Bruynzeel-A.H. in het holst van de nacht 100.000 lieispompen verlieten Amsterdam De bedrijfsbrandweer op de mat Van Petten en Junior reden naar Bakkum Bartelson bezoekt De onzen kwamen adem iekori AH-FLITSEN Mijn zoon zijn nieuwe fiets moest ingewijd worden, dus ben ik op één van die weinige dagen, dat men hier vanwege de weersomstandigheden niet aan emigreren denkt, met hem naar Bakkum gefietst. Ik had zijn rij-capaci- teiten echter zwaar overschat, want reeds bij de Koog vroeg hij of wij er al bijna waren. Gelukkig passeerden wij juist de Beeldentuin. Een kind kan bij het zien van die blote figuren zeer heerlijk luidop een paar vragen of opmerkingen afvuren, die ons grote mensen ten onrechte het schaamrood naar de kaken jagen. Dus snel over wat anders gebabbeld wat een uit stekende paedagogen zijn wij). Noiulen Zoals een zieke de doordringende prik van de volgende penicilline- spuit ligt af te wachten, zo ver wacht ik daarna steeds de kreet van mijn zoontje: „Zijn we er al bijna, pa?", een kreet die dan ook prompt met steeds kleinere tus senpozen kwam, en mij, met de wetenschap, dat er nog wel ette lijke kilometers te verslinden wa ren, als een mes door de ziel gleed. Lachende derde. Terugkeren was onmogelijk, omdat mijn vrouw reeds als de altijd lachen de derde in de trein zat naar Mekka Bakkum. Ook de „machtige bel'' op zijn fiets was nu niet bepaald een lot uit de loterij, want geregeld sto ven groepjes mensen als schrikachtige ganzen luid scheldend naar de kant om mijn zoon als triomfator en mij. met een gezicht van „je kunt zon kind niet alles verbieden' te laten passeren. Bij Wormerveer hing de knul tussen zadel en stang als een spin. die de weg in zijn eigen web is kwijtgeraakt. Dus besloten wij te rusten, het duurde wel even voordat er een plekje gevonden was waar wij stelletjes de kunst van het vrijen niet noodzakelijk behoefden af te kijken, maar eindelijk zaten wij toch als twee kruistochtridders critisch te kijken naar voorbijsnel lende trekkers en dagjesmensen. Deze twee groepen zijn duidelijk te herkennen aan kleding en bagage De trekker of trekster hangt in zijn of haar (vaak schandalige) kleding met een air van - allemaal kift - terwijl de dagjesman hoog stens zijn boordje heeft open ge zet, zodat een ontstellend witte adamsappel bij de reeds ietwat ge bruinde hals afsteekt als de dooier in een hard gebakken ei. Niet toegeven. Moeder de vrouw wil niet direct toe geven. dat het mooi weer is en heeft een dik wollen vest over haar bloe metjesjapon. Hoewel vele dagjesmen sen vaak meer meeslepen dan een ervaren kampeerder voor 14 dagen, is er toch duidelijk één wezenlijk onderscheid, namelijk „de fietspomp' (je kunt nooit weten, nietwaar?) achterop gebonden tussen de regen jassen. Ik heb de stellige overtuiging, dat bijvoorbeeld Zondags bij mooi weer een kleine honderdduizend Am sterdammers er op uit trekken met een kleine 100.000 fietspom pen bij zich. Ook de passerende auto's zijn een studie waard. Wanneer men bijvoorbeeld een stuk of zes trotse gezichten ge plakt ziet tegen de ruitjes van de volkswagentjes, kunt u er zeker van zijn dat de vertegenwoordiger met zijn familie een clandestien uitstapje maakt in de auto van de baas. Maar goed, mijn sigaretje en het inmiddels afgebedelde ijssie waren op, dus weer vol goede moed op weg naar Bakkum en onbegrijpe lijk. zo taai als een mens is, wij zijn er gekomen ook. Frisse zeewind Op het strand hebben wij dappe en eigenwijs een half uurtje in dc nog frisse zeewind gezeten, een broodje met ham en zand gegeten, een half uur naar onze jongste spruit gezocht, alvorens tot het wijze besluit te komen een plekje in het bos op te zoeken waar met de meegebrachte ballen gespeeld kon worden. Het laatste restje sportiviteit be lette mij, aan het eind van de dag de fietsen en onszelf op de trein te zetten. Gelukkig mochten wij de volgende dag weer werken. Je kunt wel zien zei myn collega, dat jij gisteren heerlijk van het zon netje genoten hebt. Achik liet het maar zo H. v. P. Zo lopen er velen van ons met plannen rond hoe en waar wij onze vacantie zullen doorbrengen. Er zijn er wel onder ons die een huisje hebben weten te bemachtigen, maar ja, er zijn er niet zoveel, dat wij allen hiervoor in aanmerking kunnen komen. Gelukkig zijn er de laatste tijd nogal mogelijkhe den om de vrije dagen zo gezellig mogelijk door te brengen. Laten wij hopen dat 't weer zijn volle medewerking zal verlenen (want dat speelt hier in ons kikkerland een grote rol). Wij wensen U allen voor straks veel plezier en veel zon. Ook de kinderen die straks weer een dag op stap gaan wen sen wij veel plezier en mooi weer. Zij die dagjes uitgaan moeten eens een bezoek brengen aan 't mooie eiland Texel. Daar ls voor elk wat wils. Men kan er volop genieten van mooie natuur en vooral van de verschillende soorten vogels die daar huisvesten. Het is werke lijk de moeite waard, ook voor de kinderen. Dus jongens en meis jes, doe je best maar in de vacan tie. We zullen de barometer op mooi weer zetten, misschien lukt het. Voor mevr. Capelleveen zijn de feestdagen gezellig geweest, want haar gezondheid is van dien aard, dat ze nu in een wagentje kan gereden worden, wat voor haar een grote vreugde is. Nu is nog de grote wens om zelf zo'n wagen tje te kopen, maar misschien komt dat ook nog wel. Mevr. Dudink (Oudorp) is nog steeds thuis, en ook mej. Oosting wordt nog verpleegd in 't zieken huis. De heer P. de Lange begint weer aardig op te knappen, evenals R. Broek. Alleen 't lopen gaat nog A. Knauff met echtgenote en zoon(tje) in de bloemetjes. van de vergadering van Di rectie en Contactcommissie op 15 Juni 1955. Aanwezig de dames Dientje Buy- singh, Tiny Kwast, Zr. Moeder- zoon en de heren F. Schuddeboom, J. C. Berghege, J. W. Hekkert, W. C. J. Leonards, J. Overmeer, J. Sikkes, S. Vos, H. de Vries en J. Ph. Ypma. In zijn openingswoord wijst de heer Schuddeboom er nog eens na drukkelijk op dat buiten de schaft tijd uitsluitend koffie vei'strekt wordt aan personeel, dat onder bij zondere omstandigheden werkt. Dit geldt b.v. voor degenen, die om 6 uur of eerder begonnen zijn. De cantinehouder heeft opdracht om ieder, die niet uitdrukkelijk toestemming heeft voor koffie drinken, de deur te wijzen. Dit jaar zal voor de C.C. weer hei. jaarlijkse uitstapje worden geor ganiseerd en wel op 2 Juli naa. de Hoge Veluwe. Vervolgens werd vrij langdurig stilgestaan bij een onder het per soneel levende vraag over het mede pi'ofiteren in de gunstige bedrijfsuitkomsten. In dit vei'band werd gewezen op de Pinkstei'gra- tificatie bij enkele andere bedrij ven, het spaax-fonds, het spaar- fonds voor jongens en meisjes en evenzo op onze vei'strekkingen. Het woord winstdeling werd ook genoemd, maar de heer Schudde boom wees er op, dat vei'strek- king en winstdeling beide niet mogelijk zijn. Het is begi'ijpelijk dat bedrijven, die andere pi'oduc- ten maken dan wij en geen vex-- sti'ekkingen kunnen geven, ovex-- gaan tot het af en toe geven van een extraatje. Dit gebeurt hier toch ook (exti'a versti'ekkingen feestdagen en vacantie en exti'a beloning met Kei'stmis). Ten aanzien van de vei'houding tussen degenen die wèl en zij die niet in de spaarregeling vallen, zij opgemex'kt, dat de laatste cate gorie vooi'al bestaat uit gehuwden die op hun beurt een ruimer le vensmiddelenpakket ontvangen dat de dubbele waarde heeft van de spaarregeling. Alles bijeenge nomen ziet de Directie geen ï'eden tot verbetering van de bestaande ï'egelingen al is zij bereid even tueel wijzigingen aan te bi'engen indien de C.C. met een desbetref fend voorstel komt. Volgens geruchten zal de nieuwe C.A.O. voor de suikerverwerkende industrie op korte termijn woi'den afgekondigd. Indien dit het geval is zal er een speciale C.C.-ver- gadering gehouden woi'den om de eventuele veranderingen in de loonvoorwaarden en de bijkomsti ge bepalingen onder het oog te zien. niet best. Mej. Sondaar wei'kt nr weer voor 30 De heer Binsber- gen moet een i'ustkuur ondergaan voor de maag, maar deze tijd be gint aardig op te schieten, laten wij hopen op een gunstig i'esul- taat. Ook mevr. Roselaar moest opgenomen woi'den voor een ope ratie, we wensen haar 't aller- beste toe. De heer B. Vinke is in middels weer van zijn ziekte ge nezen. Mej. J. Heideman is weer aan 't werk na haar ongeval. Laten wij 't beste voor haar hopen, zodat zij sti-aks gezond en wel in het huwelijksbootje kan stappen. Er wai'en ook blijde gebeurtenis sen in de afgelopen weken. Bij de heer en mevr. A. Heijn wei'd een zoon geboi'en die de naam Albert kreeg. Wij wensen mevi\ Heijn een spoedig en algeheel hei'stel toe, en wij hopen dat de kleine Albex-t mag opgroeien in de beste gezondheid tot grote vi'eügde van zijn ouders. Ook de grootoudei's van ons allen gefeliciteex'd met dit blijde gebeu- ren. Bij de fam. Blokker (C.F.) werd een dochter geboren; wij wensen deze oudei's geluk en hopen dat Janny in goede gezondheid zal op groeien. De heer Eijben hei'dacïxt op 23 Mei zijn 12%-jarig en dc heer Knauff op 11 Juni zijn 25- jarig zakenjubileum. Beide jubi- lai'issen onze felicitatie. Op 11 Juli is de heer S. v. Be- zooijen 12% jaar in dienst en op 13 Juli is E. Mulder 12% jaar ge trouwd. Wij komen hier nog wel op terug. Ook de heer A. Keijzer viert op 31 Juli zijn 25-jarig hu welijksfeest. Tot ons aller leedwezen moeten wij vei'melden. dat de heer H. Boom op 8 Juni is overleden, moge hij rusten in vrede. {j)p Pinkster-Zaterdag (vijf uur in de nacht) bonden elf slaperige A.H .-mannen hun geleende voetbal-schoenen aan om de strijd aan te binden met een Bruynzeel-combinatie. Het idee was uitgegaan van de tegenstanders en aangenomen door een onzer spelers, die al uitgerekend had, dat je drie dagen uit kon slapen. Uitgezonderd de spelers waren ook aanwezig een dokter (met verband-kist) en een „grote" schare supporters. Alle drie supporters hadden nog plaats kunnen vinden in 'n fauteuil op de ere-tribune. Bruynzeel won de toss en direct na de aftrap ondernam de A.H.- ploeg een sei'ie aanvallen, die zo gei'affineei'd gecombineei'd wer den, dat je de neiging kreeg het veld af te lopen om dat vanaf de ti'ibune te bekijken, daar je zulk voetbal nog maar zelden op Zon dagen in de stadions ziet. Het kon niet uitblijven, daar moesten doel punten van komen en indei'daad, dank zij 2 prachtige doelpunten van de Bruynzeel-verdediging ki'eeg de A.H.-ploeg na een kwar tier spelen een „veilige" 2-0 voor sprong. Hechte verdediging. In deze periode waagde de Bruyn- zeel-ploeg ook wel een poging om de bal in ons doel te plaatsen, maar daar stuitten zij op een hech te verdediging met een uitstekend reagerend doelman. Met kunst en vliegwerk wisten wij tot de rust deze stand te behouden. In de rust werden de bussen Zaanse koeken geruild voor Bruynzeel-potloden en-speldjes en werd een foto van de elftallen gemaakt. Graag had den we het hierbij gelaten, maar de tegenstandei's wilden er niets van horen, dus strompelden we het veld weer in om tegenstand te bieden. Lichamelijke conditie. Nu toonden de Bruynzeel-mannen, hoeveel waarde lichamelijke conditie heeft. Negen man van de AH-ploeg kon het hoge tempo niet meer bij benen, welke de Bruynzeelploeg ons opdrong. De keeper kreeg kramp van het vele uischieten en al zijn saves bleken uitstel van executie. 20 Minuten voor tijd werd het eerste tegenpunt gescoord en drie minuten later maakte 'n back hands in het strafschopgebied. Penalty. De straf was hard, maar harder nog de trap, waarmee de spil de bal in het doel kanjei'de (2-2). Even nog een laatste stuiptrek king van de A.H.-spelers, maar net niet voldoende om de derde treffer tegen te gaan. Volkomen uitgeput verlieten we het veld, er voor zorgend, dat er grote ruimte bleef tussen ons en de tribune. AI met al was het een leuke en sportieve wedstrijd en danken wij van hieruit scheids rechter, dokter en supporters voor hun opkomst. EEN SPELER. Pechduiveltje gast bij AH Reeds enkele weken van tevoren waren we begonnen met het oefe nen voor de brandweerwedstrij den te Hilversum, welke op Zater dag 11 Juni gehouden zouden worden. Dank zij de goede medewerking van onze buren Pieter Schoen, was op hun terrein de wedstryd uit gezet, terwyl in de avonduren door enkele A.H.-ers de doelen, welke bestreden moesten worden, waren gemaakt. De oefenavonden, die om 7 uur begonnen en tot 9 uur werden voortgezet, kenmerkten zich door een goede verstandhouding en zo ontstond er een homogene ploeg, die aardig op elkaar ingesteld raakte waardoor de oefentyden steeds sneller werden. Vol goede moed en met élan ge laden vertrok men 's Zaterdags- moi'gens om 9 uur in een voor dit doel gehuurde volkswagenbusje en de 10 man aan boord hadden het vaste vooi'nemen het hem in Hilversum wel even te lappen. De loting in Anna's Hoeve te Hil- vei'sum viel niet ongunstig uit en men moest als 6e ploeg in het strijdperk treden. Er was dus nog gelegenheid de kat even uit de boom te kijken en op- of aanmer kingen over andere ploegen te ma ken. Het bleek wel direct dat iedereen on geveer de zelfde werkwijze volgde als door ons was beoefend, het was wel in het oog lopend dat alle ploe gen een keurig verzorgd uniform droegen, helmen met een goed ge poetste kam. Uniformen van leer, enz. enz. maakten het aanzien van deze ploegen perfect, en als A.H.-ers kwamen we hier wel wat te kort. Over de wedstrijd zelf kan helaas niet zo'n optimistisch verslag ge geven worden, het begon direct al met tegenslag, daar een koppeling niet wilde „pakken" en toen ex- water op de slang kwam, moest de slang afgekoppeld en door een andei'e vervangen worden, hetgeen vanzelfspi'ekend enige minuten tijd kostte. Verder was de druk, die door een aanwezige motorspuit werd geregeld, in de eerste aan vang te laag en duurde het te lang voor het water tot het ver- deelstuk was. Ook hierdoor gingen er weer seconden verloren. Bij het eei'ste doel, dat bestond uit een 2% meter boven de grond geplaatste pijp waaruit de liggen de bal moest worden gespoten, ging het ook mis. Wel was de bal er direct uit, maar deze viel in- plaats van naast, precies weer in de pijp terug, zodat ten tweede male dit doel moest worden be streden. Ook hier gingen weer en kele seconden naar de maan. Men kwam dus niet met lauweren beladen terug, maar het pleit voor de A.H.-blussers dat zij ondanks de pech zo moedig volhielden om er van te maken wat er van te maken was, en de terugtocht werd dan ook welge- j moed aangevangen. Onder het ge not van een sigaretje en onderweg een „bakkie troost", kwam men niet voldaan maar toch tevreden weer in het Zaantje terug.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 4