AH-TUTSIN peper en jout ïFfr sa- -v? Mwm 2 AH-FLITSEN Ongenummerd 4. Spaarzegelrol in kassa. Met de oplossing van de spaarzegelrol in de kassa worden nog steeds proeven genomen. Hierover volgt binnenkort bericht. 2344. Bestellijsten aan 2 kanten bedrukken. Dit zou de verwerking van de lijsten zeer bemoeilijken, terwijl bovendien een duur der soort papier gebruikt zou moeten worden. 2387. Geplastificeerde prijskaart jes voor vleesvitrine. Verschillende proeven zijn reeds genomen. Het is de bedoeling dat op den duur alle filialen met deze kaart jes gaan werken. 2448. a. op het etiket van onze lucifers ook „lucifers" vermelden, eventueel met naam „Albatros", afge leid van Albert. In Z.B. komt dit beter uit; b. in pakhuisdeur ruitje op ooghoogte. Voorkomt breuk en voetbaden. a. Pakken lucifers zijn o.i. altijd te herkennen. Tot verandering van 't merk zal voorlopig niet wor den overgegaan, aange zien het juist gewijzigd is. b. het is ondoenlijk om in alle filialen de bewuste ruitjes aan te brengen. In de nieuwbouw wordt hiermede wel rekening gehouden. Aanmoedi gingspremie 2.50. 2544. a. personeelsadvertenties illustreren; b. papieren handdoeken in filialen; c. vuilnisbakje met voet opener; d. klampen aan rekken in magazijn. Vervangt lad ders. a. Gebeurt soms, maar is zeer kostbaar; b. Stellig hygiënisch, maar eveneens te duur; c. is in de praktijk al eens gebeurd, maar bleek niet de verwachte resultaten op te leveren; d. Blijkt niet uitvoerbaar, omdat men beide handen vrij moet hebben. 2606. Vulpotloden verstrekken in plaats van gewone potloden. Er raken al zoveel potloden weg, dat het bezwaarlijk zou zijn indien nu ook de vulpotloden zouden ver dwijnen. 3082. a. Speciale cartonnen zak jes voor tractatie op school b. Luxe papier voor ver pakken dozen bonbons. a. Een prima idee, dat zal worden uitgewerkt. Be loning 15. b. Dit hebben wij in voor- ra'ad en kan besteld wor den bij ons Vrio-maga- zijn. 3267, Nieuw personeel eerst 3 da gen op bedrijfsschool. Dit zou inderdaad ideaal zijn en is vele malen over wogen. Het is er echter, door allei'lei omstandighe den, nog steeds niet van ge komen. We hopen er eens toe te geraken! 3383. Folder met argumenten, „Waarom mandje in ZB ge bruikt moet worden", ter uitreiking aan klanten die weigeren een mandje te ge bruiken. Het ligt op de weg van de chef om deze klanten per soonlijk te overtuigen. Ver strekking van folders lijkt ons minder geslaagd, is te onpersoonlijk. Pex-soneelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 12e jaargang - No. 8 Landelijke editie Augustus 1955 Verantwoordelijk eindredacteur H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie H. Valk en A. B. Fienieg Propaganda C. Govers Verkoop G. J. van Hulzen In- en externe betrekkingen A. H. Pilger Opleiding Aan dit nummer werkten mee: Th. A. van Duimen Foto's G. Hermanides Over wijn en kastelen M. J. WagterSpanje voor onze begrippen goedkoop W. J. Westerhout Pepermuntproevend paard J. G. de WitOver de afdeling Drukkerij Druk: Ramshorst. Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. Commentaar van commissie op inzendingen De nadelen van de losse adresbanden wegen o.i. niet op tegen de nadelen, ver bonden aan een adresban- denbloc. Een bloc kan zoek Zó vestigde Leiden, Doezastcaat, de aandacht van de voorbijgangers op de hoge beurswaarde van onze klantenobligaties. De heer D. A. ter Wee overhandigt chef J. H. Rijvordt, filiaal Bergen N.H.. bij zijn 25-jarig jubileum het diploma van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Plastic doosje in kassa voor zegels. Met de oplossing van de spaarzegelrol in de kassa worden nog steeds proeven genomen. Hierover volgt binnenkort bericht. Boterham- en ontbijtworst stempelen, om verwisseling te voorkomen. In weinig filialen worden beide worstsoorten tegelijk gevoerd. De opstelling be hoort dan ook zo te zijn, dat verwisseling niet mo gelijk is. rvounaat voor rollen zegels. Met de oplossing van de spaarzegelrol in de kassa worden nog steeds proeven genomen. Hierover volgt binnenkort bericht. Plasticglas eerst met Vim vochtig opwrijven en daar na met koperpoets opschu- ren. Ook dit idee wordt nader onderzocht. „Ongeldig" stempel laten maken voor ongeldig maken spaarboekjes. Het idee is goed. Er zal na der onderzocht worden of dit idee in de praktijk b.v. als rolstempel uitvoerbaar is. Aanmoedigingspremie 5.—. Eiaadstandaard om 5 soor ten repen op toonbank tc zetten. Wij hebben meerdere malen een proef genomen met; een repenstandaard, doch deze verkoopt niet en de praktijk wijst uit, dat na enige tijd deze standaards niet meer gebruikt worden. De ma nier blijft: ruim met stapels repen uitkomen. Voorlopig ontvangstregu verzocht bij storting op spaarfonds. Eenmaal in de 2 weken ver schijnt de afrekening met de stand van de rekening. De praktijk heeft uitgewe zen, dat hieruit zelden misverstanden zijn ont staan. Wanneer men er op staat, een regu te ontvan gen, dan kan dit gebeuren. Het is niet nodig dat dit op zegel gebeurt, aangezien het een kaskwitantie be treft. Op etiket koekblikken af beelding van koekje aan brengen. Geeft tijdwinst. Op ieder koekblik bevindt zich een strookje met ver melding van de koeksoort. Wanneer deze strookjes naar voren geplaatst wor den, dan zijn de koekjes snel te herkennen. Het vervaar- i digen van allei'lei verschil lende etiketten met afbeel dingen van de koekjes zou te kostbaar worden. Wel wordt overwogen tot ver schillende kleuren over te gaan. Aanmoedingspi'emie 5.—. Blok met adresbanden AH- Flitsen. Losse adressen la ten vervallen. raken, gebruikt worden als kladpapier e.d. De garan tie, dat de adresbanden in derdaad ingevuld worden teruggezonden lijkt ons het grootst bij het gebruiken van losse adresbanden. 2158. Etalagestand met zeilboot en kampeerartikelen. Het idee is aardig, maar behoort, zoals ook vorige malen reeds medegedeeld, tot het terrein van de chef en zijn eigen initiatief. Ongenummerd 1. Koffiestempel op elke bladzijde van spaar- zegelboekje. Wij willen het spaai'zegel- boekje niet direct gebiui- ken voor i'eclame-doelein- den. Ongenummei'd 2. Winstdelingssy- steem voor personeel. Een winstdelingssysteem hebben wij in vei'schillende vormen a. zeer hoge rente, gekop peld aaxx de dividenduit kering, op inlageix in ons spaarfonds. Over 1954 8.58 zie het Aller Hande nummer van Juli j.l. onder jaai'vei'slag; b. premies bij verkoop-wed- strijden; c. verstrekkingen bij feest dagen en vacantie. a. is letterlijk een winstde lingssysteem en b. en c. moeten ook als zodanig ge zien worden. Bij elkaar op geteld bieden deze 3 soorten „winstdeling" voor de be trokkenen meer mogelijkhe den, dan wanneer b.v. statu tair zou worden vastgelegd dat het personeel een be paald van de ovei"winst te verdelen ki'eeg. Wij zijn in tegenstelling met b.v. een chemisch bedrijf, een z.g. arbeidsintensief bedrijf. Wanneei' wij een dei'gelijk bedi'ag met 5000 man zou den moeten verdelen, zou het bedrag per hoofd ern stig teleurstellen. De vorengenoemde wijze, waarop het personeel thans dii'ect betrokken is bij de omzet, is gezondei', omdat het op deze omzet inderdaad invloed kan uitoefenen. Wanneer er uitsluitend een winstdelingssysteem zou zijn, zoals onder a., dus ge koppeld aan het dividend, heeft dit systeem ook nog het nadeel, dat men afhan kelijk is van een koopmans- beleid, waarop men zelf geen invloed kan uitoefenen, b.v. schei'p en tijdig inko pen e.d. De naam „winstdeling" klixikt wel aardig, maai' heeft in wezen niet zoveel inhoud. Vooi'lopig houden wij ons aan ons principe: boter bij de vis bij zaken, waar meix zelf invloed op kan uitoefe nen, dus: omzet en plus actie. 3180. Beschrijving behandeling vleeswaren. De beschrijving is aardig, maar het is ons door de keuringsdienst voor vlees waren niet toegestaan, om zelf woi'st te maken. Ongenummei'd 3. Plastic of ka toenen schortjes spaart de witte jassen. Wij zijn regelmatig bezig om met allerlei soorten en kwaliteiten tot een ideale oplossing te geraken. Hierbij nog een foto van een gro te groep Engelse zelfbedienings specialisten en journalisten, die onlangs onze su- permarten en fa brieken bezoch ten. Het bezoek was opgetogen over hetgeen er bij ons te zien viel. crtTtrrrffnj// fzn ja nou wel -^\\\ ikzei toch ést ze M dinsdag middaqs k ge?/oten 2llnfJ jlc "ill II I (O /Toivii- I ^J\\ ccsLorui Is het niet makkelijker het juiste gereedschap op de juiste plaats te hebben7 Wat geeft het, of ze niet goed voetballen, er is genoeg te zien? Bij nader inzien geloof ik toch, dat ze beter komen vóór in de winkelt

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 2