m Superma rt Slotermeer De eretribune Geen onaardig karwei, die O.P.W.-prijsuitreiking Heer G. Heijn heeft lof voor O.P.W.-prijswinnaars De heer Valk sprak stimulerend slotwoord Wij verkopen rijksdaalders voor twee gulden vijf en twintig O PFILWLM^ XVouwc fortuim\ reisde mee iTSIN llll SAH002000M9 Flitsen Landelijk mei 1955 ftWALIT£/r Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 12e Jaargang No. 5 - Mei 1955 HOOFDPRIJS: I H. Lamberts (Sas van Gent) wisseibeker met plaquette. EREMEDAILLE: Oostzaan o.l.v. chef J. Kreulen. Eclam o.l.v. chef Buyten. Amsterdam, Kal verstraat, o.l.v. chef E. Somers. Ermelo o.l.v. chef J. Kamp. i Winterswijk o.l.v. chef H. van der Burg. Amsterdam, Amstelveenseweg, o.l.v. chef K. Boerlijst. Hilversum, Langestraat, o.l.v. j chef H. P. Vlieg. Amstelveen, Keizer Karelweg, o.l.v. chef A. W. van Minnen. Zaandam, Westzijde, o.l.v. chef A. Martens. De heren van Rooy en Hoetmer nodigen het personeel van de filia len in Amsterdam en omgeving uit, om de pas geopende super- mart in de Burg. de Vlugtlaan, Slotermeer, te bezichtigen op Dinsdag 10 Mei a.s. van 3-4 uur n.m. Verloofden zijn ook welkom, Er wordt een prima kop koffie ge schonken. De Slotermeer is te be reiken met tramlijn 13. Een overzichtsfoto van de deel- ■s(sters) aan het O.P.W.- diner in Krasnapolsky. In het Juni-nummer komen foto's en verslagen van: 20 April: bezoek O.P.W.-perso neel aan Zaandam en IJsrevue in Carré. 20 April: kijkdag in Z.B. Sloter meer. 21 April: opening Z.B. Sloter meer. 27 April: bezoek pluspluimwin- naars no 3: personeel Edam. „Het is zo langzamerhand een traditie geworden," aldus besloot de heer H. Valk het officiële gedeelte van de O.P.VV.-dag, „dat ik mij met een kort woord tot U richt. De grootste levensvreugden," aldus de heer Valk, „liggen in de prestaties, de resultaten van het eigen werk. Het moet voor U daarom wel een bijzonder prettig gevoel zijn hier te kunen samen komen met het idee: dit hebben wij door eigen initiatief en inspanning bereikt." „Het is prettig dat wij hier steeds I per stuk, dan zou ik er zeker van nieuwe gezichten zien." „Dat is zijn dat mijn klandizie overweldi- een gezond verschijnsel en bewijst gend was." „Welnu, mijne heren, dat er een heftige onderlinge con- realiseert U zich, dat wanneer D cux-rentie is tot het bereiken van een pak koffie verkoopt, U in feite de ere-plaatsen met „gelukkig" eveneens een rijksdaalder voor 2 wisselend succes." gulden vijf en twintig aan de man „Toch zijn er enkelen, die er een brengt." goede gewoonte van maken hier Ook het obligatie-plan belichtte meerdere malen op de O.P.W.-dag de heer Valk nogmaals in stimu- te verschijnen. En in dat verband", lerende bewoordingen. („Dit was dus de heer Valk, „wil ik noemen de geen A-bon en ook geen H-bom; heer Hofman uit Groningen en de heer Freericks uit Bilthoven." „Van de veertien O.P.W.-wed strijden wisten zij respectievelijk 6 en 5 maal op een ereplaats beslag te leggen en bovendien ieder eenmaal de kampioensbeker te veroveren.' dit plan sloeg in als een A-H- bom".) „Beseft U," aldus richtte de heer Valk zich met klem tot de chefs, „dat U werkt voor een bedrijf dat zowel materiële als geestelijke hulpkrachten tot zijn beschikking heeft om dergelijke Vervolgens belichtte de heer Valk 'enorme verkoopstimulerende pro een aardig idee van rayonleider j jecten te ontwerpen en uit te voe- Verbeek. „Als ik aan het pu- ren." „Beseft U welk een steun bliek zou vertellen," aldus het idee dit bij de uitvoering van uw taak van de heer Verbeek, „dat ik betekent en weest U er daarom rijksdaalders aanbiedt voor 2.25 trots op. tf«ugoh prijtmi fj tic best,: te,"ferf "iff K stw ®j MIKM/OT,, De heer G. Heijn heeft de beker uitgereikt aan chef Lamberts van Sas van Gent en bedankt ook mevrouw Lamberts voor de steun, die zij haar man en het personeel heeft gegeven. Honderd negen en zestig filialen boven basisplan '55 Werkelijk jongelui, ik vind dit geen onaardig karwei, zo begon de Heer G. Heijn zijn praatje ter gelegenheid van de 14e O.P.W. dag in het ontspanningsgebouw te Zaandam. Op de hem zo eigen gemoedelijke wijze begon de grote baas zijn keuvelgesprekje, nadat hij door de Heer D. A. ter Wee was ingeleid en nadat deze de aanwezigen, dat waren niet minder dan 143 gasten en wel chefs en rayon en districts leiders met hun vrouwen, had welkom geheten. Voor de Heer Heijn had men beter geen microfoon kunnen opstellen, want hij negeerde dit, overigens zo nuttige instru ment, volkomen; op zichzelf geen ramp, want ook zonder dit hulpmiddel werd hij overal in de zaal goed gehoord. Dat past nu eenmaal bij zijn stijl. Voordat hij tot de werkelijke prijsuitreiking overging, wilde hij, zoals hij dat zelf noemde, nog wel even een paar woordjes met de jongelui spreken. En met die jongelui bedoelde hij dan in het bijzonder de 50 chefs, die dit jaar aan de top hebben gestaan bij de omzet prestatie wedstrijd en aan wie naast de officiële beloningen ook een feestdag met toebe horen werd aangeboden. ,,Ik wil jullie wel eens even vragen" aldus de Heer Heijn, „hoe is dat eigenlijk met die /an Albert Heijn: „Albert Heijn zegeltjes gegaan. Wil iemand er nog mee uitscheiden, dan kan hij het nu wel even kenbaar maken door op te staan". Niemand stond op, behalve Fotograaf Woudt, die van dit moment een plaatje wilde maken. „Ik kan mij indenken"aldus de Heer Heijn„dat, toen wij het plan van de obligaties en spaarbrieven aan jullie ont vouwden, nu enkele weken ge leden, dat er toen geweest zijn, die bij zichzelf gedacht heb ben, nou nou maken ze daar nu zo een drukte van. Maar gelukkig dat is meege vallen, dat bewijst alleen al het feit, dat nu reeds 169 filialen boven het basisplan 1955 zit ten". Nog een ander stokpaardje be reed de heer Heijn en wel dat van de koffieverkoop. Ook nu weei hamerde hij op het grote belam van dit product waarop wel heel in het bijzonder de wapenspreuk maakt U het leven goedkoper /an toepassing is. Daarna begon de heer Heijn met de prijsuitreiking. Stuk voor stul: werden de chefs, die de hoofdprij zen gewonnen hadden, voor het voetlicht gehaald, samen met hun vrouwen, en ieder kreeg er een persoonlijke opmerking bij. Zo memoreerde hij bij beker- prijswinnaar Lamberts uit Sas van Gent de wel zeer explosieve koffieverkoop. „Dat is werkelijk je ware"aldus de baas. Chef Boerlijst uit Amstelveen werd geroemd om zijn uitste kende prestaties in „dat kleine winkeltje". Ook Somers kreeg alle eer, evenals Buyten uit Edam. Chef Kamp uit Ermelo kreeg behalve de felicitaties voor zijn omzetprestaties ook nog de wel gemeende gelukwensen voor het feit, dat zijn gezin er zo tussen door ook nog verblijd was met een stevige baby. Ook chef Vlieg bleek van een klein zaakje een behoorlijk ren derend bedrijf gemaakt te heb ben en moest daarvoor alle lof in ontvangst nemen. In Winterswijk, aldus de heer Heijn, hebben wij jarenlang ge sukkeld. Totdat van der Burg kwam. „je bent er nog lang niet daar, v. d. Burg, maar ik heb het volste vertrouwen, dat wij in Winterswijk op de goede weg zijn." De vrouwen van de zegevierende .hefs werden eveneens in de hulde betrokken. ij zijn er van overtuigd, dat de iulp, steun en kameraadschap van ie goede chefsvrouwen een groot deel van het succes van de man nen betekent. Het kan niet ge noeg onderstreept worden, welk een belangrijke rol de vrouw in liet leven van de man, ook zake lijk bezien, speelt. Vandaar deze harteLjke hulde aan alle vrouwen .an A.H. medewerkers, die blijken aan taak zo uitstekend te ver staan. Daarna ging men over tot de ver loting van een aantal fraaie prij zen waaronder een rijwiel en een aantal cassettes tafelzilver, die resp. gewonnen werden door de heer H. G. J. Osewoudt (rijwiel), J. B. Koppen, J. Schwarz, A. W. v. Minnen J. Freericks, Mevr. A. v. d. Ploeg-Stam en C. Konings allen een cassette). In een stimulerend slotwoord Jankte de heer H. Valk tenslotte ïlle medewerkenden voor de goede krachten die zij ook dit jaar weer aan het bedrijf geschonken had den. Met een „U kunt trots zijn op Uw bedrijf" werd het officiële gedeelte van de bijeenkomst gesloten. Wij vragen ons af of de dames Osewoudt en Kop pen wellicht samen met Vrouwe Fortuna in de trein jezeten hebben toen zij op de O.P.W.-dag naar Zaan dam reisden. Deze beide uitverkoren le den van het zwakke ge slacht kregen de eervolle taak van de heer Heijn toe- bedeeld, om uit een klein draaiend tonnetje de loten .e kiezen voor de verdeling van het rijwiel en de cas- seties tafelzilver. Na aan- vankelijk tot grote schrik van de heer Ficnig, wien het welzijn van dit trom meltje klaarblijkelijk zeer ter harte gaat, gezien de enorme haast die hij maakte j om bij het eerste verdachte kraken op het toneel te ar- riveren), na dus eerst de i trommel met geduchte hand de verkeerde kant opge- draaid te hebben (hoe kan dat ook anders) met als gevolg het gekraak, scheen de loterij langs normale ba- j nen verder te verlopen. Maar hier moet de spraak in de treincoupé kracht hebben gekregen. Mevrouw Osewoudt trok het lootje en verkoos daar mee als prijswinnaar haar.... eigen man. Toen koos zij het lot voor de prijs en ook dit zat waterdicht. Het was nl. de fiets. Mevrouw Kop pen zou het tweede lot be handelen en ook zij trok de naam van haar man. Onze redactie-secretaresse, die dit verhaal moest uit tikken, mompelde: Afge- sproken werk". En ja, als wij niet beter wisten met welk een zorg de heer Fie- nig zijn rechts omdraaiend, j dames!) trommeltje be- I hoedde tegen elke vorm van omkoperij of bedrog, ja dan Maar er is meer tussen he mel en aarde en zoals wij l in het begin al zeiden, lijkt het ons de enige oplossing, dat Vrouwe Fortuna in de zelfde coupé als de dames Osewoudt en Koppen ge reisd heeft.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 1