AH-WT5IN Ondanks afwezigheid van „mijn" Toon, Joop en Cor vermaakte men zich prima Hobby'svissen, techniek en „wandelen" A4fet peper en jonf Chef Smits kan er over meepraten Nieuwe Sterovitafabriek in Casablanca 2 AH-FLITSEN Ook feliciteerde hij de chef namens de heer Legerstee die wegens ziek te verhinderd was het feest bij te wonen. Dit speet de heer Legerstee zeer, vooral daar hij destijds nog met chef Smits heeft gewerkt. Het nodige .toezicht" op deze feestdag ontbrak niet. Want behalve districtsleider, de heer Middelkoop, en rayonleider de heer Verbeek, was de oud- rayonleider van chef Smits, de heer Mobach ook aanwezig. Ontroerd bedankte chef Smits al len en spontaan bekende hij dat hij als hij 't over kon doen, weer kruidenier zou worden. Het heeft maar één nadeel, merkte hij op, en wel, je bent zo gauw oud, want de jaren vliegen om. Pluspluim voor Aérdenhout motor biJ haai' verloofde. Joop. Zij is vast van plan niet al te lang i achter op de motor te blijven zit ten; zodra zij haar rijbewijs heeft, legt zij af en toe beslag op de voorste plaats. De heer H. Joosten vierde een dubbel feest, n.l. de geboorte van zijn zesde kind (een dochter) en de uitreiking van de Pluspluim. De beer Joosten, die op een motor- carrier rijdt, probeert zoveel mo gelijk al zijn vrije tyd bij vrouw en kinderen door te brengen. Voor het kerkkoor, waarin bij zingt, moet echter af en toe een uurtje worden vrij gemaakt. De heer L. de Kroon (23 jaar) weet nog niet of hij de voetsporen van de heer Joosten zal drukken en ook eens vader van zes kinde ren zal zijn. Trouwplannen zijn er in ieder geval. Dichtgeplakt. De heer Martien de Lange 25 jaar) woont in Voorhout bij Lei den (volgens zeggen is het daar nog dichtgeplakt met kranten, maar daar kunnen wij niet voor instaan). Hij werkt al vier jaar bij A.H. en het bevalt hem best. Zijn hobby is toneelspelen. Hekkesluitster Riet van Rooijen (21 jaar) heeft veel liefhebberijen, dansen met haar Cor en werken met pitriet. Het gehele gezelschap ging na het diner weer door, want in Haarlem wachtte de contact- BTD ezel- dagen kwam chef C. Steenbrink uit het filiaal te Aer- denhout met zijn mensen naar Zaandam om de Pluspluim in ontvangst te nemen uit handen van de heer J. Legerstee. Na dit „plechtige" j gebeuren en een kijkje in de bedryfsschool, vertrok men naar restau rant Formosa te Amsterdam, om daar samen met de heren H. Valk en H. K. Engel te dineren. Het was daar dat wij het gezelschap aantroffen in een uitstekende stemming. De heer en mevrouw Steenbrink vermaakten zich opper best en lieten niet na de vrouwelijke leden van het gezelschap, die de afwezigheid van haar verloofdes (mijn Cor, mijn Joop en mijn Toon) betreurden, op een vriendelijke manier te plagen. Chef Steenbrink is in zijn vrye tyd (iets dat sporadisch voorkomt) een enthousiast biljarter. Een voetbalwedstrijd 's Zondags slaat hij ook niet graag over. De liefhebberijen van mevrouw Steenbrink? Haar man helpen bij zijn werk, volgens alle aanwezigen. „Zij is een moeder voor het personeel en verwent ons allemaal met kopjes koffie en thee. Zij neemt naast de zorg voor haar zoontje nog een deel van de administratie voor haar rekening," vertelde men, eenparig in de lof voor de vrouw van de chef. Jos Wiericx (18 jaar) heeft maar één liefhebberij: wandelen met haar verloofde, Toon. Volgens haar collega's begint Jos' dag met ver halen over Toon en eindigt er mee. Jos trekt zich van die plagerijen niet veel aan en laat ze maar pra ten. Zij zal wel met haar Toon wandelen. Irma van der Linden (19 jaar) brengt op een dergelijke manier avond, die men niet wilde laten de avond zelf en uit col tegenover de anderen. Vissen. De nestor van het personeel, de heer B. Hussen („de ouwe grijze duif", zoals men hem, vol eerbied voor de ouderdom noemt) is al 22 jaar in dienst van A. H. Zijn hobby is vissen. Wanneer het visseizoan wordt geopend laat hij vrouw, vier kinderen en filiaal in de steek en trekt in een roeibootje de Vinke- veense plassen op. Annie Sanders is 22 jaar oud en haar vrije tijd door, echter niet lopen, om de avond zelf en uit col- besteedt haar vrije tijd aan de stu- wandelend, maar achter op de legialiteit die. Zij is op de Handelsavond school en hoopt volgend jaar ge reed te komen. Een groot deel van de weinige vrije tijd, die haar rest, brengt zij in het zwembad door want op de cwemsport is zij dol. De 17-jarige Hilde S tienstra genoot volop van het uitje, zij kon haar plezier niet op. Zij werkt pas sinds een half jaar in het filiaal te Aerdenhout, het bevalt haar best. Wat zij in haar vrije tijd doet? Vol leyballen in V.C.R. (Haarlem) De Benjamin van het gezelschap. Martin Heemskerk, (15 jaar) wist zijn mondje best te roeren en liet zich niet in een hoekje drukken door de plagende opmerkingen van zijn collega's. Wanneer Martin niet in de winkel is, vermaakt hij zich met het uit elkaar halen en het weer in elkaar zetten van zijn fiets. Het hele pei'soneel van het A.H.-filiaal te Aerdenhout wacht op de dag dat Martin zijn techni sche capaciteiten zal botvieren op de fietsen van zijn collega's. In het bouwen van radio's is Martin een kei. De techniek laat Tine van der Veld (16 jaar) koud, sport echter heeft haar volledige interesse, wanneer zij tenminste niet in de winkel staat. Gymnastiek, turnen, athletiek, Tine is er enthousiast vóór. De 18-jarige Liek Zei 1st ra. die al drie-en-een-half jaar bij A.H. werkt, kent het klappen van de zweep zo langzamerhand; een dinertje met alles wat daarbij hoort was hem echter nooit eerder door de directie aangeboden, vandaar zijn stralende gezicht en zijn opperbeste humeur. Liek is een enthousiast tafeltennisser en zwemmer. Chef Steenbrink en de zijnen worden ontvangen op ons hoofdkantoor. Koninklijke onderscheiding I chef Smits jarenlang chef is geweest Wanneer één chef kan meepraten een c'er t°p-filialen. over de groei en bloei van AlbertY°k mevrouw Smits werd in de Heijn, dan is het chef Smits uit1 ''u'de betrokken. „Want zo zei de Bussum, die 8 Maart l.l. 40 jaar bij j l}eer ™eijn, „U heeft altijd intens met ons bedrijf werkzaam was. werk uan Uw man meegeleefd. Er is heel wat over de oude tijd oor "e zaak had U alles over. gesproken met de heer G. Heyn en Uw huis u'as destijds een internaat de heer ter Wee, nadat het officiële 1 f's' cbefs- Zeer veel van onze gedeelte van de huldiging op 8 Maart c/,e's, hebben een prettige herinnering s morgens was afgelopen. aan het huis Smits." De heer G. Heyn opende het officiële Namens de directie bood de heer gedeelte en dankte chef Smits voor Neijn cbe^ Smits een enveloppe - - - met inhoud aan en Mevr. Smits een huishoudelijk geschenk. Burgemeester Haspels van Bussum, die de huldiging ook bijwoonde, sprak vervolgens. Hij deelde o,a. mede, dat het Hare Majesteit de Koningin had behaagd chef Smits te on derscheiden met de eremedail le, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver. De Heer ter Wee reikte daar na namens het Hoofdbestuur van Handel en Nijverheid een getuigschrift uit. het vele belangrijke werk, dat hij voor Albert Heijn heeft verricht. De heer Heijn herinnerde er aan, dat Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 12e jaargang - No. 4 Landelijke editie April 1955 Verantwoordelijk eindredacteur: H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie H. Valk en A. B. Fienieg Propaganda C. GoversVerkoop G. J. van Hulzen In- en externe betrekkingen A. H. Pilger Opleiding Aan dit nummer werkten mede de heren: G. Heijn Efficiëncy en productiviteit J. Legerstee De kunst van verkopen A. BettingerContactclub Den Haag A. Hogerdijk Contactclub Utrecht C. J. Koomen Fabrieksuitbreiding K. Romp Contactclub Haarlem H. J. Verbeek Jubileum chef Smits W. Voogt Fred. Hendricklaan Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. Ik ga de wijk maar even rondfietsen. Luister eens vriend: Ik weet dat we sneller dan het geluid vliegen, maar je moet je er toch van onthou den mijn vragen te beant woorden voordat ik ze ge steld heb. O.P.W. 1955 3e prijs Filiaal Fred. Hendrickl. Wie had gedacht dat wij in Den Haag geen feest kunnen vieren, had Zaterdag 19 Maart j.l. maar in Filiaal Fred. Hendriklaan moeten komen. Daar had onze chef Bettinger een ge zellig avondje ge geven wegens het behalen van de 3e prijs O.P.W. En dat het een ge- de chef triomfantelijk door de fo- zellig avondje, is geworden kan ik tograaf liet fotograferen. U, nu ik dit verslagje de volgende j Het was jammer, dal Jopie door ochtend zit te schrijven, verzeke- omstandigheden niet kon komen, ren. Wij hebben gedanst, spelletjes jodat ze ook niet op de foto staat, gedaan en hevig zitten „bomen", maar ze verzekerde ons, dat ze er waaraan ook de chef, geïntrodu- een volgende keer bij zou zijn als ceerde chefs en hun dames hebban wij weer een prijs in O.P.W. heb- deelgenomen. ben gewonnen, want dat wij dat Door Netty werd namens onze allen van plan zijn, dat is zeker! ploeg een taart aangeboden, die W. VOOGT. i Ik zou wel eens willen weten of-de inboorlingen hier van een goedaardig soort zijn. „Wat U nodig hebt, me neer, is rust. Volkomen rust. Ik raad U aan om morgen weer naar uw werk te gaan." Volg die zonsondergang vlug ,,'t Is zo eenvoudig als wat! Ik verdien twee gulden per uur. En jij moet proberen niet meer uit te geven dan twee gulden per uur Hierboven een pentekening van de pas geopende fabriek, die de melk- voorziening in cartonverpakking voor de Amerikaanse troepen verzorgt. „Het is prettig, tenminste iets op kantoor te hebben, dat zijn mond open doet zonder om salarisverhoging te vragen!"

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 2