I Onbeleefde schakers? Notulen Wethouder Plooyer schoot een trommeltje Zomerprogramma komt aardig vol Bekers in 't verschiet? 4 AH-FLITSEN De heren V an IJzendoom en Snoei in volle concentratie Aan het einde van de middag werden de beste schutters vereeuwigd. Geslaagde schietwedstrijden in het Ontspanningsgebouw Zaterdag 2 April j.l. vonden in het O.G. schietwedstrijden plaats, waarhy de vijf beste schutters van de politie, de reserve-politie, de P.T.T. en de bev/akingsploegen van de A.I., Sterel en Wechelaar, A.H. elkaar naar de kroon staken. De uitslagen van deze wedstrijden waren: le prijs Artillerie Inrichtingen, 216 punten; 2e prijs Reserve politie, 214 punten; 3e prijs Albert Heijn, 212 punten. Het A.H. vijftal bestond uit de he ren Abbink, Fokke, van Urk, Schijf en Hekkert, die met deze prestatie een extra prijs van 30 eieren verdienden. Naast deze vijftallen was er een A- en B-ploeg samengesteld uit de overige leden van onze bewakings- ploeg. waarbij de prijs-winnaars waren A-ploeg: le prijs de heer H. K Engel, 49 punten; 2e prijs de hee; J. Boon, 43 punten; 3e prijs de heren A. Stens en C. R. de Grooth, beiden elk 40 punten. B-ploeg: le prijs de heer H. Bak ker 41 punten; 2e prijs de heer H Kroes 39 punten; 3e prijs de hee A. Castelein, 36 punten. Met zijn 49 punten was de heer Engel de beste schutter van de middag, hoewel hij op de hielen gezeten werd door een drietal deelnemers die trots konden zijn op hun 48 punten wel een bewijs, hoe goed er geschoten werd. Muziek Ditmaal niet veel nieuws te mel den van het muzikale front. Alleen het zomerprogramma, wat al aardig vol begint te worden. Op Zaterdag 23 April gaan wij hoogstwaarschijnlijk naar de Slo- termeer in Amsterdam omdat daa. de nog tot nu toe grootste zelf bedieningswinkel wordt geopend Ter gelegenheid van dit feit ma ken wij een mars door de Sloter- meer. Op 5 Mei, de tiende verjaar dag van onze bevrgding begint het al vroeg. Om zeven uur 's morgens /erken onze bazuinen en tamboers mede om van verschillende punten .n de stad de mensen wakker te maken. Om half acht maken wij een mars door Oost Zaandam en spelen bij 't ziekenhuis in de Bloe- mengracht enige marsen. Des mid- Jags spelen wij op de Burcht met le andere corpsen. En dan 19 Mei, Hemelvaartsdag, naar 't concours in Woerden. Op 8 Juni maken wij Tot de velen, die aan de uitnodiging een. mars door Koog aan de Zaan deze middag bij te wonen, gehoor i en Zaandijk in verband met gaven, behoorde ook de loco-burge meester, wethouder Plooijer. Hij schoot juist genoeg om het luxe 60-jarig bestaan van Harmonie Apollo. Zaterdag 18 Juni gaan wij naa. IJmuiden om deel te nemen aai trommeltje sprits te verdienen, dat het festival in verband met he als extra prijs beschikbaar werd ge- i0-jarig bestaan van de Umuide. steld voor ieder, die 40 punten o[ Harmonie. meer behaalde. De overige prijzen En dan Zaterdag 2 Juli weer naar voor alle schutters bestonden uit het concours ditmaal in Westzaan eieren, die aan de lopende band de °P 20 Augustus verzorgen wij een deur uitgingen. concert en maken een mars in Jnkhuizen. Tot slot is er in Zaan- De uitreiking van de hoofdprijzen Jam in September nog een def lé vond tegen 4 uur 's middags plaats n verband met het 10-jarig be door de hoofdcommissaris van po- ctaan van de Zaandamsche Ge- litie, de heer P. J. van Yzendoom, 1 meenschap.Wij zullen hopen dat die tevens de organisatoren dank wij met al deze dagen mooi weer bracht en de hoop uitsprak, dat mogen hebben, zodat alles goed deze schietwedstrijden een jaar- "an siaSen- lijkse traditie zouden worden. M. BARRETT men zou zo langzame!hand den ken, dat het A.H.-bedrijf een schaakvereniging rijk is. U weet wel met een bestuur en niet te vergeten een flinke maandelijkse contributie met als extra attractie eenmaal per jaar een goed be zochte jaarvergadering. Niets van dit ades! Het is heel eenvoudig begonnen Tijdens de middagpauze zitten en kelen met ernstige gezichten schaak te spelen. Nu ja, noemt U het dan maar koffiehuis-schaal: als U meent dat je binnen drie vier kwartier geen behoorlijke partij kunt spelen. Weldra bleek, dat velen de schaak sport een goed hart toedragen maar niet iedere week een avond hieraan willen of kunnen beste den. Zo is de gedachte ontstaan om op regelmatige tijden een wed strijd te organiseren met club .an diverse bedrijven in de Zaan streek. Als eerste gast ontving de schaak club A.H. een team van Bruijnzeel De gastheren waren wel niet be- eefd, want koffie kon men we kr.jgen, maar de winst niet. D uitslag was: gespeeld aan 9 bor den A.H.Bruijnzeel 72. Na de simultaanles van de hee Slob (waar U alles al van weet! ging A.H. op bezoek bij de Artil lerie Inrichting. In beleefdhe d kreeg men daar een les, want daa werd koffie (met een koek al een boterham zo groot) en dc winst geschonken. Uitslag: ge speeld aan 18 borden. A.I.A.H 8V2—9V2. Bridgers kregen geen taari Op Maandag 11 April hébben wij onze Paas-drive gehouden welke in alle opzichten geslaagd is. Er is weer heel hard gestreden om de bovenste plaatsen, de gewone kop pels waren nu gescheiden van el kaar door loting, zodoende speelde een ieder met een voor haar of iiem vreemde partner. Dit geeft Jan wel eens geheel vreemde uit slagen, doch dit verhoogt toch ook weer de spanning, maar uit eindelijk is een ieder met eieren naar huis gegaan. _,r was aan deze avond een fees- .elijk tintje gegeven. Bij de koffie zou er gebak geserveerd worden Jit was dan ook prima in orde gemaakt door Mevr. Bracco. De uanketbakker had de doos in ons O.G. afgegeven doch er niets bij vermeld voor wie deze bestemd was en daar er tevens een verga dering in de Hall was van een ander gezelschap, is de heer Kley zo vriendelijk om ons gebak aan dit gezelschap te serveren. U begrijpt de pijnlijke situatie toen ons dit ter ore kwam. Bij ons creurige gezichten en in de Hall een geweldige vrolijkheid. Doch er is weer voor nieuwe voorraad gezorgd dus alles is weer op zijn yootjes terecht gekomen. Ook wil- en wij langs deze weg weer een ïartelijk welkom toeroepen aan de ïeer v. d. Hazel, welke na een af wezigheid van enkele maanden, /eer in ons midden is teruggeko- nen. De heer v. d. Hazel zal zo poedig mogelijk de leiding weer jvememen van ondergetekende welke deze tijdelijk gehad heeft. »j gaan nog steeds vooruit me jns ledental en gaan met vertrou- ven de toekomst tegemoet. Tafeltennis /ij zullen dit seizoen met vier earns aan de bekerwedstrijden /an de N.T.T.B. deelnemen. Deze leginnen direct na afloop van de wereldkampioenschappen, die van 1624 April in Utrecht gehouden /orden. Wij rekenen er op, dat ninstens enige bekers veroverd ;ullen worden. Vis U dit leest, zijn de wedstrijden im het persoonlijk kampioenschap van onze club ook al weer in volle gang. Wie kampioen zal worden, valt nog niet bij benadering te zeggen, doch het is wel zeker, dat de huidige kampioen, A. Hagen- dijk, het niet cadeau krijgt. Hij zal o.a. zware tegenstand ondervinden van ons nieuwe lid, J. van Spanje een eerste-klasser, die voorheen voor D.S.S. (Alkmaar) uitkwam Voor de training is een nieuwe commissie benoemd. Deze training is speciaal voor de nieuwe leden, dus als er onder U nog zijn, die interesse voor tafeltennis hebben dan is het voor hun nog de tgd om zich als lid te melden. van de vergadering van Di rectie en Contactcommisie op 13 April 1955. Aanwezig: de dames M. G. Buy- singh en T. Kwast en de heren F. Schuddeboom, J. C. Berghege J. W. Hekkert, W. C. J. Leonard J. Overmeer, J. Sikkes, M. van Vliet en J. Ph. Ypma. In zijn openingswoord heet de hee. Schuddeboom speciaal het nieuwe lid, Mej. Buysingh, welkom, ter wijl hij haar voorgangster Julia v. d. Wiel, dank brengt voor d^ prettige samenwerking. De heer Sikkes deelt vervolgens namens het personselfonds mede welk besluit er genomen is te- aanzien van afscheidscadeaux, waarover U in de Fl.tsen een e:. ander kunt lezen. De heer Schud deboom kan zich met dit besluJ verenigen. De regeling ten aanzien van he! bezoeken van de suikertentoon stelling in Amsterdam zal via he publicatiebord worden bekend ge maakt. De wijze waarop de kleedkastje vooral door de dames, worden be handeld geeft zowel de bedrijfs leiding als de contactcommissie stof tot een gesprek. Afgesproken wordt om de k'.eedkastjes van een fabrieksnummer te voorzien en de gebruikers in de gelegenheid t" stellen ze grondig schoon te ma ken, maar dan tevens scherpe con trole uit te oefenen op vernielin gen en vervuiling. De chefs zul'en deze controle uitoefenen. Aansluitend op dit punt wordt dc /raag gesteld of de bedrijfskle- lingverstrekking voor meisjes in mdere banen kan worden geleid !en concreet voorstel is er nog liet maar er worden wel enkele juggesties gedaan die op hun bruikbaarheid getoetst zullen wor den. De heer Schuddeboom komt ver- /olgens op een punt, dat ook reed n December de aandacht had, n.l het roken in toiletten en kleed kamers. Nogmaals zet hij de redenen van een rookverbod uiteen, dnig geduld zal de C.C. moeten betrachten ten aanzien van ec" toilet voor de mannen van de C.F Dit punt zal na diverse verbou wingen t.z.t. wel de aandacht heb ben. Je organisatie van een schilde- •ijen-tentoonstelling is even aan gehouden maar vóór de volgende vergadering hopen we ook aan deze wens te hebben voldaan, ter wijl daarnaast enkele schilderijen ons O.G. zullen sieren, die regel matig door andere worden ver vangen. Wij ontvangen deze via een organisatie van kunstenaars, die op deze wijze voor haar werk belangstelling bij het Nederlandse publiek aankweekt. De feestelijke viering van de be vrijdingsdag 5 Mei naast Koning- nnedag en de gunstige bedrijfs- ïitkomsten over 1954 geven de /oorzitter van de C.C. aanleiding ïiting te geven aan de onder het aersoneel levende hoop op een ex- ra'tjé. De heer Schuddeboom wijst op het. feit, dat het concern mo menteel ongeveer 4500 personeels leden telt die eventueel in aan merking zouden moeten komen en dat het op grond hiervan uitgeslo ten moet worden geacht dat aan een dergelijke wens tegemoet ge komen zal worden. Bovendien "'aan er door het stilzetten van d" fabrieken gedurende 1% dag dit iaar al heel wat kostbare produc tie-uren verloren. Naar aanleiding van de publicat:e !n de pers over de dividenduitke ring vraagt de C.C. of ook dit jaan een uiteenzetting zal worden ge geven over de bedrijfsresultaten evenals dit het vorig jaar het ge val was. De heer Schuddeboom be antwoordt deze vraag bevestigend maar wijst er op, dat deze uiteen zetting zeker niet voor eind Me' verwacht moet worden. Het jaar- "erslag is nog niet verschenen. Uit de meisjes-vertegenwoordi ging is de wens naar voren geko men om bij warm weer meer ge legenheid te krijgen van onze bad inrichting gebruik te mogen ma ken. Hoewel er reeds een grote soepelheid wordt betracht ten aanzien van het baden onder werktijd voor de degenen, die schoonmaakwerkzaamheden heb ben verricht, zal toch ook getracht worden aan deze nieuwe wens te gemoet te komen voor zover de werkzaamheden dit toelaten. lowceilzijher gcricAt op Ziezo, de Paas zit er weer op. Echt leuk geweest, echt gezellig. Vooral de eerste dag met dat permanente regenbuitje was leuk, hebben we gezellig met de kin deren spelletjes gespeeld, dat wil zeggen, op een gegeven moment zaten mijn vrouw en ik het spel letje alleen te spelen. Ik heb ook nog voorgelezen uit een kinder boek. Toen het spannend begon te worden, bemerkte ik plots, dat mijn twee oudsten ergens om aan het loten waren. Waarom weet ik niet. maar de aardigheid was er voor mij af. Toch wel jammer, want het was wel een spannend ..kinderverhaal Toen ik ophield had de held juist het monster een paar ogen uitgestoken. De rest van de dag hebben wij gelezen en voor het raam staan kijken. Vervelend was, dat ik dan steeds in de ogen van mijn overbuurman keek, wat toch echt niet de bedoeling was. De tweede dag hadden we de kinderen net in hun nieuwe paas- jasjes gewrongen om op stap te gaan, toen we visite kregen. Dc mensen hadden een half uur ge spoord, dus hebben wij de kinde ren weer uitgepeld en zijn „ge zellig" thuis gebleven. Enfin, ik heb twee maal kolen geschept, dus frisse lucht heb ik óók gehad. En nu maar weer op naar de Pink ster. geen twee, maar drie dagen vrij. Tanden op mekaar, vrien den. dan komen wij ook daar wel weer doorheen. Intussen gaan wij zeer binnenkort allemaal gezellig kijken naar onze eigen Toneelvereniging, die met een prachtig stuk voor het voet licht komt: „Saigon Milly". Na tuurlijk komt U ook, mevrouwtje. Misschien is het wel weer om uw nieuwe mantelpakje aan te trek ken, dat II met de Paas zo graag aan de verbaasde wereld had wil len tonen. De apdrte intieme sfeer van onze toneelavonden is oorzaak, dat wij altijd uitverkocht zijn, dus zorgt dat U er bij bent. Wat zegt 11, wilde U ook lid worden van de T.V. Dat kan, heel graag zelfsNee, dat kunnen wij U niet garanderen. In elke toneelvereniging krijg je wel een kleine rol, helemaal geen rol of word je de rol afgenomen door de regisseur wanneer hij meent, dat je haar niet kunt bren gen. Wie dan kwaad wordt of wegloopt, kan nooit een goed lid zijn. O, bent U niet zo, des te beter, dan bent U van harte wel kom. Nou, dat was het dan weer. H. v. P. Wisselende werkzaamheden, of wel overplaatsingen geven in een aantal gevallen aanleiding tot moeilijkheden, die zowel bij de mannen als bij de meisjes hoofd zakelijk neerkomen op een ver mindering van premie. Dit punt heeft alle aandacht, zodat er in deze vergadering niet al te diep op wordt ingegaan. Wel zal op korte termijn door overleg met chefs en arbeidsstudie tesamen gewerkt worden aan een algemene regeling, die hieraan zoveel mo gelijk de scherpe kanten ontneemt. Voorlichting aan de nieuwe leden der C.C. zal hiervan het begin zijn. Tussen de Contactcommissie en de ideeënbus-commissie bestaat geen bepaa'd contact. Hierop is al eens eerder gewezen en ook in deze vergadermg komt dit naar /oren in de vorm van commentaar op enkele beslissingen die men niet geheel kan volgen. De aard van het bedrijf brengt echter met zich mee, dat de ideeënbus commissie vrij groot is en de heer Schuddeboom gevoelt er weinig voor het aantal leden nog verder op te voeren, temeer daar het m~- debeoordelen over allerlei ideeën toch wel zeer moeilijk is. Wel wordt het personeel veel meer dan vroeger betrokken in plannen en wijzigingen, d;e op het eigen werk slaan en dit heeft niet a'leen voor het bedrijf nuttig gewerkt, maar wordt ook door veel werknemers op hoge prijs gesteld. Alle ideeën worden met de betreffende afde lingschefs besproken. Op verzoek van de C.C. zullen al len, die 25 of meer dienstjaren hebben, de eerste steenlegging van de nieuwbouw bijwoqen. Ook zal gezorgd worden voor een tijdsein op de leeggoed-afdeling.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 4