Elastisch" centraal magazijn Van radio-telegrafie iiiSMii W orstelkampioen Overmeer te tenger voor militaire dienst Overhemden hei groie probleem Vijgen na de Paas is scha voor de .baas tot personeelswerving Heer van der Vliet onderhoudt contact met 5000 Amsterdamse gezinnen MP83 lilsen Fabr/Zaan auguslus 1955 ^VVMui.c// Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandan 12e Jaargang No. 7 - Augustus 1955 Toen de 18-jarige Johan Overmeer (nu 36 jaar oud en suikerbewerker bij Albert Heijn) werd afgekeurd voor de militaire dienst, omdat hy te tenger was (gewicht 107 pond), besloot hij iets aan lichamelyke ontwikkeling te gaan doen. Dat „iets" liep via voetbal, athletiek en worstelen uit op het kampioenschap worstelen van Nederland in de tweede klasse en een derde prijs in de worstelkampioenschappen van Nederland in de eerste klasse. Overmeer voelde de afkeuring voor de dienst als een belediging, die hij niet op zich kon laten zit ten. Iedere ochtend stond hij te 4.45 uur op, oefende zich voor het open raam van zijn kamer een half uur lang met een Sandow en ging dan om 6 uur naar zijn werk, in het besef dat zijn tengerheid spoe dig tot het verleden zou behoren, kin hij kreeg gelijk, want binnen het jaar kwam hij 40 pond aan, dank zij zijn oefeningen, het lid maatschap van een voetbalclub en een worstelvereniging. De sport maakte van de tengere Johan al snel een boom van een vent, die moeite had een passend overhemd te vinden, want lang niet alle winkels hebben boorden in maat 16 V2 voorradig. Van het een kwam het ander en de legerarts, die de jonge Overmeer afkeurde, zou verbaasd hebben staan kijken, wanneer hij hem terug had gezien als lid van het Acrobatentrio, De Bejowi's, dat vlak na de oorlog door de hele Zaanstreek optrad en vele successen oogstte. Zeven jaar lang fungeerde Overmeer als onder man (de zwaarste taakin het trio. Wie foto's ziet van de Bejowi's zal zich niet kunnen voorstellen, dat de forse onderman op 18-jarige leeftijd 107 pond woog. De heer Overmeer is er echter de man niet naar hoog op te geven van zijn sportieve prestaties. ,,Ik betreur het dat ik vroeger al mijn vrije tijd aan de sport heb gegeven en geen moment over hield voor andere zaken. Sport is heel belangrijk voor de mens, maar er moet evenwicht zijn. Gees telijke ontwikkeling zonder licha melijke ontwikkeling is verkeerd, maar ook de sportsman, die zich louter op sportieve prestaties toe legt, heeft het aan het verkeerde eind. Algemene ontwikkeling. „Tot die ontdekking ben ik nog niet zo lang geleden gekomen. Een klein deel van myn vrije tijd be steed ik nu nog maar aan de sport (het worstelen heb ik er vier-en- Pepermunt proevend paard Dat paarden er eigenaardige ge woonten op na houden blijkt wel uit het volgende voorval. In IJssclstein woont boer Evert de Lange, die in het bezit is van een bruine hengst. Over dit paard gesproken als bruintje van nieuwe hoefijzers wordt voorzien kan hij zich niet rustig laten be slaan. Ondanks de pogingen van de hoefsmid en de boer was men er nimmer in geslaagd een vlotte be handeling aan bruintje te ver lenen. Het euvel is nu echter verholpen. Als de tijd voor nieuwe ijzers is aangebroken komt men naar het A.H.-filiaal te IJsselstein (drie huizen naast de smederijom daar voor het paard heerlijke A.H.- pepermunt te kopen. Nu komt het aardige van het geval. Men heeft wel eens ge tracht om hem King- of Faam- pepermunt te geven. Maar bruintje is onrustig bij andere soorten alleen A.H .-pepermunt geeft aan dit paard de rust en een rustige behandeling kan worden gegaran deerd. Of het komt door de andere kleur van het etiket wordt niet vermeld. W. WESTERHOUT Jr. N.B. Bovenstaand feit is ook ge constateerd door onze rayonleider de heer de jong. De heer Teunissen, chef van het centraal magazijn in de Westzijde te Zaandam, weet met de 21 mensen, die in het magazijn werken en zijn twee assistenten op kantoor beter dan menige huisvrouw wanneer de bloemkooltijd daar is, wanneet- de sla goedkoop is en wanneer de verse groenten schaars zijn. Dan vliegen nl. de nootmuscaat, de slaolie of de blikgroenten het magazijn uit. Het magazijn, dat elastisch moet zijn, want het is geen geringe opgave de 200 tot 250 ton levensmiddelen, die per week binnenkomen op te bergen en iedere week 12 tot 15.000 colli gereed te maken en te verzenden. Het magazijn voorziet alle filialen (plus de groothandel: hotels, in richtingen, ziekenhuizen e.d.) van de producten, die niet in de A.H.- fabrieken worden vervaardigd of verwerkt. Dat zijn voornamelijk conserven, zuidvruchten, jams, e.d. Er zijn zo ongeveer 370 filialen, die in vijf-en-een-halve dag tijd moeten worden bediend. Lastpos ten daartussen zijn de zelfbedie ningswinkels, die vragen om bor stels, stofdoeken, zeepkloppers en dergelijk soort huishoudelijke voorwerpen, die tot voor kort slechts in handen van de schoon maaksters in het magazijn kwa men, maar die er nu in lange rijen liggen opgestapeld. Verwonderlijk. Het is werkelijk verwonderlijk, dat de muren van het magazijn af en toe niet naar buiten uit stulpen, want het is geen kleinig heid binnen een paar dagen tijd in plaats van 240 winkels plot- een-half jaar geleden aan gege ven, maar ik train o.a. een club jongens in body-building) en daar naast volg ik cursussen, die be trekking hebben op myn vak en op de algemene ontwikkeling". De heer Overmeex-, die niet te kampen heeft met een gebrek aan energie, beweegt zich ook druk in het verenigingsleven. Hij Is lid van de E.H.B.O., afd. Zaandam, geeft cursussen in ver bandleer aan leden van de B.B (Bescherming Bevolking), is lid van de Bedrijfsbrandweer en voor zitter van een Reisvereniging. Daarnaast heeft hij nog tijd voor zijn hobby: opera's. Een collectie opera-platen vormt de trots van de heer en mevr. Overmeer. En dan blijft een avond in de week gereserveerd voor de kinderen, n.l. de uitgangsavond van mevr. Over meer, die voor die ene keer de C. van der VlietBos en Lommerweg 239 II, Amsterdam.' Jc aan haar man overlaat. Toch neemt de sport nog altijd een belangrijke plaats in in het leven van Overmeer. Geen prijzenjacht. „Ik kan niet genoeg wijzen op het grote belang ervan. De sport stimu leert de geestelijke activiteit. Ik zou iedereen willen aanraden ten minste één avond in de week ervoor te reser veren om even de dagelijkse beslom meringen en zorgen te vergeten. De sport moet echter nooit ontaarden in een prijzenjacht." ,De sollicitanten kunnen zich persoonlijk melden bij de heer O. van der Vliet, Bos en Lommeru. a°ngnZ°r ™»a„r nvSr, dOChtert3e Onopvallend, in kleine letters staat een dergelijk soort zinnetje steeds onder de advertenties, die Albert Heijn plaatst met een oproep voor personeel. De heer Van der Vliet vormt dus het eerste contact tussen het toekomstige A.H.-personeel en het bedrijf. Wanneer het gezegde: „De eerste indruk is de beste" juist is, dan moet het goed werken zijn bij Albert Heijn, want de in druk, die je als sollicitant van de heer Van der Vliet krijgt is een uitstekende. Al pratende weet hij je direct op je gemak te stellen en ongemerkt komt hij precies aan de weet wat hij wil weten, zonder dat je de indruk krijgt te worden uitgehoord. seling meer dan 300 filialen te moeten bedienen (dat gebeurde toen de Van Amerongen-winkels in A.H.-handen overgingen). Slok-ops. In de winter zijn de Amsterdam se filialen enorme afnemers. In de zomer echter zijn het de winkels in de badplaatsen en vacantie- centra die plotseling de slok-ops zijn geworden. De deur uit. Een gulden regel, die in het maga zijn heerst luidt: „Vijgen na de Paas, is scha voor de baas". Dat wil zeggen, dat de niet houdbare artikelen (die bijv. aan bederf ten gevolge van de warmte onderhe vig zijn) voor de Pasen de deur uit moeten. De heer Teunissen, die met hart en ziel zijn magazijn is toege daan, komt niet uit een kruide niersfamilie. Zijn ouders bezaten een hotel, zoonlief echter zag meer toekomst in de rozijnen en krenten en werkt daar nu al meer dan 25 jaar met Doktersbezoek In verband met de werkzaamhe den is destijds een regeling getrof fen, waarbij doktersbezoek buiten het bedrijf niet zal plaatsvinden op Zaterdag of Maandag, tenzij er dringende redenen bestaan. Men gelieve hiermede rekening te houden bij het aanvragen van ver lof voor doktersbezoek. kantoortje op de Bos en Lommerweg liggen vol met foto's van kinderen van oud-personeelsleden, die eens zijn aangenomen door de heer Van der Vliet. Iedere zomer weer hangen de wanden van het kantoortje vol met ansichten, die het personeel met va- cantie naar de Bos en Lommerweg stuurt. Wat zijn werk als ziekencontroleur aangaat, zegt de heer Van dei- Vliet alleen dit: „Ik ben erg trots op mijn Amsterdams personeel, dat het niet in zijn hoofd haalt voor een wissewasje weg te blij ven". Onze zegsman speelde het klaar De heer Van der Vliet (52), wiens oorspronkelijke werk, dat van ra dio-telegrafist, niets met perso neelswerving of ziekencontrole heeft te maken, neemt Amster dams personeel aan voor de A.H.- fabrieken in Zaandam, voor de Riva-Carage, voor de 67 A.H.- filialen te Amsterdam, voor de melkfabrieken van Sterovita, voor Restaurant Formosa en voor de V.A.M.I.-lunchroom in de Kalver- straat te Amsterdam. 5000 gezinnen. In zijn, nu al weer tien jaar du rend, dienstverband met Albert Heijn N.V., heeft de heer Van der Vliet in Amsterdam 5000 gezinnen leren kennen. De heer Van der Vliet onderhoudt zeven jaar lang personeel te wer- steeds contact met zijn personeel ven zonder behulp van adverten- (een van zijn stelregels), ook wan- ties- alleen door relaties. Zijn zlek- neer de (vrouwelijke) personeels- echter noopte hem kalmer aan leden hun baan hebben geruild te.. doen voor die van huisvrouw. (Een van weggaan zei de heer Van de fabrieksmeisjes, die door de der Vliet, die van tekenen houdt, heer Van der Vliet met het een of graag schaakt en leest en dol is ander was geholpen, noemde zelfs op dieren: ,,Als ik dan toch in de haar eerste zoon naar hem). Flitsen kom, moet mijn vrouw er ook in, want zonder haar had ik Kinderfoto's. Iets voor de ochtendgymnastiek De laden van het bureau in hetreikt". nooit bereikt, wat ik nu heb be-

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 1