen in ieder geval wel en wij ook wel een klein beetje Over strand gesproken, wan neer je een donkere zonnebril op hebt en je kijkt via de ooghoeken per slot benne nette mensen), wat valt er dan veel te zien zeg. Ik zag er badgasten, die zichzelf blijkbaar niet gezellige dikke oma, haar rokken weg gestopt in een rose niet nader aan te duiden kledingstuk, in de gol ven ronddartelen met een paar kleinkinderen. Op dat moment pas seerde juist een slanke juffrouw in Bikini ik snap nu nog niet waarom die twee dames elkaar zo met een blik van afkeuring aanke ken. Dit was blijkbaar een ontmoeting van twee werelden. Even verderop zag ik (alweer vanuit de oog hoeken een mansper soon van kleding ver wisselen. Hij dacht het zo geraffineerd onge zien te doen. dat het hele strand ervan ge noot. Over het hele strand verspreid ziet men vaders zwoegen aan zandforten, daar toe aangezet door zoon- kreef l\et op lief en moe. Wanneer de goeie man zich dan even de tijd gunt het zweet van het hoofd te vegen, bemerkt hij dat zoontje even verderop speelt en het fort allang vergeten is. Mismoedig smijt hij dan de mee gebrachte kolenschop na een laatste wee moedige blik op zijn halfvoltooide schepping) neer en komt hoofd schuddend naar zijn strandstoel terug. De eerste uren zijn voor hem vergald. Zijn enige wraak bestaat daaruit, dat hij het kind even later tijdelijk een ijsje weigert, daarmee echter duidelijk demonstrerend zelf ook nog een groot kind te zijn. Verder heb ik een diep respect gekregen voor fabrikanten van bad pakken, want voor elk figuur schijnt er een ge maakt te worden, ook al kost het vaak meters stof en voor anderen weer enkele centimeters. Beste mensen, ik wil geen ruzie hebben met de redactie, dus hou ik er maar mee op. Boven dien wanneer U een donkere bril hebt en U keek vanuit de oog hoeken, dan hebt U het allemaal zelf wel ge zien. H. v. P.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 2