Van Oost- en Westzijde Even aandachi voor onze militairen Nieuws van alle kanien Vier dragers van 's konings rok vertelden hun ervaringen «3| ii heten welkom A H-FLITSEN 3 Maarten Korver is al enigste Zaandammer met een Knollen- dammer in een sectie jongens van overal terecht gekomen in Maastricht om daar de doop te ondergaan en de basisopleiding voor militair en carnavalsvierder te genieten. Hij is enthousiast over de jongens maar vindt Utrecht waar hij ook een tijd was maar een matige garnizoensplaats. Ook het vroege opstaan (5.45 uur) en het nachtalarm kunnen Korver niet bekoren (om 12.30 uur opstaan, all.es inpakken, aantreden enz. is ook geen hapje!) Als je om 3 of 4 uur klaar bent is het net te laat om weer naar bed te gaan! Nuttig is deze tijd voor hem o.a. door de lascursus, die hij als koepelgeschutsmonteur bij de Technische Troepen moet vol gen. De theoretische cursus van 4 maanden toont wel hoe serieus deze opleiding gegeven wordt. Toch zal Maarten als hij werkelijk zijn hart verpand heeft aan het timmeren, wel in dit laatste vak terugkeren als hij zijn 21 maanden dienst er op heeft zitten. Keurige indruk. In Maastricht moet Korver wel een keurige indruk hebben ach tergelaten, want zijn peleton (40 man) won er het vaantje in de netheidswedstrijd die besloten werd met een ouderavond. Er is wel veel veranderd in het leger sinds de 2e wereldoorlog! Momenteel bereidt onze timmerman zich in z'n vrije tijd voor op het eind examen van de technische school, dat in Juli de kroon op z'n opleiding voor de burgermaatschappij zal moe ten zetten. Wij wensen Korver van harte succes en hopen in één van de volgende nummers een mededeling over het behaalde diploma te kunnen opnemen. Lt. Luwa. Piet Schipper kreeg 2 maanden opleiding in Ossendrecht en be vindt zich nu in Wezep temidden van Amsterdamse jongens bij het wapen Lt. Luwa. Hier volgt hij de vakopleiding, die nodig is om lichtaggregaten te bedienen, die ons leger pas heeft aange schaft voor de ontsteking van het luchtdoelgeschut. De verantwoor ding voor deze zeer dure appara ten komt geheel op de schouders te rusten van de bedienende mili tair, maar daarover zal eerst nog wel eens met de kapitein gespro ken worden. Schipper was liever ingedeeld bij de aan- en afvoertroepen, maar je hebt het nu eenmaal niet altijd voor het kiezen en zo kwam hij met 21 stadgenoten na een test in Ossendrecht terecht, terwijl bin nenkort weer een nieuwe bestem ming bepaald zal worden om de slotopleiding van weer 2 maanden te genieten. I)an wordt het 15 maanden parate troepen en dan hopen we Schipper weer bij A.H. terug te zien. Intussen kunnen we op 14 Juli luisteren naar het Tip Top Tap TOE-programma dat op 17 Mei in Wezep verzorgd werd door de Sky- masters. Dat ook Piet in de zaal zat komt niet tot uiting, evenmin als zijn prestaties als militair voet baller. W'el zullen de Blauwe Vo gels in Amsterdam t.z.t. een goed getrainde speler zien terugkeren als alles zo doorgaat. De meest emotionele gebeurtenis voor Schipper is ongetwijfeld het spoorwegongeluk bij Oldebroek geweest. Hij was één van de in zittenden van de trein en nam na de ontsporing enkele foto's, die U bij dit verslag aantreft. Zelf had hij alleen maar een dikke enkel week ge- opgelopen, die na nezen was. Dit was dan het nieuws van Schip per en van hem gaan we naar: Alarmoefeningen. D. Suvaal, die sinds 1 April 1954 opgeleid wordt als landverdediger. Via Ossendrecht is hij in het kamp Huis ter Heide bij Soesterberg be land als kanonnier-schutter bij Lt. Luwa. De dienst zelf is tamelijk saai en de afwisseling in de vorm van alarmoefeningen wordt bepaald door Suvaal gewaardeerd. Een van de meest interessante be levenissen van onze vermicelli- man was een stormnacht in Den Dolder bij het fort Admiraal. Er- moest in tenten worden geslapen en 's avonds om 11 uur stonden deze al behoorlijk te slingeren. Desondanks sliep Suvaal prima, tot hij gewekt werd door de luite nant met de mededeling dat er- geen tent meer boven hem stond. Behoorlijk nat en in een niet te beste stemming moesten ook de andere tenten naar beneden ge haald worden. Toen een officier- de euvele moed had een tent bin nen te stappen, waar men net mee aan het afbreken was, werd hij netjes mee ingepakt maar spij tig voor hem waren de dekens niet te vinden. Als officier slaat Suvaal een min der fraaie figuur. Op een nacht heeft hij met anderen deze rol ge speeld en tezamen met nieuwe re- cruten een nachtoefening op touw gezet. Na anderhalf uur lagen de pseudo-officieren weer onder de dekens, maar de recruten moesten nog heel wat uurtjes marcheren, voor ze ontdekten dat hun kader- was ondergedoken arme sol daten! Voordelen kan de dienst toch ook nog bieden. Zo heeft Suvaal mo torrijles voor 3.per uur. Per 20 Sept. a.s. zwaait hij af en als de dienst hem dan voldoende geld heeft opgeleverd, om ook nog een motor te kopen (hoe is het moge lijk?) dan zal hij in ieder geval geen dure rijlessen meer behoeven te volgen. Voor Suvaal en ook voor ons allen hopen we maar dat het dit jaar een mooie zomer zal wor den. dan gaat de tijd snel en is het in Soesterberg wel uit te hou den. Koe gekocht. Er zijn nu eenmaal mensen, die, als ze hun neus maar even buiten de deur steken, reeds het een en ander beleven, zo iemand is Cor nells G. Mosch, 922 afd. Lt. Luwa Terr. afd. St. P. H. Kazerne te Nijmegen, blijkbaar niet. Nee, veel sensaties heeft hij in zijn militaire loopbaan tot op heden Momenteel verricht een dozijn jonge personeelsleden van ons bedrijf haar vaderlandse plicht en draagt zij de wapenrok in plaats van overall of kantoorjas. I Een viertal van hen bezocht ons in de afgelopen weken en deed ons het hieronder volgende ver haal. Helaas kunnen wij U over korporaal Ochtman nog niets vertellen daar hij wegens een ongelukje met zijn hand in het gips loopt en niet met verlof is geweest. Hij was de eerste die op onze uitnodiging om eens een praatje te komen maken, inging. zen niet beleefd, behalve dan wat ver zwaard arrest o.a. voor het missen van een avondappèl en voor het zelf nazien van de remmen van zijn wagen. Een kennis van hem uit Westzaan, moest ook er-varen, dat in de mil. dienst nu niet alles mag. Toen hij in dienst moest, had deze vriend een spaarpotje, waar ook wat in zat, verdiend als zeeman. Hij wist niet beter te doen, dan hiervoor een koe te kopen. Met verlof in Westzaan zijnde, bleek de koe echter- ziek te zijn en daar om bleef onze landverdediger ook maar thuis. Hij vond het in 't ge heel niet netjes, dat de M.P. hem van huis haalde en hij vele dagen opgesloten werd, alvorens ver hoord te worden. (Het was niet de koe van Cees de Lange.) Maar om tot onze vriend Mosch te rug te keren. Zijn 3 maanden infan- terie-opleiding te Ossendrecht gingen rustig voorbij, met alleen de gebrui kelijke soldatcngrapjes. Vervolgens 1 maand chauffeursopleiding eveneens te Ossendrecht en daarna overplaat sing naar Nijmegen, waar hij eigen lijk bode-diensten rijdt, zonder opwin dende gebeurtenissen, dat wil dus ook zeggen zonder ongelukken, hetgeen voor zijn chauffeurs-capaciteiten pleit. Ossendrecht heeft een bioscoop met 1000 plaatsen, iedere dag een G. Kat-Zieleman B.B. J. Laisina-Maas B.B. A. Vleeshakker-Brouwers B.B. J. A. van Santen K.B. C. J. van Santen K.B. A. Kromkamp-Prijs V.F. F. Bouwmeester-Prijs V.F. E. A. Lendway-v. Beem ...B.W.J- Balder V.A. H. E. Loa-Vacquier-Droop B.W. K. Visser K.B. A. v. d. Berg-Domensino C.F. C. J. Spil K.B. NIEUW PERSONEEL FABRIEK EN HOOFD KANTOOR: Riesenbeck S.B. M. A. Btjl-Bartels C.F. J. Schaap-Schot C.F. C. J. Schoofs-Meijer C.F. M. J. Stangenberger S.B. W. A. M. van Santen S.B. T. v. d. Veen B.W. S. Torenstra S.B. A. A. W. van Eijsden C.F. T. van Dijk-Bakker C.F. G. van Westrop-Fritzen B.W. J. de Ruiter S.B. M. J. Dool-Dedem K.B. M. Jurgens K.B. G. Dryoels K.B. M. Lucas-v. d. Lingen B.W. G. A. Nissen-v. Wijngaard B.W. H. Wijngaard L.F. S. Spijkstra Kaas E. Visser Exp. H. N. M. Jurgens K.B. J. E. Westerbaan v. d. Berg C.F. T. Krijger Retourafd. H. Mooij Bestel 1. G. Krijgsman-Jonker Corr.afd. M. BruinsCorr.afd. E. v. d. Voort Secretariaat W. van Saane Reel.afd. J. Blikslager Holl.afd. Ondertrouwd: M. Lindemans en Cobl Boon P.M. W. A. van Komen en Ali Pas, S.B. Geboren: 8 Mei: Florence Lionarons, Kostpr.afd. 16 Mei: Johanna van de Haar, Adm.contr. 24 Mei: Albert Heijn. 5 Juni: Janny Blokker, C.F. a.s. af. Mosch hoopt dan weer een plaats te kunnen krijgen bij onze expeditie op de Brouwersgracht en droomt van een toekomstige chauffeursaanstelling, maar eerst maakt hy nog een grote oefening mede, waarop hij zich echt ver heugt, omdat dit iets anders be looft dan het sleur-rijden. Goede rit Mosch! nieuwe film, toegangsprijs 30 ets. De bioscoopzaal te Nijmegen kan slechts 400 man bevatten, doch in deze stad is natuurlijk meer ver tier. Mosch vindt het een zeer mooie stad. Hoe hij over de Nij meegse meisjes denkt, heb ik maar niet gevraagd, misschien zou een stelling tijdens zijn ziekte, spontaan gegeven antwoord hem De tam. Piet bij haar huwelijk, nu ot later moeilijkheden kunnen Dc Knauff cadeaux veroorzaken. Hij is nu vanaf April 1954 in <=n belangstelling bij zijn 25-jarig dienst en zwaait 24 September jubileum. Dank brengen aan Directie en personeel voor de bewezen attenties: De heer B. Vinke voor de belang- B.A. Men zegt wel eens dat een timmerman net Haarlemmerolie is, dov.z. overal goed voor. Nu moet u niet denken dat een timmerman gek is, maar zo af en toe lijkt het er wel op. Dan gaan ze op tournee, zijn soms hele weken van huis en daar tussen door hebben ze dan nog wel eens een klussie voor familie of kennissen. Zo hebben we er dan ook één, die zou z'n vader helpen met een zomer huisje opzetten in het bekende Bakkum. Nu heeft z'n vader een Enkhuizer en bij zo'n bakkie koffie vergeet Almanak en daar stond in, dat het je zelfs de sneeuw. op die bewuste dag prachtig weer aBmi zou zijn. En eerlijk is eerlijk, het was mooi weer alleen lag er een paar centimeter sneeuw, zodat ze eerst sneeuw moesten gaan rui men aleer er met het bouwen be gonnen kon worden, Nu leverde het bouwen niet vee! ■•atf -1 moeilijkheden op en binnen een paar uur rook het er al naar die bekende koffiegeur. zodat er al een paar kampwachters kwamen kijken of er al wat te halen viel Alleen, als je van zo'n heerlijk bakkie zit te genieten, dan denk je wel eens „Hé, dat moest nu op de fabriek ook mogelijk zijn, zo n lekker bakkie er tussen door, dat breekt de dag weer eens even". Afijn, lezers, de tent staat al weer een paar weken en als u de Flitsen leest, zijn wij er al met vacantie, dus duimt u ook voor ons, want mooi weer mag er nu wel weer bij. Tot een volgende keer. H. VRIJE TIJDSBESTEDING IN KOFFIETIJD. In plaats van een Klaverjassie weer eens een portret tekenen. Verandering van spijs doet eten. Je gaat op stap met je tekenma teriaal en begeef je naar je teken slachtoffer. Rustig' aan, pl.m. 15 minuten tekenen, en dan ga je de volgende middag weer verder. De derde middag werk je de tekening af en je bent weer wat opgescho ten. En als je dan nog een be hoorlijk rokertje ontvangt voor je arbeid, dan verenig je het nut tige met het aangename. Ja, daar zit wat in! M. BRIDGERS LEERDEN VEEL. Volgens belofte allereerst de uit slag van de gehouden winter-com- petltie. Na zware strijd eindigden de he ren Koomen en Vos Sr. op de eer ste plaats, op de voet gevolgd door de heren Keune-Hulst. Een felicitatie voor deze keurige prestatie. De verdere volgorde is: Aafjes-v. d. Hazel; Blank-v. d. Brink; Siffels-Richter; Fam. Ho- gendijk; Mej. Zwart-Vermeeren; Mej. Heidenran-Jonkers; Mej. Teu- nissen-Zandvliet; Middelkerk-van Dijk; Vos Jr.-C. Piet; Fam. Brac- co; Ds. Hekkert-Delforno, Blok kers-de Ligt; Sondij-Algera. Deze copy had ik wat opgehou den, om er nog de uitslag van een massakamp in te kunnen meene men, die we gisteren, 13 Juni, te gen de O.B.C. uit Oostzaan heb ben gespeeldNou ja, het was in ieder geval gezellig, en laten we maar aannemen, dat wij er weer een hoop van hebben geleerd! IN MEMORIAM Op 8 Juni ontviel ons na een langdurige ziekte de heer H. Boom. Reeds op 28-jarige leef tijd begon hij zijn loopbaan ln dienst van ons bedrijf. Na 14 jaar als winkelbediende en chef werkzaam te zijn geweest kwam hij naar Zaandam terug. Aanvankelijk was hij chef van de afdeling K.B.-expeditie. De laatste 6 jaar vervulde hij cte functie van controleur, een functie, waar hij zowel zijn ken nis van het kruideniersvak als zijn grote tact hem bijzonder goed te stade kwam. Juist door deze laatste eigenschap zullen wij in hem een goed vriend en trouw medewerker missen. Hij ruste in vrede.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 3