Jartelson bezoekt Koeksoorten niet te vergelijken met Nederland Lauwerkrans voor muziekcorps (ij heten welkom 4 AH-FLITSEN Vergaderingen Contactcommissie 1955 Onderling: Met Directie 5 Januari 12 Januari 2 Februari 9 Februari 2 Maart 9 Maart 6 April 13 April 1 Mei 11 Mei 1 Juni 8 Juni 6 Juli 13 Juli 3 Augustus 10 Augustus 7 September 14 September 5 October 12 October 2 November 9 November 7 December 14 December De onderlinge vergaderingen worden gehouden 's morgens om 10,30 uur. De vergadering met de Direc tie begint om 11 uur. Wij zijn weer gekomen aan de laatste maand van dit jaar. Voor velen van ons is 't een goed en gezond jaar geweest. Anderen daarentegen hadden te kampen met moeilijkheden en met ziekte. Wij hebben deze maand nog enige jubilarissen en sluiten hiermede het jaar 1954 af. Ik wil van deze gelegenheid ge bruik maken om de Directie te danken voor hun steun en Personeelszaken en Contactcom missie voor de samenwerking in het afgelopen jaar. De voorzitter van de C.C., de heer J. Sikkes, mocht op zijn vei'jaar- dag van 't personeel een ballpoint pen in ontvangst nemen Wat onze zieken aangaat: G. Schouten (Kaas) is ei'g ziek ge weest, maar begint nu weer wat op te knappen. J. Lagrand in Ren- kum maakt het ook goed en hoopt als alles zo door blijft gaan, eind Januari thuis te komen. Onze vriend Abrahamsen in Laren gaat ook vooruit. Van de Fam. Gorter uit Z.-Afrika is nog geen adres binnengekomen. De Flitsen is voor het eerst naar W. de Groot in Australië gestuurd, dan blijft hij ook op de hoogte met het nieuws in ons be drijf. De Fam. Emmaneel in De troit is altijd verheugd als de Flit sen/ komt. Deze familie maakt het uitstekend. Ik wil ook de Familie Kruithof namens ons al len feliciteren met hun 25-jarig huwelijksfeest (deze fam. stuurde ons in de bezetting altijd per week zo'n 50 eierbonnen voor de zie ken). Als blijk van medeleven stuurde ik hen een blik amandel speculaas. Bij de familie Kooi ker werd 'n zoon geboren. Schenk hoopt op 18 December zijn 12]/^- jarig huwelijksfeest te vieren. Ook waren er nog bruidjes in ons midden. Mej. Bonne en Mej. Ka- lenka. Theunisse (K.B.) was 12y2 jaar getrouwd. H. Bakker (S.B.) heeft op 2 December zijn 25-jarig zakenjubileum gevierd en J. v. Dam (B.B.) viert dit op 29 De cember. Wij feliciteren allen met dit heugelijke gebeuren en wensen hun nog vele jaren toe. Nu wil ik besluiten om U allen prettige feestdagen toe te wensen en een gezond en gelukkig 1955. Naschrift Redactie: Bartelson zelf viert ook op de 30ste Decem ber zijn 25-jarig jubileum en wij wensen hem nog vele voorspoedige jaren toe als portier en als spil van ons personeelsfonds. Bij het drukken van Flitsen ont vingen wij bericht dat onze vriend Eradus, die tot 1950 in verschil lende functies gedurende 20 jaar bij ons werkzaam is geweest, is overleden. Hij ruste in vrede. Dank brengen aan Directie en personeel voor de bewezen attenties: H. Bakker bij zijn 25-jarig jubi leum. J. H. Moerkamp bij zijn 12i^-jarig jubileum. Corrie van Veen bij haar 7},4-jarig jubileum. Klaartje Nicolaas bij haar huwe lijk. Fam. Kruithof bij hun 25-jarig hu welijk. Fam. J. v. d. Laan. Fam. J. Kerk hoven, Fam. Zeeman en Fam. Zwarts bij hun 12^-jarig huwe lijk. R. Heeze bij de geboorte van zijn dochter. Fam. Mignon en Fam. Roolker bij de geboorte van hun zoon. A. Kuilboer en D. Rönitz tijdens h'ijn ziekte. Mevr. Eradus bij het overlijden van haar echtgenoot. Van onze emigranten W. de G rooi schreef u ii Australië Deze maand ontvingen wij een brief van W. de Groot uit Australië, waarin hij o.a. schrijft: Het ontvangstkamp. waar we op het ogenblik in verblijven, valt wel mee. We zitten hier in een schitterende omgeving, welke veel lijkt op Luxemburg. Het is 24 mijl van Adelaide. Adelaide is een prachtige stad met een erg druk verkeer, alles rijdt per auto. Rijwielen zie je haast niet. De treinreis van Melbourne naar Adelaide is wel erg geweest, we vertrokken 's avonds half acht en kwamen 's morgens 10 uur aan. Jen paar keer onderweg stopte gehad, maar de hitte moet nog de trein 20 minuten en dan ging alles de trein uit om wat te eten en te drinken. Ze gebruiken hier ontzettend veel cake, de winkels liggen vol en diverse soorten zijn te krijgen. De suikerwerken en ook de koeksoorten zijn lang niet die, welke we in Holland gewend zijn. Hier is geen chocoladehagel, ook geen gewone hagelslag, geen speculaas, geen beschuit (en ook geen Zaanse Koeken) te krijgen. Ze besteden hier over het alge meen met veel aandacht aan de /erpakking. Zelfbedieningswinkels heb ik tot nu toe niet gezien. Er zijn ontzettend grote warenhui zen. Het eten is hier trouwens heel anders, aardappelen gebrui ken ze weinig, veel groenten, maar vaak rauw, ze maken er sla van. Vlees eten ze veel, dat is ook goedkoper dan in Holland. We hebben een paar warme dagen Muziek 22 Jan. gezamenlijk concert Sn nu dan ons winterprogramma. Op Zaterdagavond 22 Januari '55 geven wij een gezamenlijk concert met het Fanfarecorps Concordia uit Oostzaan. Dit corps staat ook onder leiding van onze dirigent de heer C. Kat. Dit jaar is Concor dia reeds tweemaal voor de ra dio opgetreden en behaalde deze -omer in Wormerveer het hoogst aantal punten op het concours. Wij hopen dus dat wij uit muzi kaal oogpunt een mooie avond te gemoet gaan. Woensdag 10 November werkte ons corps mede aan een concert, georganiseerd door de Zaandamse Gemeenschap, sectie muziek. Deze avond werd gehouden in de zaal van Verkade's Kon. Fabrieken. Al de Zaandamse corpsen werkten hieraan mede behoudens Soli, dat was verhinderd. Volgens ons is deze avond uit stekend geslaagd daar elk corps speelde naar zijn beste kunnen, zodat de band met de diverse corpsen weer is verstevigd. M. BARRETTE. Op Vrijdagavond 19 November 's avonds om 7 uur vertrok ons corps met 2 autobussen naar Am sterdam om deel te nemen aan 'n marswedstrijd in de Kinkerstraat. Deze wedstrijd was georganiseerd door de winkeliersvereniging van de Kinkerstraat onder auspiciën van de Bond van Amsterdamse Dilettanten Muziekverenigingen. Er wai-en vijf deelnemers. Wij eindigden hier als nummer 2 met 73 punten en lof der jury. De prijs komen, dat zijn de maanden De cember, Januari en Februari. Het kamp waar we in verblijven bevat ongeveer 1500 mensen. De Hollanders zijn hier meestal gauw vandaan. Wij zelf hebben een re delijke kans spoedig een huis te krijgen. Werk is hier in overvloed, alleen de arbeidsbeurs heeft al 7000 aanvragen. Ikzelf werk nu als scoreman bij een grossier in galanterieën, porcelein en aarde werk. We werken 40 uur per week maar er wordt ook veel overge werkt. Laat iemand mij eens schrijven! Een brief uit Hollanddat is steeds weer een feest. Met vele groeten, W. DE GROOT, WOODSIDE. Holding Centre. South Australia. bestond uit een lauwerkrans en een geldprijs. Nummer 1 had 74 punten. Dus een prestatie die er z:jn mocht. Na afloop zijn wij nog een uurtje gezellig bijeen ge weest in de City Hall. De volgende dag, Zaterdag, werd onze medewerking verleend aan de intocht van St. Nicolaas in Zaandam. De Sint kwam om on geveer half drie per stoomboot aan op de Burcht, waar hij werd onthaald door de vrolijke klanken van ons muziekcorps. Daarna ving een rijtoer aan door Zaandam. Het was ontzettend druk langs de weg en wij marcheerden door Zuidelijk Zaandam naar de Oostzijde, waar wij bij de Bemardbrug werden af gelost door de P.T.T. Harmonie. Er was deze middag een uitste kende opkomst van onze leden, zodat het marsen heel plezierig was. Tenslotte wil ik onze leden nog verzoeken 29 December "s avonds vrij te houden voor onze gezellige avond. M. BARRETTE. Notulen van de vergadering van Di rectie en Contactcommissie op 10 December 1954. Aanwezig: Mej. C. Moederzoon en de heren F. Schuddeboom, J. C. Berghege, A. J. Dogger, J. W. Hekkert, W. C. J. Leonards, J. Overmeer, J. Sikkes, S. Vos, H. de Vries en J. Ph. Ypma. xn de openingswoord heet de voor zitter speciaal welkom de nieuwe leden A. J. Dogger en H. de Vries, waarbij hij de hoop uitspreekt dat de samenwerking prettig zal zijn. uit jaar zal het bedrijf zowel op 24 als op 31 December een uur eerder sluiten. Deze mededeling met grote instemming ontvangen. Indien iemand met een verzoek om vergoeding voor een stuk ge vallen onl op de personeelsafde ling komt, zal er per geval een beslissing genomen worden. De C.C. biedt bij monde van haar voorzitter haar diensten aan voor het gereedmaken van Kerstpak ketten, indien dit buiten werktijd noodzakeLjk blijkt. De heer Schuddeboom dankt voor dit aan bod en zal er, indien nodig, gaarne gebruik van maken. Over de Zaterdagmiddagdienst en de daaraan verbonden vergoeding voor corveeërs wil de voorzitter zich nog met de chefs verstaan, in principe zullen gehuwde vrou wen in tijdelijke dienst buiten ons personeelsfonds blijven. De fines ses van deze regeling zullen nader bekeken worden door de voorzit ter der C.C. en de pei'soneelchef. Wekelijks zullen de voorzitter en de secretaris der contactcommis sie, Bartelson en de personeelchef de ziekenlijst doornemen en af spraken maken over het zieken bezoek. Vooral de belangstelling van collega's voor zieken wordt op prijs gesteld. De voorzitter der C.C. dankt de Directie voor de steun en prettige samenwerking in het afgelopen jaar, waarna wederzijds de hoop uitgesproken wordt ook het vol- j gend jaar even prettig en vrucht dragend te kunnen samenwerken. Nieuw personeel fabriek: H. Mulder K.B. H A Mars T.A. A. Jong C.M. L. Dorgelo K.B. J. Folkers C.F. L. Schouten V.A. W. van Veen-Braak S.B. H. W. M. Torenburg V.F. G. de Vries W.K. A. Kramer-Langereis V.A. D. Wolfs B.F. C. J. Geel-Rodermond K.B. G. Eijbema V.A. G. Kluft V.A. S. C. Draaier S.B. A. M. Smits-Cornel V.A. H. G. Andrea-Dulman V.A. N. Passalbessy- Martosoehardjo S.B. H. in den Berke- Rodermond K.B. M. Saptenno S.B. J. Hom C.F. L. Heesbeen V.A. A. Foekens V.A. J. Sijbrands T.A. J. H. du Frenne Mag. 1 J. Zweers K.B. J. Terpstra K.B. M. M. van Santen K.B. C. J. van Santen K.B. R. H. Iedema Exp. W. A. H. Olivier K.B. N. Groen V.A. F. H. Wuthrich Arb. St. Hoofdkantoor: M. Jager Reel. Afd. Geboren: 23 November 1954: Frans Roolker (K.B.). 9 December 1954: Carla van Rooyen (P.Z.) Getrouwd: 23 Dec. 1954: J. Argelo en E. J. Kalenka (V.A.). Op 20 November arriveerde St. Ni colaas in Amster dam. Een grote stoet van sierlijke wagens volgde de Sint op zijn tocht door Amsterdam. Nevenstaande fraaie wagenhield de naam Vami- Sterovita hoog, ook op de film en televisie was zij te zien. De wagen werd gemaakt door col lega's van de re clame-afdelingen technische dienst van Sterovita. ioweeilzijlzer geric/it op Tja. waar zullen we haar ditmaal op richtenop Pygmalion of Sinterklaas? Mensen, hou op over Sinterklaas. De hele familie loopt met wallen onder de ogen, de onderwijzers (essen) zijn een ze nuwinstorting nabij geweest, alle maal vanwege de kindervriend. Ptachttijd voor de kinderen, zeg gen ze ja, ja een maand van tevoren eten, drinken, slapen en leren de stumperds niet van de zenuwen. Wanneer ze mijn zin deden dan wat zegt U Waarom ik dan elk jaar in de huid van de Sint kruip Nou ja eh ik ik doe het voor de kinderen ziet U en omdat het zo heerlijk is als Sinterklaas al die vragende, nieuwsgierige, angstige, ondeugende, brutale, verlegen of stralende kinder smoeltjes in de ogen te kijken. En dan de grote mensen, allemaal zo van nou vrouw, wij doen er voor onszelf maar niks aan, hoofdzaak is, dat we wat pakjes voor de kinderen bij elkaar krij gen Ja. ja, moet je het ge zicht van die vader zien als we halverwege de wasleil zijn (gek lie, waarom zouden we de pakjes ioch meestal in een wasteil doen) en er nog niets voor vader bij was. Gewoon een azijnbakkes. En dan ja hoor, een pakje voor vader. Moet je de gluiperd kin derlijk blij zien grijnzen. Maat we zouden het niet over Sinterklaas hebben dus ..Pyg malion" Er is mij gevraagd of ik een stukje wilde schrijven in de trant vén „Om en achter de coulissen". 'Maar beste mensen, als ik dat deed kreeg ik ruzie met al mijn toneelzusters en broe ders. Want zo'n stelletje lialve garen als versgeschminkte toneel- amateurs (het best te vergelijken met een wurmendoosje verse ma den) hebt U nog nooit bij e'kaar gezien. Alleen de kapper is een bron van rust. Trouwens, zon man heeft een dankbare taak. Moet je zien hoe verwaand de man. die aan zijn laatste haren toe is, zijn bepruikte schedel in de spiegel bekijkt en hoe kinder lijk blij de jeune premier is met een getekend snorretje. Alleen de dames, die twintig jaar ouder gemaakt moeten worden, zijn er naar aan toe. Die kijken zo zielig in de spiegel dat je hart er van omdraait. Maar laat ik er nu verder niet op doorgaan. Wan neer 11 het eens precies wilt we ten, vraag het dan maar aan de man, die de gordijnen open en dicht trekt.Die kan er denkelijk wel een boek over schrijven. Neen, laat ik U liever een dank baar saluut brengen voor de har telijke bijval bij onze voorstellin gen en onze regisseur een woord van lof toezwaaien (bij de eerste kennismaking dachten we, dat de huisschilder Adolf er een zielige imitatie bij vergeleken was) voor het feit, dat geen moeite hem te veel was om er een goede voor stelling van te maken. Wij zullen de heer P. v. d. Kulk graag als regisseur behouden. Over de medewerkenden wil ik het niet hebben in deze rubriek, maar een uitzondering wil ik maken v mevrouw Tini Louw-Doets, die één maand voor de uitvoering de zware rol van „Pygmalion" over nam en er een prachtige creatie van maakte. Ook onze gasten, mevr. Klaes-Besanger en Hans Toorenvliet, hartelijk dank i hun uitstekende vertolking. Ja. dat is het dan. Voor zover U het tot het eind van dit proza hebt weten vol te houden om door te lezen hartelijk dank voor belangstelling en tot een volgende kijker dan maar weer. H. v. P. P.S. Prettige feestdagen nog alle maal

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 4