De kapitalist Hd is weer gezellig Spannende beslissingswedstrijd [Niemand kon juiste uitslag noemen Winterconcert van het Muziekcorps Woningtoewijzing Belangrijke biljart wedstrijden op 2 April AH-FLITSEN is moeilijker te verwezenlijken, zo dat dit niet door kan gaan. Ten slotte deelt de heer Schudde- boom mede. dat verschillende af delingen zijn opgeknapt, waarbij alles zo licht mogelijk wordt ge maakt ten einde het werken pret tiger te maken en de netheid te bevorderen. De Contactcommissie juicht dit 1 toe en hoopt dat het aanzien van het bedrijf hierdoor zal worden verhoogd en dat ook het personeel ertoe zal bijdragen deze afdelingen schoon en netjes te houden. Wie A zegt, moet ook H zeggen! Judo Notulen van de vergadering van Di rectie en Contactcommissie op 9 Februari 1955. Aanwezig: De dames: C. Moeder- zoon, R. de Boer, F. Jansma, T. Kwast, J. v. d. Wiel en de heren F. Schuddeboom, M. Bergh, A. J. Dogger, J. W. Hekkert, W. C. J. Leonards, J. Overmeer, J. Sikkes, H. de Vries, S. Vos en J. Ph. Ypma. I. De heer Schuddeboom opent de vergadering en heet de nieuwe meisjes welkom. Dit zijn Tiny Kwast, Fietje Jansma en Ria de Bier, resp. V.A., C.F en S.B. 2. Vaststelling Vacantie-week. Daar de bouwvak-arbeiders dit jaar de vierde week van de maand Juli als hun vacantieweek hebben vastgesteld, is uit het per soneel de wens naar voren geko men een andere week te kiezen Ook van andere zijde is verzocht de vacantieweek vast te stellen van 16 tot 23 Juli. De heer Schud deboom wijst er daarbij nog op, dat het in de vacantie-week van het bedrijf noodzakelijk is over bouwvakarbeiders te beschikken en dat het dus ook uit bedrijfs belang beter is de 3e week aan te houden. De Contactcommiss'e gaat hiermede accoord, doch ver zoekt medewerking van de Direc tie bij het maken van uitzondering op deze regel. 3. Melkprijs C.M. De heer Schud deboom willigt een verzoek in van het C.M.-personeel om 3 cent re ductie te geven op de melkprijs, zoals ook aan de Oostzijde ge schiedt. 4. Zomerhuisjes fabriekspersoneel. Voor het verslag over dit onder werp verwijzen wij naar pag. 2. 5. Ruimte O. G. De ruimte in het O. G. blijkt aan de kleine kant te zijn. Er zullen zo mogelijk enkele tafels worden bijgeplaatst, doch men behoeft niet bevreesd te zijn dat bij de verbouwing van ons be drijf, personeel van derden in ons O.G. moet worden ondergebracht. Hiervoor is reeds een andere op lossing gevonden. 6. Woningtoewijzing. Op verzoek van de C.C. kunt U hiernaast le zen op welke wijze de woningpro blemen van ons personeel worden behandeld. 7. Uitbreiding Contactcommissie. Aanvullend op hetgeen reeds bij de opening is vermeld, wordt af gesproken dat de vergadering van de C. C. met de Directie als volgt geregeld zal worden: Het dagelijks bestuur woont alle vergaderingen bij. Zowel bij de mannen, als bij de meisjes zal rou lering plaats hebben, zodat niet steeds dezelfde personen de ver gaderingen zullen bijwonen. 8. Promotic in eigen bedrijf. De heer Schuddeboom antwoordt oj een desbetreffende vraag, dat ge schikt personeel uit het bedrijf altijd voorkeur heeft bij sollicitatie naar een open plaats. Wanneer echter door de bedrijfsleiding geen geschikte candidaat in het bedrijf wordt gevonden, zal een buiten staander aangetrokken moeten worden, teneinde een onjuiste pro motie. die later tot teleurstelling zou leiden, te voorkomen. 9. Afscheid Engel C M. De voor zitter der C. C. dankt de Directie voor het feit dat aan het afscheid van Engel van het C. M. meer aan dacht is besteed dan in de afge lopen jaren het geval was. Het verheugt de heer Schudde boom, dat déze verandering ooi door het personeel gewaardeerd wordt. 10. De heer Schuddeboom deelt naar aanleiding van de vraag in de vorige vergadering mede, dat de beschermband bij de bandoven in de maak is. Het aanbrengen van een noodschakelaar in de lift Het is de laatste weken weer ge- I zellig op de trainingsavond en er wordt goed getraind. Alleen is het jammer dat een paar bekende ge zichten nog wel eens op het appèl ontbreken. Wij komen al meer en meer in Naja-verband te verkeren, alleen al omdat er bij ons zo'n kameraad schappelijke stemming heerst. Je kunt 't wel merken, want de laat ste tijd komen er nog al eens vrienden van andere clubs. Ik kan dan ook niet in Amsterdam ko men, of je hoort: ik kom eens gauw aan hoor. Dat is een goed teken. Tegen onze gewoonte in, zijn wij bij onze vrienden van de Teng Jung aan het gradueren geweest. Er zijn goede resultaten bereikt. Jan Boon, groene band; Kees Kaat, L. Geerooms, mej. B. Oning, mej. E. Vonk en mej. G. Otto, oranje band. Wij hebben het voornemen om eind Maart in ons O.G. zelf een graduatie-avond te houden. Wij zullen het Dan-college hiervoor uitnodigen. JAN BOON. Bridge Op 18 Januari is dan de eerste competitie geëindigd met de vol gende uitslagen: Afdeling A 1. KoomenVos 353 pnt. 2. Blankv. a. Brink 336 pnt. 3. RigterSiffels 331 pnt. 4. Fam. Hoogendijk 323 pnt. 5. Aafjesv. Duimen 320 pnt. 6. KeuneHulst 319 pnt. 7. Fam. Bracco 313 Va pnt. 8. Blokkerde Ligt 257V2 pnt. Afdeling B 1. J. HeidemanJonkers 205 pnt. 2. Mevr. Hekkert Mevr. Delfomo 198 Vk pnt. 3. Hetteling Zandvliet 195 pnt. 4. Middelbeekv. Dijk 181 pnt. Hier zijn 2 wedstrijden minder gespeeld door ziekte en ongevallen der leden. Er is heel prettig en sportief ge speeld en aan de uitslag kunt U zien, dat het erg spannend ge weest is; in de laatste wedstrijd is dan ook pas de beslissing ge vallen. Op 25 Januari zijn wij even in ver gadering bijeen geweest. Ten eerste is door het bedanken van mej. A. Zijlstra als secreta- resse, benoemd de heer F. Rigter, die tevens belast is met het op kweken van nieuwe Bridgers. De ze cursus wordt gehouden iedere Maandag om 7 uur in ons O.G. Bij genoegzame deelname houden wij een open Drive op Maandag 28 Februari, aanvang 7.30 uur, ho pend dat verschillende paren zich opgeven bij de heer Rigter of on dergetekende. Er zijn nog genoeg Bridgers in ons bedrijf, dus wij rekenen op U. S. V. (Emb.) Dank brengen aan Directie en personeel voor de bewezen attenties: 3e heer C. J. Koomen bij zijn 25- jarig jubileum. Mej. N. den Hollander, Mevr. van Capelleveen, J. de Vente en W. Kleij tijdens hun ziekte. Fam. J. Vermeer bij de geboorte van hun dochter en Fam. Gerrit sen bij de geboorte van hun zoon M. E. Bok-Clerc en echtgenoot b j hun huwelijk. Fam. Klopper bij hun 45-jarig hu welijksfeest. C. G. Mosch voor het kerstpakket. D. Engel bij zijn afscheid. lenk Abramsen voor de gaven en jroeten, die Hollander voor hem overbracht. J. Lagrand bij zijn ziekte en jubileum. 7 i' ion an óón £ende dag te vertellen, wie de Z.c5l/cn I 6 y li GG tl schaakmeester was, die z'n twee De hall van het O.G. herberg- Partijen won en derhalve nu a's r-.. T tegenstander ten zeerste gevreesd de Dinsdagavond 25 Januari wordt, j.l. een aantal lieden, die allen min of meer belust waren om 2en mede A.H.-er een beentje te lichten. Die avond vond n.l. ,t TT Hebt U geen tijd gehad om uw -en simuitaan-seance plaats. krant te lezen of naar de persbe- Ons woordenboek geeft als richten te luisteren? Geen nood, uitleq van het woord simul- s^ap op het achterbalcon van een - oude Amsterdamse tramwagen, taan-seance het volgende: luister en het heIe wereldgebeJren schaakpartij van één persoon trekt aan U voorbij. De moderne legen vele anderen. Die ene j wagens missen helaas deze intie- persoon was de heer A. Slob ™e, Plaats- I Tlr hnnrno i »n het totaal van de vele an deren 16. Dal de avond een spannend en zeer prettig verloop had, was in Je eerste plaats te danken aan de heer Slob. Hij maakte het zichzelf .liet te gemakkelijk door alle par tijen met wit te spelen, doch 8 met wit en 8 met zwart, terwijl velen ïog een tweede kans mochten wa- jen, zodat in totaal ongeveer 25 partijen gespeeld zijn. 3at het tenslotte niet ging om hel uiteindelijk resultaat blijkt wel uit het feit, dat na afloop nie mand de juiste uitslag kon mede delen. Wel wist iedereen de vol- Ik hoorde gisteren op zo'n achter balcon het volgende, ietwat een zijdige gesprek: „Men, geloof me, polletiek is altijd smerig. Het is 'm steeds om de senten te doen. De kleine mer blijft de schlemiel. As je met eer of ander handeltje wat weet tc ferdienen en een van die grote jongens heeft het in de smiezen, dan sit ie de folgende dag bij een kamerlid en foor een paor rooie ruggies weet die dan gedam te krijgen, dat er een wet komt. die aan dat snabbeltje van de klei ne jongen een eind maokt en de grote de alleenheerschappij geeft." De tram stopt met een schok en een heer met hoed - beklimt het achterbalcon. Even wordt het college geven on derbroken, maar dan „Ferrek, daor hei je Joop, ouwe gabber, hoe gaat het?" „Goeden avond heren, dank je, hoe gaat het met jullie?" Dit laatste gesprokene heeft op de voorlaatste spreker een vernie tigende uitwerking. Zijn gezicht verstrakt en hij weet niet wat te zeggen. Hij probeert nog „Hoe gaat het met Doortje?", maar zonder veel overtuiging. Twee halten verder stapt de heer met hoed weer af. Als ontwaakt uit een hypnotische slaap, trach tend door felheid zich een houding te geven, vervolgt nu onze man: „Hoe find je dat nouw. wat senten iemand toch kunnen veranderen!" Nu eindelijk vindt zijn kameraad het moment aangebroken om ook wat te zeggen. „Heit ie een errefenis gehad?" .Welnee hij heit een obligatie van Op Zaterdag 22 Januari gaf ons muziekcorps in een volle zaal haar winterconcert in het O.G. Door ziekte van onze voorzitter, de heer Vinke, opende de heer G. Zwart, de tweede voorzitter, deze avond, waaraan medewerking werd verleend door het cabaret gezelschap De Schakel. Voor de pauze speelde ons corps. Na de pauze was het de beurt aan het cabaretgezelschap De Scha kel, welke in een non stop pro gramma ons een uurtje gezellig oezig hield. Tot slot was er dan bal onder leiding van de heer Diederich Hoorn en het dansorkest ,,De Zwervers". Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat het programma géiin werd opgenomen op de band door - - de Roza en dat deze band weer uitzendt naar de ziekenhuizen, rusthuizen, enz. Ook werd deze een paar dagen later afgedraaid ten huize van de heer Vinke en bij de heer J. Ph. Zwart, diq bei den niet aanwezig konden zijn door een blessure aan hun been. Bij de familie Capelleveen werd eveneens de band afgedraaid. In de vergadering der C.C. met de Directie werd verzocht om voorlichting over de wijze, waarop de Directie de woningen voor ons personeel verdeeld. De motieven die bij woningverde ling de doorslag geven vallen uit een in twee hoofdgroepen, n.l.: Ie. Sociale factoren, klein huis, slecht huis, enz., en 2e. Economische factoren, af stand, bedrijfsbelang. Voortdurend wordt er naar gestreefd om personeel, dat slecht behuisd is, van onze leden kan deze te helpen. De bouw van woningen door ons pensioenfonds en een zeer intensief contact met de wethouder van volkshuisvesting, de burgemees ter en het huisvestingsbureau, zijn hiervoor de bewijzen. Af en toe eist het bedrijfsbelang echter woningen op. Zo heeft de fabrieksuitbreiding, waarbij enke le bewoners van de Oostzijde hun huizen moesten ontruimen, ons woningen of woonruimte gekost. Het kan ook zijn dat iemand aan getrokken moet worden voor een bepaalde functie. Indien hierbij de keuze valt op iemand die te ver weg woont om te forensen, moet deze man bij woningtoewijzing voor gaan. Dit blijft echter uit zondering. Voor deze personen worden n.l. van overheidswege ook enkele extra woningen -- extra bouwvolume toegewezen. Ook voor A.H.-personeel komt op deze wyze af en toe een woning vrij. Hier is het niet de directie maar de gemeente die een woning beschikbaar stelt. Alleen in die gevallen, waarbij A.H. het recht heeft om mee te beslissen gebeurt dit aan de hand van bovengenoem de motieven. Fuile keponnetjesknipper!" De tram stopt, eindpunt. De volgende dag heeft A.H. twee klanten meer. De Biljartwedstrijden AHP. SchoenHonig's fabrieken, zullen gehouden worden op Zaterdag 2 April 1955. Aan vang 2.30 uur. Wy rekenen op grote belang stelling van de leden. Natuur lijk hebben zij wederom mar- queurs en schryvers nodig. Zij, die deze taak op zich wil len nemen, gelieve zich op te geven by de heer H. Bakker (biljartcommissaris). Tevens delen wy IJ mede, dat wij onze gezellige avond met de dames houden op Zaterdag 9 April 1955. avond opluisteren door het houden van een voordracht? Gaarne opgave by het be stuur. ioweeikijlzer geracAt op Goed geraden, vrienden, natuur lijk richten we haar op onze A.mateurs-avond van 5 Fcbr. j.l. Onder de van de Reclame-afde ling gegapte) titel „Allerhande" bezorgden een kleine dertig col lega's van fabrieken en kantoor ons een prettige avond. Met groot enthousiasme werd er ge danst, gezongen, gemusiceerd, ge goocheld, gebalanceerd en geac teerd dat het een lieve lust was. Wat zegt U.... Was er nog wel wat op aan te merken Natuurlijk mijnheer, maar volgend jaar wordt het al een stuk beter wanneer U meedoet. Wij zijn erg nieuwsgierig. Afgesproken ik kruip niet graag in het ge vreesde en gehate pakje van kunstcriticus, maar ik kan toch niet laten om een groot compli ment uit tc delen aan b.v. de veelzijdige S. Teunisz, die een groot succes was als zanger- balanseur-cloum; aan J. Stroet, die niet alleen een knappe Czardas lanste (er gingen geruchten door de zaal, dat hij te vondeling ge legd was door een kozak maar dat is beslist niet waar), maar tevens aan een zevental char mante dames wat wilt U, er zit ten er drie bij mij op de afdeling!) die een keurige dans ten tonele brachten. Wat Liesbeth Brilleman, voortref felijk begeleid door Fred Kamst. betreft, och dat is bij voorbaat altijd een succes, doch ook de stem van Willy Elschot was een prettige verrassing. Zij verdiende de enthousiaste bijval volkomen. Met evenveel gemak als U „Lang zal ze leven" op uw mondhar monica blaast, vertolkt Mej. C. de Rooij Chopin op de vleugel (voortreffelijk). En dan onze jongste amateur Cootje Uitendaal zijn accordeon was bijna even zwaar als hij zelf). Dat joch stond daar voor een zaal publiek of hij de routine van een Johnny Meyer had. Jaap de Boer en Thijmen Kuyt, die de meeste sketches speelden, deden dit voortreffelijk t vooral de Zeeman van Jaap de Boer was een meesterstukje). Wanneer een goochelaar kans ziet een zaal vol mensen bijna een half uur lang geboeid bezig te houden, dan is het een knap vak man. Onze gast Mr Borsora presteerde dit en had vooral met zijn borrelnummer groot succes. Wanneer ik U verklap, dat onze vrienden Stroet, pianist Co Vis ser en de dames Els Marcker, Ri ta Bakker, Olga Boon. Tiny Cas- teleyn, Lida Duyvis, Nel de Jong en Janny Muusse vanaf October gerepeteerd hebben om hun aan deel in het programma te leveren, dan kan dat uw bewondering voor dit wakkere groepje alleen maar doen toenemen. Lest best ons orkestje o.l.v. W. Delfomo. Jongens, dat was meer dan goed. Het was af! Wij voelden ons bij Tom Erich in de foyer. Wat de conferencier betreft, een zekere Henk van Petten, volgens zijn zeggen heeft hij zijn best ge daan, maar zijn moppen heb ik niet gehoord vanwege het gesleep met de vleugel. Nou, dat was een heel karwei zegeven een verslagje schrijven, ja ja. Enfin, tot de volgende Flitsen maar weer. H. v. P. De jubilaris van de maand Januari was de heer Koomen. U ziet hem hier met zijn gezin temidden van vele belangstellenden.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 4