Hoe één van onze dochters tien jaar geleden de bevrijding vierde Nieuws over ideeënbus msrongen Over Public Relations Taartjes van de bridgeclub opgegeten Wat weegt ze? A H-FLITSEN 3 Een zeven man sterke band speelde in dit prieeltje op wielen, getrokken door zes keurig uitgedoste rossinanten. De heer Van Hulzen, in een in leiding een Amerikaans gezegde aanhalend .Free publicity covers public rela tions as much as a bikini covers a raven beauty on the Waikiki beach". Commentaar van commissie op inzendingen 1866. Zegels m piaats van geld bij verkooppremies in ver band met belasting. Zegels worden beschouwd als geld, dus hier zou ook belasting van betaald moe ten worden. ±867. Indien Z.B. in de buurt, an dere filialen dezelfde recla- Spaarboekje met enige ze gels cadeau aan klant b.j geboorte in het gezin. De meeste van onze klan ten hebben reeds spaarboek jes. Aangezien deze n.et persoonlijk zijn, heeft het weinig zin bij een geboorte een spaarboekje te geven. Rekenboekje veranderen, opdat op elke bladzijde on deraan de zegels getotali seerd kunnen worden. Is reeds geprobeerd, maar blijkt niet uitvoerbaar. Naam „Boterhamkorrels'' veranderen in „bruine ha gel" of „Bruine hageslag Boterhamkorrels wordt al een begiip. Het woord ha gelslag mag in dit verband niet gebruikt worden. Alle administratiebeschei den bij ontvangst in het fi liaal direct stempelen met filiaalnummer. Is reeds tientallen malen op het weekbericht verzocht. Ceinturen om dames jas- schorten, teneinde veelvul dig inscheuren aan zijkan ten te voorkomen. Nadat vele proeven geno men zijn, is de huidige uit voering totnogtoe de beste gebleken. Albums met plaatjes naai België, waar erg in trek. De invoer in België is aan rechten onderhevig, dus niet aantrekkelijk. Hazelnoot paté bonbons etaleren, evt. gecombineerd met enige andere artikelen, in lijst van een schilder.,, dus soort „stilleven". Het uitkomen en etaleren van artikelen wordt over gelaten aan het initiatier van chef en personeel er. hangt ook af van de om standigheden. Bij herdenking bevrijding chocoladetabletten in de handel brengen, zoals in 1945 „gedropped" werden. Dit is een goed idee en ook in Zaandam overwogen. In zekere zin wordt ook zoiets gedaan. Aanmoedigingspre mie 5. Folder samenstellen spe ciaal voor jongelui, die in het huwelijk treden. Deze folder zou verdwijnen in de zee van circulaires, die jonggehuwden ontvan gen. Oud carton verkopen. Op brengst ten bate van con tact-avonden. De vrachtkosten zouden te hoog worden. De opbrengst is overigens reeds voor ha; personeel bestemd. Kaas oliën met Araehide oi Boterolie. Op het weekbericht heeft gestaan dat voorlopig groenmerk slaolie gebruikt moest worden. Rijmpje over Boffie-koffie op z'n kop in de krant. Hiertoe zal niet worden overgegaan. Legpuzzle insluiten bij kof fie. Dit is in strijd met de lotc- rijwet. Vacantie-eizen a's prgzen in de O.P.W. De O.P.W.-v/innaars ont vangen reeds geldprijzen en kunnen dit dus naar eige. keuze besteden. Voor de Z.B. losse koffie verpakken. Gebeurt reeds. Het Nederlandse publiek zal nog aan zelfbedieningsza ken moeten wennen. Door dat men zichzelf bedient en daardoor het onkostenper- centage lager is, kunnen de artikelen goedkoper worden aangeboden. Meer artikelen onder de 25 cent in verband met zegel actie. Wij hebben reeds voldoende artikelen onder de 25 cent. Koffie- en theebussen af schaffen. Koffie en thee zichtbaar maken voor de klanten. Bij de nieuwste inventaris sen is hier reeds rekening mee gehouden. Stukjes cocosbrood en stuk jes blokkaas tegen nieuwe aanduwen en opsnijden, ten einde verlies te voorkomen. Dit systeem is al oud en be hoort in ieder filiaal gedaan te worden. Opleiding van verkoopsters in Warenkennis. Dit heeft onze volle aan dacht. Vandaar rayonwin kel- en Zaandagen. w'ij pro beren hieraan zoveel moge lijk personeelleden te laten deelnemen. Tafels van 20 t/m 40 als in ventarisstuk bij de kaasstei- ling, teneinde rekenen te vergemakkelijken. Deze tafels zijn op het Vrio- magazijn voorradig. Puntjes Hollandse Chalet kaas los verkopen, 2 voor 25 cent. Dit is een goed idee en zal op het weekbericht vermeld worden. Pienne 5. Puntenslijpers ophangen. Wordt reeds in meerdere fi lialen toegepast. Volledige prijslijst achter pagina Allerhande -j- 't Bof- fie van de week. In de laatste Allerhande is reeds een uitvoerige prijs lijst gepubliceerd. Attentie bij verjaardagen personeel. Theoretisch is dit een aar dig idee, maar zou voor on ze 5000 personeelsleden een aparte administratie ver eisen. Er zal dus niet toe worden overgegaan. a. Koffie na het malen even in de bus koelen, teneinde kleven te voor komen. b. Flesjes vla in de handel brengen. c. Kaas in droge stof ver kopen. d. Rondkijken bij concur renten. a. De klant is in de prak tijk niet bereid te wach ten tot de bus is afge koeld. Dit kost te veel tijd. b. Fles vla mogen wij niet verkopen. c. Kaas in droge stof i: vroeger over gesproken, maar blijkt door de hoge prijs geen artikel voor de verkoop. d. Dit behoort iedereen te doen, die interesse heeft voor zijn vak. Men kan dan tevens zelf constateren dat wij in derdaad goedkoper zijn. a. In het midden van een hele kaas een 4- of 8- kantig stuk uitsnijden en daarna de kaas in gelijke stukken snijden. Geen restanten en elke klam evenveel korst. b. Verkopers met beide di ploma's stimuleren ook andere diploma te be halen in verband me', supermarts. c. In Zeeland worden rij dende winkels geëxploi teerd, kennelijk met winst. Beantwoording van idee 2525 over dit onderwerp, n.l. exploitatiekosten te hoog, wordt betwijfeld door inzen der. Inzender is „geen koppige kerel maar best voor reden vatbaar. Uw trouwe bedien de. Jan". a. Dit is verschillende ma len in Pit behandeld en met voorbeelden duide lijk gemaakt. b. Dit wordt door Zaandam natuurlijk zeer op prijs gesteld. In de toekomst zal er ook steeds meer waarde aan gehecht worden in verband met promotiekansen. c. Met onze huidige prijzen is rendabele exploitatie ons niet mogelijk. Vergelijkt U de prijzen maar. Teneinde personeelsverloop tegen te gaan, eenmaal een week extra vacantie te ge ven aan meisjes die 2 jaar bij ons blijven! De voor- en nadelen van dit idee moeten eerst nader door ons worden bekeken. Op stationsreclameborden „Wordt couponknipper bij A.H.". Dit heeft onze volle aan dacht. Momenteel is echter geen plaatsruimte beschik baar. Op stations hebben wij meerdere malen reclame gemaakt. Zegelcompetitie invoeren met „Zegelpluim". Dit idee is niet uitvoerbaar. Het ene filiaal heeft mee: klanten, die sparen dan het andere. Het gehalte van de klanten is nu eenmaal niet overal hetzelfde. Koekb'ikken steeds met de zelfde etiketten. Dit voor komt zoeken in de koek- stelling. Een uniforme verpakking' heeft onze volle aandacht. Advertentie opplakken en meenemen de wijk in. Dit wordt in veel filialen reeds toegepast. Zegels per verkoopster In rekenboekje noteren. Hier worden reeds proeven mee genomen. Indien meer dan één Z.B. in één stad, met verschillende kleuren inkt stempelen. Een goed idee. Er is tot nog toe echter maai- één soort goede inkt, de blauwe, die bruikbaar is. Aanmoedi gingspremie 2.50. Zegels doortellen in afre- kenboekje. Dit is niet uitvoerbaar. Premie belastingvrij. Zegels in plaats van premie. Zie idee 1866. Oningevuld. Geslaagde feesien zonder plankenkoorts 5 Mei 1945! Na vijf jaren van onderdrukking, leed en slavernij is Nederland dan eindelijk geheel bevrijd van de overweldi gers van de 10de Mei 1940. De vreugde is tomeloosjong en oud bivakkeren de eerste dagen tot diep in de nacht op straat en plein, al dansende en hossende. Na enkele weken wordt een comité belast met de voorbereiding van een officieel bevrijdingsfeest, en wordt dan in de Haar lemmer Houttuinen besloten om op de één of andere wijze actief aan deze festiviteiten te gaan deelnemen. Maar op welke manier? Men wil toch wel graag deze deelname koppelen aan de dienende functie van het bedrijf. Al pratende wor den diverse suggesties gebundeld tot de idee om één der lange Bros- huis-paardewagens tot een rijden de muziektent om te bouwen en hem op opvallende wijze door zes paarden te doen trekken. Aange zien men in het bedrijf o.m. de be schikking heeft over de nestor on der de Amsterdamse koetsiers, de krasse bijna 70 jaar oude heer Broertjes, en voorts over een oud cavalerist, de heer Bakker, is de geprojecteerde tractie geen moei lijkheid voor de organisatoren. De heer Broertjes heeft in zijn lange koetsiers-loopbaan wel meer vier paarden van de bok gereden, ter wijl de heer Bakker het voorste span voor zijn rekening kan ne men. Muziek gevraagd. Maar hoe aan de muzikale bezetting van de wagen te komenEr is in deze dagen belangrijk meer vraag naar, dan aanbod in musici en de verlangde honoraria zijn dan ook niet voor de poes. Men slaagt erin om een band van zeven man sterkte te engageren, waarna de voorbe reidingen in snel tempo kunnen ver der gaan. Inmiddels is reeds een schets ge- Tijdens een avondbijeenkomst van een 30-tal A.H.-ers in de hal van het O.G. kwam de kastelein, Wou ter Kley, de discussieleider in het oor fluisteren dat er 30 taartjes waren aangekomen. Ze zouden wel afkomstig zijn van een van de directieleden, want diens vrouw was jarig. De betrokken directeur opgebeld om te feliciteren en te bedanken. Geen gehoor. De taartjes toch maar met verschuldigde eerbied tot ons genomen. Laat nou een kwartier later blij ken dat de taartjes bestemd wa ren voor de bridgeclub, die intus sen verschenen was. Van onze klanten Waarde Heer, Ek wil graag by u inskryf as vaste kliënt en sal dit waardeer as u my 'n kruideniersboekie kan laat kry. Dan wil ek graag met een weet of dit moontlik is dat u Donderdags die bestelling kan kom haal om dit V rijdagvoormid- dae indien moontlik af te lewer? Ek sal dit hoog op prys stel! Met opregte dank by voorbaat. Hoogachtend, die uwe. maakt van de aankleding van de wagen, en schakelt men nu de be- drijfstimmerman in, dhr Brueijs, voor de dakconstructie en het optuigen. Ook de culminerende fi guur, het bekende mannetje, wordt door hem vervaardigd, met dien verstande evenwel, dat het voor het passeren van viaducten kan worden „gestreken". Dienende functie. Op de achterzijde van de wagen poogt men de dienende functie van het bedrijf uit te beelden; het mannetje deponeert zijn mandje met levensmiddelen aan de voeten van een in koningsmantel geklede en op een troon gezeten vrouw, met als onderschrift van deze voorstelling de woorden „de klant was, de klant is, de klant blijft koning". Voor de geprojecteerde wapen schilden, de kledij der paarden en voorts het livrei van koetsier, pal frenier en ruiter wordt tenslotte een verhuurkantoor van toneelbe hoeften ingeschakeld. Op welke manier nu zal het bedrijf deze rijdende bandstand het Amster damse publiek voorzetten? In over leg met en met veel medewerking van de hoofdstedelijke politiefunctio narissen wordt besloten tot enige nauwkeurig getimede rondritten door de stad. rondritten die de meeste filialen als raakpunten zullen heb ben. Op gezette en jegens het pu bliek duidelijk kenbaar gemaakte tijden zal op de belangrijkste dezer raakpunten gedurende een half uur worden gemusiceerd en zullen de begeleidende politieagenten het dan sen op straat mogen toestaan. Tenslotte verzekerde men zich nog van de medewerking van een aan tal waterpadvinders, die de wagen als een escorte door de stad zul- A.H.-chef tot collega: „Zeg ik heb een verkoopster in mijn zaak, die heeft schoenen maat 40 en een witte jas maat 42. Kun jij me nu zeggen wat ze weegt?" Collega: (na enig peinzen) „Nee". A.H.-chef: „Nou, 't is nogal een voudig, ze weegt kruidenierswa ren". „Help!" en begeleiden en bij veel drukte tevens als hulpagenten kunnen optreden. Overwinningsparade. Maar zoals met vele dingen, van het een komt het ander; waarom zou men de wagen ook meteen maar niet laten deelnemen aan de inmiddels voorbereide grote mili taire en burgerlijke overwinnings parade? Werd hiertoe al heel makkelijk besloten, in het kader van het feestprogramma werd dit besluit spoedig gevolgd, door nog een ander, n.l. om de bandstand in te schakelen ten behoeve van de muzikale illustratie van een partij schaak met levende figuren op het sportterrein Olymplaplein, georganiseerd en gespeeld door onze grootmeester Max Euwe. De Haarlemmer Houttuinen voorzag beide partijen tevens van een aan tal hunner „stukken". Organisatoren konden na afloop van de feesten tevreden zyn; van plankenkoorts was bij mens noch dier vrijwel niets gebleken. Hier aan was zeker niet alleen de ja renlange ervaring van koetsier en ruiter in het stadsverkeer debet, maar zeker ook de gegroeide sa menwerking met hun viervoeters. Voor liet bedrijf was tenslotte nog het meest interessant, dat publiek en pers beide hun byval betuigden.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 3