AH-TUTSIN Nieuws over ideeënbus De chef hield woord peper en 2 AH-FLITSEN ITER Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 12e jaargang - No. 6 Landelijke editie Juni 1955 Verantwoordelijk eindredacteur H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redaetie H. Valk en A. B. Fienieg Propaganda C. Govers Verkoop G. J. van Hulzen In- en externe betrekkingen A. H. Pilger Opleiding Aan dit nummer werkten mede: A. Boon Verbouwing Binnenweg J. van Dansik De chef hield woord Th. A. van Duimen Foto's J. Groeneveld Ai'dennentocht R. J. Sinia Verpakkingsnieuws Druk: Ramshofst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. Uit Edam wordt ons geschreven: Hierbij stuur ik U een foto die ge- I maakt is naar aanleiding van het behalen van de le PRIJS en EX TRA PRIJS in de O.P.YV. 54-55, en tevens voor liet behalen van de PLUSPLUIM. De foto geeft het gehele personeel aan, gekleed in Volendammer eostuum. De chef had ons beloofd, een feest avond te geven bij het behalen van een prijs in de O.P.W. Wij zijn toen allen eensgezind gaan werken, met het resultaat, dat wij bijna de beker in de wacht sleep ten. Nu, de chef hield woord, en het werd een feestavond die klonk als een klok. Er is toen afgesproken om het volgend jaar de beker te bemachtigen. Maar aan een prijs in de O.P.W. hadden wij nog niet genoeg! Een Pluspluim moest Edam ook nog hebben! Wij gingen weer aan de slag. Commentaar van commissie op inzendingen 1058. Grote garibaldis in rollen verpakken. De omzetsnelheid van het bezwaar tegen, maar het niet animeren. artikel is te klein. Het arti kel leent zich er niet voor om in rollen te verpakken. 1090. Bovenste 4 blikken in koek- kist bij Zaanzending dooi touw met lus, teneinde uit pakken te vergemakkelij ken. Het inpakken in de fabriek op deze wijze brengt meer moeilijkheden met zich me de dan de problemen, die thans bestaan bij het uit pakken. Toch is het een aardig Idee Aanmoedigingspremie van 2.50. 1136. Blikken biscuits en koekjes verpakken in overdozen van 4 a 6 blikken, 16 blikken in kist geeft te veel breuk. Zou te duur komen, terwijl er met kleine colli minstens zo onvoorzichtig omgegaan zou worden als met grote. 1194. 's Winters vitamine C ta bletten aan personeel ver strekken. Het voordeel van het ver strekken van vitamine C ta bletten wordt door de me dische wereld nog steeds niet als bewezen beschouwd terwijl de uitvoering kost baar is. 1230. Cartonbodem van doos voor 12 pak rijst versterken. De verpakking van de rijst heeft onze volle aandacht. We zijn reeds bezig de over dozen voor de rijst te ver stevigen. 1278. Voorstel wagen op rubber banden voor achtervullen schappen. Deze wagens zijn reeds in gebruik in onze ZB's. In BZ's zouden zij in de mees te gevallen niet voldoen. 1303. Dozen pralines en rumbonen niet afvullen met papier, maar 2 of 3 ons pralines e.d. extra. Komt dan min der in beweging. In verband met de facture- ring is een standaard-ge wicht noodzakelijk. Daar het soortelijk gewicht niet altijd precies hetzelfde is, heeft de vulling dus ook niet steeds precies hetzelf de volume. 1367. Sodazakken overstempelen tot zoutzakken. Het gevaar blijft bestaan, dat een huisvrouw zich zou vergissen. Deze zakken zijn te goedkoop om door een drukkerij te laten overstem pelen. Toch was 't een aar dig idee. Aanmoedigings premie 2.50. 1447. Speciale prijskaartjes voor feestdagen tijdig tevoren centraal maken. Dit heeft steeds onze volle aandacht. In verband met prijsveranderingen op het laatste moment is toezen ding enige weken van te voren niet mogelijk. 1538. Giro-betalers adviseren voor iedere gulden aankoop 0.10 extra te gireren voor zegels. Door de meeste giro-klan ten wordt dit reeds gedaan. Wij hebben hier geen enkel 1564. Meer cake gaan verkopen in de zomermaanden. Wij zouden dit graag doen. Aangezien wij uitsluitend de beste kwaliteit wensen te leveren, zou dit voor de prijs van 5 cent niet moge lijk zijn. 1679. Klant eerst alle boodschap pen laten opnoemen en deze noteren. Je kunt dan 4 a 5 artikelen tegelijk verzame len. Daarna bijverkoop be spreken. Dit heeft geen enkel be zwaar, indien de klant het boodschappenlijstje bij zich heeft. De klant is echter koning. Indien zij de bood schappen stuk voor stuk wenst op te geven, moeten wij hieraan voldoen. 1839. Zoute bollen los en per ons verkopen. Hiertoe zullen wij nooit overgaan, behalve in uit zonderingsgevallen, le. omdat wij het als merk artikel willen verkopen; 2e. omdat de kwaliteit lang gehandhaafd blijft als het artikel verpakt is. 2333. a. Duurder koekje in de handel brengen met vruchtje of glacé, b. Biljet plus-vleeswaren op hard board met pijl: extra aanbieding. a. Deze opmerking is zeer juist, maar geen idee. Wij zijn gebonden aan fabricagemethoden, waardoor het niet moge lijk is het assortiment onbeperkt uit te breiden; b. dit is zuiver het initia tief van de chef en het personeel zelf. Het wordt in verschillende filialen reeds gedaan. 2616. Kolommen bestellijst hal veren, zodat er 26 weken mee gewerkt kan worden. Dit zou veel moeilijkheden met zich meebrengen in ver band met de wekelijkse wij zigingen. De bestellijsten zouden te onoverzichtelijk worden. 3404. Albums Cinderella, panora ma, boffie, met bijbehoren de plaatjes in de filialen verkopen. We hebben deze proef reeds genomen met de Cinderella albums en zullen te zijner tijd waarschijnlijk de oven- I ge albums op dezelfde wij ze verkopen. Ongenummerd. 1. Eigen personeel 10 korting geven tenein de kopen van eigen perso neel in eigen zaken te be vorderen. 2. De cassières laten opte kenen welke dames geen ze gels willen, teneinde te voorkomen dat hen enige malen per week gevraagd wordt„Mevrouw, spaart U zegels?" 3. Checklijstjes voor admi nistratie, welke aan 't eind van de week behartigd moet worden. 1. Wij achten het onbegrij pelijk, dat er personeelsle den zouden zijn, die er niet van overtuigd waren, dat wij 10 goedkoper zijn en de beste kwaliteit leveren. Het ligt niet op de weg van Zaandam om hier dwang op uit te oefenen. 2. De cassières zullen in derdaad op den duur hun klanten leren kennen en in een dergelijk geval met rui me. tussenpozen de vraag in een andere vorm moeten stellen. 3. Zo'n checklijstje is in derdaad aan te bevelen. De meeste chefs zullen dit ech ter wel hebben. Het behoort bij het systeem van werk verdeling. 1218. Vel van worst van boven naar beneden afstropen. De heer Louw, onze vlees- wareninstructeur, zal dit nauwkeurig onderzoeken. Op dit idee wordt terugge komen. 1219. De vulling van zakjes ge raspte kaas in de etalages vervangen door geel crêpe. Het idee is goed. We zullen dit op het weekbericht ver melden. Premie 10. 1221. a. Jam nieuwe oogst in wit gemaakte aardbei enmandjes op groen crêpe; b. laddertje tegen tak in etalage met kersenpluk ker met showkaart. a. en b. Ieder filiaal zal hiei'in eigen initiatief to nen. Dit hangt af van de grootte van de etalage e.d. 1220. Toffees op toonbank in spe ciale dozen. Door onze grote sortering toffees, die bovendien vaak dezelfde verkoopprijs heb ben, zijn er mogelijkheden genoeg om zelf een assorti mentsdoos te maken en cieze op toonbank te plaat sen of in de etalage. 1650. Vitrine onder viaduct Eindhoven. Met reclame in vitrines is meerdere malen een proef genomen. De kosten wegen echter niet tegen de baten op. 2114. Aparte folder voor degenen, die in de krant hun huwelijk aankondigen. Dit idee is vorige keer ook ingediend. Ongehuwden worden overstelpt met fol ders. Het ligt op de weg van de chef of de verkoper om hier zelf heen te gaan. 1557. Watertent maken door wa terstraal uit kraan op kroonkurk van fles bessen sap te laten lopen. Dit is geen idee, meer een aardigheidje. 2255. Afknoopbare kraag en man chetten in verband met rood kleuren van de was. Wassen met synthetische wasmiddelen (Omo of Su- nil). Inderdaad zal het rood de eerste keer soms iets doorlopen. Na de 2e was is dit echter positief niet meer het geval. 2353. Bestelblok in plaats van be stellijsten. Dit is om technische rede nen niet uitvoerbaar, daar de bestellijst wekelijks ver andert en wij deze veran deringen zelf aan willen brengen. 2679. Inhaken op plaatselijke feestelijke gebeurtenis, in dit geval een circus. Hiermede zijn wij het vol komen eens. Wanneer de chef onze reclame-afdeling tijdig bericht zal deze af deling alle mogelijke steun geven. 2701. Microfoon bij de cassa in plaats van bel. Door geruis van motor van de ijskasten wordt achterin de bel niet gehoord. Een microfoon is kostbaar, terwijl het rendement be twijfeld moet worden. 21034. Postuurnaadje aan jassen en op de rug ceintuur met knopen, in plaats van die nare strik. Onze jassen zijn ontworpen door vakmensen, die ver schillende modellen heb ben uitgeprobeerd. Dit mo del blijkt het meest prak tisch te zijn. Aan andere modellen kleven weer ande re bezwaren, o.a. te veel verschillende maten. Toen wij driemaal op de lijst ston den van plus-artikelen verkoop, moest de vierde maal de doorslag geven. Het resultaat met wrijfwas als vierde plus-artikel was fantas tisch. Het was 's Zaterdagsavonds half acht dat wij uit Volendam terug kwamen. Uitverkocht met wrijf was! Wij waren tevreden. Wie nu in Volendam komt, ziet een glimmend vissersdorp. Heel Volendam kocht Albert Heijn's wrijfwas. Nu hebben wij ook de Pluspluim te pakken, maar vech ten door voor de volgende pluim!! Tevens hebben wij als derde af spraak, om bij de eerste tien te zijn, die Plan 1955 doorbreken. Hierbij sluit ik mijn verslag met de groeten van de Pitploeg Edam. Wat weet U er van? 1. Welke artikelen verkoopt Li ter vervanging van de nu steeds minder voedzaam wordende aard appel? 2. Straks komen er weer aard beien. Noem een paar van de belangrijkste artikelen, die U hier bij verkoopt. 3. Noem de hoofdartikelen, die wij kunnen verkopen voor een smakelijk diner. 4. Kent U ..de tien geboden" voor de kaas? 5. Oudere kruideniers zeggen wel eens: Vroeger in onze tijd en dan krijgen wij een heel relaas over het werken vroeger en thans, over de arbeidslust van de vroe gere bediende tegenover die van de moderne verkoper. Maar ook de huisvrouw van nu is geheel anders dan die van vroeger. Weet U enkele van de grootste verschillen tussen „de moderne huisvrouw" en de oudere huisvrouw, waarmee U zeker re kening moet houden bij het mo derne „bijverkoop"-gesprek? Antwoorden op pagina 4. Geslaagde contactavond in Utrecht Op Dinsdag 24 Mei j.l. organiseer de de personeelsveren. „Utrecht en Omstreken" haar eerste feest avond in de zaal van Trianon. Voorzitter Van der Pijl opende en deelde mede dat in het najaar een avond volgt met uitsluitend eigen krachten, maar dat ditmaal de hulp ingeroepen was van meer ge- ■outineerde amateurs, omdat de tijd van voorbereiding te kort was. De belangstelling was grooL er waren ca. 250 aanwezigen, waar onder uit Den Haag. De stemming zat er in goed in. De avond werd besloten met een dansje. „Het kan me niet schelen of het ongezellig was de bureau s moeten onmiddel lijk weer op hun oude plaats gezet worden!" „Ik vind het maar wat netjes van de baas, dat hij ons ondanks de tech nische vernieuwingen niet ontslaat!" „Was maar in het kruide niersvak gebleven!" „Zit ik nog! Afd. reclame!" „]e ziet. dat het met een regenwurm ook best gaat Vrouw

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 2