100.000 fietspompen &ller=?|anbe Nieuws over ideeënbus verlieten Amsterdam Van Petten en Junior reden naar Bakkum Hengelo bezocht Zaandam dank zij zeep en biskwies plaatjes maar A H-FLITSEN 3 Mijn zoon zijn nieuwe fiets moest ingewijd worden, dus ben ik op één van die weinige dagen, dat men hier vanwege de weersomstandigheden niet aan emigreren denkt, met hem naar Bakkum gefietst. Ik had zijn rij-capaci- teiten echter zwaar overschat, want reeds bij de Koog vroeg hij of wij er al bijna waren. Gelukkig passeerden wij juist de Beeldentuin. Een kind kan bij het zien van die blote figuren zeer heerlijk luidop een paar vragen of opmerkingen afvuren, die ons grote mensen ten onrechte het schaamrood naar de kaken jagen. Dus snel over wat anders gebabbeld wat een uit stekende paedagogen zijn wij). Zoals een zieke de doordringende prik van de volgende penicilline- spuit ligt af te wachten, zo ver wacht ik daarna steeds de kreet van mijn zoontje: „Zijn we er al bijna, pa?", een kreet die dan ook prompt met steeds kleinere tus senpozen kwam, en mij, met de wetenschap, dat er nog wel ette lijke kilometers te verslinden wa ren, als een mes door de ziel gleed. Lachende derde. Terugkeren was onmogelijk, omdat mijn vrouw reeds als de altijd lachen de derde in de trein zat naar Mekka Bakkum. Ook de „machtige bel" op zijn fiets was nu niet bepaald een lot uit de loterij, want geregeld sto ven groepjes mensen als schrikachtige ganzen luid scheldend naar de kant om mijn zoon als triomfator en mij. met een gezicht van „je kunt zo n kind niet alles verbieden" te laten passeren. Bij Wormerveer hing de knul tussen zadel en stang als een spin, die de weg in zijn eigen web is kwijtgeraakt. Dus besloten wij te rusten, het duurde wel even voordat er een plekje gevonden was waar wij stelletjes de kunst van het vrijen niet noodzakelijk behoefden af te kijken, maar eindelijk zaten wij toch als twee kruistochtridders critisch te kijken naar voorbijsnel lende trekkers en dagjesmensen. Deze twee groepen zijn duidelijk te herkennen aan kleding en bagage. De trekker of trekster hangt in zijn of haar (vaak schandalige') kleding met een air van - allemaal kift - terwijl de dagjesman hoog stens zijn boordje heeft open ge zet, zodat een ontstellend witte adamsappel bij de reeds ietwat ge bruinde hals afsteekt als de dooier in een hard gebakken ei. Niet toegeven. Moeder de vrouw wil niet direct toe geven. dat het mooi weer is en heeft een dik wollen vest over haar bloe metjesjapon. Hoewel vele dagjesmen sen vaak meer meeslepen dan een ervaren kampeerder voor 14 dagen, is er toch duidelijk één wezenlijk onderscheid, namelijk „de fietspomp" (je kunt nooit weten, nietwaar?) achterop gebonden tussen de regen jassen. Ik heb de stellige overtuiging, dat byvoorbeeld Zondags bij mooi weer een kleine honderdduizend Am sterdammers er op uit trekken met een kleine 100.000 fietspom pen by zich. Ook de passerende auto's zyn een studie waard. Wanneer men bijvoorbeeld een stuk of zes trotse gezichten ge plakt ziet tegen de ruitjes van de volkswagentjes, kunt u er zeker van zijn dat de vertegenwoordiger met zijn familie een clandestien uitstapje maakt in de auto van de baas. Maar goed, mijn sigaretje en het inmiddels afgebedelde ijssie waren op, dus weer vol goede moed op weg naar Bakkum en onbegrijpe lijk, zo taai als een mens is, wij zijn er gekomen ook. Frisse zeewind. Op het strand hebben wij dapper en eigenwijs een half uurtje in de nog frisse zeewind gezeten, een broodje met ham en zand gegeten, een half uur naar onze jongste spruit gezocht, alvorens tot het wijze besluit te komen een plekje in het bos op te zoeken waar met de meegebrachte ballen gespeeld kon worden. Het laatste restje sportiviteit be lette mij, aan het eind van de dag de fietsen en onszelf op de trein te zetten. Gelukkig mochten wy de volgende dag weer werken. Je kunt wel zien zei mijn collega, dat jy gisteren heerlijk van het zon netje genoten hebt. Achik liet het maar zo H. v. P. Het Juni-nummer van Aller-Han- de bevatte, behalve de gebruike lijke copie, eén aantal artikelen speciaal bestemd voor meisjes en jongens die dezer dagen van school komen. Wij verti'ouwen, dat het interview met het Departement van Sociale Zaken over beroeps keuze en de verschillende repor tages met genoegen gelezen zijn. Wij vermoeden zo, dat de inhoud van Aller-Hande ditmaal veel stof tot gesprek zal leveren in huis gezinnen, waar momenteel een be roepskeuze gedaan moet worden. Alle jongelui in Nederland, die momenteel eindexamen doen van Ulo, H.B.S. of Huishoudschool, het zijn er 67000 ontvangen n.l. rechtstreeks of via de Directie van de school ditmaal Aller-Hande. Mocht het zo in het gesprek te pas komen, dan krijgt ons perso neel de kans op de inhoud positief in te haken. Zo krijgen we de kans ons vak in de publieke opinie de waardering te geven, die het verdient. Commentaar van commissie op inzendingen 1522. De winnaars van de Pluspluim moesten deze keer een verre reis maken om de prijs voor de meest verkochte chocolade pastilles, toilet-zeep, arachide-olie en Formosa biskwies in ontvangst te nemen. Uit Hengelo kwamen chef J. Brinks, mevr. Brinks, Henk Heuker of Hoek, Henk Simmerink, Sophie Liedenbaum, Annie Korf, Dinie Oude Alink, Trees Hoek, de heer H. Rohof en Bennie Kole. De gezellige middag en avond waren de verre reis echter wel waard, want het grote gezelschap vermaakte zich uitstekend in Zaandam en in restaurant Formosa in Amsterdam. Chef Brinks (30) die pas een jaar als filiaalhouder in Hengelo werk zaam is (daarvoor werkte hij in het A.H.-filiaal te Lochem) is niet, zoals zijn vrouw, in Hengelo geboren. Hij komt uit Zevenaar, maar kan best aarden in zijn nieu we woonplaats. Zijn liefhebberijen bestaan uit lezen (een goed boek, geen flut romannetjes) en canasta spelen. Mevr. A. Brinks-Punt is een ech te Tukker (een Hengelose). Zij deelt met haar man de liefde voor het canastaspel en is daarnaast een enthousiast zwemster. Drie-en-een-half jaar lang werkt Henk Heuker of Hoek (17) al in hetzelfde A.H.-filiaal. Het werk ligt hem goed. Het is dan ook zijn plan kruidenier te blijven. Hij blokt hard voor de benodigde di ploma's. Toen wij hem spraken had hij juist middenstandsexamen gedaan. Van de uitslag wist hij echter nog niets. Liefhebberijen? Muziek (tamboer in het muziek corps De Eendracht te Hengelo), voetballen en vissen. De 17-jarige Sophie Liedenbaum komt uit Hertme. Zij fietst iedere dag heen en weer naar Hengelo. Alsof dat nog niet sportief genoeg is, schaatst zij graag en houdt veel van tafeltennissen. Henk Simmerink (15) of Boffie, zoals zijn collega's hem noemen is direct van de schoolbanken bij Albert Heijn terecht gekomen. En het bevalt hem goed. In zijn vrije Chef J. Brinks uit Hengelo ontvangt de Pluspluim uit handen van de heer J. Legerstee. tijd is hij een enthousiast voetbal ler, visser en zwemmer. Ook Annie Korf (17) verwisselde op 13-jarige leeftijd de school banken voor een witte jas. Spijt heeft zij er niet van. Zij doet haar naam eer aan en korfbalt graag. Uitgaan en dansen vindt zij heer lijk. Dinie Oude Alink (22) komt uit Oldenzaal. Zij werkt nog niet lang bij A.H. Haar liefhebberijen zijn wandelen en dansen. Dat laatste kunnen ze daar in Oldenzaal, vol gens Dinie! Uit Delden komt de heer H. Rohof (29), vlak bij de Twikkelse bos sen. Een prachtig oord, ideaal voor het maken van tochtjes op de 'bromfiets, iets wat de heer Rohof, samen met zijn vrouw en kindex-en, dan ook graag doet. Wanneer hij niet met zijn familie op stap is, is hij op het voetbal veld te vinden. Door de week is hij een hard werker. De bijna 20-jarige Trees Hoek (wij spraken haar op de vooravond van haar vei'jaardag) weet haar mond je te roex-en. Zij komt uit het „Twëntse Haagje": Goor (een ge weldige stad volgens Trees). Iede re dag legt zij in de bus 30 km af om in Hengelo te komen. Dansen en zwemmen (in het Twente-Rijn- kanaal), daar houdt Trees van. Ook Bennie Kole (17) had juist middenstandsexamen gedaan. Net als Henk wist hij nog niets van de uitslag en hij wilde er zich niet over uitlaten ook. Zyn woonplaats is Hertme. Hobby's? Zwemmen, schaatsen en dansen in Box'ne. Het is eigenlijk geen wonder dat dit filiaal de Pluspluim in de wacht sleepte, want Hengelo staat bekend als een kraakheldere stad (vandaar de goede verkoop van zeep) en van de bewonex-s weet iedereen dat ze graag snoepen (zodat de chocolade pastilles en de biskwies de deur uit vlogen). Aan plezier hebben ze in Hengelo geen gebrek, dat blijkt wel uit de verhalen. De geschiedenis van mijnheer IJ. b.v., die iedere week ponden suikerklontjes, blikjes melk en blikjes sardines inslaat om, Zoals hij zegt, mee te nemen als hij dood gaat. Het aantal ideeën, dat elke maand werd ingediend, is, zoals U gezien hebt, aanzienlijk. Tot onze spijt kwamen totnogtoe weinig ideeën voor een beloning in aanmerking. Aangezien de ideeën binnenkomen uit 350 vex-kooppunten, waar men veelal met dezelfde pi'oblemen te maken heeft, is het begrijpelijk, dat soms ideeën worden ingediend over zaken, die in een ander filiaal al op de voor-gestelde wijze opge lost zijn. Het feit, dat er zoveel ideeën in gediend wox'den, noodzaakt ons om in de beantwoording kort te zijn. De behandeling neemt toch x*eeds enige kolommen van onze Flitsen in beslag, zodat het be zwaren met zich meebrengt om uitgebreider te antwoorden. De korte, zakelijke afhandeling is ech ter, zoals U wel van ons zult wil len aannemen, allerminst onviien- delijk bedoeld. Integendeel, voor goede ideeën houden wij ons gaarne aanbevo len! 1083. Tarantella en Tivoli drups in dezelfde veipakking doen als Pistoletto's en Rouletta. Het snoepje wordt dan zichtbaar. Teneinde vaxaatie in het as sortiment te behouden, blij ven verschillende verpak kingen wel gewenst. 1218. Vel van worst van boven naar beneden sti'open (idee vorige maand). Wij hebben dit laten onder zoeken, waarbij bleek dat het idee goed is en op het weekbericht geplaatst werd Beloning 20. 1247. Adverteren in West-Duits- land met Boffie-koffie. Het Duitse publiek mag slechts 1 x per maand 100 gram koffie invoeren. Wij willen het smokkelen niet in de hand werken. 1308. Spaarzegels in plastic-zak je. In verschillende filialen wor den hier reeds proeven mee genomen. Dit idee is niet nieuw. 1334. Spaax'zegelboekjes vex'ant- woorden, teneinde fraude te vooi'komen. Dit zou veel administratie vereisen, daar dan elke klant die een leeg boekje ontvangt, genoteerd zou moeten woi'den. 1438. Achter wijnstand landkaax't met streken waar onze wijn vandaan komt. Sinds jaren bestaan land kaarten, waar de wijnstre ken op zyn aangegeven Niet ieder filiaal leent zich echter ."Voor een dergelijke opstelling. 1807. Colli verpakken met touw inplaats van ijzerdraad. Touw kan weer gebruikt worden. Het ijzex-draad is juist in gevoerd ter voox'koming van fraude, omdat het nu niet mogelijk is een blik uit het collo te verwijdex'en. Doosjes Delicata-chocolade gesorteerd in overdozen le- vei'en. Voorkomt oud wor den. Dit heeft al lang de aan dacht en zal binnenkort uit gevoerd worden. Spaarzegelhouder in kassa lade, voorkomt afrollen en vuil worden. 1902. Houder aan plaat buis -f schroefdop voor opbergen zegels in kassalade. 1908. Zegelrol vastklemmen in kassalade. 2275 z.n. Zegelrol in geldklem. In overleg met Zaandam wordt reeds in de filialen nagegaan, wat de beste ma nier is om de zegelx'ol in de kassalade te bevestigen. Binnenkort volgt hierover nader bericht. 2208. Toffee's en dnips in cello- phaanzakjes van 250 gi*am. Inderdaad is dit een goed idee, doch wordt reeds in meerdere filialen toegepast. 2332. Beknopte Engelse les in de Flitsen. Een cursus 1 x in de maand is te weinig. Wel zullen door de heer Pilger de vreemde woorden, die in de praktijk vooi'komen, behandeld wor- den. 2736. Foto's van A.H.-kalender uitknippen voor wandstel- lingen. Gevreesd wox*dt dat het een rommelige indruk geeft, wanneer deze foto's aan de schappen bevestigd zouden worden. 3008. a. Ledige zegelboekjes als kladboekjes gebruiken, b. Blue Band en Planta op a. Dit is x'eeds enige maan den geleden op 't week bericht geadviseex'd. b. Het initiatief hiertoe wordt aan de chef over gelaten. Afbeeldingen van spaarze gels met tekst bij artikelen vei'pakken. De mogelijkheden van dit idee zullen worden ondex*- zocht. Er wordt ev. later op terug gekomen. Aanmoe digingspremie 5. Nieuwe reclame voor zegel- spax'en. Deze staat inderdaad op het programma. Van artikelen die 2 x op be- stellijst voorkomen, alleen de kleinste besteleenheid vermelden. Dit is niet mogelijk in ver band met de codering van de verschillende verpakkin- kingen voor de hollex'ith. Wij moeten dus verschil lende besteleenheden aan houden. Hiernaast de pluspluimploeg van de Wag~" weg, Haarlem tuin achter het O.G Hieronder: Col lega's op bezoek in de Slotermeer.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 3