Van Oost- en Westzijde Spanje voor onze begrippen goedkoop Nieuws van alle kanten r~ Wij heten welkom Jaap en illem houden nog even vol Columbus staat op 60 meter hoog A H-FLITSEN 3 NIEUW PERSONEEL FABRIEK EN HOOFD KANTOOR J. M. Falize-Nieuwen- huyzen C.F. C. C. Smit Bedr. Bur. W. Schimmel K.B. M. v. d. Velden K.B. J. V. de Kwaadsteniet T.A. J. Veerhuis K.B. H. Vonk K.B. H. Vonk K.B. H. A. van Ewrjk B.A. D. Sikkes Kaas G. IJskes Inlcoon A. M. Hoffs Hod. afd. H. L. W. v. d. Berg Statistiek R. Otto Corr. afd. D. Meijer B.A. E. J. Kramer B.A. H. J. de Jong T.A. E. ter Wiel-Motman S.B. IW. Gons S.B. A. M. Duys-v. d. Kamp S.B. A. van Dillen C.F. G. Karten-de Jong C.F. J. Schurink-Kai ten C.F. M. A. v. Vooren-Klomp C.F. A. A. Postma S.B. L. Hagens L.F. A. Elzinga-de Boer S B. GEHUWD: 7-5-'55: Clasina C. Balder (V. A.) en W. van der Hengst. 18-5-'55: Cor Piet (K.B.) en Corrie Ochtman. 18-5-'55: Engeltje Kreeft (K. B.) en Joh. B. Jansen. I 26-5-'55: Sietske Pander (WK) en K. Tonkes GEBOREN: !20-4-'55: Johanna van der Bijl (Mag. 1) 5-5-'55: Margaretha Ris (Kaas) §§JfPMlg|£ Logeer één week op Majorca en je blijft er de rest van je leven wonen", heeft iemand eens geschreven. Denkend aan deze woorden besloten door te brengen. Misschien kwamen Voor de zekerheid kochten we toch maar een retourtje Barce lona. Majorca is een eiland in het Weste lijk deel van de Middellandse Zee; met de boot twaalf uur varen van Barcelona, de tweede stad van Spanje. In de haven van Barcelona do mineert het standbeeld van Co lumbus, net als straks dat van Czaar Peter in Zaandam het ha venbeeld beheersen zal. Columbus en Czaar Peter. Bovendien hebben beide heren nog gemeen dat ze in de stad waarin ze vereerd worden maar heel kort geweest zijn: Czaar Pe ter in Zaandam nog geen week en Columbus in Barcelona niet veel langer. Het enige verschil is, dat de man van het ei op een zuil van 60 meter staat. Deze zuil kun je ook nog be klimmen en van daaruit heb je een prachtig uitzicht over de stad, over dc haven en de zee. Barcelona heeft met zijn voor steden ruim 1 millioen inwoners. Toen we dan in Barcelona aan kwamen, was de hele stad in op schudding. Niet zo zeer om ons als wel om een verdere verhoging van het prijspeil en het daarbij achterblijven van de lonen. Verzoekschriften om hogere lonen werden aangeboden en hier en we daar dan maar eens onze vacantie we dan ook wel niet meer terug. daar werd wild gestaakt. Maar stakingen zijn verboden in Spanje, j Dus nam men zijn toevlucht tot een ander middel. Van de open bare vervoersmiddelen werd geen gebruik gemaakt. Men vertrok een uurtje eerder van huis en ging dan rustig naar zijn werk lopen. Trams. De trams reden als altijd, maar niemand maakte er gebruik van. De burgemeester zat in de tram om iedereen duidelijk te maken, dat de tram toch heus een goed vervoermiddel is. Enige dagen later sprak de Paus door de radio om de gemoederen gerust te stellen. Een week later was alles weer voorbij. Met de ondergrondse gingen we naar de haven. Wist U dat Spanje een van de weinige landen is waar men in twee steden een onder grondse heeft? Met de boot gingen we nog de zelfde dag naar Palma de Ma jorca, waar we de dag daarop aankwamen en toen regende het pijpenstelen. Aan de steiger werden we opge wacht door een legertje opdrin gerige eilandbewoners, die van al les aanboden: koffersdragen, schoenen poetsen, hotels, snoep, enz. Snoep is erg duur in Spanje. De toffees worden per stuk ver kocht en wij maken ze vele malen beter. Majorca Majorca is een mooi eiland, maar toen het de tweede dag weer regende besloten we maar verder te reizen. Later hoorden we, dat daar 360 da gen per jaar de zon schijnt. Via Ibiza gingen we per boot naar Valencia, 't land van de Sinaas- appeltjes. In de omstreken van 3 Valencia wordt ook rijst ver bouwd. net als op Java op natte sawah's. Een vreemd gezicht in een toch bijna Europees land. Na Valencia leerden we in Ma drid de Spanjaarden zelf beter kennen in één van die door de staat betaalde studentenhuizen. J. Smit nam afscheid De K.B. heeft de afgelopen periode een tweetal jubilarissen gehad. 19 April j.l. was het onze Willem van de Beschuit die zijn llfj-jarig jubileum vierde. Als naar gewoonte hebben wij dit in klein comité gevierd. Daar bleek ook wel, dat Krom als een rustige en on verstoorbare werker wordt gewaar deerd en door zijn collega's als een goed kameraad wordt beschouwd. Dus Willem tot over 12\jaar bij leven en welzijn. Vervolgens was op 26 April j.l. J. Schóolenaar aan de beurt om zijn 12}/2-jarig jubileum te vieren. Ook dit was prettig en er werden over en weer waarderende woorden ge sproken. Dat Jaap op de B.F. is in geburgerd blijkt wel uit het feit, dat hij werd uitgenodigd om na het offi ciële gedeelte nog even op de afdeling te komen voor een extra geschenk van vrienden en vriendinnen. Dus Jaap, houd nog even vol. dan kunnen wij zo met je vrouw en kin deren het 25-jarig jubileum vie ren. En tot slot van dit verslag nu nog het één en ander over het vertrek van collega J. Smit naar Canada. 20 Jaar heeft hij hier in de K.B. gewerkt en hij heeft in deze tyd heel wat zien ver anderen en zien uitgroeien. Door de Directie werd op 20 April gelegenheid gegeven om in de hal van ons O.G. 's avonds na werk tijd afscheid te nemen van hem en zijn vrouw. Dit werd door de Contactcommis sie geregeld en het was een pret tige gewaarwording dat er zove- leii gekomen waren. Namens de Directie sprak de hr F. Schuddeboom. Deze hoopte dat het Jan en zijn gezin daar goéd zal gaan en dat hij daar met zijn werk zal slagen. Daarna kreeg Berghege het woord, die namens de Contactcommissie een echt Hollands boek over „Water" over handigde, hetgeen zeer zeker een goede plaats in zijn boekenkast zal krijgen. C. de Ligt bood namens de di recte collega's een vulpen aan, met de wens dat wij zeker nog wel eens wat van Jan zullen mo gen horen, want schrijven kan hij nu. Als oudste, thans rustend collega, sprak H. J. de Jong nog enkele woorden, waarin hij het initiatief van de jongere generatie kon waarderen, maar toch ook de moeilijkheden onder ogen wilde zien. Als appeltje voor de dorst op ïeis overhandigde de heer van Rooijen een pakketje. En tot slot liet Teunisz in een waar dig gedicht al de collega's de revue passeren, terecht of ten onrechte, dit ter beoordeling van de scheidende collega. Daarna kreeg ieder de ge legenheid om de familie de hand te drukken. Beste Jan en Jopie, het ga jullie en de kinderen daar verder goed. Laat zo af en toe eens wat van je horen, want je weet dat de belangstelling in jullie wederwaardigheden altijd van harte gemeend is. Dank brengen aan Directie en personeel voor de bewezen attenties: Fam. G. Kelder, Fam. C. Ris en de Fam. W. v. d. Bijl bij de geboor te van hun dochters. Fam. Overmeer, Fam. Uitendaal, Fam. Vrolijk bij hun 12 y2 jarig huwelijksfeest. Cobi Boon bij haar 7r2 jarig jubi leum en W. Krom en J. Schoole- naar bij hun 12 Vi> jarig jubileum. Fam. Smit bij haar vertrek naar Canada. Mej. J. Heideman, H. Abramsen en W. Leonards bij hun ziekte. VAN DE KA AS AFDELING Ik was deze week nog even op bezoek bij Piet de Lange, die na een maagoperatie weer uit het ziekenhuis thuis is. Nu je kunt zien, dat ze het rotte plekkie weggehaald hebben. Want Piet loopt alweer als een kievit. Hij moet natuurlijk nog wel kalm pjes aandoen, en doorlopend wat te eten hebben, maar geleidelijk aan komt alles weer terecht. Met dat eten, heb ik Piet al voorge steld om een markentenster bij hem aan te stellen, en hem steeds van eten te voorzien. Maar Piet, wij zijn blij dat je weer opknapt, dan zien we je weer gauw in ons midden terug, en is de ploeg weer compleet. Ook is er ten huize van Kees Ris wat gebeurd. Daar is n.l. de ooie vaar binnen komen vliegen. Ik ben niet op kraamvisite geweest, maar toch heb ik horen vertellen, dat het niet geheel volgens te kening is. Maar evengoed werd de dochter met grote vreugde ontvangen. Cees en vrouw, onze felicitatie. Nu heb ik de laatste week ook ontdekt, dat wij een Hugo de Groot in ons midden hebben. Nu eens niet in de kaas, maar in de steeg. Ik zal het U vertellen. Laatst loop ik door de steeg en wat ziet mijn oog, twee lachende corveeërs en een zekere Jan van de K.B., stonden bij de wasman den en wezen er op. Ik denk, d*iar moet ik het mijne van hebben, en wel ja, daar ging het deksel open. Jan kroop er in. en daar ging de mand naar boven, naar de lin nenkamer. Det had geen tijd om de inhoud te controleren, maar op aandrin gen van Klaas deed ze het toch maar. U kunt zich de situatie wel indenken, als je het deksel open haalt, en er zitten geen schone schorten in, maar een man. Nu, Det schrok zich ook het apenzuur, dat kan je denken. Ziezo dit is weer alles voor de flitsen. Tot volgende maal. BONAPARTE FEESTAVOND Zaterdag 14 Mei is de feestavond gehouden door de ontspannings vereniging. Deze wordt eigenlijk speciaal voor de dames van de le den georganiseerd. En laat ik U direct verklappen, het ia weer een prachtige avond geweest. Om streeks 8.15 uur opende "dé voor zitter de avond en maakte meteen het programma bekend, dat be stond uit diverse spelletjes, zoals ballen gooien, ringwerpen, spoelen, speerwerpen, kegelen, enz. Tussen de bedrijven door werd een heerlijke kop koffie met gebak en diverse andere consumpties rond gediend. De entre act muziek werd verzorgd door de heer Loots met gramofoonplaten en voor de vro lijke noot zorgden de gebroeders Kuyt. Deze heren hebben ons har telijk laten lachen door het geven van enkele schetsen. Het was ongeveer 1 uur, toen de voorzitter de uitslag van de wed strijden en de tombola bekend kon maken, waardoor een ieder met een aardig prijsje naar huis toe ging. Al met al een goed geslaag de avond, waarop het bestuur met trots op terug kan zien. Ik wil dan ook besluiten met een hartelijk dankwoord namens allen aan het bestuur en verdere hel pers voor het slagen van deze I avond. GROOTE SCHOONMAAK Jonge, jonge, waar komt de rom mel vandaan. Je krijgt een ultimatum dat je teken- en schildervertrek een goede beurt krijgt, en of je maar zo beleefd wilt zijn daar rekening mee te houden, punt! Dus wat doe je? Weggooien wat weg kan en dat is veelal heel wat! En als je na de schoonmaak je gammele, ontwrichte tekentafel bureau weer zo goed mogelijk aan elkaar getimmerd hebt, dan ver der niets dan liefs voor die schoonmaak sterren. Je zit er weer voor een poosje lekker bij en spaart al weer voor de volgende schoonmaak. En dan kunt u zeg gen. wat is dat voor onzin, deze tekst is van mij en niet van Eli Asser, punt! M. Open oog voor wisselende werkzaamheden Het productieproces in onze fa brieken brengt met zich mede, dat dikwijls mannen en meisjes van afdeling moeten veranderen voor kortere of langere tijd. De bedrijfsleiding heeft een open oog voor de onaangename gevolgen, die hieraan voor ons personeel ver bonden zijn. Daar het wegnemen van de oorzaak nu eenmaal on mogelijk is, zal voortdurend ge tracht worden de gevolgen zoveel mogelijk aanvaardbaar te maken. Op welke wijze dit het best kan geschieden, is een punt van over leg. waarbij niet in alle gevallen dezelfde oplossing gevonden zal worden, doch waarbij wel steeds voorop moet staan dat er met goe de wil van beide zijden wel iets te bereiken zal zijn. Dit blijkt ook wel uit het feit, dat lang niet alle gevallen naar voren komen en dat lus dikwijls de weg naar een be vredigende regeling reeds gevon den werd. Mede in verband met een aantal opmerkingen in de be sprekingen tussen chefs en een vraag in de vergadering van Di rectie en C.C., meenden wij er echter goed aan te doen op dit onderwerp in deze Flitsen wat die per in te gaan. De heer Smit (K.B.) met echtgenote en kinderen voor Canada temidden van z'n collega's. zijn vertrek naar

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 3