AH-Hi (WU Verslaggeefster reizigster in A.H-obligaties Een opdracht die niet meeviel Wijziging sociale verzekeringswetten peper ew 3out V \b AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 12e Jaargang - No. 3 Maart 1955 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJpma, personeelschef fabrieken RedactieG. J, van Hulzen, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mede: M. Barrette Muziek J. Ph. Bartelson Diversen J. Boon Oost en West W. Deiforno Oost en West Th. A. van Duimen Blijde en droeve gebeurtenis J. Janse Orkest in ons O. G. W. van Maltha Peper en Zout J. Overmeer Oost en West G. A. van RooyenWaarom gesloopt? J. Schoen Diversen J. Visser Vacantieplannen S. Vos Bridgeclub Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. obligaties dacht. Met behulp van een A.H.-functionaris, die in de buurt woonde, kregen de mevr. B. zover, dat zij haar mening vertelde. Mijn heer had dat al eerder gedaan. „en foto wilde zij echter alleen maar op haar rug laten maken, aarop de fotograaf natuurlijk een In verband met de 6 loonsverhoging per 1 October 1954 zijn diverse Sociale Verzekeringswetten, alsmede de Noodwet Ouderdomsvoorzie ning en het Ziekenfondsenbesluit gewijzigd. 1. VERHOGING KINDERBIJSLAG: De nieuwe bedragen per 1 uca>Der 1954 zijn als volgt: 0.51 per dag voor het 1ste kind; 0.57 per dag voor het 2de en 3de kind 0.80 per dag voor het 4de en 5de kind; 0.90 per dag voor het 6de kind en de volgende kinderen. VERHOGING LOONGRENS ZIEKTEWET, ZIEKENFONDS- BESLUIT, INVALIDITEITSWET EN VERHOGING MAXIMUM DAGLOON ZIEKTEWET EN ONGEVALLENWET. 2. „Ach, U bent journaliste. Aardig, een mooi vak en zo afwisse lend. Je staat altijd overal vooraan, je maakt alles mee. Een prachtig beroep." En enthousiast knik je alle dames en heren, die het jouma- listenvak blijkbaar zo mooi vinden, vriendelijk toe. Af en toe plaatje knipte juist op 't moment echter informeer je eens verder en vraag je aan een van deze dat; mevr- even opkeek en er i i i. n n et °P verdacht was. hartelijke mensen wat zij zich nu eigenlijk wel voorstellen Na twee-en-een-half uur vertrok- van het werk van een verslaggever of verslaggeefster. Je krijgt dan zo ongeveer dit ten antwoord: Een journalist komt zo tegen een uur of tien eens op de redactie kijken. Hij gaat zitten, wipt zijn stoel achterover en legt zijn benen behoedzaam op het, met paperassen bezaaide, bureau. Hij vertelt de nieuwste mop aan een collega, die bin nen komt slenteren en wacht verder rustig op een telefoontje, dat hem naar de plaats roept waar juist een moord is gepleegd op een beeldschone juffrouw van 20 lentes. Na het telefoontje komt hij in actie, pakt blocnote en potlood en stapt in een grote auto (nieuwste model) die dag en nacht gereed staat ten gerieve van de verslaggevers, 's Middags tikt hij een sensationeel verslag over de moord en 's avonds woont hij de première van een nieuw stuk in de schouwburg bij. Een verslaggeefster heeft vol gens de vriendelijke dames en heren een heel andere taak. Zij schijnt haar dagen in Frank rijk en Italië door te brengen met het kijken naar mode shows. Wanneer zij per onge- Voor bovengenoemde wetten is de loongrens verhoogd van 5300.— tot 6000.— en gebracht op hetzelfde peü als van de Werkloos- heidswet. Het maximum dagloon, waarnaar de uitkering krachtens de Ziek- dan ook mee op. Meer geluk. Op het tweede adres hadden we, de volgende avond, meer geluk. Na een kwartier stonden we, een interview - rijker, weer op straat. De echtgenoot bezoeken, maar daar houdt het van ons slachtoffer, die ambtenaar luk in Holland is, wil zij hier dit in de krant kwam. Haar naam er bij, geen sprake van en een foto? Daar kwam helemaal niets van in. ken we met wat aantekeningen en een foto, maar met een geschokt vertrouwen in de Hollandse gast- vr.jheid en de charme van de Hol landse vrouw. Gelukkig waren de ontvangsten in Dordrecht en Rotterdam vriende lijker. In Rotterdam leverde het vinden van een fotograaf echter moeilijkheden op. In de hele stad was op Zaterdagavond geen pers fotograaf vrij, dus klopten wij ten einde raad aan bij de buurman van mevr. C, die volgens mededelingen van de zoon des huizes een blitz- apparaat bezat. Net aan de soep. De buurman zat net aan de soep maar wilde wel even hel pen. Hij had juist nog een mevrouw bij de Posterijei bleek enthou- tewet en Ongevallenwet wordt berekend, wordt gebracht op 16.— J-jef [s werkelijk verbluffend siast voor ^et spaarsysteem. Hij deel- r»o»- aooI - - - de ons mee A. H. een veilige firma per dag. NOODWET OUDERDOMSVOORZIENING. De nieuwe cijfers voor gehuwden en ongehuwden zijn als volgt Gehuwde mannen Gemeente- klasse I II III Ongehuwden Oude Huidige Oude uitkering uitkering uitkering 1200.— 1272.— 696.— 1164.— 1236.— 672.— 1122.— 1194.— 642.— IV 1086.1158.618.— V 1038.— 1110.— 594.— Werden de maximum uitkeringen als boven verhoogd, ook de inkomensgrenzen ondergingen een wijziging. Volledigheidshalve geven wij onderstaand de oude en nieuwe inkomensgrenzen: Huidige uitkering 738.— 714.— 684.— 660 636.— hoeveten er dergelijke gedach- tc inden, „,aar je je gM mct ten op nahouden. Uelooft U gerust hart kon beleggen, zo safe als ons, het ligt een beetje anders, de Nederlandse Bank. Ter illustratie van deze bewe- ffe,fte j!°S _een fotograaf op te tt i bellen die de volgende dag een ring willen wij U het een en piaatje wilde maken. ander vertellen over onze in- In Arnhem wachtte ons bij mevr. terviewtocht voor Aller Hande. B Seen vriendelijke ontvangst. Vijf dames. „Goed mevrouw, het spijt me, dag blitzlampje in huis, waar wij dus al onze hoop op vestigden. Gelukkig bleek de volgende ochtend dat de buurman ons keurig uit de brand had ge holpen, want zijn foto was prachtig gelukt. Het werk van een verslaggever of verslaggeefster is dus wel Iets an ders dan wachten op een telefoon tje, ziet U nu. Je wordt aangeke ken voor een reiziger in A.H.-cou pons, je moet het redenaarstalent van Brugman hebben en in het be zit zijn van een onuitputtelijk ge duld. Wel een verschil met het be kijken van modeshows in Frank rijk of Italië. Wie echter eenmaal door de jour- Gemeente- Gehuwde mannen klasse Oude grens Nieuwe grens I 1845.— 2000.— H 1760.— 1915.— III 1680.— 1835.— IV 1595.— 1750.— V 1510.— 1665.— Aan hen die sinds 1 October 1954 een uitkering genieten, zal voor de periode 1 October 1954 t/m 31 Maart 1955 een voorschot op de verhogingen worden gegeven. Dit voorschot zal voor gehuwden 36.en voor ongehuwden 21.bedragen. Ongehuwden Oude grens Nieuwe grens 1350.— 1295.— 1245.— 1190.— 1135.— 1250.— 1195.— 1145.— 1090.— 1035.— UITBREIDINGEN verstrekkingen verplichte Zie kenfondsverzekeringen. De nieuwe bepalingen betreffende verstrekkingen verpLchte zieken fondsverzekering, die per 1 Janua ri 1955 in werking zijn getreden zijn in het kort als volgt: Ziekenhuisverplaging. De duur van de ziekenhuisverple- ging wordt van ten hoogste 42 op ten hoogste 70 dagen per geval gebracht. Na het verstrijken van de termijn van 70 dagen bl.jft het recht op klinisch-specialistische hulp bestaan. Sanatorium verpleging. De vergoeding blijft gehandhaafd op 75 van de kosten, maar het maximum van 6.per dag is vervallen. Operaties in het Sanatorium van welke aard ook, zijn voor rekening van het ziekenfonds. Brilleglazen. De vergoedingen zijn vastgesteld op een bedrag van 75 van de minimum-verkoopprijzen voor ron de en z.g. panto-glazen, die in 1952 door de Federatie van Ned. Opticiens Organisaties zijn vast gesteld. Een vergoeding van brilmonturen wordt alleen verleend ten behoeve van kinderen. Voor kinderen tot en met 11 jaar bedraagt zij ten hoogste 6.voor kinderen van 12 tot 16 jaar ten hoogste 9. Hoortoestollen. Ook is een vergoeding ingevoerd voor de kosten van een hoortoe- stel. Deze verstrekking geldt ech ter evenals de brilmonturen alleen voor kinderen tot 16 jaar. De ver goeding bedraagt 75 van de i aanschaffingskosten met een maximum van 250.--. Het recht op een vergoeding wordt voor kinderen tot en met 11 jaar afhankelijk gesteld van een audio- metrisch onderzoek, te verrichten door een z.g. audiologisch centrum. Voor kinderen van 12 jaar en ou der is een voorschrift van een spe cialist voldoende. In de kosten van vernieuwing van electrische bat terijen, van het snoer en ander on derhoud wordt geen bijdrage ver leend. Nadat wij ons hadden voorgesteld en verteld hadden waarvoor wij j nalistiek-bacil is aangetast, De opdracht luidde: interview een kwamen, maakte mevr. B aan- neest nooit meer. vijftal dames over t nieuwe spaar systeem van Albert Heijn en schrijf hierover een artikeltje voor Aller Hande. Op het lijstje dat je in je handen gedrukt krijgt staan de namen van de dames, die zich misschien wel willen laten uitho ren. Goed, de twee adressen in Amster dam zijn het dichtst bij huis, dus die neem je het eerst. Na uitgebreid zoeken vonden we mevr. A, die ons twintig minuten lang, in een klein, koud portaal staande, vertelde over het spaar systeem. Het kwam hierop neer dat mevr. A het een prachtig idee vond, maar dat zij er te oud voor .vas, omdat haast al haar kinderen al onderdak waren. Toen we dit alles dus ijverig hadden opgeschre ven, de blocnote tegen de gang muur klemmend, zei mevr. A, dat ze het allemaal wel aardig vond. stalten de buitendeur weer dicht te doen met de woorden: „Van daag geen interesse". Voet tussen deur. Een persfotograaf zou geen pers fotograaf zijn en een journaliste geen journaliste, wanneer zij zich „ouden laten afschepen, dus be landde er een stevige mannenvoet tussen de deur en de drempel en verzekerden wij Mevr. B dat wij niet kwamen om iets te verkopen, maar om haar het een en ander te vragen. Gelukkig kwam op dat moment de heer des huizes de gang in, die zijn vrouw overtuigde van het feit, dat wij geen A.H. obligaties wilden ver kopen. Na een kwartier ijverig praten stonden we in het portaal, na vijf minuten in de gang, na nog een minuut of tien in de keuken en ein delijk in de kamer. Ondertussen maar dat ze beslist niet wilde dat ten we nog niet hoe mevr. B. over Dank brengen aan Directie en personeel voor de bewezen attenties: H. A. Bouman bij zijn 25-jarig jubileum. J. M. Overmeer bij zijn 12%-jarig jubileum. Mej. I. Mooij (H.K.en verloofde bij hun verloving. G. J. Gerritsen en W. F. de Goede tijdens ziekte van hun echtgeno ten. Coba Oostingh, Rie Suidema, H. Abramsen en H. v. d. Loo tijdens hun ziekten. Fam. J. Ph. Ypma bij haar komst in Zaandam. Fam. Brlnkkemper bij haar 12%- jarig huwelijksfeest. Ik ga de wijk maar even rondfietsen. J T TP Luister eens vriend: Ik weet dat we sneller dan het geluid vliegen, maar je moet je er toch van onthou den mijn vragen te beant woorden voordat ik ze ge steld heb. „Het is prettig, tenminste iets op kantoor te hebben, dat zijn mond open doet zonder om salarisverhoging te vragen!" „Wat U nodig hebt, me neer, is rust. Volkomen rust. Ik raad U aan om morgen weer naar uw werk te gaan." Ik zou wel eens willen weten of de inboorlingen hier 1 een goedaardig soort zijn. Volg die zonsondergang vlug ,,'t Is zo eenvoudig ab wat! Ik verdien twee gulden per uur. En jij moet proberen niet meer uit te geven dan twee gulden per uur

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 2