A H-FLIT S E N :hef J. de Ronde van Koog aan de Zaan met zijn vrouw bij het radiotoestel, dat hij kreeg bij zijn 25-jarig jubileum. -he[ Lankreyer van Deventer ontvangt bij zijn 25-jarig jubileum het liploma van de Mij. voor Nijverheid en Handel van de heer ter Wee. de monteur gaan spelen. Vex-pakt in een dertigtal formidabele kis ten kwam de Hussman-zending aan. Jammer, dat ik daar geen foto van heb gemaakt, want kist voor kist werd aangebracht op zeer gammele tweewielige karren, ge trokken door kleine ezels. De kar- reman barrevoets en naast en on der een vreselijk geschreeuw ter aanmoediging van 't ezeltje, kre gen we de kisten op 'tm trottoir voor het hoofdgebouw. Met veel zweetdruppels hebben we de in stallatie opgebouwd en wat eerst hopeloos scheen, is toch terecht gekomen. Drie Zaanzendingen had ik be steld voordat we nog maar één stukje verkocht hadden, wat is dat moeilijk en wat heb ik gewikt en gewogen. Achteraf bleek, dat er zeer weinig misgrepen bij waren. Na zoveel weken de vertrouwde A.H.-artikelen te zien, is het net of je een goede bekende na lange tijd weer begroet. Eerlijk gezegd, de gehele familie Pasman voelde zich beter thuis en de eerste avond na ontvangst der eerste Zaanzending, prijkten de A.H.-merken weer als van ouds op onze tafel. Leo Pagano, de radioreporter, zou gezegd hebben: „Dat geeft de bur ger weer moed." Na heel hard werken en zwoegen, waarbij soms nachten, brak de grote dag der opening aan, .Dins dag 28 September. De Maandag avond daaraan voorafgaande, had de officiële opening plaats dooi de Directeur van C.K.C., de heer Ir. J. de Kraker, voor een drie honderdtal genodigden. Openingsrede. Na de openingsrede sprak de landsminister Currie, voor zitter van de Regeringsraad. Hierna hield de President- Commissaris van C.K.C. nog een uiteenzetting over de groei van 't bedrijf en over de te openen nieuwe afdeling. Het personeel der Zelfbediening stond in hun smetteloze unifor men opgesteld (U kunt de unifor men zien op de bijgaande foto). Achter deze groepsfoto ziet U een in 't Nederlands-Engels gestelde tekst. De betekenis is: „Dit is uw eerste Surinaamse Zelfbedienings winkel'. We hebben van de ge nodigden heel wat lof te horen gekregen. Op de foto's kunt U zien hoe druk het was en hoe ongedwongen. Na de opening van en de rondgang door het nieuwe bedrijf, gingen allen dit heugelijke feit vieren aan een van spijs en dranken over vloeiende bar (iets voor A.H. ter navolging). Rijkelijk vloeide ds champagne en in een echt Suri naamse danspartij, waar, zoals een dagblad schreef, directie en stafleden niet van 't personeel te onderscheiden waren, vond de vreugde z'n top (zie foto). Dins dagmorgen half zeven, hou je hart vast, opening voor het publiek. gehoord uit de mond van Hollan ders, die reeds lang in de tropen zijn, onderstreept mijn lof over de A.H.-kaas. „We wisten niet eens meer hoe of de kaas behoorde te smaken, dat merkten we pas, nu Albert Heijn hier is." Commentaar overbodig. Na de opening zijn wij begonnen met de verkoop van verse belegde broodjes, omzet hierin is steeds stijgend en op dit moment al 450 per dag. Dit moet m.i. ook mo gelijk zijn in onze grote bevol kingscentra als Amsterdam en Rotterdam, enz. Heerlijk, een vers broodje, naast c 'hel Koenes van Overveen met zijn vrouw en dochter bij zijn 25-jarig jubileum, temidden van de heren G. Heijn en D. A. ter Wee. de machine en dan direct beleg gen, doet de mensen watertanden en kopen. Eigen salaris. Bij de tassen-afgifte-toonbank hebben we een kleine bar gemaakt, waar wij koude „softs" verkopen. De jonge man. welke de tassen in ontvangst neemt tegen afgifte van een penning met nummer, beheert deze bar, ont vangt direct het geld, is er verant woordelijk voor en wat het belang rijkste is, hij verdient nu zijn eigen salaris, terwijl hij anders een nood zakelijk kwaad was. Met het verplicht stellen van af- giil? van tassen, paraplue's en over de arm gedragen kleding stukken i. ebben we niet de minste moéilijkheden gehad, men vindt het veelal erg prettig verlost te zijn van zulke hinderlijke dingen en zich vrij en frank te kunnen bewegen en afgifte tegen een penning, dus onder controle, doet men graag. De Directeur van C.K.C., Ir. J. de Kraker, leeft intens mee met het wel en wee der Zelfbediening en is al helemaal „minded" voor het systeem. Voor alle A.H.-mensen in Holland 'n Surinaamse groet „Tanboeng". A. PASMAN. Mevrouw kwam binnen en o jé, het was een Frans sprekende Por tugese, de winkeljuffrouw kon er niet mee overweg. Meijer werd ge roepen en met lode benen kwam ik uit de etalage en wonderwel lukte het en ik slaakte een zucht van verlichting. Na tien minuten echter kwam mevrouw terug en vroeg iets wat wij met 5 medewerkers niet thuis konden brengen, totdat mevrouw kordaat besloot, het op haar ma nier uit te leggen, maakte een zittende beweging en riep... Coc Coc... eieren riepen wij in koor. klanten i\do Het zal bij de conferencier van I de Bonte Dinsdagavondtrein, Marius Mac. Phail. wel net zo geweest zijn, als bij iedere Neder lander die A.H. Boffie koffie heeft gedronken, nl.: „waar het hart vol van is, loopt de mond van over". Waarschijnlijk onbewust kwam dit in de uitzending naar voren. Wat was het geval? Marius Mac. Phail was aan hel rijmen geslagen en bracht het volgende voor de microfoon: Minister, schone w'iHe kleren De heer en mevrouw Pasman temidden van hun medewerkers. De prijs van thee alweer gestegen. Dat is voor mij geen Boffie, Komt U bij mij eens op de thee. Dan krijgt U zeker koffie.

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 4