Nieuws over ideeënbus Foto>s ujt ,1,.,, |an,lr Zesde contactavond in Haarlem Nu zul je wat beleven Geslaagde avond in Den Haag AH-FLITSEN 3 Commentaar ,van commissie op inzendingen Daar de copie voor de volgende Flitsen ter perse moest, is de commissie op 18 Maart bijeen geweest om de 24 ideeën te bespreken, die intussen waren binnengekomen. Onderstaand vindt U de toelichting op de eerste ideeën, die wij ontvingen. Alleen het nummer wordt vermeld en een beknopte aanduiding, waar het idee óver handelt. Daarna volgt een korte toelichting, hoe de commissie over het idee oordeelt. Zoals te verwachten was, komen 2322. er soms gedachten naar voren, die op het Hoofdkantoor ook reeds de aandacht hadden. Daar moet U zich echter niet door laten ont moedigen. 1-Iet is het belang van ons bedrijf, dat de goede ideeën die er zijn, ook geuit en gewaardeerd j worden. Verder kan zich ook het geval 12525. voordoen dat een idee in een be paald filiaal uitvoerbaar is, maar niet in het algemeen. Hieronder het eerste resultaat: 1228. a. Iedere bediende 's mor gens bepaald aantal ze gels. Hier werden reeds proeven mee genomen in diverse filialen. b. In principe moet de be zorger de zegels verko pen, niet degeen die gaai horen. 1470. Aparte kleuren voor reken boekjes, gecombineerd met letters aan kassa. Het idee is goed, maar was reeds lang bekend. 1513. Vermelding bij verpakte losse koffie, dat de verpak te Boffie-Koffie van betere kwaliteit is. Dit is op tal van artikelen van toepassing. In het al gemeen zal iemand, die los se koffie koopt, dit doen vanwege de lage prijs en kijkt niet naar kwaliteit. 1527. Notering obligaties. Bij de bespreking van de plannen is dit reeds ter sprake gekomen. Om be paalde redenen is er totnog toe niet toe overgegaan. 1530. Per klant per bediende aan tal zegels noteren. Komt op de voorgestelde wijze in de praktijk niets van terecht. 1786. Wanneer 50.gespaard, voor 55.boodschappen geven. Gezien onze lage pi-ijzen, is dit niet verantwoord. 1928. Op bedi'ijfsschool schoon maken winkels en maga zijnen instrueren. Hier wordt reeds aandacht aan besteed. 1988. Goud-, zilver- en blauw- merk thee wordt bij voor keur niet door elkaar ge mengd. Voor degeen die er van houdt, geeft zilver en blauw een goede melange. Het is niet de bedoeling de edele smaak van goudmerk te veranderen door menging. 2059. Ieder personeelslid prijzen- boekje, Wordt in de praktijk niet bij gehouden met kans op fouten. 2184. Zegels aparte kleuren. Is niet uitvoerbaar. We zou den te veel kleuren krijgen 2295 en 2296. Kinder- en vitami nestand. De tekeningen waren keu rig. Het is echter de bedoe ling dat elke chef en 1ste verkoper op dit gebied ini tiatief tonen. Korting bij afhalen, toeslag bij bezorgen. Inderdaad is hier vele ma len over gesproken. Onze prijzen zijn zodanig, dat korting niet mogelijk is, terwijl toeslag bij bezorgen voorshands onze service zou doorkruisen. Rijdende winkel. Reeds eerder een proef mee genomen. Hoge exploitatie kosten. 2712. Vergelijking voordelen spaarbrief met premie le vensverzekering. Dit is inderdaad een aardige vergelijking, die het in de praktijk ook wel zal doen. Beloning 5, 3035. Grote rol frujetta in sorte ring opnemen. Had reeds onze aandacht en is een goed idee. Aanmoedi gingspremie 2.50. Waardebon bijsluiten in be schuit is in strijd met de loterijwet. 1081. Waardebonnen van marga rine opplakken door klant. Daar de wet op het cadeau stelsel wol aangenomen za' worden, is hét niet wense lijk momenteel verandering te brengen in ons systeem 3153. Plastic broodzakjes verko pen. In verschillende filialen al een proef mee genomen, welke niet slaagde. 3155. Personeel tegemoetkomen in kosten lessen in vreem de talen. In de eerste plaats gaat het om de vakdiploma's. De C A.O. schrijft voor het be zit van deze diploma's reeds een toeslag op 't loon voor. Hoewel daarna het leren van moderne talen wel op prijs wordt gesteld, zai hier voor geen tegemoetkoming gegeven worden. 3157. Volgnummers in de winkel Idee is niet gek, maar moei lijk door te voeren. 3299. Stukjes vlees moeten altijd met een schep in het vlees- warenzakje gedaan worden. 3392. Iedere bediende apart vak je voor zegels. Idee onuitvoerbaar vanwe ge de kosten. Staffelen zegels op half doorgesneden zegelboekje. Is heel goed uitvoerbaar. Aanmoedigingspremie 2.50 Verzamelde ideeën welke men in de praktijk ontmoet. Hoekje uit chocoladedoos knippen, teneinde deze vlot uit de vitrine te kunnen trekken. Prima idee dat zeker navol ging verdiend. In het vleeswarenzakje zit reeds een venster. Dat wij zonder zwoerd of vel en iedere dag vers leve ren, staat reeds bij de af deling op een kaart ver meld. Idee etaleren sinaasappelen behoort tot het initiatief van betrokkenen en hangt af van de mogelijkheden. Een gezellig hoekje op de contactavond in Den Haag De Pitploeg van de le pluspluimwinnaar, chef Smits uit Dordt, Voorstraat. Men kan zó zien, dat ze één team vormen. Heer Franken opende de eer- se Contactavond met een ge zicht van „nu zul je wat be leven." Nu, het eerste optreden van Hr Bosma viel in goede aarde, want een luid gelach bewees dat ook het personeel van onze filialen wel wat kon den presteren. „Lach-atomen" was een zeer leuk stuk, bijna zonder haperen verlie pen achtereenvolgend de korte, leuke toneelstukjes, welke afge wisseld werden door accordeon- muziek van duo Logeman-Robers, terwijl er zeer verdienstelijk werd gespeeld door Wiersma met piano begeleiding van juffrouw Teyiin- gen, die bovendien aardig kon zin gen. Het was een non-stop-programma waai-bij de gasten zich geen mi nuut verveelden. Onder de genodigden bevonden zich de heer Valk (misschien was het wel moeilijk voor hem om al leen maar te kijken, en niet zelf te praten), zomede de heer Den Ambman, de heer Joustra en echt genote en de heer Van Hulzen met echtgenote. De chefs Persoon en Prinselaar hebben alle eer van het instuderen van de toneelstukjes. De avond werd besloten met een dansje op grammofoonplaten. Ho- penlijk kan het de volgende keer een echte band zijn. De avond werd geopend en besloten met het welbekende AH-lied. BETTINGER. De heren G. Heijn en D. A. ter Wee maakten een verre rit om chef P. Verheule te huldigen met zijn 25-jarig jubileum. De heer A. Doorgeest overleden Op 18 Maart j.l. is de heer Doorgeest op 70-jarige leeftijd overleden. De heer Doorgeest is bij ons werzaam geweest van 1904 tot 1945. Begonnen als bediende, is hij via de functie van filiaalchef, opgeklommen tot controleur, in welke hoedanigheid onze oude re chefs zich de heer Doorgeest nog wel zullen herinneren. Op 61-jarige leeftijd werd de heer Doorgeestgepensionneerd. Hij heeft dus 9 jaar van een „rustige" oude dag kunnen ge- eten Veel rust heeft hij zich echter niet gegund. Zijn aard bracht mee dat hij steeds bezigheid wilde hebben. Wij zullen ons de heer Door geest blijven herinneren als een harde werker en een 100 A.H.-er. 22 Maart 1955 De contactclub „Haarlem" heeft ook ditmaal bewezen, dat er in stijgende lijn gewerkt wordt. Dat deze contact-avonden met be langstelling gevolgd worden, blijkt v/el uit het feit, dat de heer Vermaire ditmaal in zijn openings woord behalve de gasten uit Zaan dam en Den Haag ook collega's uit Utrecht, Jutphaas en IJssel- stein welkom mocht heten. De dames, die deze week op het internaat een cursus volgden, wil den dit festijn ook niet missen. Voor de oud-cursisten is het mis schien aardig te vermelden, dat Tini van de keuken ook mee kwam. Hiema werd door het koor het A.H.-lied gezongen. „De Cocktails" brachten met mu ziek en zang de stemming er al direct in. Rie Kuiper, Piet van Leeuwen en Theo Plart gaven de sketch „de Millionair" ten beste. Een groot moment brak hierna aan. De Pit-ploeg uit Aerdenhout, aan wie 's middags juist de 2e plus-pluim was uitgereikt, werd met de heer en mevrouw Steen brink aan het hoofd door de heer Hali onder daverend applaus in gehaald en toegesproken door de heer Vermaire, waama met de zaal nogmaals het A.H.-lied werd gezongen. Op sportieve wijze beoefenden 2 ploegen uit Haarlem en randge meenten een wedstrijd hersengym nastiek, welke door de ploeg van de buitengemeenten met klein ver schil v/erd gewonnen. Na de pauze toonde Jaap Nieu- wenhuizen in de sketch „Verge ten" zijn goed geproportioneerde benen, hetwelk door het vrouwe lijk deel van het publiek met on ophoudelijk gelach beantwoord werd. De medewerkenden aan de „Mu sical show" zaten ook niet stil. De Haarlemse drogisten zullen bij een volgend optreden van de trom pettist hun omzet in watten en jorknopjes ongetwijfeld zien stij gen, want deze man bracht diver se boogie's met zoveel volume ten gehore, dat de mensen bijna van het balcon afvielen. Jan Smolders en Jaap Nieuwenhuizen gaven zich hierna uit voor babysitters. Of de oppervlakte van het zitvlak van een jongen groter is als dat Waf weef U er van? ANTWOORDEN: 1. Niet aan alle kinderen. Als de moeder tegen het snoepje be zwaar maakt. LI vraagt daarom altijd: „Mevrouw, mag uw doch tertje een snoepje?" 2. In een blik zitten 60 tot 80 partjes mandarijn. 3. In een klein blik zitten plm. 15 a 17 mootjes perzik, in grotere blikken zitten steeds „halve" per ziken. 4. Een super-market. Is een le vensmiddelenwinkel waar naast de kruideniersafdeling o.m. ook groenten en vers vlees verkocht worden. In het buitenland komt dit soort winkels veel voor, in ons land zal Albert Heijn een dezer dagen twee van deze winkels openen. Eén in onze Z.B. te Rot terdam, Binnenweg. Eén in onze Z.B. te Amsterdam Slotermeer. 5. Een rekenboekje dient in de eerste plaats om te voorkomen, dat artikelen door de klant naar huis worden meegenomen zonder dat wij ze berekend hebben. 6. Heeft U wel eens een emmer of kroesje met water buiten in de vorst laten staan? Dan zult U gezien hebben, dat er niet alleen een laagje ijs boven op het water ligt, maar dat ook langs de wan den en de bodem ijs zit. Het is soms mogelijk de hele klomp ijs uit de emmer te krijgen. Binnenin deze klomp zit nog water. Zó ongeveer ontstaat een rumboon. Wij nemen een hoeveelheid rum met zeer veel suiker. Wij maken dit warm en doen er dan nog meer suiker in. Nu is het eigen aardige, dat een warme vloeistof meer suiker kan bevatten dan een koude vloeistof. Gieten wij nu de warme rum met veel suiker in een vorm en laten wij deze rum af koelen, dan gaat een deel van de opgeloste suiker weer hard wor den. Dit hard worden gaat als bij het ijs in de emmer, een laag boven en verder langs de wanden en de bodem. Wij krijgen nu een suikerboon met van binnen rum. Een laatste bewerking is nu de rumboon rondom met een dun laagje chocolade te bedekken. 7„Mevrouw, wilt LI deze wijn bij het eten of apart drinken?" s Avonds of bij een receptie over dag drinken wij nl. een heel an dere wijn dan bij het eten. Als de wijn voor een gezellig avondje ge kocht wordt is het ook nog nodig, dat wij weten of er veel dames of veel heren zijn. Voor de heren komen nl. eerder Sherry, Port en Vermouth in aanmerking dan de zoetere wijnen als Samos, Griekse muscaat of advocaat, die meestal door de dames gewaardeerd wor den. 8. Bowl maken wij o.m. met Meiwijn of Vinolia en verder een combinatie van rode en gele blik- vruchtjes (kersen, aardbeien, frambozen en perzik, mandarijn tjes). Bij gebruik van Meiwijn blijven de vruchten hun frisse kleur houden, bij Vinolia wordt het een gezellig „rood" drankje. 9. Haring in tomatensaus. Hier heeft U 400 gram blanke vis zon der kop en zonder staart voor 61 cent (iets meer dan 15 cent per ons!). 10. Ie. U heeft meer kans, dat de koeken héél bij de klant thuis komen. 2e. Dat zij langer vers blijven. 3e. Omdat de klant het lege blik bij ons terug komt bren gen voor het statiegeld. Het is dan een pracht gelegenheid weer een volle bus te verkopen. van een meisje is mij niet bekend, doch in deze sketch werd met vak kundigheid beweerd, dat men als baby-sitter bij een jongen 5 en bij een meisje 3 maal met de poeder bus dient te beschuddenü Martien Wielaard deed de „Im pressies van een AH-bediende" uit de doeken. Nadat Theo Hart gedemonstreerd had hoe hij met het hele gezin over „de Plank" kwam, gaven „de Cocktails" tenslotte nog enige nummers ten beste. Menigeen ver overde met de grote verloting een aardig prijsje. De heer Vermaire dankte tenslot te allen en iedereen, die aan het tot stand komen van deze zeer geslaagde avond konden meewer ken. Een avond met dolle, dwaze din gen, waarop men nog geruime tijd met genoegen kan terug zien. KAREL ROMP.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 3