I Noorderlingen naar zonnige Zuiden Geen Z.B. 's in Italië Bartel son bezoekt Eerste deel competitie achter de rug Notulen van de vergadering van Di rectie en Contactcommissie op 12 Januari 1955. Aanwezig: Mej. C. Moederzoon en Mej. J. v. d. Wiel en de heren J. C. Eerghege, A. J. Dogger, J. W. Hekkert. W. C. J. Leonards, J. Overmeer. J. Sikkes, M. van Vliet, S. Vos, en J. Ph. Ypma. Wegens verhindering van de heer Schuddeboom opent de heer Ypma de vergadering, waarbij hij mede deelt dat de heer Koopman als assistent van de heer Vink aan de Bedrijfsleiding zal worden toege voegd. Daar bij de inleiding voor de meis jes op de cursus gebleken is dat het werk van de Contactcommis sie onvoldoende bekendheid geniet, heeft de voorzitter de Directie verzocht het aantal vrouwelijke vertegenwoordigers te mogen uit breiden, waarop de Directie wel wil ingaan. De C.C. kan op deze wijze bij haar onderlinge vergaderingen een goed beeld krijgen van wat er onder ons personeel leeft. Bij de vergaderin gen met de Directie is het ge wenst, het aantal aanwezigen wat beperkter te houden, hetgeen mo menteel onze aandacht heeft. De heer Sikkes maakte van deze gelegenheid nog gaarne gebruik de Directie dank te zeggen voor de geboden mogelijkheid om 't werk van de C.C. via de cursus op de F.edrijfsschool uit te dragen. De C.C. vraagt vervolgens de aan dacht voor enkele vragen uit het personeel. T.w. het aanbrengen van een alarmschei in de lift, het afschermen van de band van de j bandoven in de K.B. en voor een j betere verwarming in de afdeling j K.B. Deze punten, waarvan de eerste twee reeds vroeger de aan dacht hadden, zullen door de Be drijfsleiding en Techn. Dienst wor den bekeken. De reeds vroeger gedane vraag om een 3-tal zomerhuisjes te hurer voor de weekloners, heeft de volk aandacht gehad, doch het is nie' gelukt hiervoor een bevredigend^ oplossing te vinden. Of er nu voor het personeel, da' buiten de vacantieweek vrij heef» nog een mogelijkheid bestaat zo merhuisjes in te huren, zal zc spoedig mogelijk worden nage gaan. De ervaring bij andere be drijven is niet gunstig. Met ingang van 1 Januari j.l. zij de gehuwde vrouwen niet meer ir ons personeelsfonds opgenomen. Wel zullen ook gehuwde vrouwer tijdens hun ziekte onze aandacht hebben, doch zij zullen niet u:' hoofde van lidmaatschap bepaald? rechten kunnen doen gelden. Het roken in de kleedkamers van vrouwen en meisjes heeft ondanks de waarschuwing geen einde ge nomen en via deze vergadering wordt dan ook de laatste waar schuwing gegeven. De controle zal verscherpt wor den en bij overtreding van de voorschriften zal ontslag volgen Ook ten aanzien van ongeoorloofd verzuim zijn de maatregelen ver scherpt in de vorm van een dag schorsing. De C.C. zal haar uiterste best doen te voorkomen dat ontslag of andere straffen nodig zijn. De prijsstijging van de melk van 14 op 19 cent, gedurende de laat ste maanden, heeft ons gedwon gen de verkoopprijs in onze can- tine met ingang van 25 Januari a.s. op te voeren van 12 tot 16 ct. per flesje. De heer Sikkes brengt namens de gepensionneerden dank aan de Di rectie voor de Kerstgratificatie. Daar er verder geen punten voor de rondvraag zijn, wordt de ver gadering gesloten. Dank brengen aan Directie en personeel voor de bewezen attenties: J. van Dam bij zijn 25-jarig ju bileum. S. Merjn bij de ziekte van zijn vrouw. L. Land, A. Vos en P. Tolstra tij dens hun ziekte. J. C. Stroet bij zijn huwelijk. M. de Jager-van Veen bij haar hu welijk. Fam. Engel bij hun 25-jarig hu welijk. Fam. Wilders bij hun 12%-jarig huwelijk. Fam. Van Rooijen en Fam. Fokke bij de geboorte van hun dochter. Fam. Schoolenaar bij de geboorte van hun zoon. Mevr. Hoeve. J. Schram, IJ. Kerk hoven, D. W. Suvaal en A. Kam- berg voor de Kerstpakketten. Voor ons Noorderlingen, heeft het zonnige Zuiden altijd een bijzondere aantrekking gehad. Het land met de eeuwig blau we hemel", de mooie kunststeden en de donkere cyprcssen is dan ook voor velen een geliefd, zij het helaas veraf gelegen, reisdoel geworden. Om in dat land drie weken te mogen ver toeven. zij het niet voor vacantie maar voor studiedoeleinden, is dan ook een groot voorrecht. Dit grote voorrecht viel de j schrijver van dit stukje ten deel juist voor hij was overgestapt van de rayon kunstzijde) en de nylon naar de levens- j middelen. De heer J. van Dam (B.B.) vierde zijn 25-jarig jubileum. Daarby is de Italiaan niet al leen van huis uit muzikaal, doch bezitten de meesten ook een aangeboren goede smaak; o.a. duidelijk merkbaar aan het gevoel voor kleuren en dus ook merkbaar aan de ver pakkingen die wel dikwijls kleurig, doch nimmer ordi nair of schreeuwerig zijn. Bovendien kan een warm klimaat vïndt ï.ch een van de modernste In het algemeen meer „kleur ver warenhulzen van heel Italië: „La öragen" dan de koele Noordelijke Rinascente" en nog iets verder streken waartoe wij behoren, aan dezelfde kant een grote zaak Hogere prijzen, van „Motta Wie en wat is ,,Mot- Qok zijn de prijzen van al deze ca"? zult U misschien vragen. artikelen hoger dan bij ons, wat Alotta is een van de grootste en bet verpakkingsprobleem ook al Heideveld. Op een mooie en zonnige Septem bernamiddag landde hij mee nog zeven andere Nederlanders op het I vliegveld van M.laan, dat uiterlijk veel weg heeft van een heideveld In Milaan is het verkeer zeer druk heel veel auto's en snel rijdende grote trams. Vlak naast de j mooie, geheel wit marmeren dom (begonnen in het jaar 1368) be weer wat gemakkelijker maakt, zoals U zult kunnen begrijpen. In het kort zouden wij kunnen zeggen: Motta voor kwaliteit" zal wel gaan, maar „Motta maakt U het leven goedkoper", nee, dat zou ik, gezien mijn eigen ervarin- Bij Bartclson's jubileum was ook zijn moeder (85 jaar) aanwezig. iet doet mij genoegen ook mede jMflStdl VOl J llClOKcl S namens mijn vrouw, de Directie en personeel (C.M. en Oostz^de) har- Allen een nieuw lid mee .elyk dank te zeggen voor de vele Zoals u wel gemerkt zult hebben, jl.jken van belangstelling ter ge- Z jn Qp de laatste trainings-avon- .egenheid van mijn 25-jang zaken- den enjge nieuwe gezichten ver jubileum. Deze dag is voor ons tot schenen en wel mej. C. de Vries een onvergetelijke geworden. en de heer D Schreuders. Beide x-agrand mag op 26 Januari naar bezitten de le Koy graad. Zij zul- nuis. Hier is wel een felicitatie op [en de toekomst geleidelijk aan zijn plaats. Hij zal bij zijn thuis- de training van de heer Bouman xomst in de b.oemen gezet wor- overnemen, daar deze door tijdge- -len, want op 27 Januari is hij 12% brek en veel uitstedigheid voor de jaar in dienst. firma, zich niet meer geheel aan Jr zijn nogal wat zieken, de een Qnze club kan geven. Wij zijn de erger dan de ander. J. Brehler die heer £0uman zeer erkentelijk voor al geruime tijd in het S. Janszie- het feit> dat hij ons 2 jaar lang kenhuis wordt verpleegd, gaat ,es gegeVen heeft in de judo sport, goed vooruit na zo'n ernstige ope- Tevens verzoek ik aan de leden ratie. Ook de heer Boom ligt al om in de toekomst de training in- enige weken in bed, hij moet rust tensiever te bezoeken; het kom1 houden. De heer Teunissen van uw ejgen body ten goede en het Centr. Mag. is al een paar weken j [g yoor de ]eiding 0ok aardiger rustend. Hij is nu in Breukelen om alg de matten vol judoka's zijn. ./at op te knappen. Maakt tevens propaganda onder Berg (C.M.) loopt nog steeds uw collega's en neemt ze eens met een zenuwontsteking in mee We kunnen gerust nog wat de arm, gelukkig wordt het nu leden gebruiken. Wijs ze er op dat .ets beter. Abrahamsen in „Hoog- bet bij ons geen gooi en smijtpar- Laren" is de laatste tijd nogal be- tj;jen zyn maar zuiver sport. On bekendste Italiaanse bedrijven die chocoiade, biscuits, cakes, cara mels, drups, etc. fabriceren naasi xjscream, jams, vruchtendranken en likeuren. Voor een groot dee. worden deze producten via eigei. (zeer modern ingerichte) winkelr verkocht. In de meeste gevallen zijn deze winkels gecomoineerc. A met wat ik zou willen noemen. een beter soort cafetaria en sorm zelf met een lunchroom a la onze Formosa'-zaken. Alleen in Mi- -aBKsgfire laan al telt Motta 26 van derge- W Dat deze zaak dus natuurlijk onze 1 bijzondere belangstelling had kunt U zeker wel begrijpen. In zekere zin heb ik mijn verpakkingscolle- y middelen, vóór- li verpakt snoepgoed zeer ge- gen beslist niet durven beweren, wild. Biscuits ziet men prac- paima zagen wij, hoe op de tisch niet anders dan in fleu- markt, waar iedereen komt kopen, rige, aantrekkelyke pakjes in beej veej vruchten en groenten de winkels liggen. Maar de /erpakt waren. Voor de huisvrouw Italiaanse huisvrouw Heeft j ong-etwijfeld een groot gemak en dan ook, in tegenstelling tot een g10te tijdsbesparing. De in de meeste van haar Neder- foiytheen of wel in wijdmazige ge- landse zusters, voor die aan- weVen zakjes verpakte aardappe- trekkelijke verpakking, die jen b v zijn alle goed schoon ge- het product in goede staat en oorsteld. Bovendien koopt U dan in prettige en practische vorm ook uiteindelijk aardappelen en geen: klei plus aardappelen! De in haar bezit doet komen, wel wat over. Kienavond voor de muziek Op 26 December waren de leden met de dames 's avonds in het O.G. bijeen voor 'n gezellige kien avond. De prijzen bestonden uit rollades, worsten, enz. Iedex-een deed zijn best en de spanning bleef er in tot het eind. Toen bleek dat door allen een prijs was gewonnen. ;ocht. Zuster Moederzoon, de heer dèrgetëkènde en P. Fokke bezoe- l )VÖ,.h°pen adat deZe aa°nd van der Vliet en B. Grays (C.M.) kJ nu de cursus VOOr Dojo- heeft bijgedragen om de onderltn- zijn op be-oek geweest. E. Vinke steward dus in de komende weken band wdel te ve 6V1-?fn' moet enige tijd rust houden met kan er ^ok meer aandacht aan de Vorige week ontvingen wij bericht z.jn been. Zo gauw dit weel' dicht nieUwelingen worden besteed. Af- "i"1*10' tot hun snik .s, zien we hem wel weer versehij- gesproken dus: we nemen allen uit Oostzium, datyy tot hun^spyt nen. Er zijn heel wat mensen met gen nieuw ud mee! JAN BOON, Secr. griep, maar dat is gelukkig niet /an langdurige aard. De Vente (K.B.) die een operatie moest on dergaan, is weer zo ver genezen, dat hij spoedig aan het werk mag. Op 30 December j.l. hebben wij af scheid genomen van De Bruyn en IJff. Wij wensen hun een welver diende rust en veel gezondheid toe. In December werd er bij de fam. Van Rooijen en bij de fam. Fokke een dochter geboren, en bij de fam. Schoolenaar een zoon. Op 5 Januari werd er bij de fam. van Wijngaarden (exp.) een zoon ge boren. Onze felicitaties deden wij verge zeld gaan van een enveloppe. Ook waren er nog bruidjes in ons midden. Mej. R. Clerc en Mej. A. Vellinga gaan straks in 't huwe- I lijksbootje. J. Stroet S.B.) en Wilders gaan I ook deze stap wagen. Mogen deze huwelijken in alle opzichten sla- 1 gen. Op 28 Januari zal de heer C. J. Koomen (B.A.) de dag herdenken dat hij 25 jaar in dienst is. Wij wensen u met uw vrouw en kinde ren een prettige dag. J. PH. BARTELSON. Tafeltennis Nu de eerste helft van de bonds- competitie achter de rug is, blij ken de resultaten, die door onze teams worden behaald, zeer zeker bevredigend. Onze beide eerste teams, zowel de dames als de heren, doen het pri ma. Ook het tweede en derde he ienteam doen het goed. Deze teams bezetten de derde plaats. De overige teams doen het minder goed. Maar wij twijfelen er niet aan, of deze teams zullen de 2e competietiehelft zeker gebruiken om nog enige plaatsen te stijgen. De beste persoonlijke resultaten zijn behaald door Mevr. T. Vet- haak bij de dames met 92 ter wijl bij de heren A. Hagendijk top scorer is met 83 Als nieuwe leden heten wij wel kom de heren H. Kloos en Y. Eloemberg, een versterking van het jongere element in onze club. P. J. GOUDRIAAN. niet in staat waren om met ons een gezamelijk concert te verzor gen op 22 Januari a.s. Wij zullen nu deze avond verzor gen met medewerking van een ca baretgezelschap. Verder wensen wij de gehele A.H.- familie een voorspoedig 1955. Zo, dit was het dan weer. Tot een volgende keer. M. BARRETTE. grpenten zijn meestal gewassen, dus minder afval en... geen vuile handen. Zelfbedieningszaken zagen wij niet in Italië. Men staat hier wat af wijzend tegenover, ook al. omdat helaas veel Italianen er een merk waardig begrip over het „mijn en dijn" op na houden. Toch is men wel van plan om in Milaan een proef te nemen. Dat het warm was in Italië kunt U aan nevenstaande foto zien. De ver keersagent dicht bij ons hotel stond, zoals II kunt zien. onder een grote parasol! En als U die parasol goed bekijkt zult U kunnen zien. dat men in Italië geen „Boffie-Koffie" heeft doch „Coffi Anceschi". Eveneens uit stekend, clat moet gezegd worden. Alhoewelmaar nee, laat ik niet chauvinistisch worden. Hierbij wil ik het voorlopig laten. Als het II interesseert vertel ik later nog wel eens wat meer over deze interessante studie-trektochtdoor Jtalië, die in Milaan begon en in Rome eindigde. R- J- SINIA. Op de kienavond van onze P.V. ging het weer gezellig toe. t

Personeelsbladen | 1955 | | pagina 4