Van Oost- en Westzijde Nieuws van alle kanten S Iflll Iij heten welkom A. H.-teni stond op mierennest Zomerhoed deed hetzelfde als Van Schaffelaar AH-FLITSEN NIEUW PERSONEEL Fabriek en Hoofdkantoor: J. Zandwijk Kaas W. S. Groot O.G. G. van Wier-Radder B.B. G. Peereboom-v. Olfen... B.W. M. Olieman S.B. J. Kuyt K.B. J. Peijzel L.F. J. v. d. Meer V.F. E. C. Wolf-Wijterech V.A. C. J. Daanje-Mazurel V.A. A. Pfaff-Vermeer K.B. M. van Nieuwenhuyzen- Boskemper V.F. H. C. Brusche-van Tent C.F. C. J. Eijckhoudt- v. d. Laan B.W. A. C. Iske V.A. W. Zwart K.B. B. Rem Kaas W. Wegman C.F. M. van Erp-Sondaar V.A. J. Docter-Vlug V.A. J. M. Koch S.B. M. F. Bruggewirth S.B. C. Nolles Emb. F. W. Heijmen V.A. H. Kuipers Kaas G. J. Egers Emb. A. Beijer-Jansen V.A K. Geugjes Kaas A. T. M. Bijenhof- van Elburg B.W. A. Kuut-ten Hoop C.F. S. Waterman V.A. K. Weerstand Kaas E. Nahumury V.A. E. de Vries C.F. R. Londt V.A. H. J. Smit K.B. H. Ketema T.D. M. Aupers V.A. A. L. French Adm. contr. J. Ranzijn Loonafd. M. Steen Retourafd. C. J. Tadema Adm. contr. E. van Groeze Holl. afd. Geboren: 13 Juli: Marion van Olst, Reel, afd. 15 Juli: Niels Wuthrich, Arb. St. 15 Juli: Ellen Johanna Veraar, S.B. 26 Juli: Aalbert v. d. Hazel. 28 Juli: Anja Hoorn, Kostpr. afd. Getrouwd: J. Heideman (Tijdschr.) en C. Jonker H. Koelewijn en C. Broertjes (C.F.) H. de Vries (Exp.) en A. A. Huisman Spel en dans Eindelijk de langverwachte Zaterdagmiddag. Met elf meisjes van de ..Zonnebloemcursusvijf van de Ca caofabriek ..de Zaan" en zes van ons. gingen we een week kamperen op de Veluwe. De leiding berustte bij drie dames van de ..Zonnebloem"Met de Harderwijker boot van half drie zijn we vertrokken. Minstens vier uur hebben we op de boot doorgebracht met kaarten en zingen bij een guitaar. Vanaf Harderwijk verder op de fiets naar Voorthuizen. Toen we daar aankwamen was het tenten kamp. dat bestond uit zes tenten, al helemaal klaar. Wanneer men vanuit K.B. 1 hoog naar buiten kykt, dan valt het 0Ê jj* i i j j| oog eerst toch altyd weer op het in aanbouw zynde nieuwe fabrieks- LJ Jf I iL-r; "i H pand, waarvan het stalen geraamte als een machtig geheel als van- zelf doet denken aan de kracht en energie, welke er nodig zijn, om iaÜ ïL .1 JL x. Jl n A dit te bereiken en hoe alles daarin zijn eigen plaats heeft. Maar niet alleen naar buiten blykt dit; ook binnen de fabriek zelf wordt steeds gewerkt aan de modernisering van het bestaande. En wanneer U dan ook op de K.B. 1 hoog komt, met name in de deegkamer, dan zult U zeker verwonderd staan te kijken. Vooral ook de ouderen en zij die hier al enkele jaren werken kun- BRANDWEERUITSTAPJE. nen dit zien en opmerken. In afwijking van vorige jaren is Voorheen alles dicht op elkaar, de brandweervereniging A.H. nu lange drijfriemen liepen langs de eens in Juni op stap gegaan, zolder en door de afdeling, terwijl xMeestal vond dit „uitje" in Aug. thans alle machines met V-snaren plaats doch velen vonden deze zijn uitgerust. i tyd te laat. Vergezeld van mooi Ook de opstelling van de machi- weer vertrok de bus om 7 uur van Een van onze meisjes, die l het Zonnebloemkamp meemaakte, I zond ons bijgaand verslag onder het pseudoniem „kampeerster" V Gauw onze strozakken dicht ge naaid en een tent uitgezocht. Wij van Albert Heijn waren minder gelukkig, want onze tent stond op een mierennest. Drie dagen hebben we het uit gehouden, toen zijn we verhuisd naar een andere tent. De eerste nacht hebben we gezel lig pratend en lachend doorge bracht, omdat enkele dames van Albert Heijn nog moesten wennen aan strozakken. Verder was het hele kamp in diepe rust. Maar Zondag moest in het zwembad van Uddelermeer natuurlijk de slaap ingehaald worden. Wennen. beurt. Ondanks onze smeekbeden en dreigementen wilde die er niet uit. In het water. Ten einde raad hebben we haar met z'n vieren uit de tent getrok ken. En onder veel gespartel van het slachtoffer hebben we haar met pyama en al in een tobbe wa ter gezet. Toen moest ze wel. Wij hebben een geweldige week gehad en reuzeveel van de omgeving gezien. Ook zijn we nog in Barne- veld geweest, 's Morgens om vijf uur al op en half zes weg met de fiets naar de kippenmarkt. Maar dat was niet zo leuk, want ze sprongen er erg ruw om met die dieren. Later op de morgen zijn we op de beroemde toren geklommen waar Van Schaffelaar afgesprongen is en waar een van ons haar zomer- nes is van zodanige aard, dat vlot werken wordt bevorderd. De verlichting der TL-buizen doet het goed ,ook al omdat zowel pla fond als muren en machines in lichte kleuren zijn gehouden. De muren zijn weer met nieuwe tegels bezet en wanneer de vloer klaar is dan mogen wij gerust spreken van een geheel vernieuw de afdeling. Dat dit zowel het werk, als het werken in zo'n afdeling stukken prettiger maakt, behoeft wel geen betoog en dit zal dan ook zeker medewerken tot een vlotte ver werking van alle grondstoffen en producten, welke hier bereid wor den. Tevens is het nu aan ons allen de taak om deze afdeling zo te hou den, dat wij er ten allen tijde trots op kunnen zijn. J. B. KOOKCURSUS. Zaterdag 25 Juni j.l. was ik met enkele voormeisjes en chefs als gast aanwezig op het slot van de kookcursus voor werkende meis jes, welke in de huishoudschool aan de Czarinastraat werd gehou den. Aan deze cursus werd ook door enkele meisjes van ons be drijf deelgenomen. Wij werden die morgen door de directrice van de school ontvan gen. Hierna hebben wij diverse les-lokalen bezichtigd, wat ons een beeld gaf van de prettige en gezellige wijze waarop hier les ge geven wordt. Vervolgens gingen wij naar de keuken, waar de cur sisten druk in de weer waren om een diner klaar te maken. Bij het zien van de gasten werden de meisjes wel even zenuwachtig. Daarna gingen wij naar de eet zaal, waar wij onze ogen uitkeken naar de gezellig gedekte tafels. Nadat een van de cursisten een welkomswoord had gesproken, werd met het diner begonnen. On danks het vroege uur (het was 11 uur 's morgens), heeft het ons voortreffelijk gesmaakt. Wij wa ren er van overtuigd, dat, wan- I neer deze meisjes hun taak als huisvrouw moeten beginnen, zij er, wat de kookkunst betreft, best zullen komen. Na afloop van het diner werd ons nog een kopje koffie met gebak aangeboden, waarna wij een praat je maakten met de directrice en onderwijzeressen, die ons vertel den dat de cursus buitengewoon goed geslaagd was. De meisjes zullen beslist nog lang met ge noegen terugdenken aan deze 1 „schooltijd". v. D. Na drie nachten begon het slapen hoed js afgewaaid. Die hebben we een beetje te wennen al werd je na veel moeite weer terug gekre- elke nacht wakker geroepen al: er weer één hardop droomde, of ei hoog nodig even uit moest. Natuurlijk ging er dan een zak lantaarn mee. gen. Vrijdags hebben we hout ge sprokkeld voor het kampvuur. Dat was reuze leuk. Ook het kamp- vuurverhaal ontbrak niet. Zaterdagsmiddags weer naar huis. ant stel je voor dat er eens een Qp de fiets naar Amersfoort en vent buiten stond. het Ontspanningsgebouw. Prac- tisch alle leden waren aanwezig. Onze secretaris had een uitnodi ging voor de tentoonstelling ,,E 55" te Rotterdam, terwyl 2 leden we gens ziekte achterbleven. Via Baarn en Soestdijk werd op het Zeister bos aangereden waar wy „aangekomen", eerst een wan deling gemaakt hebben, om ver volgens een kop koffie in 't Ja gershuis te drinken. Hierna werd de reis voortgezet voor een be zoek aan Huize „Doorn". Hier was wel wat te zien. Kunst en Antiek van allerlei aard. De rondleiding geschiedde op zeer prettige en geestige wijze. In de bus gestapt zijnde, reden wij richting Arnhem, waar wij onder weg stopten, en ln de bossen onze lunch nuttigden. Hierna werd de reis vervolgd naar de „Heilige Landstichting", waar wij onder leiding enige tijd gewan deld hebben, waarbj ons de di verse bouwwerken met de daar aan verbonden voorstellingen wer den getoond, en verklaard. Na de „Heilige Landstichting" be keken te hebben, bezochten wij nog even de „Posbank", hoog ge legen bij het dorpje Rheden. Van af deze heuvel hadden wij een prachtig vergezicht over de om geving van Arnhem. Zo waren wij aan het einde van de bezienswaar digheden gekomen, en restte ons nog Velp aan te doen, waar wij in Hotel Naeffens een diner had den besteld. Wij hebben een prachtige tocht gehad en buitengewoon mooi weer. De stemming op deze tocht was prima, echter rustiger dan anders. Wij waren allen overtuigd, dat onze reis moest aanvangen en ein digen zonder onze oude vriend H. Boom, die wij op onze tochten in ten, echter niet lang, zodat kwart over elf de brandwachts aan de fabriek naar huis konden gaan Zo hebben wij het 10e uitstapje achter de rug, en hebben hieraan steeds prettige herinneringen. Bridge de toekomstige jaren ook node moeten missen. Een minuut stilte werd vóór het diner aan onze overleden vriend gewijd. Na het diner zocht ieder z'n plaats wederom op in de bus en ging het huiswaarts toe. Tegen elf uur ar riveerden wij bij de Hembrug, waar wij natuurlijk moesten wach- verder met de trein. We deden alles zelf. koken, water Het was vee, te vlug om gegaan, halen, terrein en tenten schoon Maar vülgcnd jaal. hopen we wecr houden. Het ergste was als je ont- met z n allen te gaan en dan veer- byt-corvée had, want dan moest tlen dagen, je 's morgens vroeg op. Vrijdag was er één uit onze tent aan de EEN KAMPEERSTER. Om over bridge te schrijven, ter wijl het water je over de rug loopt bij de minste bezigheid, is eigen lijk gekkenwerk. Veel is er dan ook niet te melden. Onze competitie-avonden hebben we in deze vacantie-tijd stilge legd tot begin September. Wanneer we precies weer begin nen hoort U nog van mij. Wel kwam onze penningmeester de heer De Ligt, onverwacht bij mij met de mededeling dat hij geen tijd meer kon vinden, om de Bridge-avonden bij te wonen, en de administratie bij te houden. Ik heb daarom tot we weer be ginnen zijn bescheiden overgeno men, na ze gecontroleerd en in orde bevonden te hebben. En, be dankt voor de tijd dat je de werk zaamheden voor ons hebt gedaan, en de anderen kijken vast eens rond, om op 1 Sept. een nieuwe penningmeester voor ons te vin den? Muziek Festival en Concours Op Zaterdagmiddag 18 Juni togen wij met 2 autobussen naar IJmui- den om deel te nemen aan het festival, georganiseerd door de IJmuider Harmonie ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan, 's Middags namen wij deel aan de marswedstrijd op de Kennemer- laan. Het corps behaalde met 102 punten een eerste prijs en de drumband met 105 punten een le prijs. Dus een zeer behoorlijk re sultaat. 's Avonds concerteerden wij aan de rand van het Heeren- bos. De muziektent was opgesteld in een dal en daar omheen schuin in de hoogte allemaal banken. Het l was een pracht gelegenheid. Wij speelden daar een mars en twee nummers, luisterden nog naar een ander corps en reden voldaan naar het Zaantje. 22 Juni Woensdagavond haalden wij de oudjes in van de T.O.V. Wij marcheerden van de am bachtsschool naar de Burcht en maakten daar nog 'n rondje, wat door de oudjes erg werd gewaar deerd. Zaterdagmiddag 2 Juli gingen wij wederom naar een concours, dit maal in Westzaan. In de mars wedstrijd waren wij maar alleen. Het corps behaalde evenals de drumband een eerste prijs met respectievelijk 96 en 100 punten. Ei' was veel publiek en de mensen in Westzaan waren zeer tevreden over ons corps. In de concertwedstrijd behaalden wij een eerste prijs met 291 pun ten. Ook onze concurrent van de P.T.T.-Harmonie uit Zaandam be haalde dit aantal punten. De be oordeling was prima en men moest werkelijk wat presteren om een eerste prijs te behalen. 's Avonds behaalden wij in de Ere- wedstrijd 135 punten, de P.T.T.- Harmonie 126. Wij kunnen dus op 2 succesvolle concerten dit jaar terugzien. Deze resultaten zijn ze ker bereikt door het harde werken van onze eminente dirigent de heer Kat en de goede opkomst van de leden op de repetitie. Ook de drumband en vooral ook de goede leiding van de heer Schoen behaalden prima resultaten. Van deze plaats dan ook nog beide heren van harte gefeliciteerd. En dan nu maar weer vlot aan de studie en goed de repetitie be zoeken. Wij weten nu dat het kan, dan is het resultaat volgend jaar nog beter. M. B.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 3