Van Oost- en Westzijde A Nieuws van alle kanien Bezoek „De Suiker Bartelson bezoekt \Iretie en IVijA e\ci AH-FLITSEN f.wi.Tf.;* Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 12e Jaargang - No. 4 April 1955 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Redactie: G. J. van Hulzen, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mede: M. Barette Muziek J. Ph. Bartel son Personeelsfonds J. Boon Oost en West Th. A. van Duimen Foto's P. J. Goudriaan Tafeltennis J. W. Hekkert Sulkertentoonstelling W. van Maltha Peper en Zout L. C. van Mechelen Erwtenleesmachine J. Janse Vrede en Vrijheid H. van Petten De toneelkijker G. A. van Rooyen Ontspanningsgebouw H. A. van Urk Oost en West S. Vos Bridgeclub Druk: Ramshorst. Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. VAN DE KAASAFDELING Deze week was ik nog even op bezoek by onze collega Piet de Lange. Nou, Piet zag er niet beroerd uit, je zou niet zeggen dat hij op het punt stond, om in het ziekenhuis opgenomen te worden. Ja, hy zit (of staat liever) nu al 4 weken te wachten op bericht, dat hij komen kan, en hij begint zich ook stierlyk te vervelen. Als het aan hem lag, begon hij morgen weer te werken. Het is een geluk dat hy nog een toom .ionjnen te verzorgen heeft, anders vrat h.j zijn eigen op, volgens zyn zeggen. Nou, Piet, ik hoop dat dat rotte pleltkie er gauw uitgehaald wordt en Jat we je dan weer spoedig op de kaasafdeling terugzien, want om .net pijn rond te lopen is ook niet je dat. De 3e Internationale tentoonstelling „De Suiker" in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam is geopend en na een lange wandeling langs de 189 stands blijkt dat een bezoek aan deze expositie de moeite wel waard is. Er is voor vaklieden in de suikerverwerkende industrie, zowel als voor leken veel nieuws, interessants en moois te zien. Vooral voor de vakman is het nut tig zich op de hoogte te stellen wat er op zijn gebied aan nieuwe apparatuur te koop is. Gaat ei bijtijds heen, want ik verzeker U, U komt tijd te kort. Het is moeilijk om de stands in een bepaalde volgorde te bespreken. De meesten zijn juweeltjes van decoratie- en etaleerkunst en stuk voor stuk uw aandacht waard. In de grote stand van Baker Per- kinds, Savy Jean-Jean, Hanco en Forgrove kan de suikerbewerker zijn hart ophalen. Hier staan o.a. ook enkele machi nes die na de tentoonstelling naar ons bedrijf in Zaandam verhuizen, b.v. de rolleninpakmachine, de Bunchfold machine (maakt een drupsverpakking op de manier van zakjes blauw), een moderne drupskoelbaan, en een vulling- pomp voor stijve massa's. Ook ma chines die wij sinds kort in de fa briek hebben en nog op plaatsing wachten, kunt U hier vinden, b.v. de suiker-stroop oplosmachine en de transwrap machine. Voor de chocolade-bewerkers staat hier ook veel nieuws. Alle grote firma's tonen ook hier wat hun fabrieken het afgelopen jaar ont wikkeld hebben. B.v. Couvreerma- chines, cacaopersen, spuitmachi- nes. Meestal voorzien van een kaartje „gekocht door die en die". Er staat een geweldig grote de monstratiewagen, plm. 20 mete, lang, in de vorm van een schip Op zichzelf al de moeite waard om te gaan zien. Een apart deel van de tentoonstel ling wordt ingenomen door ee: expositie van kunstwerken van chocolade- en suikerwerk. Men moet dit beslist gaan zien. Wa^ hier staat grenst aan het ongelo felijke. Op regelmatige tijden, welke men op de stand kan zien, worden de monstraties gehouden. Zo ziet men d.v. in een stand van Paré het drups maken. in de Red Band stand pakt men kauwgom in met de nieuwste S.I.G.-machine, De bekende pakmachinefabriek Sapal was ook vertegenwoordigd. In deze stand werkte een oude bekende van ons bedrijf, n.l. D. de Hondt, samen met enkele da mes van Ringers. /oor onze bakkers is ook volop te genieten. De nieuwste ovens, .uieedmachines, uitsteekmachines j.jn aanwezig. .n een speciale stand tonen jonge banketbakkers wat zij kunnen. Nogal wat achteraf vindt U een .uderwetse Hollandse winkel „Van Juykerbrot tot Soetigheit". Enige, n costuum van deze tijd geklede lames, verkopen U deze soetig- ïeit ln een omgeving van pl.m 100 jaar geleden. n,rgens is een compleet model van een deel van een Rietsuikerfabriel. in bedrijf, n.l. de suikerrietbre kers en persmolens. Zo kan ik nog lang doorgaan, maar laat ik volstaan met U aan te raden deze tentoonstelling te bezoeken. Lijn 25 brengt U van het station tot bijna voor de deu: en de toegangsprijs van 1. mag toch geen bezwaar zijn om al het mooie en nieuwe van uw vak te gaan zien. J. W. HEKKERT. Verder hebben wij de laatste we ken nog een Rockefeller in het klein in ons midden gekregen, je moet maar boffen. Ik stap hier van m'n gewoonte af om namen te noemen, anders vrees ik 't ergste voor deze persoon. Je leest wel eens van die mensen die een voet- oalpool winnen en dan van alle mensen brieven krijgen en bede laars aan de deur, dat wil ik niet op mijn geweten hebben. Maar het zal je toch overkomen dat je een erfenis te goed hebt, van een be drag met 6 nullen, verdeeld onder 4 man. Hij werkt op het moment alleen maar voor tijdverdrijf. Ik voor mij geloof zijn verhaal wel van die 6 nullen, maar of er dan nog een 1 ji 2 voor staat, dat geloof ik niet. Iet is een Amsterdammer en die .eem je toch met een korreltje .out. Dit is geen uitdaging hoor! Jewoon doorgaan met ademhalen .nders ga je dood, en dan moeten e nog meer verdelen, laar zeker persoon, mocht het neelopen, denk dan om je arme odega s op de kaasafdeling, Houd ,e aan je belofte, dan hebben wij .en plezierige dag, want dan kijk je niet op honderd gulden. BONAPARTE. 30U VV AFDELIN G. Ja geachte lezers, U hoort wel niet veel van de B.A. maar daar om zitten ze toch heus niet stil. Nu weet U misschien wel, dat vaar haar zit kunnen geen herse- ïen zitten. Dat gezegde is weer :ens uitgekomen. Jen van onze collega's, die niet o erg met veren bezet ls, heeft een pracht idee ingestuurd, het ;.ng over iets op de S.B., dat idee :eeft hem een behoorlijk sommetje opgeleverd. Nu moet u niet den ken dat de timmerlui die wel haren hebben, achterlijk zijn, ant dan heeft U dat lelijk mis. .Nee die klanten hadden al uitge- ekend, de man twee gulden en lan hield de uitvinder er zelf nog .iet één over. Maar ja, een uit- /inder zou geen uitvinder zijn als !i j dat niet wist op te lossen. Hij ./as ze precies een slag voor. De rokers een goeie sigaar en de niet- okers een lolly. En bij zo'n royaal jebaar kan je toch slecht over twee gulden beginnen. Maar bij al die vreugde zit toch ook weer wat narigheid. We heb ben de laatste tijd nogal eens met glaswol gewerkt en als U weet Jat glaswol akelig kan prikken en jveral tussen kruipt, jeukt het Jan ook op de gekste plaatsen. De iele familie begint er al last van ce krijgen. Enfin, als u dit leest ls iet leed alweer geleden; dus le xers, tot een volgende keer. DE B.A. Zo staan wij dan aan de vooi- avond van 't Paasfeest (en ik hoop dat 't voor U allen goede dagen geweest zijn) even stil in gedachten bij hen die dit feest moeten vieren in een ziekenhuis of sanatorium. De heer H. Boom, die nu al j.jna zes weken wordt verpieegu .n het St. Janziekenhuis, maakt net weer prima. Voor hem zullen ^eze dagen een dubbel feest ge- ./eest zijn. Na erg ziek te zijn ge- ./eest is hg nu weer vrolgk en op geruimd, en na weken van een zaamheid mag hij weer op de gro .c zaal vertoeven. Voor allen die steeds blijk geven van belangstel ling is onze vriend Boom zeer dankbaar. ^ok Roel Bï-oek moet deze dagen n het Gemeenteziekenhuis door brengen. Hier was de oorzaak een ontsteking in de knie, wat met hevige pijnen gepaard ging Ik vond het prettig net voor de Paasdagen even bij hem te mo gen, dus konden wij eikaar nog de hand drukken. Want de be langstelling bij Roel is ook gewel dig. Van Zaandam gaan wij naar „Hoog-Larenwaar Henk Abrahamsen vertoeft. Nu Henk wij hebben je brief gelezen die je gestuurd had en zijn blij dat je zo goed vooruit gaat. Je schreef ten- ninste nogal opgewekt dat je nu jen kwartier stoel had; dit is toch jen mooie vooruitgang. Ga zo !oor, dan zul je binnenkort wee wat langer krijgen. Ook voor Mej. van Scheppin gen (Broek in Waterland), hopen we dat het leed gauw geleden is. Wij waren ook zeer getroffen door het vreselijke ongeval dat Mevr. Hendriks haar man is overkomen. Wij wensen U veel sterkte toe. Gelukkig dat U inmiddels weer hersteld bent van uw ziekte, ok K. Keune (T.-Afd.) mag na :ijn ongeval voorlopig nog niet verken, 't Duurt wel lang, maar hier wordt 't geduld op de proef gesteld. Ook Mej. Oosting is al ge- Wat geeft het, of ze niet goed voetballen, er is genoeg te zien! „Je ziet, dat het met 'n regenwurm ook best gaat!" Maakt U ook ver grotingen Melden bij de portier, iongel Is het niet makkelijker het gereedschap op de juiste plaats te hebben7 en dan schreeuw jij: ..Iedereen in de reddings boten, vrouwen en kinderen eerst!" ruime tijd aan ziekbed gekluis terd. Wij hopen voor haar dat een spoedige genezing in 't zicht mag zyn, want als je nog zo jong bent, valt 't dubbel tegen. Houd maar goede moed, dan zal alles weer in orde komen. Met de heer J. La- grand gaat 't prima en 't zal nu wel niet zolang meer duren of Ko kan weer wat werk doen. Wat on ze zieken in 't bedrijf aangaat, mogen we tevreden zijn, want het aantal is beslist laag. Mevr. Dudink (Oudorp) is nog steeds ziek en zal misschien weer opgenomen moeten worden, dat vil ook nog niet. Ook Mevr. Vlot- tes, die al geruime tijd thuis is, wensen wij 't alerbeste toe. Mevr. Paape in Weesp maakt 't prima Wij wensen allen een voorspoedig herstel toe en hopen dat zij de feestdagen zonder pijn zijn ge weest. Gelukkig kunnen wij ook nog prettige dingen geven. Zo is de "am. Overmeer in de Bruidsdagen 12% jaar getrouwd). Wij wensen J beiden en de kinderen prettige dagen toe. Bij de fam. J. Schoen werd een dochter geboren en bij de fam. van der Laan ook. De ram. Kelder werd eveneens ver blijd met een dochter. Wij felici teren U allen hartelijk en hopen lat U veel vreugde van deze kin deren zult hebben. Jok de fam. J. Vrolijk is in de bruidsdagen (12% jaargetrouwd). 7. Krom (B.B.) hoopt op 19 April njn 12%-jarig zakenjubileum te ieren, Mej. J. Boon viert op 22 April haar 7% jarig- en J. Schoo- enaar (K.B.) op 26 April zijn '2%-jarig zakenjubileum. Wij gaan over enige weken de tiende bevrijdingsdag herdenken. Neen, schrikt U niet, ik ga hier geen poli tiek of ander hoogdravend betoog houden, dergelijke zaken zult U, on getwijfeld meer dan U lief is, door middel van radio en pers kunnen beluisteren of lezen. Ik wil hier slechts laag bij de grond blijven en beginnen met U een vraag te stellen, nl. deze: Als we nog eens zover zou den komen, dat een oorlog uitgeslo ten zou zijn, hebben we dan echt „VREDE" Bent U het niet met mij eens, dat wij ons maar al te vaak verschuilen achter die hoge Pieten, die oorlog maken", omdat het afgeven daarop voor ons niet de minste moeite kost, terwijl wij zelfs in onze naaste om geving niets doen, om de wereld be woonbaar te maken? Doet LI alles om een goed collega of goed chef te zijn? Hoe gedraagt U zich b.v. in trein en tram en bij het instappen daarvan? Hoe gedraagt U zich als bestuurder van enig vervoer middel, hetzij fiets of auto? Hoe is U thuis voor uw naaste omgeving? Neen, gelooft U mij, als morgen de oorlog zou worden uitgeschakeld, dan zou men toch doorgaan 's avonds zijn buren te ergeren met luide radio- muziek, of met een nachtelijk piano concert. Weet U wel, dat ik gezegd had laag bij de grond te zullen blijven? Wij gaan op 4 Mei onze gevallenen herdenken en dat is goed zo, doch het heeft niet de minste zin, indien wij ons niet voornemen met alle kracht, die in ons is. om meer, veel meer respect te hebben voor de levende mens. zonder aanzien des per- soons. Laten wij ook de jongeren hierop wijzen, vakbekwaamheid is noodzakelijk, maar innerlijke bescha- v'ng geeft de voornaamheid aan. Ik vond liet zo juist uitgedrukt door een groot Noors verzetstrijder. Toen hem werd gevraagd, waarom hij zich toch zoveel moeite had getroost en zoveel gevaren had gelopen en of hij het bij een eventuele volgende oorlog weer zou doen, antwoordde hij: „Tij dens de oorlog dacht ik, dat ik het voor de vrijheid van mijn landge noten deed, maar als ik nu om mij heen zie, hoe de mensen deze vrij heid gebruiken, dan verdienen ze niet, dat iemand voor hen zijn leven geeft. Ik moet dan ook wel aan nemen, dat ik het gedaan heb een voudig, omdat ik het doen móést. Zou er weer een oorlog komen, dan zou ik het dus weer doen. omdat ik het doen móét." Laten wij trachten deze uitspraak te beschamen, dan hebben de doden niet voor niets hun leven gegeven en brengen wij de Vrede dichterbij.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 2