-WÊ> De Ardennentocht van filiaal Theresia- straat Den Haag (ruim 700 km!) jHiïïffintnrriT Wat weet U er van? Het was een idee van de chef, om met de ploeg" een trip te maken door België. De kosten van deze reis zouden worden betaald van de premies en het opgespaarde karton. Is dit geen onderstrepen waard? Het moet mij van het hart: dit moet toch ook in andere filialen mogelijk zijn. Zulke reizen bevorderen de onmisbare teamgeest en men leert elkaar eens van een andere zijde kennen! Wat hebben wij ieder stukje papier opgespaard en hoe punctueel waren we voor de klanten om de premies zo hoog mogelijk op te voeren! En dat de chef met het plan slaagde, zal ik U nu vertellen. Donderdag Hemel vaax'tsdag) zes uur op de weg Rotterdam-Breda, toerde een kleine volkswagen-bus, bemand met de AH-ploeg There- siastraat, achterin een groot blik met cadetjes, bananen, sinaasap pelen en diverse snoepjes. Als bestuurder reed Nickel, een vriend van de chef, die de wagen hanteei"de als een kind een auto ped! Het was heerlijk zonnig weer dus beter kon het niet. Zo toerden we dan naar België, onze ogen uitkijkend en onder een gezellig stukje muziek van de ra dio. We naderden de grens en kwamen ogen te kort, want hoe mooi is België, zo heel anders dan Holland. We naderden half elf Luik en dronken een lekker bakje filter koffie (typisch Belgisch) met bonnemère. Hier kroop onze collega Booy in de huid van een Waal en babbel de een aardig woordje Frans! Toen gingen we even de stad in, ook ti'appen lopend die sti'ai.en lang waren; als je boven kwam was je doodop. In Luik kochten we ook een sou venir, dit zal altijd een prettige herinnering zijn aan deze dag! Verder gingen we naar Verviers toen naar Gileppe, waar we de enorme Stuwdam bewonderden. Hier trokken enkele dames de stoute schoenexi aan en liepen de circa 500 treden op en af! We toei-den verder, het was won dermooi, al dat water dat zich splitst in kleine beekjes, de bei'gen en de mooie bruggetjes. Hiervan hebben wij ook diverse foto's ge nomen! Nu dient ook opgemerkt te wor den, dat we in Nickel een gids hadden, die de weg op z'n duimpje kende! Zo kwamen we door Mal- medy, Spa, enz. Tussen door nut tigden wij de broodjes die er in gingen als koek. Zo bereikten wij het verste punt: Remauchnmps. Daar hebben we nog een knaap van een bei-g be stegen, af en toe zweefde een van ons in de lucht, zich alleen vasthoudend aan een paar strui ken. Zn toen werd het tijd voor de te rugtocht. Ja en daar kwam ons het pechduivelcje overvallen! We kwamen n.l. in Spa waar we wat gebruikten, fi'ancs tekort en hier moest onze chauffeur in een naburig doi-p geld wisselen, an ders hadden ze ons met de koers in de boot genomen. We waren net vooxbij Luik toen we verkeerd reden en bij het keren in een ellendig smal straatje kwam er een deuk achter in de wagen zo gx'oot als een hoofd! Niet getreurd echter, want onder getekende deed een handdoek om z'n vuistje en sloeg de deuk er uit tot hilariteit van allen! Zo kwamen we dan weer bij de grens, doch bij Turnhout beleef den we weer een aardigheidje. Hier was n.l. een pi'oeessie aan de gang, dus we konden er niet 1oor en na een half uur van het kastje naar de muur te zijn ge stuurd, reden we de gi-ens over. Nog had de pech ons niet vei'laten want tot onze schrik zaten we Hierboven: Een kijkje in de kostelijke groenten- afdeling in de Slo- termeer. Hiernaast: Deelnemers aan de bediendecursus, die in Mei werd ge houden. I bijna zonder benzine! We haalden I gelukkig nog net een benzine pomp en in Bi-eda hebben we heei*- lijlce croquetten en koffie genut tigd. Toen we weg wilden rijden viel ons oog op het linker aehter- licht, dat bi'andde niet. En wat we ook probeerden, de chef haalde nog een nieuw lampje uit een ga rage, het brandde niet! Vooruit dan maar dachten we, niets aan te doen. Nauwelijks hadden we honderd nieter gereden, of er volgde een knal als een kanonschot, één van de achterbanden klapte! Werke lijk, toen hebben we even raar opgekeken, want stel je voor als dit in de Ai'dennen was gebeurd met een flinke snelheid, nou, ik geloof dat AH dan wel ander per soneel had moeten zoeken voor de Theresiasti-aat. Toen kwam onze monteur Wierda ons een demonstratie geven van wielen vexwisselen; binnen tien minuten reden we weer weg! Zo wei'den allen cii'ca elf uur thuis gebi'acht. Dit is dan in het kort een1 ver slag van de dagtocht waar de chef ons op vergastte! Hoed af voor j chef Bi'osius die vele moeilijkhe den moest overwinnen om dit mo- gelijk te maken! Nu wordt er ge fluisterd voor een volgende tocht I naar Parijs! Dat zal nog wel even duren, maar we potten weer op nieuw. Ik hoop dat ook andere fi lialen evenals wij dit kunnen doen van premie en kartonpot (per soonlijk kostte het ons geen cent!) Dit zal onze AH-geest en eenheid ten goede komen!! J. GROENEVELD. Op 20 April j.l. hebben de chefs en hun echtgenoten en op 10 Mei j.l. de personeelsleden uit de omgeving de Slotcrmeer bezocht. Tot onze spijt zijn de foto's van 20 April minder goed geslaagd. Hierbij twee foto's van het geïnteresseerde bezoek op 10 Mei. Antwoorden 1. Macaroni (als maaltijd met kaas, tomatenpuree, ham of stukjes vlees! Pas op, wij hebben meerdere soorten. Vlugkokende, nor-1 maal kokende stukjes en P'JP)- Spaghetti. Ook de hier boven genoemde bijverkoop mogelijk. Rijst. Paprijst, droogko kend, o.a. met boter en suiker (basterd). Pruimen, abrikozen, bessensap, rozij nen, krenten, „Indische ar tikelen". Zuidvruchten. Pruimen (de beste zijn pruimedanten, véél vruchtvlees, weinig pit), abrikozen, tutti-frutti, rozijnen en krenten. Denkt LI er om: Zuidvruchten zijn „zon gerijpt" fruit, prima fruit, overrijp geplukt; door het drogen is er veel water verloren gegaan. Als er vers fruit 16% voedings bestanddelen zijn en 84 water en afval, is dit bij gedroogd fruit 75% voe ding en slechts 25 water en afval. U kunt ook aan nemen: een pond gedroog de pruimen is gelijk aan drie pond vers fruit, een pond gedroogde abrikozen is gelijk aan ruim vijf pond verse abrikozen. Watergruwel: Gort -j- bes sensap 4- rozijnen. In be paalde streken van ons land zeer bekend. Erg lekker, voedzaam èn gezond! Grutjes. Soepen, o.a. onze Maggi- soepen thans ook de goud bouillon). Royco, en voor niet te grote gezinnen de Heinz-soepen. Deze laatste lenen zich er ook voor om mee te nemen op de boot of naar een weekend-huisje. Op de blikjes staan Engelse namen. Mock Turtle soup. Dit is imitatie schildpad soep; in hoofdzaak bruine bonen, vlees en uien. Oxtail soup, is ossenstaartsoep. Kidney soup, is niertjes- soep. Voor grotere gezinnen ver kopen wij nog wel de peul vruchten. Verder bakt de huisvrouw als iets stevigs pannekoe ken, drie in de pan en havermoutkoekjes. Als de volgende maand Aller Han- de uitkomt, zult U hier re cepten over bovenstaande artikelen vinden. Doe er nu reeds vast uw voordeel j smaak. Oud, belegen of I mce. jong. j In een slaatje kunt U de 2. Het snijvlak van de kaas aardappel uitstekend ver- verkoopt, niet de korst, vangen door onze „wittel Dit snijvlak moet er fris bonen in tomatensaus"uitzien en niet gescheurd of 2. In de eerste plaats den-1 ln9edroogd. ken wij bij aardbeien aan 3- Zeer dagelijks uw kaas. beschuit, custard en pud-1 Poets ze op met een grof I ding. I stuk gonje en een weinig 3. Een goed diner begint met I olf <bi{ «g™ ff"" cen ..hord'omvre Het r's "he gebrmken! een kleine „koude" maal- 4' Gescheurde kazen eerst tijd, die aan het eigenlijkeuerk°Pen- Snijdt ze door diner voorafgaat. Wij kun- °P barst. Doet 11 dit nen hier een massa artike-\r}iet' dan zit U °Phet len voor verkopen vooral mc^ een schadelijk uit onze voorraad come stibles, o.a. mayonnaise, Livorno, kleine doperwtjes, zalm, olijven, kapertjes, vis- conserven, eieren, uitjes, augurkjes, paling in gelei, vegetable salad (Heinz), sandwich spread. Dan komen de soepen. Vooral de lichtere soorten, meestal crème soepen, waar voor wij verkopen onze champignons en asperges. Bij de groenten komen vooral onze fijnere soorten doperwtjes en spercieboon- tjes. De saus of jus krijgt een fijner aroma door toevoe ging van Worchestersaus, Marmite, Sauce Piquant, Sauce Madeira. Als dessert gebruiken wij pudding met vruchtjes, no ten. Drinken wij bij het diner, dan vóóraf Sherry, Port, Vermouth. Bij de maaltijd bij rood vlees: Medoc, Beau- jolais, St. Estèphe, St. Emi lion. Algierse wijn; bij wit vlees viseen witte wijn: Graves, Hautes Sauternes, Loupiac en onze Vin Blanc, waarmee wij buitengewoon goedkoop zijn. Hoewel niet zozeer een diner geschikt, wijzen wij hier op onze Riesling, een heerlijke lichte zomer- wijn. In onze filialen niet voldoende bekend, maar 'aar zeker in de komende maanden een verkoop ■it. 4. De tien geboden voor de kaas! Er zijn meer ge boden dan de officiële ge boden. Wij weten dus ook, dat wij onvolledig zijn, maar wanneer iedere ver koper en verkoopster zich voor 100 hield aan de nu volgende „10", dan ver wachten wij een verdubbe ling van onze kaasomzetü 1. Kaas wordt verkocht op onverkoopbaar stukje kaa. 5. Zorg er voor. dat U geen onverkoopbare stuk ken overhoudt. Verkoopt U veel gesneden kaas, snijdt dan van een halve kaas 2 stukjes van 3 ons af. Die zijn gemakkelijk ver koopbaar. Bij het snijden blijft er nu geen onvoor delig stukje over. 6. Laat de klant zelf haar stukje kaas bepalen door met het mes de grootte van het stukje aan te geven. De kaasplank op de toon bank, zodat de klant ziet welk stukje kaas zij krijgt. Pak of seal het stukje kaas in een passend stuk papier, wanneer U dit te groot neemt staat dit slordig. Houdt U aan de „AH"- methode van vouwen en sealen. 7. Gesneden kaas netjes om en om op elkaar leggen, de ene kant met de korst naar links, de ander met de korst naar rechts. De klant kan dan ieder plakje van elkaar krijgen, ook al blijft het en kele dagen liggen. 8. Maal onverkoopbare stukken kaas zonder korst. De gemalen kaas half jong en half belegen door elkaar malen. Maal geen beschim melde plakjes er door heen en ook geen Leidse. Con troleer of vóórgesneden kaas van goede kwaliteit is niet ranzig. 9. In combinatie met ge-1 malen kaas verkopen wij macaroni, spaghetti, ham. I augurken, uitjes, tomaten puree, stukjes vlees. 10. Na sluiting doorgesne-1 den halve kazen op het snijvlak op een marmeren plaat leggen. Dit voorkomt uitdrogen en scheuren. 5. De moderne huisvrouw heeft in tegenstelling met haar voorgangster in de meeste gevallen een heel andere vooropleiding. Vroe ger jaren waren zeker de meeste huisvrouiven voor dat zij gingen trouwen al jaren in een huishouding werkzaam, hetzij bij moe der thuis, hetzij in dienst verband. Zij had een jaren lange ervaring in het klaar maken van een maaltijd. Tegenwoordig is het zo niet bij allen, maar dan toch zeker bij de meesten zó: Maandags werkt zij nog op kantoor, in de winkel, in de fabriek, op atelier of voor de klas. Dinsdags gaat zij trouwen en Woensdags moet zij de maaltijd klaar maken voor haar man. Hoe zal dat gaan??? En als ivij dan nog boven dien zien, dat het aantal artikelen waarmee zij haar maaltijd kan klaarmaken bijna vertienvoudigd is, dan geeft dit de jonge huis vrouw zeker moeilijkheden. Zij zoekt zich deze „kook- en menu'-kennis bij te bréngen. Ten eerste leest de moderne huisvrouw één van de vele huisorganen voor de huisvrouw, zoals Libelle, Margriet, Eva, Goed Nieuws en ons eigen blad „Aller Hande". Wat vindt zij hierin? Een ro mannetje waarin ze elkaar krijgen, naai- en knippa tronen en zeker ook enkele bladzijden met heerlijke menu's. Ook de radio geeft iedere dag een praatje over het klaarmaken van de maaltijd en tenslotte geeft iedere kruidenier, die zijn taak en zijn kans be grijpt, in de wijze van eta leren. in de wijze waarop zij of hij het verkoopge sprek voort, een aanvulling op deze kennis. Een goede verkoopster en verkoper zal er dan ook altijd op attent zijn: wat kan de huisvrouw met het door haar gevraag de artikel doen? De rijst eet zij nooit droog op, dat doen alleen de kip pen; ér komt iets bij dat de rijst omtovert tot een smakelijke maaltijd. Bij de koffie komt een Zaanse koek. Zo zouden wij door kunnen gaan. Er zijn ontel bare mogelijkheden. De huisvrouw is 11 dankbaar voor een prettige voorlich ting op het tererin van de maaltijd. Zij zal het U niet altijd zeggen, maar zij komt geregeld bij U terug, omdat zij het „prettig winkelen vindt bij Albert Heijn.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 4